Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YENİ BAŞLAYACAĞIM 50 LİK Mİ 250 LİK Mİ ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar küçüklükten bu yana motor sevdam var ve güzelde bir işe girdim para biriktirip motor almayı düşünoyrum şuan sadece b ehliyetim var başlamışken yüksek başlayıp ehliyetinide alıp başlasammı diye düşünüyorum sürekli kararsızlık içindeyim siz tecrübeli motor sürenlerden tavsiye almak isterim yaşım 23

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne amacla kullancagına baglı.

50cc e motosiklet denmez zaten. Motosiklet bineceğim diyorsan 20 beygir üstü bir alet alman lazım.
    merdooo bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ehliyet almaya bak, 50 cc de alsan bir süre sonra büyüteyim diyeceksin yine ehliyet almaya kalkacaksın. bugün 2000 tl olan ehliyet yarın 2500 olacak.
    al koy ehliyeti.
    merdooo bunu beğendi.

Bence motosikletten ziyade önce kendine kaliteli mont pantolon eldiven ayakkabı ve en önemlisi kask al sonrasında motoru düşünürsün. Birtane kız arkadaşım 50 lik ile 60 la emniyet şeridinde giderken bariyerlere sıkıştırıldı dalak malak parçalandı kaç gün hastanede yattı. Ben 120 ile kasksız arabaya arkadan girdim (kask takılıydı da klipsi bağlı değildi fark etmez) çenem kırıldı ağzım yüzüm daglidi. Motordan ziyade önce ekipman sonra motosiklet.
    espresso, merdooo ve motorstorm bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    125 olsun ikisinin ortası sayılır
    merdooo bunu beğendi.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    A2 al

125 le başla öğrenince 250 yaparsın
    merdooo bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Önce ekipman, sonra ehliyet en son motor.
    Ehliyet kurslarının düzgününü bulmak zor. Düzgün eğitim veren kurslar da ekipman sağlıyor gayet iyi ama kendi ekipmanını giymek gibisi yok.
    Kask,
    mont,
    eldiven,
    bot,
    korumalı pantalon
    bunlar olmazsa olmazlar. Aman bot almayayım da montu bir tık pahalı alayım demeyin, bütçeye göre alabileceğinizi alın ama hiç olmamasındansa mesela ucuz motosiklet botu bile normal bottan daha çok korur, aman o da olmasın demeyin.

Ehliyeti de 24 yaşındna küçükler A2 alabiliyor 23 yaşındayım demişsiniz, bunları toparlayana kadar zaten 24 olursunuz, A alın almışken.
    merdooo, tommygun ve motorstorm bunu beğendiler.

250likle başla. Devir öyle alayım seneye yükseltirim devri değil. Uzun süre idare eder 250lik. Gücü de başlangıç için idealdir. Ehliyeti de direk A alın bidaha bidaha uğraşmayın.
    espresso ve merdooo bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Kesinlikle 50cc ye para verme. 250 lik, mümkünse abs'li bir motor al. Alışana kadar kesinlikle gaza gelip de hızlı kullanma. Önce durmayı öğren, sonra gitmeyi.
    espresso ve merdooo bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tavsiyem; Sürücü kurslarını araştırın, "A2" sınıfı için kayıt yaptırın (Çok fazla yorum duyacaksınız ve aklınız çok karışacak, yine de bunun en doğru tercih olacağını söyleyebilirim. A sınıfına mevcut durumunuzda kayıt olamazsınız, A1 ise sonrasında size sıkıntı çıkarabilir), yakınınızda en iyi eğitimi en iyi ekipman ve motosikletle verek kursa kaydınızı yaptırın ve eğitimlere katılın, ehliyetinizi alın.

Bu esnada kendinize ve bütçenize uygun ekipmanları araştırıp yavaş yavaş edinmeye başlayın.

Ekipman bakarken bir taraftan da kursta kullandığınız motosikletin, sohbet edeceğiniz diğer adayların ve çevrenizin de etkisi ile aklınızda motosiklet tarzı, tipi, bütçesi gibi konularda bir sürü fikir oluşacak. Motosikletinizi o zaman seçmeye, buradan da yorumlar alıp araştırmaya başlarsınız.

Kısacası: Önce ehliyet, sonra ekipman, en son motosiklet

Başlangıç için ise bütçeye uygun 200-500cc arası motosiklet sizi her açıdan memnun edecektir.
    merdooo ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kısacası: Önce ehliyet, sonra ekipman, en son motosiklet

Ben bu sıranın tam tersini yapmıştım. Hiç keyifli olmuyor. Motorum var ama ekipmanım yok, artçı olarak bile binemedim, sonra ehliyet yok diye bir süre daha ehliyeti alana kadar yalnızca artçı olarak binebildim kendi motoruma.
    merdooo bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ülkede herşeyin fiyatı artıyor bugün 125lik bir motorla başlasanız yarın büyütmek isteyeceksiniz o zamanda fiyatlar uçmuş olacak.Bana kalırsa öncelikle ekipman için paranızı ayırın eğer yeterse kalanıyla da bir 250cc alın derim.
    merdooo bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Benim tavsiyem şöyle olacak; 1 yıl bekleyip direk A ehliyeti al. Öbür türlü değiştirmen gerekecektir ilerde. Bu süre içerisinde beklerken 50cc alıp hevesini alabilirsin. Ehliyetide aldıktan sonra 250cc al keyfine bak derim. Sonra zevkini alınca yükseltmek isteyebilirsin.
    merdooo bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)