Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumla dalga geçilmesinden bıktım artık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet yok abi sabırsızlıkla bekliyorum hele bir 16 olayım hemen A1 alacağım
    ehliyet olmadan trafikte motorlu araç kullanmak suç olduğu gibi, forumca tavsiye ettiğimiz bir davranış değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şahsi fikrim sonucta. forumda zilyon mesaj atıldı otobana çıkma ile ilgili. yasak olsa da gayet cıkıyorlar.

tamamda verdiğim örnek benim fikrim ile alakalı, normal şartlarda otobana cıkmaması gereken bir aleti sacma bulmam için başkalarını ikna etmeme gerek yok ki. fikirler kişiye özeldir.

bisiklet ile de toslarsın, 280 km hıza cıkmıs ınsanda var sonucta. ama kullanım amacı trafige girmemek olan bir alet 50cc ile aynı mantıkta değil. kurallara uymazsak yayada aracla toslaşıp kaza yapabilir. :D
    bisikletle çıkanlar da var otobana. kaç defa gördüm. bisiklet de saçma o zaman.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav birisi motorlu taşıt birisi değil. aynı şey mi.

sana göre sacma olabilir bana göre aynı şey olmadıgı için saçma değil.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    15 yaşında bisiklet süremeyen aveller şekil olsun diye motora binenler onlar kardeşim. altında elektrikli bisiklet olan adam benim dioya 50 cc mi diye soruyo.110 diyorum bisiklet gibi diyolar (altında ya hicbisi yok ya elektrikli mobilet falan var) karakter meseli yani
    espresso bunu beğendi.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen keyifle biniyorsan ve seni a noktasından b noktasına dertsiz kedersiz götürüyorsa bitmiştir. ulaşım süresi +10 dk olmmuş veya olmamış... kafana kasktan başka birşey takma... ;)
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bisiklet 15 kg
    Uzerindeki 75 diyelim
    90kg

50cc moped 80-100kg
    Ustundeki 75kg
    175 kg

Kutle ve agirlik farki var.

Birisi adale kuvveti
    Digeri icten yanmali motor

Hizlanmasi farkli,enerjisi farkli,karsi tarafa verdigi darbe farkli

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

iyi de 50 cc skuterin amacı OTOBANA çıkmak değil ki zaten. neden o örneği verdin o da yanlış onu anlatmaya çalışıyorum sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

bisikletle de trafikte araca toslarsın. bisiklet de 60-70 km/h lere çıkıyor. o daha tehlikeli.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    egri oturup dogru konusalim. 50 cc sacma degildir. cok ta mantiklidir.

-motosiklet surmeyi ogrenmeden 50cc surmek tehlikelidir.
    -kapasitesinin uzerinde hizli gitmek tehlikelidir.
    -anayollara cikmak tehlikelidir.
    -ekimpmansiz kullanmak tehlikelidir.

yalniz soyle bir durum var; yukarda yazdigim maddeler 125 cc icinde gecerli, 250 cc icinde 1000 cc icinde.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece senin için değil, genel konuşuyorum kardeşim: 50 veya daha az cc, veyahut elektrikli farketmez, mevzuat senin trafiğe çıkmana izin veriyorsa, diğer araç sürücüleri gibi senin de hakların var yolda.
    Lakin benim bu konuda ayar olduğum husus şu; 50 cc bir araca sahipsen ona göre süreceksin. Ben sol şeritten 80-90 ile gelirken, sen önündeki aracı sollamak için 20-30 ile sol şeride çıkmayacaksın. Nasıl olsa benim de hakkım deyip, şeridin ortasından 20-30 ile gitmeye çalışmayacaksın, sonuçta trafiğin bir akış hızı var. Nasılsa ehliyet hatta bazılarında plaka bile istenmiyor diye, tüm trafik kurallarını hiçe saymacaksın.
    Kapışma konusuna gelince; kendi aracından daha küçük hacimde bir araca kapışalım mı demek bence küçümsemektir (Bazı ikonik araçlar hariç). Ben de çok dedim karşılaştığım motorlara kapışalım mı diye, lakin hepsi benim motorumdan çok daha büyük motorlardı.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    r25 cileri takarak hata yapmışsın. Çok nadir yaşça büyük olgun mantıklı arkadaşlarım hariç r25ciler ve apaçi mt07ciler boş adamlardır. Birde pulsarcılar, bunlar iyi gene riske atmıyor cbr 250r deldim r25 yanıma yaklaşamadı vs diyerek boş yapıyor sadece.

Yav arkadaş 650f ile gidiyom mt 07 ci geliyo seni geçerim diyo. 848 ile gidiyom r25 ci yolda delmeye çalışıyor. 696 ile geziyom random mt07ler 3 korna yapıyo yolda boş boş gezerken.

Herkes birini ezip kendini vay vay ben marquezin yeğemiyim resmen demek istiyor.

He de geç.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sahip olduğumuz bir araç ile bir insan olarak değerimiz arasında aşırı bir ilişki kurmak sorun.

