Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Motoru Almalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocalarım a1 alana kadar motor alıp bekletmeye karar verdim Ailemle konuştum olur dediler biraz 2.el ilanlara baktım 250cc fiyatına 125cc motor satıyolar garip cbr125r almayı düşünüyodum bir arkadaşım alma motor sorunlu dedi sürekli olmasada krank kitliyor dedi uğraşmak istemessin motor sıfırlanıcak blok ikiye yarılcak felan alma dedi mt125 önerdi bende naked motor istemiyorum racing tarzı çok hoşuma gidiyo biliyorum motoru düşürürsem kötü olur bunları göze alarak racing türü almak istiyorum r125 ilanlarınada baktım bakmaz olaydım. cbr 125r alınırmı yada mt125?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alınmaz, o motosikletlerin ekmeği çoktan yendi. Yıllar oluyor onlar öleli. Piyasada temizi sayıyla, o da sen gibi ben gibi acemi için seçmesi zor iş.

Mondial gibi Rks, Bajaj, Tvs, hero gibi bir markanın yakışıklı bir 125'liğini al 0 km. En azından garantili motosiklete binersin, zaten 2 sene garanti veriyorlar 2 sene sonra sen A2 alır kullandığını satar R25 alırsın spor görünüm, grenaj falan seviyorsan. Sana yamaha ybr, ys 125 al dense de dinlemeyeceksin büyük ihtimalle, çünkü ben de senin yaşındayken dinlemiyor, cbr125 istiyordum ama ben senin yaşındayken piyasa temiz ve ucuz cbr125 doluydu. Şu an için hem yakıt, hem sorunsuzluk açısından alabileceğin en iyi motosiklet Yamaha'nın 125'lik commuteri. 10 yaşında cbr125'e o paraları verme bence. Zaten yatırıp kaldıracaksın büyük ihtimal, bir grenaj altın değerinde, mecazi değil yarım altın.

İlla grenaj, illa spor, illa değmeyecek motorlara o parayı vereceğim diyorsam da gözü karartır Ktm alırdım büyük şehirde yaşıyor olsam. Ktm RC125 görüntü olarak hepsini katlar koyar kenara. Kroniği falan var mı hiç bilmiyorum, araştırsan bir günde öğrenilir. Performans olarak hepsi aynı zaten, honda'nınki de aynı gidiyor, mondial'inki de.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motosikletlerin fiyatı motor hacimlerine göre belirlenmez, öncelikli olarak bu kafadan kendini bir kurtar.
    CBR125'i bilmiyorum ama MT125 25'ten pahalıdır doğal olarak, çünkü Japon. =)
    R125 de mesela çok az vardır ve R25'e göre çok daha rafine bir makinadır, ama yolda bir anlamı yok böyle motorların, yarışçıların antremanı için yapılmış motorlar.

Bu arada ben de 125'lik bir motorla başlayacak olsam YBR veya CBF bakardım. El döve döve kullan sonra gidip beğendiğin bir motor alırsın. Zaten ne alsan 1 sene ömrü en fazla olacak, değiştirmek isteyeceksin.

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cf moto 150nk ya bir bak istersen

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    125 cc karenajlı motor sizi bir beklentiye sokacak, motorunuzun uçup kaçacağını sanacaksınız gayri ihtiyari. Yaşınızın verdiği adrenalinle kapışacaksınız yollarda ve en tipini beğenmediğiniz "ulan bu ne be kurye motoru gibi?" dediğiniz motorların sizin motorun içinden geçtiğine şahit olup sinir olacaksınız. Karenajlı her motor supersport değil, ben de öyle sanırdım, 600Rr'a bindim,bindim derken sürmedim üzerine oturdum sadece. Kıçım bir yerde, ayaklarım başka yerde, gidon çok saçma bir yerde ve küçücük, kerkenez gibi depoya yatmaya çalışıyorum, depoya yatsam önümü göremiyorum vs tam skandal..
    espresso bunu beğendi.

Hocalarım arkadaşım bana şu ilanı attı https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-favoriler-mesaj-atin-yamaha-mt-125-gece-grisi-sorunsuz-923772660/detay almak istersen bunu al sorun yaratmaz dedi ilandaki motor nasıldır

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    bence 2015 model bir moetorsiklete göre fiyat biraz yüksek. cf moto 150 nk 25,480 tl fiyatı var hem de 2021 model ve sıfır.

Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 2015 model bir moetorsiklete göre fiyat biraz yüksek. cf moto 150 nk 25,480 tl fiyatı var hem de 2021 model ve sıfır.
    150nk a1 ehliyeti ile kullanılmıyor diye biliyorum

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt125 cbr125 i her türlü döver tabiri caizse. Hatta malzeme kalitesi ve sağlamlığı ile Mt25 i, ve yukarı adı geçen motosikleti her türlü motosikleti döver. Mt25 ilk çıktığında mağazaya görmeye gitmiştim, baya bi inceledim sonrasında mt125 i gördüm bir de ona bakayım dedim, sadece dokunmak bile aradaki farkı anlamaya yetiyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)