Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CB 500 F hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana resmen talih kuşu konmuş elinle tepmissin

2014/2015 er6 lar en sorunsuz modeller.şimdi olsa 70/75 e elini opene satardin
    28.000 TL'ye de 2015 kıpkırmızı, süper bir Mt07 kaçırdım ki düşündükçe, aklıma geldikçe intihar edesim geliyor.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28.000 TL'ye de 2015 kıpkırmızı, süper bir Mt07 kaçırdım ki düşündükçe, aklıma geldikçe intihar edesim geliyor.
    Saclarini yol diyecem ama o da zor be abi,

Elin oğlu kütür kütür biniyor,bizde burada laf yapiyoruz..

Aslinda şoyle de bir durum var,

O donem 28 bin de az para degildi..onu alacagina biraz daha koy mt09 al mubabbetleri vardi..

Motosikleti
    MT-09 SP
    4 Silindirin işletme maliyetleri yoracaksa 60 bin civarına 2017-18 model, düşük km tertemiz 500F'ler var. Bence mükemmel ve her işe gelebilecek çok yönlü bir motosiklet. Uzun yıllar binilecekse alınacak çok ideal bir motosiklet. Kawasaki ve Suzuki bence bizim ülkede fantastik motosiklet sınıfına giriyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Silindirin işletme maliyetleri yoracaksa 60 bin civarına 2017-18 model, düşük km tertemiz 500F'ler var. Bence mükemmel ve her işe gelebilecek çok yönlü bir motosiklet. Uzun yıllar binilecekse alınacak çok ideal bir motosiklet. Kawasaki ve Suzuki bence bizim ülkede fantastik motosiklet sınıfına giriyor.
    Yorar dostum,1 hafta cbf600 kullandim,bulundugum sehir kucuk,trafik yogun,ev is arasi 10km sicaklik ayri dert,motor yoruluyor orasi ayri.

250cc motorlarada 40-50 k vermek istemiyorum.

4 silindir her durumda beni zorlar,yakit,bakim,isletme giderleri.ağirliği.vs.

Cb500 ler onde tek disk ama frenleri ve susp.yeterli gorunuyor,fren balata masraflarimda cift disk modellere gore hesapli,190kg agirligi var,

Bu arada,ben motosikleti yogun kullanan biriyim,tabiri caizse boş gecmem.

2 sene de 40 bin atmassam rahat edemem.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Herkesin övdüğüne bakmayın, CB500F rezalet motordur. 2 sene sonra değiştirir, hacim yükseltirim diyordum; 4 sene 65000 km oldu ve hala yetiyor namussuz. Street triple'a özeniyorum, "ne gerek var, hem kışın kıyamam" diyorum.
    Tracer 700 bakıyordum, "%90 şehir içindeyim zaten, gerek yok" dedim.

Tüm bakımları yetkili serviste yaptırdım. Sarf malzemeleri dışında değişen olmadı hala. Subap ayarına bile gerek görmediler saçma bir şekilde.
    Yakıt kullanıma göre 3.5 ile 5.5 lt/100km arası. Benim ortalamam 4.2 civarı.

Kronik sorun olarak Cyan'in dediği gibi ayaklık açıkken marş alamama durumu(nötr sensörü diyorlar yabancı forumlarda) ve narin kontak var. Sokakta, yağmur altında duracaksa arada bakım(grafit tozu) yapmak gerekiyor yoksa kilitlenebiliyor (2 kere başıma geldi ve tamir gördü)

Tek beğenmediğim yanı, bakım ücretleri sayılır. Yağ-yağ filtresi değişiyor anca, ona da 1000tl civarı vermek koyuyor açıkçası.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    4 senede 65K km birsey degil.hiç binmemissin motora.

Yag ve yag filtresine 1000tl ne yaptin yahu alt tarafi 2.7litre yag,S1000RR mi kullaniyorsun.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    4 senede 65K km birsey degil.hiç binmemissin motora.