Bu açıdan da altında yüksek cc motosiklet varken gördüğü 50cc kullanıcısıyla dalga geçme ihtiyacı hisseden bir insan ile "50cc motosikletimle çok dalga geçiliyor" şikayetinde bulunan insan belki de benzer sorunu paylaşmakta...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    50 cc tam anlamıyla "oturgaçlı götürgeç"tir. Daha fazla anlam yüklemeye gerek yok.
    Mantıksız olan tarafı B sınıfı ehliyetle sürülebilmesi ve sigorta muafiyetidir.
    levend84 ve birbilent bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc tam anlamıyla "oturgaçlı götürgeç"tir. Daha fazla anlam yüklemeye gerek yok.
    Mantıksız olan tarafı B sınıfı ehliyetle sürülebilmesi ve sigorta muafiyetidir.
    B sinifi mevzusun dan once 50 cc lerin yuzune bakan yoktu.bayilerde kaderine terkedilmis sekilde yillarca bekliyordu

Peugeot kisbee 50 nin fiyati,çin mali(gundial revival)50cc ile arasinda max 1000 tl oynuyordu.

Şimdi birisi 24 bin(pejo kisbee)
    Digeri 10 bin.(Gundial revival)

Motosikleti
    cb250r
    50 cc motosikleti para sıkıntısı olan kullanir. Fakirin hayati ucuzdur.

Ucuz arabada ölür,
    kötü yiyecekten ölür,
    insaattan duser ölür,
    maden iscisi olarak ölür,
    kuryelik yapar ölür,
    askere gider ölür,
    hastalik kapar ölür,
    parassizlik canina tak eder kendini yakar ölür.

Hicbir kaza gecirmemeyi basarsa bile, sefaletten, stresten, yokluktan yipranir erken ölür.

Sözüm meclisten disari, kimseyi birsey ile itham etmiyorum. Yalniz sunu da demeden edemiyorum; birakin Allah askina su garibanin ulasabildigi tek ulasim aracini zirt pirt gundeme getirmeyi.
    espresso, birbilent ve Osm@n bunu beğendiler.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    15 yaşında otobüs kullanıyordum (sürmüyordum akbille biniyordum) en azından senin motorun var salla başka fikirleri, utanması gerekenler koca koca adamların hala skuter kullanması topkeys takmaları önlerindeki 2 metre cam az gelip extra cam takanların utanması lazım yoo dostum sen değil

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bence sana gülmüyorlar motora gülüyorlar Çünkü Bakıyorum da birçok 50 cc lik motor 250 cc lik kalıbında

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 cileri takarak hata yapmışsın. Çok nadir yaşça büyük olgun mantıklı arkadaşlarım hariç r25ciler ve apaçi mt07ciler boş adamlardır. Birde pulsarcılar, bunlar iyi gene riske atmıyor cbr 250r deldim r25 yanıma yaklaşamadı vs diyerek boş yapıyor sadece.

Yav arkadaş 650f ile gidiyom mt 07 ci geliyo seni geçerim diyo. 848 ile gidiyom r25 ci yolda delmeye çalışıyor. 696 ile geziyom random mt07ler 3 korna yapıyo yolda boş boş gezerken.

Herkes birini ezip kendini vay vay ben marquezin yeğemiyim resmen demek istiyor.

He de geç.
    Ducati Monster 696'ya binenler ne yapıyor? Yolda selam dahi almıyor. Hele hele o motora nasıl artçı alıyorlar anlamıyorum. Hanım bir arkadaş olsa böyle tuşe pozisyonunda oturacak arkaya. Sonra motoru kullanana şey derler maazAllah...

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati Monster 696'ya binenler ne yapıyor? Yolda selam dahi almıyor. Hele hele o motora nasıl artçı alıyorlar anlamıyorum. Hanım bir arkadaş olsa böyle tuşe pozisyonunda oturacak arkaya. Sonra motoru kullanana şey derler maazAllah...
    Aynen aynen he

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben 50cc gordugume evet motora bakiyorum, cunku cok hosuma gidiyor kucuk sehirde sehir ici cok kullanisli, ucuz olsa alacam bi tane ise onuna gidip gelcem. Seviyorum 50 cc skuteri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Bisiklet de otobana cikmak yasak, hatta 20 km/h ile gidiyon, bence o da sacma, yasaklanmali bence satisi. Kask galan da takma zorunlulugu yok. Sacma yani
    Bisiklete laf yok bakım derdi yok, sesi yok , doğayı kirletmez,diğer taşıtlara göre kat kat güvenli ,elinde her yere götürürsün, kask takmak zorunluluk değil ama bilinçli bisiklet kullanan kask da kullanır.

Ben cbr 250 kullanıcısıyım bizim burada bahsettiğin tipleren okadar çok var ki çıldırırsın ya. Adamları küçümsemek gibi olmasın ama altında 100 cclik 125-150 cclik maksimum 13 beygirlik çin malı motorlar var. Bende ise 26 beygir cbr 250 buna rağmen kafa tutanmı ararsın arkamdan selektör yapan küba çıtamı ararsın yanımdan geçerken baka baka teker yapanmı ararsın. Bazen sinir olup gazı açıp geçiyorum hepsini rahatlatıyorum içimi ama 2 tane keko içinde canımı riske attığımdan kendime kızıyorum. Çevirsen kenara abi abi diye zırlarlar ve çoğunun ehliyeti dahi yoktur. Genelde bu tiplerin başına bir görünecek oluyor. Ya çok güvendiği motorunun başına birşeyler geliyor yada bakıp dalga geçtiği motorlara gün gelip muhtaç oluyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklete laf yok bakım derdi yok, sesi yok , doğayı kirletmez,diğer taşıtlara göre kat kat güvenli ,elinde her yere götürürsün, kask takmak zorunluluk değil ama bilinçli bisiklet kullanan kask da kullanır.
    Yolu trafikle paylasmak durumunda kalinmadigi muddetce. Bisiklet yolu agi kapsamli olmadigi muddetce ulasim maksatli bisiklet kullanimi malesef guvenli olmaktan cok uzak.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)