Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motorumla dalga geçilmesinden bıktım artık

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bir motorun 50cc olması kimseye dalga geçme veya aşağılama hakkı vermez.

özellikle yolda giderken bakış atanlar oluyor
    beni görünce bir gaz açmalar falan

adamın kör noktasındayım görebileceği yere geçiyorum beni gördüğü an gazı açıyor (herhalde benim motorum seninkinden güçlü demeye çalışıyor veya kendi kendine diyor ulan 50 cc motorla yanyana gidiyorum biraz gaz açayım.)

adamın arkasında sevgilisi var altında mt-07 yanaşıp kapışalımmı diyor.(bu bildiğin dalga geçme yani)

mesela bi cafeye gidiyorum, küçük bir motorcu grubu(hepsinde aynı renk r25 var) benim motoruma acıyormuş gibi bakıyorlar.kendi aralarında gösterip gülüyorlar.

ben tabi ki aldırmıyorum

rahmetli barkın abinin bir sözü var.
    - sen memnunsan dünyanın en güzel motoru o dur.

ama neredeyse heryerde aynı tepkiyi almak biraz zoruma gidiyor.

öğrenciyim ben 12 yaşında para biriktirmeye başladım 13 yaşında 125cc motor alacaktım tam istediğim para birikti motorlara zam geldi yaşım 14 oldu yine birikti para tekrar motora zam geldi 15 yaşına geldim para birikti yine motor zamlanmış babama dedim daha beklemem sende koy biraz 50cc alayım bari yoksa motor alamayacağım.1,5 ay babamdan para istedim ve 50cc bir motor aldım

bu kadar uğraşıpta aldığım motorun aşağılanması beni çok üzüyor.

ha birde kaç cc bu diye sorup 50 cevabını alınca gülenler var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adamın kör noktasındayım görebileceği yere geçiyorum beni gördüğü an gazı açıyor (herhalde benim motorum seninkinden güçlü demeye çalışıyor veya kendi kendine diyor ulan 50 cc motorla yanyana gidiyorum biraz gaz açayım.)

adamın arkasında sevgilisi var altında mt-07 yanaşıp kapışalımmı diyor.(bu bildiğin dalga geçme yani)

mesela bi cafeye gidiyorum, küçük bir motorcu grubu(hepsinde aynı renk r25 var) benim motoruma acıyormuş gibi bakıyorlar.kendi aralarında gösterip gülüyorlar.

ben tabi ki aldırmıyorum

öğrenciyim ben 12 yaşında para biriktirmeye başladım 13 yaşında 125cc motor alacaktım tam istediğim para birikti motorlara zam geldi yaşım 14 oldu yine birikti para tekrar motora zam geldi 15 yaşına geldim para birikti yine motor zamlanmış babama dedim daha beklemem sende koy biraz 50cc alayım bari yoksa motor alamayacağım.1,5 ay babamdan para istedim ve 50cc bir motor aldım

Delikanlı sen elalelim ne dediğini ve düşündüğünü kafana takma.
    Özellikle o belirttiğin tipler muhatap alınmaya bile değmez. Zaten bunlar genellikle baba parası ile racing motosikletlere binen gençler.
    Yani hiçbir değeri olmayan boş insanlardır.
    Ayrıca seni takdir ediyorum. İnşallah daha iyileri nasip olur.
    Vidos ve espresso bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Niye bu kadar dert edip takılıyorsun ki?

Henüz 15 yaşındasın ve iyi / kötü bir motosiklete sahipsin. Daha ne olsun? İleride para kazanmaya başladığında sen de en iyilerini alıp binersin. Bırak gülen gülsün.

Aşağılık kompleksli insanlardan uzak dur kafi..
    espresso, hasmet ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    T7
    Kendini malıyla özdeşleştiren malın hasıdır. Malın hasıdır derken, burada”mal” hem argo kullanımıyla sığır manasında hem de iktisat terimi olarak mal/meta (alınıp/satılabilen nesne) manasındadır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben tabi ki aldırmıyorum

Normalde kimseyle kapismam ama 50 cc gorunce allah ne verdiyse basiyorum ahsgahaga

neymis 50 cc cevabi alinca guluyolarmis,yav he he.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Genç olduğunuz için muhtemelen yanlış anlayıp bozuluyorsunuz.