Yag ve yag filtresine 1000tl ne yaptin yahu,S1000RR mi kullaniyorsun.
    Harbiden özel bir durumu mu var motosikletin? Yağ bakımı için blok falan mı dağıtıp toplamak gerekiyor, almayalım bundan diye düşündüm. En kral yağın litresi 80 lira. 4 litre yağ alsın 320 lira. Yağ filtresi en iyisi 200 lira desen yine kurtarmıyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Sv650 on numara makina ama ben sirali cift silindir dusunuyorum.suzuki şimli sistem kullaniyor,bakimlari kendim yapacagim.duz sistem olsun istiyorum.
    ...
    CB500F'in de supap ayarı şimli yalnız. NC gibi somunlu değil...

https://www.youtube.com/watch?v=LYqxv_KOBa0

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

...
    Yag ve yag filtresine 1000tl ne yaptin yahu alt tarafi 2.7litre yag,S1000RR mi kullaniyorsun.
    Benim son bakım geçen sene Ağustos sonu Eylül başı bir şeydi (malum pandemi falan pek binemedik arada...), Honda Esengül'de 470₺ tutmuştu diye hatırlıyorum. Yani fiyatlar artmıştır illâ ki ama iki katına da çıktıysa fena...
    levend84 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yapacaksınız abi eski sistemi. Şimli sistem ne güzel dert yok tasa yok bakımını zamanında yap yeter.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer900GT
    Sevgili kardeşim, motor harika, kullanması çok kolay. Şekli ve görüntüsü çok güzel. Ben 2016 modelini tam 5 yıl kullandım. Çok memnun kaldım. Artık hacim büyütmek istediğim için Tracer 900 GT aldım. Eğer temizini bulabilirsen harika bir motor. Hiç bir kronik sorunu yok. Beygir gücüne bakma, a2 ehliyeti için sınırlandırılmış güç var. Torku gayet iyidir. Naked motosikletler içinde seçebileceiğin en mantıklı seçim olur. Yanlız 2016 da kasada ufak bir makyaj-değişiklik var, yenisini al. Şimdiden hayırlı olsun.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Fiyat konusunu yanlış hatırlıyormuşum, kusuruma bakmayın.

54000 km bakımı (Mayıs 2020):
    Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, zincir dişli set değişimi - 1750 TL

60000 km bakımı (Kasım 2020):
    Yağ, yağ filtresi, soğutma sıvısı, fren hidroliği ve buji değişimi - 1100 TL

Servis: Ataşehir DRD
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat konusunu yanlış hatırlıyormuşum, kusuruma bakmayın.

54000 km bakımı (Mayıs 2020):
    Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, zincir dişli set değişimi - 1750 TL

60000 km bakımı (Kasım 2020):
    Yağ, yağ filtresi, soğutma sıvısı, fren hidroliği ve buji değişimi - 1100 TL

Servis: Ataşehir DRD
    Yine de pahalı geldi. 60.000 bakımındaki işlemlerin hemen hemen aynısını 24.000 bakımında yaptırmıştım (sizin 60.000 bakımın tam 1 sene öncesi), 745₺ tutmuştu. Bir yılda %45 zam da gelmemiştir herhalde; bu DRD biraz pahalı tarafta olmasın? (Benim servis Okmeydanı, Esengül...)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4509427
    (Bende fren hidroliği yok, sizde hava filtresi yok. Bu arada frenle ilgili tüm işleri hep Hasanpaşa Denimoto'da yaptırıyorum, tavsiye ederim...)
    levend84 ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şehir motoru hocam ern6 da sv650 de hiç bir şekilde sizi üzmez yormaz.evet mt07 den daha ağır ama çok zayıf biri değilseniz her hangi bir zorluk olmaz.birde benim dediğim er6n modeli siz f diyorsunuz sporturing kasa f olanı.2 modelde olur tabi ama f kasalar daha pahalı oluyor.bu arada ne kadar seversiniz bilemem ama alternatif iyidir nc750 serisi naked yada x olanıda denk gelebilir.https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56359638/detay gibi gibi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...27159055/detay bu çok enteresanmış eğer kaydı kuydu değişeni kazası vs yok ise alınır gibi
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Dostum er6 i her yonden cb500 den fazla yakiyor,bakimlari yedek parcalari daha pahali o Bakimdan.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İhtiyaclari dogrultusunda alinabilecek en iyi marka ve model tam isabet tespit edilmis bana gore

