Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yuksek CC Cok Yordu - Yanlis Tercih?

Motovento
    REKLAM ALANI
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Bu bir kendime sitem konusudur

Tracer 900 kullaniyorum yaklasik 1 senedir. Dominar 400`den gectim. Herkeste oldugu gibi buyuk CC hayali, guc hayali, gezme tozma yol hayalleriyle Tracer aldik. Her turlu bakimi, aksesuari, kaskosu vs hicbir masraftan kacinmadan yaptirdim, bi ton para doktum.

1 sene sonra geldigim nokta, artik motora binecekken `off yine yorgunluk vakti..` oluyor. 900 cc 115 hp, super degil mi? Motor agir, ayakta tutmam lazim. Yoldaken motora uygun park yeri lazim, duz olmasi lazim. Ayagimi nereye koyacagim. Trafikte dur kalk iskence. Hava sicak, alttan cayir cayir hava geliyor bacaklar kizariyor. Motor yuksek, arkaya kiz arkadasimi alinca hep endise. Geri geri gitmek imkansiz. Dusuk hizlarda telas.

Kullanmamda bir problem yok, dusme kalkma kaza vs yasamadim cok sukur. Ayda 2000 km civari yapmama, neredeyse her gun kullanmama ragmen. Gezme hayaliyla aldim, avrupaya gidecektim, vize vs hallettim, corona vurdu, kapanmalar vs. bitmedi. Yine gezdim biraz ama su an isler asiri yogunlastigi icin ise gidip gelmek disinda bir fonksiyonu yok.

Hersey guzel olacak diye dusunerek aldim ancak bugun hemen satip bir tane scooter almayi hayal ediyorum. Su an bir forza 250, bir xmax 250 su motordan cok daha cekici duruyor.

Sanirim yanlis tercih yapmisim. Buyuk motor her zaman iyi degilmis.
    drtayfun, benhasan, espresso ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Normal bir durum. Yüksek cc motorun yanında bir de 250'lik scooter sahibi olmak absürt bir durum değil, sıkca karsılasılan bir olay. Öyle bir deneyin mantıklı olur.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Büyük motor her zaman hammallıktır
    satoyama bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Boyunuz kaç bilmiyorum ama tracer 900 ayağımı nereye koyacam,trafikte dur kalk işkence denilecek ağırlıkta ve büyüklükte bir motor değil....

Eski binlik bir yarış motoruna biniyorum ne yalan söyleyeyim ısınması benzini ilgilenmesi beni yordu fakat o yorgunluk üzerine binip vuvv sesiyle uzayana kadar 😂 bir tane 50cc almak şart şart

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tracer 900 kullaniyorum yaklasik 1 senedir. Dominar 400`den gectim. Herkeste oldugu gibi buyuk CC hayali, guc hayali, gezme tozma yol hayalleriyle Tracer aldik. Her turlu bakimi, aksesuari, kaskosu vs hicbir masraftan kacinmadan yaptirdim, bi ton para doktum.

1 sene sonra geldigim nokta, artik motora binecekken `off yine yorgunluk vakti..` oluyor. 900 cc 115 hp, super degil mi? Motor agir, ayakta tutmam lazim. Yoldaken motora uygun park yeri lazim, duz olmasi lazim. Ayagimi nereye koyacagim. Trafikte dur kalk iskence. Hava sicak, alttan cayir cayir hava geliyor bacaklar kizariyor. Motor yuksek, arkaya kiz arkadasimi alinca hep endise. Geri geri gitmek imkansiz. Dusuk hizlarda telas.

Kullanmamda bir problem yok, dusme kalkma kaza vs yasamadim cok sukur. Ayda 2000 km civari yapmama, neredeyse her gun kullanmama ragmen. Gezme hayaliyla aldim, avrupaya gidecektim, vize vs hallettim, corona vurdu, kapanmalar vs. bitmedi. Yine gezdim biraz ama su an isler asiri yogunlastigi icin ise gidip gelmek disinda bir fonksiyonu yok.

