Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boğaz Köprüsü HGSleri hakkındaki sorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    Arkadaşlar merhabalar.Malum ülkemiz vergiler cenneti.istanbulda sürekli asya-avrupa yapmak zorunda olan kişi aylık en az 200tl sini devlete bırakır bu durumda.

Plakasını kapatanlar,plakaya kağıt veya bandana sarma,plakayı siyah bantla anlaşılmaz hale getirmeye çalışma gibi illegal yöntemleri saymazsak ki tasvip etmediğimiz şeyler bunlar.

Geçen birşeyi fark ettim doğru mudur size sormak istiyorum.Tam plaka çeken kameraların olduğu kısımda iki aracına arasında gitsek ücret almıyor galiba.geçen denedim herhangi bir ücret ödemedim.
    Sizin başınıza böyle bir durum geldi mi?
    geldiyse ne oldu?öğrenmek istiyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yahu boş verin böyle abudik gubidik işlere kafa yormayı.

Siz paşa paşa geçin sistem almazsa almasın. Gerçi plakada oynama yapmadıktan sonra af edeceğini sanmam öyle veya böyle alır bence.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Benim de 26 hazirandaki 1.köprü geçişlerim hala görünmüyor. Ama 30 hazirandaki çamlıca samandıra gişeleri geçişim yansımış.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Köprülerde bazen okumuyor. Özel bir şey yapmıyorum. Tam sebebini çözemedim. (Çok da kafa yormadım açıkçası; köprülerden senede 5-10 kere ancak geçiyorum; karşı tarafa hiç işim düşmüyor...)

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Cumartesi Kartaldan Geliboluya gidip geldim.Sadece dönüşte Samandıra gişe geçişi görünüyor.Onunda girişi görünmediği için en uzun mesafeden yazmış.Daha çok zarar.
    Şimdi kontrol ettim Samandıra çıkışı Çamlıca giriş Samandıra çıkış olarak düzelmiş.Diğer geçişler. yok.

fms'den geçiyorum her gün.
    çoğu zaman alıyor.
    atıyorum ayda 22 kez geçiyorsam 17-18 kez alıyor. çok nadir okumadığı oluyor ama sebebini bulamadım henüz.
    fsm akıcı olduğundan çoğunlukla sol şeritten geçiyorum.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Geçte olsa yazar,web ihlal den kontrol edin.
    Tek bir kurtuluş vardı önceden soldaki beton bariyere sıfır geçtinmi okumuyodu ama ağzı yalama olan bazı ......... bu konuyu çok dile getirdikleri için farkına varılıp bariyer kaldırılıp en soldaki alan biraz daha küçültüldü.Kapatmadığın sürece kaçış yok her türlü okuyor.
    birbilent bunu beğendi.

Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    Bir rivayete göre kamyonet veya panelvan tarzı büyük araçların sağ arka tarafından yakın geçince kamera motosikleti görmüyor..

Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama denemek lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150 S
    Her gün kullandığım yol, HGS hep cebimde, o gün düşmese bile bir kaç gün sonra mutlaka plakadan okuyup düşüyor.
    Geçtiğimiz günlerde HGS okuma kısmına 50-60m kala yanımdan Honda NC serisi hızla geçti, HGS okumaya yaklaşırken sürücü sanki hakimiyetini kaybedecek gibi oldu, yanılmışım sağ ayağıyla plakayı kapatmak için hafif arkaya doğru kaykıldı plakayı kapatarak geçti tabi ki. Beylerbeyi çıkışı Nakkaştepe ışıklarda yan yana geldik, bir motora baktım, bir sürücüye ekipmanları yerli yerinde, belli ki motorcu, neden tamah eder ki 3-5 liraya, dış görünüş her şey değilmiş demek ki...
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tesla_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün kullandığım yol, HGS hep cebimde, o gün düşmese bile bir kaç gün sonra mutlaka plakadan okuyup düşüyor.
    Geçtiğimiz günlerde HGS okuma kısmına 50-60m kala yanımdan Honda NC serisi hızla geçti, HGS okumaya yaklaşırken sürücü sanki hakimiyetini kaybedecek gibi oldu, yanılmışım sağ ayağıyla plakayı kapatmak için hafif arkaya doğru kaykıldı plakayı kapatarak geçti tabi ki. Beylerbeyi çıkışı Nakkaştepe ışıklarda yan yana geldik, bir motora baktım, bir sürücüye ekipmanları yerli yerinde, belli ki motorcu, neden tamah eder ki 3-5 liraya, dış görünüş her şey değilmiş demek ki...
    Devletin bu parayı almaya hakkı olmadığı için olabilir mi? İstesem 10 katını da öderim o paranın her gün ama içimden bir gram ödemek gelmiyor. Boğaz köprüsünün aslında hangi yıl, kaç geçişten sonra ücretsiz olacağını araştırırsanız komediyi görürsünüz. Hem benim vergimle yap, benim vergimle işlet üstüne masrafını çıkarmasına rağmen 40 yıldır fahiş ücret al. Onlarca yıldır her yıl uzatılır boğaz köprüsünden ücret alınması resmi gazetede bildirilerek.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı tesla_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde ücretsiz en az bir yolla seyahat edebilmek anayasal hakkımızdır. Para vermeden karşıya geçememek haksızlıktır.
    Kerem34_, espresso ve Merdo bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde ücretsiz en az bir yolla seyahat edebilmek anayasal hakkımızdır. Para vermeden karşıya geçememek haksızlıktır.
    Anayasanın hangi maddesi rica etsem bizle paylaşır mısınız?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anayasanın hangi maddesi rica etsem bizle paylaşsanız.
    Ulaşım hakkı. Anayasada ilk 30 madde içerisinde diye hatırlıyorum, baya baya önemli bir madde yani. Şahıs suç işlemediği sürece ulaşım hakkı kısıtlanamaz diyerek devam ediyor diye anımsadım maddeyi. Fukaralık suç mu? Ataşehir'den Beşiktaş'a fukaralar gitmesin mi İsmet Abi?
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Dünyada da örnekleri var, örneğin New York. Manhattan köprüsü ücretsiz, bir iki tane daha çok büyük ve ücretsiz köprü var. Ama en rahat ulaşımı olan köprüler ücretli, devlet 10 dakika fazla dolanmak istemiyorsan parayı ver geç diyor, bizde seçenek yok sırtıma alıp yüzerek geçemeyeceğim için.

Bir de köprü olmasa da Avrasya tüneli muhabbeti var ona da gülüyorum. Daha kışın köprüden geçmek nasip olmadı, yazın bile hava rüzgarlıyken iyi sallıyor, şeritten çıkartır az daha zorlasa. Tüneli asıl motosikletler, bisikletler için açmaları lazımdı. En güzelinden, en tatlısından vergi veriyorum parasıyla da olsa tüneli kullanamıyorum güvenlik önlemleri sebebiyle, neymiş bize zarar verebilirmiş. Ona göre yapaydın mühendis abi o zaman.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin bu parayı almaya hakkı olmadığı için olabilir mi?
    Devletin bu parayı almaya hakkı var çünkü devletler hakkını gücünden alır.

Mesela sizi yargılar gerekirse ceza verir çok adil oluğu için mi veya en doğrusunu bildiği için mi hayır güçlü oluğu için.

İstesem 10 katını da öderim o paranın her gün ama içimden bir gram ödemek gelmiyor.
    Ona bakarsan kimse hiç bir şey için gram bir şey ödemek istemiyor. Devlete ödediğimiz diğer paraları çok sevdiğimiz için mi ödüyoruz?

Boğaz köprüsünün aslında hangi yıl, kaç geçişten sonra ücretsiz olacağını araştırırsanız komediyi görürsünüz.
    Bizi uğraştırma sen araştırmış biliyorsun bizimle paylaşır mısın? bizde öğrenelim. Ona bakarsan Keban barajı gibi bir çok barajda parasını çoktan çıkarmıştır onlardan da elektriği bedava versinler.
    Terkos, Ömerli gibi barajlarda parasını her halde çıkarmışlardır onlardan da suyu bedava alalım.