Yaşınız biraz daha arttığında bu olayları ya önemsemeyeceksiniz ya da cafedeki R25çi gence "ne gülüyon ulan karı gibi geblo?" , kapışmak isteyen artçılı Mt07'liye "Yenge de maşallah erik gibi, kütür kütür" , "kaç cc bu?" diye sorup da makara yapana "valla kardeş çaldık bunu birinden, sen nerede oturuyordun?" diyebilecek bir ruh yapısına sahip olacaksınız.
    İnwe Elensar, maktama, Yasin D ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    https://youtu.be/LKnpJ5PYB34

Ulan bir link veremedik iyi mi, normalde oluyordu bu video bir türlü önizlemedi.

Motosikleti
    cb250r
    genc kardesim rahat ol

Gecenlerde marketten cikarken yanima 1 adet xj6 yaklasti, kapisalimmi dedi. Bende rezil olursun bosver dedim. (bende ki de 50cc)

sonra basladik muhabbete bakkala cakkala yakin yerlere gitmeye alsammi bitane 50 cc diye sordu, bende al dene dedim.

Aldi bindi gezdi tur atti falan, numaralarimizi aldik ahbap olduk.

Buda boyle bir animdir dagilabiliriz
    espresso, Nasate, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bence hepsini yanlış anlıyorsun. bende de 50cc var. ama dışarda başka 50cc görünce arkadaşıma bak bundan bede de var derken gülerek konuşuyoruz.

kapışalım mı demek küçük görmek değildir. nacizane takılmak şakalaşmaktır.
    ona bakarsan bu gün eve gelirken africa lı polis yanıma yanaşıp kapışalımmı dedi bana
    şimdi benimle dalga mı geçmiş oluyor.

tabi ben de kapışalım dedim. ama naptım sonra. yarışmadım. çünkü bazıları tongaya düşürüp ceza yazıyor :D

konumuza dönecek olursak.
    motorun başında başka motorcular gülerse
    sizi yolda tokatlarım bu motorla deyip gülüşün
    yolda kapışalım mı diyen olursa alırım anahtarını de
    vs vs gibi şeyler.
    anladın sen beni.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu işler biraz da pipi gibidir. Yaş gençken cc, bg, tork, kütle önemlidir, yaş ilerledikçe kontağı açıp marşa bastığında motor kalkıyor mu, motor kalktığında yağ eksiltiyor mu bu soruların cevabı önem kazanır.
    Nasate, gurcanozturk, benhasan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Varsın onlar sidik yarıştırsın hiç kafana takma kendini de üzme kardeşim ...

50cc olan motorda seni bir yerden bir yere ulaştırıyor hemde trafiğe takılmadan bide bu artı yönünü düşün.Adamın altında 500 binlik arabası var ama trafik sıkıştığında gidemediğinde ne faydası var 500 bin liranın.5-6 bin liralık aletle trafiğe takılmadan vızır vızır onların yanından geçmek onların 1 saate gittiği yere 20 dakikada ulaşmak paha biçilemez.
    Mallaca bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yeğenim konum at Hayabusaları alıp gelelim kim dalga geçiyormuş bakalım şaka bir yana takılma sen başklarına sen motoruna odaklan, sürüşüne odaklan. Bende ilk 50cc ile başladım. Kaskım motorumdan pahalıydı. Önemli olan sürüşüne odaklan racing makine alıp viraj yapamayan çok biliyorum. Sadece ara gaz yapmakla motorcu olunmuyor.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    Dominar 250
    sana öyle yaklaşan insanlar değersiz insanlardır.
    ve sen, senin için değersiz olan insanların lafını kendine takıntı haline getirmişsin ,
    senin için bi kıymeti olmayan insanlar için moralini bozma derim.
    iyi akşamlar.
    espresso ve natijax bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba rx9
    Sen ne takıyorsun bu tür şeyleri gül geç emin ol böyle yaparsan çoğu kişinin aslında art niyetli olmadığını anlarsin. Ha daha gençsin kanın kayniyor ters algiliyorsun kendini yipratirsin bende 50 lik kullanıyorum ise gidip gelirken her türlü işimi görüyor dalga geçen olursa da çokta fifi yani. Özetle gül ve he de geç