Hersey guzel olacak diye dusunerek aldim ancak bugun hemen satip bir tane scooter almayi hayal ediyorum. Su an bir forza 250, bir xmax 250 su motordan cok daha cekici duruyor.

Tracer 900 ile xmax 250 arasında 30kg fark var. Yani xmax hafif bir motor sayılmaz aslında.

Duke 390 güç ve hafiflik bakımından çok daha tercih edilebilir bir motor olsa gerek.
    espresso bunu beğendi.

Mertkewell37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben daha o kadar CC yükselmedim ama İstanbuldaysanız o trafikte vs. tahmin edebiliyorum bendede şehir içi 250cc ideal hem ekonomik olur hem kullanışlı
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alttan bacaklara vuran sıcaklık gerçekten çekilmez işkence, hele dur-kalk trafikte. Scooter o açıdan çok iyi oluyor. Ayrıca motordan inip binmek de çok daha kolay.
    espresso, oxus ve Mertkewell37 bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tracer 900 çok büyük bir motosiklet değil bir de, ıslak ağırlığı 200kg civarlarında diye hatırlıyorum ve diğerlerine nispeten alçak bir oturuşu var. 1200gs Adv ile kafelerden, gözlemecilerden çıkmayanlara şaşırıyorum ben.

Bu olayı çözse çözse abeseli bir iksmeks çözer.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    250 cc sukuter alıp uzun yola gitseydin aynı sitemi yine edecektin
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 çok büyük bir motosiklet değil bir de, ıslak ağırlığı 200kg civarlarında diye hatırlıyorum ve diğerlerine nispeten alçak bir oturuşu var. 1200gs Adv ile kafelerden, gözlemecilerden çıkmayanlara şaşırıyorum ben.

Bu olayı çözse çözse abeseli bir iksmeks çözer.
    Kafeye kadar gidiyor, 10 dakika, kahve içiyor, 6 saat.
    May the Force be with McLaren Mercedes

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bende xmax 250 var kardeşimde tracer 900 var.
    Kapalı otoparkı olduğu için pnadmi döneminde benim xmax onun otoparkta durdu, bende 55km uzakta.
    Aküsü bitmesin arada dolaş demiştim, şehir içi tracer'ı çıkarmak zor gelince benim xmax ile gitti. 2 yıl geçtikten sonra xmax'ımı almaya gittiğimde aküsü bitmemiş olduğundan tek marşda çalıştı ne güzel. Ama kendi motoru yatmaktan akü bitmiş hatta bozulmuş. Yeni akü alana kadar benim xmax'ı paylaşıyoruz.
    Zaten şehir içi çok fazla gezmez, evle işyeri arası yürüme mesafesi olunca motor da hep işyerinin kapalı otoparkında olunca eskidne bol bol uzun yol yapıyordu tracer ile, pandemi yüzünden onu da yapamadı yattı motor.

xmax şehir içi için çok rahat. Biraz ağır bir motor ama dev sele altı bagajına laptop çantamı atıp sırt çantası ile uğraşmadna işe gidip gelmek rahat, hem kışın fazla rüzgar almamak, çamurlanmamak da avantajı.

xmax'ın arkasına çanta veya sisy bar yoksa artçı için çok rahatsız. xmax'e 2 kişi binilecekse sisy bar şart.

Tracero 900 uzun yolda çok rahatmış ama uzun yolu çoluk çocuk arabayla yaptığım için bana uygun değil, hem o gücü zaptetmekten korkarım hem işe gidip gelmeye bana uymaz deyip heves etmiyorum. Şehir içi işe gidip gelmelik büyük scooterlar yeterli. Hem masrafı da az.
    otopsici bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tracer konusunda yorum yapamam, hic kullanmadim. Aslinda scooter disinda bir sey kullanmadim

Xmax ya da Forza 250 'de hafif degiller, Forza 250 196kg. Ama gunumuz maxiscooterlari cok hantal degil, agirlik merkezini iyice merkeze ve yere yakin hale getiriyorlar boylece dusuk hizlarda dengesi daha iyi hale geliyor. Forza 250, eski scooterim Scarabeo'dan daha dengeli.