Onlarca yıldır her yıl uzatılır boğaz köprüsünden ücret alınması resmi gazetede bildirilerek.
    Bana denk gelmedi bu yılda uzatalım bir sene daha ücretli olsun diye resmi gazetede duyuru. Rica etsem bunu da paylaşır mısınız?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Devletin bu parayı almaya hakkı var çünkü devletler hakkını gücünden alır.

Mesela sizi yargılar gerekirse ceza verir çok adil oluğu için mi veya en doğrusunu bildiği için mi hayır güçlü oluğu için.

Ona bakarsan kimse hiç bir şey için gram bir şey ödemek istemiyor. Devlete ödediğimiz diğer paraları çok sevdiğimiz için mi ödüyoruz?

Bizi uğraştırma sen araştırmış biliyorsun bizimle paylaşır mısın? bizde öğrenelim. Ona bakarsan Keban barajı gibi bir çok baraj çoktan parasını çıkarmıştır onlardan da elektriği bedava versinler.
    Terkos, Ömerli gibi barajlarda parasını her halde çıkarmışlardır onlardan da suyu bedava alalım.

Bana denk gelmedi bu yılda uzatalım bir sene daha ücretli olsun diye resmi gazetede duyuru. Rica etsem bunu da paylaşır mısınız?
    1- Devleti meşru kılan benim, devletler toplum için vardır. Anayasa belli, bunun çerçevesinde haklı olduğu sürece istediği cezayı verebilir. Bunun dışında gelişen mevzuları bir gün yolun düşer de misafirim olursan çay içerken konuşalım abi.

2- Vergi vermek zorunluluktur ve gereklidir. Vergi vermezsek hindistanın taşralarına döneriz iki sene sonra. Mevzu orantılı bir vergi, şu an kazanca oranla orantılı mı sence abi? Her birimiz tek tek anlaşıp evimize kadar özel asfalt attıramayacağımıza, sokağımızı aydınlatamayacağımıza, çöpleri toplatamayacağımıza göre en büyük kurum olan devletle bir anlaşma yapmak zorunludur, vergi ve ücret yapılacak hizmet için verilir, yapılan hizmete en fazla maliyeti çıkana kadar ücret almak meşrudur.

3- geçen sene yaşanan bir çift taraflı ücret alma muhabbeti olmuş köprülerden ve çok fazla yazılıp çizilmiş. Google algoritması köprü ve fiyat ile alakalı bir şey gördüğü anda direkt bunları sayıyor önümüze az önce baktım. Sadece ekstra olarak şu verileri bulabildim şu an için. Boş bir vaktimde araştırır, editlerim buraya https://www.google.com/amp/s/www.hur...dedik-39214232

4- üstteki ile aynı sebepten köprüler ile ilgili her Google araması aynı sonuca çıkıyor, fakat bir süredir bunun yapılmadığını, artık vatandaş nasılsa alıştı, böyle gitsin modunda olup yayınlamıyor olabilirler. Demirelin söylediği söylenen sözler linkte. Ben hatırlamıyorum denk gelmedim, belki siz denk gelmişsinizdir o dönemlere. Muhalefet dahil kimse bir şey sorgulamıyor nasılsa.

Bu arada bayramlarda yerli ve milli vergilerimizle yaptığımız yollar ücretsiz geri kalan yap-işlet(işletemediğin yerde garanti parayı biz veririz)-devret(bir ara devredersin) olanlar ücretli olacak yine büyük ihtimalle önceki yıllardaki gibi. Önümüz bayram, rotaları ona göre hazırlayalım.

