Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumla dalga geçilmesinden bıktım artık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Kendin mutluysan gerisinin koy g*tüne rahvan...

Bundan 1,5 sene kadar önce hem bir MT-10'um (1000cc, 160 beygir); hem de bir Neo's 4'üm (50cc, 3 beygir) vardı, bunları 5-6 ay kadar kullandım.

MT-10'un gazına dokununca füze gibi fırlamasına hastaydım, Neo's 4'ün de 50km/s'den fazla hız yapmayıp, seni mecburen sağ şeridin de sağından gitmeye zorlamasına, böylelikle etrafın tadını doya doya çıkartabilmene olanak tanımasına hastaydım. İkisinden de ayrı ayrı keyif alıyordum yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    200 cc alsan 600 cc yapıyor 600 alsan 1000 cc yapıyor.

50 cc hız limiti 30 km, otobana cıkısı falan yasak. bence zaten sacma bir alet.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sence saçma ama ufak yerlerde gayet kullanışlı otobana çıkacak adam gitsin 125 cc alsın bir zahmet :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 50cc gordugume evet motora bakiyorum, cunku cok hosuma gidiyor kucuk sehirde sehir ici cok kullanisli, ucuz olsa alacam bi tane ise onuna gidip gelcem. Seviyorum 50 cc skuteri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bisiklet de otobana cikmak yasak, hatta 20 km/h ile gidiyon, bence o da sacma, yasaklanmali bence satisi. Kask galan da takma zorunlulugu yok. Sacma yani
    Ferudunabi bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Niye alınganlık yapıyorsun.Senin durumun motosiklet kullanan birçok kişiden iyi.Benim 15 yaşımda bisikletim bile yoktu.Gerçi hayatım boyunca hiç bana ait bisikletimde olmadı orası ayrı.Ben motora 45 yaşımda başladım.Senin yaşın daha genç ileride ne motorlara binersin.Önemli olan düzgün kullanıp uzun yıllar sürebilmek.
    Takma kafana.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 50cc gordugume evet motora bakiyorum, cunku cok hosuma gidiyor kucuk sehirde sehir ici cok kullanisli, ucuz olsa alacam bi tane ise onuna gidip gelcem. Seviyorum 50 cc skuteri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Bisiklet de otobana cikmak yasak, hatta 20 km/h ile gidiyon, bence o da sacma, yasaklanmali bence satisi. Kask galan da takma zorunlulugu yok. Sacma yani

Bisiklet ile motosikleti kıyaslayacak kafaya ulaştıysak motosikletle 2 tekerli kaykayları da kıyaslamaya başlarız yakında. Ben yasaklanmalı demedim sacma dedim.

50 cc motor sigortasız oldugundan hem riskli hemde otobanda tehlike arz eden bir alet. B sınıfının kullanması başlı başına sacma.

Bisiklet bambaşka bir durum. Laf yapmak için laf yapmayalım lütfen

Osm@n bunu beğendi.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    adam 15 yaşında motosiklet sahibi olmuş ben düşünüyorumda biz 15 yaşımızda evde kuzenlerimizle saklambaç yakan top filan oynuyorduk la :D
    espresso ve Jeansque bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler biraz da pipi gibidir. Yaş gençken cc, bg, tork, kütle önemlidir, yaş ilerledikçe kontağı açıp marşa bastığında motor kalkıyor mu, motor kalktığında yağ eksiltiyor mu bu soruların cevabı önem kazanır.
    Abi valla yarıldım. Motor kalkıyormu, yağ eksiltiyor mu? Valla manidar olmuş..
    tommygun bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu işler biraz da pipi gibidir. Yaş gençken cc, bg, tork, kütle önemlidir, yaş ilerledikçe kontağı açıp marşa bastığında motor kalkıyor mu, motor kalktığında yağ eksiltiyor mu bu soruların cevabı önem kazanır.
    Egitimdeyim su an, gulmekten koptum, millete de rezil olduk, sagolasin @tommygun
    tommygun bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Üstad liseliler bilmez ama Levi's Engineered Jeans + Adidas goodyear + Topshop tshirt hayatın anlamıydı bir zamanlar.
    Reebok Pump'ı unutmuşsun
    espresso bunu beğendi.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Neye gore kime gore sacma? 50cc ile kimse kimseye 100km/sa hiz yapsin, otobana ciksin demiyor ki ? Her bir araci/seyi bulundugunuz ortama/sehire/sosyal durumunuza gore degerlendirmeyin. Atiyorum Kutahya'nin Domanic ilcesinde 50cc kullansan ne olur herkesi delen R25 kullansan ne olur? 50cc daha mantikli olurdu herhalde.