Levend,umarim iyi kullanilmis bir motor bulursun.
    levend84 bunu beğendi.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Selamlar, eğer X-Type sevdamdan vazgeçebilirsem, 390'ı satıp grenajlı modelini almayı düşünüyorum ben de. Türkiye'de pek tutulmadığı doğru ve aldıktan sonra ''Keşke MT25 alsaydın yağğğğğ.'' veya ''İkinci el MT7 varken bu mu?'' gibi saçma sapan sorular soran, boş boş konuşan birçok insanla tanışacaksın. Hatta öyle ki, boş insan stoğun çok kısa bir sürede dolacak emin olabilirsin. Tavsiyem 2016 ve üzeri olanlara bakmandır. 500R modelinde kombine Abs olduğunu biliyorum ama 500F'de olup olmadığı konusunda net bir bilgim olmadığı için kesin konuşamıyorum. Çok yüksek ihtimalle vardır, çünkü 500R ile her şeylerinin aynı olduğunu işitmiştim. Velhasıl kombine Abs olması beni bu motora aşık eden etkenlerden biri olmuştur. Uzun vadede kullanmak için alıyorsan pişman olacağını zannetmiyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum sevgili dostum.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, eğer X-Type sevdamdan vazgeçebilirsem, 390'ı satıp grenajlı modelini almayı düşünüyorum ben de. Türkiye'de pek tutulmadığı doğru ve aldıktan sonra ''Keşke MT25 alsaydın yağğğğğ.'' veya ''İkinci el MT7 varken bu mu?'' gibi saçma sapan sorular soran, boş boş konuşan birçok insanla tanışacaksın. Hatta öyle ki, boş insan stoğun çok kısa bir sürede dolacak emin olabilirsin. Tavsiyem 2016 ve üzeri olanlara bakmandır. 500R modelinde kombine Abs olduğunu biliyorum ama 500F'de olup olmadığı konusunda net bir bilgim olmadığı için kesin konuşamıyorum. Çok yüksek ihtimalle vardır, çünkü 500R ile her şeylerinin aynı olduğunu işitmiştim. Velhasıl kombine Abs olması beni bu motora aşık eden etkenlerden biri olmuştur. Uzun vadede kullanmak için alıyorsan pişman olacağını zannetmiyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum sevgili dostum.
    CB500F ve CBR500R karenaj ve gidon ergonomisi hariç bire-bir aynı motorlar. Ön arka ABS var ama fren sistemi kombine değil; yani arkaya basınca biraz ön sıkma veya tersi yok...

Çok güzel motosikletler; her şeyden yeterince ve ayarında mevcut. 47 beygir de apaçilik yapma meraklısı değilsen gani gani yetiyor...
    levend84 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem ekonomi, hem ergonomi, hem de sağlamlık açısından bence çok güzel bir tercih olur. Ne eksiği ne fazlası var, tam ortalarda bir yerde bir alet.
    Fiyat konusu sıkıntılı işte biraz diyeceğim de, o konuda sıkıntılı olmayan marka model kalmadı.
    levend84 bunu beğendi.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Ben kombine zannediyordum yıllardır. Yine de emin olmak için bir Honda bayisine gideceğim bugün, kafama takıldı bak şimdi.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kombine zannediyordum yıllardır. Yine de emin olmak için bir Honda bayisine gideceğim bugün, kafama takıldı bak şimdi.
    Dostum combined abs brake yok.

2006 model tam 15 sene once kullanmis çekik gozlu al yazmali yakuzalar...cbf600 de bile combined Abs var ama 2018 cb500 de yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)