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şimdiki gençlere yazık yaa. Nasıl bir zamandayız.
    Belki ben gençken de vardı böyle ortamlar, eğer öyleyse ben şanslıymışım.
    Biz gençken böyle maddi şeylerle hava atmak hoş karşılanmazdı. Hatta 20'li yaşlardayken o zaman çalıştığım şirketteki müdürüm amerika gezisinden orjinal Levis kot pantalon getirmişti bana, hem de 501 modeli, o zamanlar türkiyede kolay bulunmuyordu bunlar, yaşı 50'nin altında olanlar hatırlamaz. İşte o pantalonu giyip arkadaş ortamına girip de bir şekilde lafı açılınca pazardan aldım nası aynısı gibi çakmasını yapmışlar falan diyordum.
    Cyan, tommygun, Mr.wind ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kesinlikle dert etmeye değmez.

Karakteri ile degil de altindaki otomobili,motosikleti,cüzdani ile öne çikan kendini kanitlama çabasinin basitçe dişa vurumudur.

Bu durumlar seni olumsuz etkilemesin,kendine olan özguveni kirmasina musade etme.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Şöyle söyleyeyim keşke senin yaşında iken , 50cc bir motosikletim olsaydı ...
    Kural [ Z ], maktama ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiki gençlere yazık yaa. Nasıl bir zamandayız.
    Belki ben gençken de vardı böyle ortamlar, eğer öyleyse ben şanslıymışım.
    Biz gençken böyle maddi şeylerle hava atmak hoş karşılanmazdı. Hatta 20'li yaşlardayken o zaman çalıştığım şirketteki müdürüm amerika gezisinden orjinal Levis kot pantalon getirmişti bana, hem de 501 modeli, o zamanlar türkiyede kolay bulunmuyordu bunlar, yaşı 50'nin altında olanlar hatırlamaz. İşte o pantalonu giyip arkadaş ortamına girip de bir şekilde lafı açılınca pazardan aldım nası aynısı gibi çakmasını yapmışlar falan diyordum.
    Üstad liseliler bilmez ama Levi's Engineered Jeans + Adidas goodyear + Topshop tshirt hayatın anlamıydı bir zamanlar.
    espresso bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Ben de bazi motorcularla alay ediyorum hem de asiri. Dusuk gozle bakıp kendimi göstermeye çalışıyorum.. gözüne gözüne sokuyorum kendimi... anlasin diye...

Kask takıyorum mont giyiyorum su sıcakta hem de. Pantolon yoksa dizlik takıyorum. Eldiven bile takıyorum düşersem ellerim berbat olmasın diye.

Aşağılanacak gülünecek birileri varsa bunlardır. Altındaki beygirin önemi yok..

Haaa sunu diyeyim . 8 sene önce ilk ben maxi scooter aldim. Yerin dibine gömdüler beni. Ne mi oldu?eksiksiz hepsi bir bir scooter aldi. Rahatlık buymuş diye diye. Tatlı su motorcusu diyorlardı bana. Hahaha ne günlerdi ya. Hepsini sildim... hepsini...

Demem o ki, kask tak. Ekipman giy. R25 ile yan yana düşersen sana bir şey olmaz ona olur.

Selamlar..
    Mallaca, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.
    birGarip..

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Geçenlerde kornam kesildi müsait bir yere çektim duran trafikte soketlerini çıkar tak yapıyorum belki çalışır diye mahalleden bir abimiz yanaştı arabayla hurda hurda sat gitsin senin yaşında olsam bende kafama takardım gayet normal ama mahalledeki abimize şunu dedim bak abi ben burdan 5 dk sonra mahallede olurum sen burada yarım saat bekliyeceksin dedim hadi yarışalım o zaman dedi hadi dedim girdim aralardan 5 dk sonra evdeyim o abimizinde en az 3 4 defa o kırmızıyı beklediğine eminim bazı şeyleri dalgaya vur takılan insanları tenzih ediyorum fakat bir insana altında ki motora göre muamele yapan insanlar bu hayatta hiç bir bok başaramamış sonradan görme hırbolar amaçları motosiklet kültürü değil genelde karı kızdır kafana takmana değmez dostum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)