Izmir'e gore degerlendiriyorsan cok yanlis dusunuyorsun diyebilirim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reebok Pump'ı unutmuşsun
    O da enteresandı, gerçi ben hiç almadım Reebok Pump ama mahallede bir arkadaşta vardı, yüksek bir yere zıplaması gerektiğinde fıs fıs fıs şişiriyordu. Biz de "vayy bee" diyorduk. Çocuk gerçi yine de zıplayamıyordu.
    espresso ve MR.BERK bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O da enteresandı, gerçi ben hiç almadım Reebok Pump ama mahallede bir arkadaşta vardı, yüksek bir yere zıplaması gerektiğinde fıs fıs fıs şişiriyordu. Biz de "vayy bee" diyorduk. Çocuk gerçi yine de zıplayamıyordu.
    Ellese tişörtleri unutma,hakan peker pantolonlari vardi..saclarin arkalari uzatilirdi,geniş deri bileklikler..

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye gore kime gore sacma? 50cc ile kimse kimseye 100km/sa hiz yapsin, otobana ciksin demiyor ki ? Her bir araci/seyi bulundugunuz ortama/sehire/sosyal durumunuza gore degerlendirmeyin. Atiyorum Kutahya'nin Domanic ilcesinde 50cc kullansan ne olur herkesi delen R25 kullansan ne olur? 50cc daha mantikli olurdu herhalde.

Izmir'e gore degerlendiriyorsan cok yanlis dusunuyorsun diyebilirim.

"bence saçma bir alet"

bence sacma bir alet. sigorta yapılmayan bir zımbırtıya binilmez. gidip yanlışlıkla lüks bir araca gömçürse 20 yıllık maaş gitti :D

Sigorta yapılmayan bir alet üstelik yeri geliyor 70 80 km hızlara cıkıyor üstelik motosiklet ehliyeti bile istemiyor. Açıkçası sacma olmayan bir yanı yok bana göre.
    Osm@n bunu beğendi.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Çok tuhaf sen kendi kafanda kuruyor olabilir misin ? kendi arkadaş çevren hariç kimsenin dalga geçeceğini düşünmüyorum. 50cc 150cc bir motora binen insan kendi ihtiyacını görmesi için biner kullanır. Sen 50cc motor ile racing sürücüsü hissiyatı veriyorsan çevrene o zaman arkadaşların seninle eğlenebilir ( dostça ) bunun dışında kimsenin seninle eğleneceğini düşünmüyorum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    15 yaşında 50cc almışsın, ehliyet var mı?

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yaşında 50cc almışsın, ehliyet var mı?
    ehliyet yok abi sabırsızlıkla bekliyorum hele bir 16 olayım hemen A1 alacağım

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisiklet ile motosikleti kıyaslayacak kafaya ulaştıysak motosikletle 2 tekerli kaykayları da kıyaslamaya başlarız yakında. Ben yasaklanmalı demedim sacma dedim.

50 cc motor sigortasız oldugundan hem riskli hemde otobanda tehlike arz eden bir alet. B sınıfının kullanması başlı başına sacma.

Bisiklet bambaşka bir durum. Laf yapmak için laf yapmayalım lütfen

https://productimages.hepsiburada.ne...1376806962.jpg
    iyi de 50 cc skuterin amacı OTOBANA çıkmak değil ki zaten. neden o örneği verdin o da yanlış onu anlatmaya çalışıyorum sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

"bence saçma bir alet"

bence sacma bir alet. sigorta yapılmayan bir zımbırtıya binilmez. gidip yanlışlıkla lüks bir araca gömçürse 20 yıllık maaş gitti :D

Sigorta yapılmayan bir alet üstelik yeri geliyor 70 80 km hızlara cıkıyor üstelik motosiklet ehliyeti bile istemiyor. Açıkçası sacma olmayan bir yanı yok bana göre.
    bisikletle de trafikte araca toslarsın. bisiklet de 60-70 km/h lere çıkıyor. o daha tehlikeli.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

hocam şahsi fikrim sonucta. forumda zilyon mesaj atıldı otobana çıkma ile ilgili. yasak olsa da gayet cıkıyorlar.

tamamda verdiğim örnek benim fikrim ile alakalı, normal şartlarda otobana cıkmaması gereken bir aleti sacma bulmam için başkalarını ikna etmeme gerek yok ki. fikirler kişiye özeldir.

bisiklet ile de toslarsın, 280 km hıza cıkmıs ınsanda var sonucta. ama kullanım amacı trafige girmemek olan bir alet 50cc ile aynı mantıkta değil. kurallara uymazsak yayada aracla toslaşıp kaza yapabilir. :D

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hocam bu yorum bitirdi beni
    tommygun bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)