Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CB 500 F hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Selam dostlar

Kullanan,memnun olan,olmayan,alacaksan şu model yilin dan al,kronik sorun,yedek parça bulunabilirliği..vb.

Uzun yillar kullanma planim var,piyasasi yavas/hizli olmasi dert degil.

Bütçe,Max 60 K

Tekeriniz duz bassin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Belki kızacaksın ama 60 k bütçeyi 500 f e kullanmamanı tavsiye ederim. O fiyatlara cb 650f kovala. İmkanın var mı bilmiyorum ama biraz daha ekleyebilirsen eli yüzü düzgün bir tane bulabilirsiniz. Ben 2 ay önce aldım bir tane ve inan bana memnun kalırsın.
    levend84 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir seçim. Eğer ekşın merakın yoksa yeterli bir motosiklet. Seveceğin bir motor bulursun inşallah.
    levend84 ve deniz034 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki kızacaksın ama 60 k bütçeyi 500 f e kullanmamanı tavsiye ederim. O fiyatlara cb 650f kovala. İmkanın var mı bilmiyorum ama biraz daha ekleyebilirsen eli yüzü düzgün bir tane bulabilirsiniz. Ben 2 ay önce aldım bir tane ve inan bana memnun kalırsın.
    Sagol dostum,4 silindir makina beni her türlü yorar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir seçim. Eğer ekşın merakın yoksa yeterli bir motosiklet. Seveceğin bir motor bulursun inşallah.
    Abi cb 500 f tam benim kalemim.

47 hp çift silindir.hem sehir ici hem sehir disi,üzmez diye dusunuyorum.

Ozellikle bir kac kisiyle konustum,

Alacaksan ozellikle blok rengi bronz olan kasayi al dediler.

Forum da kullanan arkadaslarin da onerisi ve tavsiyesi benim icin önemli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet 2016 ve sonrası kasayı alın, hem tasarımı daha güzel, hem de yenilik olarak önde ayarlanabilir amortisör ve ön arka full LED far farkı var. Önceki serinin egzozunu da çok beğenmiyorum. 10 numara 5 yıldız taş gibi, sorunsuz bir blok.

Bazılarında şöyle bir kronik sıkıntı olabiliyor: Ayak açık, boş viteste marş bastığınızda motor dönüyor ama start almıyor. (Debriyaj çekili veya değil fark etmiyor...) Ayağı kapatıp marşa basınca sorunsuz çalışıyor. Kablo demeti ilgili bir konu sanırım...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 2016 ve sonrası kasayı alın, hem tasarımı daha güzel, hem de yenilik olarak önde ayarlanabilir amortisör ve ön arka full LED far farkı var. Önceki serinin egzozunu da çok beğenmiyorum. 10 numara 5 yıldız taş gibi, sorunsuz bir blok.

Bazılarında şöyle bir kronik sıkıntı olabiliyor: Ayak açık, boş viteste marş bastığınızda motor dönüyor ama start almıyor. (Debriyaj çekili veya değil fark etmiyor...) Ayağı kapatıp marşa basınca sorunsuz çalışıyor. Kablo demeti ilgili bir konu sanırım...
    Sagol üstad,

O durum vfr800 CR de de var.kronik sorun dan sayilmaz.sonucta musur konum itibariyle zemine yakin ve tum hava ve yol durumundan etkileniyor,duzenli wd40 bakimiyla halledilir.elektriksel sorun cikarmasin gerisi dert degil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benimkinden çok memnunum; kıvrak, yeterince güçlü, az yakıyor, hiç sorun çıkarmıyor. Memlekette değeri bilinmeyen bir motosiklet. İnşallah gönlünüze göre bir tane denk gelir.
    levend84 bunu beğendi.

Bronz blok dediklerinin sahibiydim bir süre. Gücü hiç hafife alınacak motosiklet değil. Gayet yeterli ve dengeli. Fakat şehir dışı için çok korumasız. Naked sonuçta.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Sagolun dostlar,

Yedek parca vs.ne durum da?yan sanayii parcalari var mi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Parça sıkıntısı hiç yaşamadım, hani ne gerekti dersek sadece (hepsi orijinal olmak üzere) dişli seti, amortisör yağ ve toz keçeleri, hava ve yağ filtreleri gibi sarf malzemeleri lazım oldu. Fren balata için Galfer kullanıyorum, disk için de Galfer veya yerli alternatifler var. Honda sonuçta, orijinal parça bulmakta sıkıntı olacağını zannetmiyorum...

Sen alırsan hepimiz yan sanayi parça konusunda bilgileniriz mutlaka
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    iyidir hoştur ama o paralara etmez.45 50 arasına güzel temiz varsa her türlü alınır.60 ları zorlicaksanız kawasaki ern6 suzuki sv650a modelleride var.mt07 de bulunur ama ölüsü kazalısı denk gelme ihtimali yüksek o yüzden bu 2 model kafadan alınır bana göre.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kawasaki ve Suzuki güzel aletler (hele SV650A'nın hastasıyım...) ama distribütör sorunları var. Honda Honda'dır...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Kawasaki ve Suzuki güzel aletler (hele SV650A'nın hastasıyım...) ama distribütör sorunları var. Honda Honda'dır...
    er6n bi nebze de sv650 sıkıntı olabilir gibi.varmıdır vardır her parçası ama acil bir durumda gerektiğinde bulunmaz gibi.sormak lazım suzuki kawasaki servislerine.ern6 zaten blok olarak çoğu motorla aynı o yırtar
    levend84 bunu beğendi.

gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    şu an sarı sitede 57000e düşük km bi sv650a var dediği kadar temizse bence bu piyasada fiyatı uygun
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyidir hoştur ama o paralara etmez.45 50 arasına güzel temiz varsa her türlü alınır.60 ları zorlicaksanız kawasaki ern6 suzuki sv650a modelleride var.mt07 de bulunur ama ölüsü kazalısı denk gelme ihtimali yüksek o yüzden bu 2 model kafadan alınır bana göre.
    Mt07 almam dostum,zaten o butcelere alinacak mt felegin çemberinden gecmistir.

Sv650 de er6F de guzel makina ama sehir ici nde uzer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Alıntı gurucuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an sarı sitede 57000e düşük km bi sv650a var dediği kadar temizse bence bu piyasada fiyatı uygun
    Dostum,

Sv650 on numara makina ama ben sirali cift silindir dusunuyorum.suzuki şimli sistem kullaniyor,bakimlari kendim yapacagim.duz sistem olsun istiyorum.

En azindan cb500 ile nc serisi motor haric musterek parca kullaniyor.her turlu isimi gorur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Japon da kötu motor yok,

Honda en azindan modellerinde yuruyen,mekanik,motor,elektronik olarak birbirlerine uyumlu kompenant kullaniyor.

Ornek,kawasaki er6n/F in parcalari z serilerine uymuyor.

Suzuki de oyle tek naked makinasi sv650 ve inazuma.kalani ss ve scooter.

Konuda bahsi geçen tüm motosikletlerin ömründen x2 daha uzundur cb500f in ömrü. Sorunsuz sıkıntısız yıllarca götürür seni Levo dayı.. bende wr250r ı sattım 2t + cbr500 yada cb500f almayı düşünüyorum.
    levend84 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Er6'nın iğneden ipliğe her parçasını getirmek Fransa'dan mümkün, 2 hafta sürüyor, para varsa kolay. Gerçi biz Er6'nın "aa Kawasaki'nin böyle de bir modeli varmış" dediğimiz günlerde Levent Hocam bu motorun ıncığını cıncığını bizlere öğretiyordu, o nedenle bizden daha iyi bilir. Er6 insanı itliğe hergeleliğe sevkediyor. Sv650'nin de gücü hemen hemen aynı ama daha muhlis, Er6 da bir Mt07 gibi psikopat ruhlu değil ama yine de garç gurç oynamalık. Cb500F tatlı motordur Levent Hocam, yakışır sana.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuda bahsi geçen tüm motosikletlerin ömründen x2 daha uzundur cb500f in ömrü. Sorunsuz sıkıntısız yıllarca götürür seni Levo dayı.. bende wr250r ı sattım 2t + cbr500 yada cb500f almayı düşünüyorum.
    Başkan aman zaten malum sitede 22 tane motor var,alinabilecek seviyede olan hepi topu 15-16 tane...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6'nın iğneden ipliğe her parçasını getirmek Fransa'dan mümkün, 2 hafta sürüyor, para varsa kolay. Gerçi biz Er6'nın "aa Kawasaki'nin böyle de bir modeli varmış" dediğimiz günlerde Levent Hocam bu motorun ıncığını cıncığını bizlere öğretiyordu, o nedenle bizden daha iyi bilir. Er6 insanı itliğe hergeleliğe sevkediyor. Sv650'nin de gücü hemen hemen aynı ama daha muhlis, Er6 da bir Mt07 gibi psikopat ruhlu değil ama yine de garç gurç oynamalık. Cb500F tatlı motordur Levent Hocam, yakışır sana.
    Abi sagolosin,yuksek cc sahibi olmadim,max 250 cc.senin kullanim tecruben daha iyi..

Bir bakiyorsun 50-60k lik motorlar bu meblaglari haketmiyor ama 125 cc lerin 30K oldugu yerde 500luk makinayi seve seve s...ke de alirim gerisi bos...

Bugun 60K almasak,yarin 70 de bulamayiz
    tommygun ve Stock Sever bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Wolf'ü satarken fiyatı 10.000 TL falandı, adamın teki bana msj atmıştı sarı site üzerinden. Kendisinde 2014 ya da 2015 Er6F vardı yeşil, 10.000 TL daha verip takaslamamızı rica etti. Ben de o dönem 2014 Cb500F ya da 2012-2013 Nc700s bakıyorum. Kawasaki'nin de parçası, fiyatı, usta noksanlığı malum, beni yorar diye düşündüm. Adama kibarca "hayır" dedim. 1 hafta 10 gün sonra bir pişman oldum ki sorma. Aklım başıma geldi, adam motorunu sattı, ben o fiyata bir daha o model Er6 göremedim, en sonunda daha eski model ve içinden geçilmiş bir motor aldım
    levend84 ve emenyasin bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Sana resmen talih kuşu konmuş elinle tepmissin

2014/2015 er6 lar en sorunsuz modeller.şimdi olsa 70/75 e elini opene satardin

Vatandasin amaci,cc dusurup motorsuz kalmamak,biraz da elinde nakit olmasiymis

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)