Cok hafif olmadigi icin geri manevra filan cok cok kolay degil bastan soylemek gerek ancak scooter gibi bir aracin artisi selede istediginiz kadar yer degistirebilmeniz. Tracer'da bunu yapmaniz mumkun degil.

Boyunuzu yazmamissiniz, 173cm boyumla benim scooterimda seleye tam oturdugumda ayak uclarimda durabiliyorum ama selede one kaydigim zaman iki ayagimi da koyabiliyorum.

Park yeri ve zemin problemlerini scooterda daha fazla yasayacaksiniz bastan soyleyeyim. Scooter ile motor sicakligi almazsiniz, yerden lastikten su sicramaz, esya tasima kapasiteniz daha buyuk olur, yolcunuz daha rahat eder.

250cc scooter ile uzun yol da yaptim herhangi bir sorun, agri, rahatsizlik vs yasamadim, artcili hic kullanmadim ona yorumum yok.

Sunu alin bunu alin diyemem, kisisel goruslerimi paylasayim dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc sukuter alıp uzun yola gitseydin aynı sitemi yine edecektin
    Niye etsin hocam? 3500km yol gittim hic sitem etmedim ben
    espresso ve dundanbiri bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yerinizde olsam ihtiyaçlarıma en uygun olan motosikleti tercih edip hiç arkama bakmazdım. Gerisi hikaye.

Şimdi kullandığım motosiklet muhtemelen Tracer 900'dan biraz daha hafiftir, ama çok ta değil. Şimdiye kadar sele yüksekliğinden, ağırlığından, düşük hızlarda kullanabilmekten, ya da geri gidebilmekten yana hiç bir şikayetim olmadı. Ama eminim 250cc bir skuter her türlü daha rahattır bu yönlerden. Niye böyle diye düşünürken şimdi aklıma dank etti ki şimdiye kadar sahip olduğum en hafif motosiklet bu olduğu için muhtemelen...
    Caner

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Nc750x dct alın hem şehir içi hem şehir dışı her açıdan sizi memnun eder ben tracer yerine Nc yi tercih ettim,şehir içindede çok rahatım

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750x dct alın hem şehir içi hem şehir dışı her açıdan sizi memnun eder
    2021 NC 750x 'in hem agirligi dusurulmus hem de sele yuksekligi, iyi bir secenek olabilir. Tek sevmedigim yani benzin deposunu kullanabilmek icin seleyi acmak gerekiyor. Arka selede esya tasiyanlar icin her benzin istasyonunda kufur demek
    dundanbiri bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 Cc maxi scooter. trafikte dar aralara girmek hariç sanırım en güzel tercih olacaktır.

fiyatlar keşke bu kadar yükselmeseydi.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 Cc maxi scooter. trafikte dar aralara girmek hariç sanırım en güzel tercih olacaktır.
    Niye haric?
    Kac dakikaydi Nokta-Alaybey ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye haric?
    Kac dakikaydi Nokta-Alaybey ?
    zaten ben hala nasıl geldin onca yolu çözemedim. trafik olmasa ben daha uzun sürede gelirdim, sen yol tıkalı geldin.

Ben genişlik olarak kastettim. maxiscooterlar daha geniş oldugu için girdiği aralar biraz daha az.

alacam zaten bi gün bende :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Sizinle aynı düşüncedeydim ve dün xj6'ımı üzülerek sattım çünkü uzun yol motosikleti şehiriçi işkence ağır pratik değil ve alttan 100 derece sıcaklık insanı daha çok yoruyor.Bu yıl yeterince uzun yol yaptım Güneydoğu karadeniz ve Ege onun harici motosiklet 7 ay garajda yatıyor bende ufak bir scooter ve araba alacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)