Motosikleti
    Anayasanın hangi maddesi rica etsem bizle paylaşır mısınız?
    Akp'li falan mısınız? Vatandaşın hakları olduğunu söylemesinden neden hoşlanmadınız(23.madddeyi inceleyin ama yok derseniz özgün olun yani kendinize bir sorun), hem ''barajlar da parasını çıkardı o halde su da bedava olsun'' saçmalığı da neyin nesi?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    fsm' de kör nokta yok, 15 temmuz' da avrupadan anadoluya geçerken motosiklet için kör nokta mevcut. fakat son 1 yıldır her ne kadar inkar etseler de köprüler çift yönlü ücretlendirme yapmakta. eskiden anadoludan avrupaya geçişler ücretsizdi. aynı gün içinde gidiş dönüş yaptığınız zaman tek yönlü ücretlendiriliyorsunuz. fakat gece 12 den sonra dönüş yaparsanız iki kez ücretlendiriliyorsunuz. bu sebepten ötürü avrupadan anadoluya geçişteki kör nokta bir şey ifade etmiyor, dönüşte diğer taraf alıyor bu sefer.
    genelde küçük plakaları da okuyamıyor sistem.
    ben mt ile genelde teker yaparak geçiyorum hgs' lerden, okuyamıyor o şekilde. scooter ile de elimle kapatıyorum plakayı.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/kopru...Y0WLwFlstB-XNQ

Motosikleti
    falcon flash 100
    Akp'li falan mısınız?
    Sizinle aynı fikirde olmayanları hemen etiketlemeyin. Sizin için akp'li olsam ne olur olmasam ne olur bir sakıncası mı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Vatandaşın hakları olduğunu söylemesinden neden hoşlanmadınız(23.madddeyi inceleyin ama yok derseniz özgün olun yani kendinize bir sorun),
    Vatandaşın haklarının olmasından ve bunun söylenmesinden neden rahatsız olayım? Rahatsız olduğumu nereden çıkardınız?

Not: Anayasanın 23. maddesi

MADDE 23- Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir.

Yerleşme hürriyeti, suç işlenmesini önlemek, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek ve kamu mallarını korumak;

Seyahat hürriyeti, suç soruşturma ve kovuşturması sebebiyle ve suç işlenmesini önlemek;

Amaçlarıyla kanunla sınırlanabilir.

(Değişik fıkra: 7/5/2010-5982/3 md.) Vatandaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak suç soruşturması veya kovuşturması sebebiyle hâkim kararına bağlı olarak sınırlanabilir.

Vatandaş sınır dışı edilemez ve yurda girme hakkından yoksun bırakılamaz.

Not: Bu madde den nasıl köprüden bedava geçilir anlamını çıkardınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

hem ''barajlar da parasını çıkardı o halde su da bedava olsun'' saçmalığı da neyin nesi?
    Köprü parasını çıkardı bedava olsun denince mantıklı barajlar da parasını çıkardı deyince saçmalık mı oluyor?

Motosikleti
    Köprü parasını çıkardı bedava olsun denince mantıklı barajlar da parasını çıkardı deyince saçmalık mı oluyor?
    Aslında dünya kaynaklarından bir tüketim ürünü içeren su ve elektrik dağıtımını, sadece bir yol olan köprü ile kıyaslayan ve kendi vatanında parasız yol hakkı olamayacağını savunan birisine çok şey anlatılamaz. Bu konu altında insanların girdilerine ukala tavırlarla cevap verdiğiniz(nickinizle çelişik) ve bundan hoşlanmadığım için size yazacağım.

Etiketleme diye alınmayın hemen, zira sokak röportajlarındaki ''parasız hizmet yok yeğenim, vergini de tabi vereceksin o başka şey'' diyen akp'li dayılar gibi geldiniz bana, o benzetme bu yüzden.

Belki anayasada da dini anlamaktaki gibi farklılıklar oluşuyor; ben para ödemeden, yaşadığım şehirde, en az bir yoldan seyahat etme hakkına sahip olduğumu ama bu hakkımın gasp edildiğini düşünüyor ve buna inanıyorum. Rahatsız olmasanız ''hani aç göster nerede yazıyor... devlet bu alacak sen de vereceksin'' gibi yazmazdınız. Bu zihniyetten kurtulmamız ümidiyle..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)