Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şort gomlekle uzun yol deneyimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Arkadaş çok enteresan konulara değiniyor dikkat ediyorum da Hiç böcekle filan da karşılaşmamış .
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hesabın motosiklet veya otomobil modeli ile alakası yok , 73 km hız ile 73 km mesafe gidebilmen için yolun bomboş olması gerekli , o güzergahtada sabit hızda ilerlemen imkansız , min. trafik bile olsa 30 km ile 150 km arası hızlarda gitmiş olmalısın , normal yoğunluktaki saatlerde ise 73 km ortalamayı tutturabilmen için önünü her boş gördüğünde 200 km hızlara çıkman lazım , yoğun saatlerde 73 km ortalama hız ise imkansız , yarı yoldan sonra otobana girdiysen ve sürekli 250 falan basarsan belki ortalamayı 70 e yükseltebilirsin..
    zaten 1000 cc motora 3,5 lt yaktırabilmek için 70 km yi hiç geçmemek lazım , hafta sonu iki motor İznik gölüne kampa gittik , arkadaşın motor çapır olduğu için 100 km yi hiç geçmedik benim koca oğlan 4,3 yaktı , bakmadım ama ortalama 40 km falan dır hızımız..
    https://ibb.co/SBmMKqs

https://ibb.co/ZJsZtBH

Gordugun gibi bizde yalan yok niki sigarami tuttururken cekiverdim senin icin.

Ortalama tuketimin artip hizin dusme sebebi iki gundur istanbuldayim ondan.

Yavvv yol bombos 80 - 85 km ile gittim saatlerce..anlik isiklardan kacmak icin 100 uzerine 1 2 defa cikmis olabilirim o kadar.

Africa twin bu hacu,ustun japon teknolojisi az yakiyor ;)

ortalık yansa eldivensiz kullanmayı sevmiyorum. Boşuna söylenmemiş kan akacağına ter aksın diye.
    espresso, tecrube0 ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://ibb.co/SBmMKqs

https://ibb.co/ZJsZtBH

Gordugun gibi bizde yalan yok niki sigarami tuttururken cekiverdim senin icin.

Ortalama tuketimin artip hizin dusme sebebi iki gundur istanbuldayim ondan.

Yavvv yol bombos 80 - 85 km ile gittim saatlerce..anlik isiklardan kacmak icin 100 uzerine 1 2 defa cikmis olabilirim o kadar.

Africa twin bu hacu,ustun japon teknolojisi az yakiyor ;)
    vay amuga cem uzana hapis soku.

Affet bizi gardas suphe ettik

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son gördüğüm kazada ölen motosiklet sürücüsü üzerindeki şort ve thsirt ile asfalt üzerinde yatıyordu. Artçısı da kanlar içinde asfalt üzerindeydi(Sonradan artçının yoğun bakımda hayat mücadelesi verdiğini öğrenmiştim). Kaskları da yoktu. Gördüğüm manzara beni çok üzmüştü. Kaza ile ilgili yazdığım yazıda hız videosu çekip yayınlayanların bu kazada pay sahibi olduğunu yazmıştım. O zaman ekipmansız sürüşü özendirenler aklıma gelmemişti.
    Hepimiz hata yapabiliriz. Fakat, bunları marifetmiş gibi dile getirmeyiz. Yeni yetme gençler tecrübesizlikleri nedeniyle yanlış şeyleri örnek alabiliyor. Sıkıntı burada.
    ufoz, espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    .....Africa twin bu üstün japon teknolojisi az yakıyor.....
    Tek egzantrikli çağ dışı bir makine yahu neresi üstün teknoloji yaz bizde öğrenelim

az tüketiyor çünkü az gitsin az tüketsin diye ayarlanmış , 1000 cc 93 bg motormu kaldı ? NC ile aynı mantık ama Africa ya birazcık daha devir eklemişler 7500 çeviriyor , adam 1000 cc motor aldık yuh bu ne demesin diyedir herhalde ;)

yüksek teknoloji arıyorsan KTM , Ducati , BMW nin son üretimlerine bakıver..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    gurcanozturk, hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tek egzantrikli çağ dışı bir makine yahu neresi üstün teknoloji yaz bizde öğrenelim

az tüketiyor çünkü az gitsin az tüketsin diye ayarlanmış , 1000 cc 93 bg motormu kaldı ? NC ile aynı mantık ama Africa ya birazcık daha devir eklemişler 7500 çeviriyor , adam 1000 cc motor aldık yuh bu ne demesin diyedir herhalde ;)

yüksek teknoloji arıyorsan KTM , Ducati , BMW nin son üretimlerine bakıver..
    Ahaha,kiskaniyosunnn nikiii.Aklin africa da kaldi biliyorum ;)

https://www.cyclechaos.com/wiki/Honda_Unicam

Honda nin unicam i senin bildigin unicam lere benzemezzz.

Bana beygir gucu kazanmak icin gereksiz sikistirilmis makinalari ornek gosterme.

Bizim hondalar uzun omurludur,sorunsuzdur.Beygir ve tork da az degil hani.,bmw f850 nin hp ve torkuna bakarsan demek istedimi anlarsin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ahaha,kiskaniyosunnn nikiii.Aklin africa da kaldi biliyorum ;)

https://www.cyclechaos.com/wiki/Honda_Unicam

Honda nin unicam i senin bildigin unicam lere benzemezzz.

Bana beygir gucu kazanmak icin gereksiz sikistirilmis makinalari ornek gosterme.

Bizim hondalar uzun omurludur,sorunsuzdur.Beygir ve tork da az degil hani.,bmw f850 nin hp ve torkuna bakarsan demek istedimi anlarsin.
    20 yıl önce üretilmiş unicam i üstün teknoloji diye pazarladın yahu Bmw F serisi 850 cc 95 bg - Africa 1000 cc 93 bg rakkamlar ortada , yüksek teknolojiyi gectik Honda amca önce motorlarının ağırlığını düşürsün..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    20 yıl önce üretilmiş unicam i üstün teknoloji diye pazarladın yahu Bmw F serisi 850 cc 95 bg - Africa 1000 cc 93 bg rakkamlar ortada , yüksek teknolojiyi gectik Honda amca önce motorlarının ağırlığını düşürsün..
    Valla niki bizim abd li kolormatik gibi tartisma yapmaya basladin

Once sen geldin unicam i kotuledin,asagiladin.Ben de sana bunun boyle olmadigini gosterdim.

Bu arada crf1100 kuru agirlik 226
    Bmw f850gs 229 kg.

Bmw biraz calisip agirlik dusursun bu ne boyle 850 cc makina bu kadar agir mi olur..ne dandik adamlar :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Kimkocu selami,lafim sana degil.Senin bu gonderini begenen kendini biragurusu sanan arkadasa.

La biragurusu,sen degilmiydin motosiklet.net hesabi bilgilerinde linkedin cv ni paylasan(elestirince kaldirdi) ?

Olm sen yaka kartini takip ofiste kasilarak poz veren bir adamsin.Masturbasyonun kralini yapan adam gelip bu paylasimi begenmesi cok komik..

Sen degil miydin beni kastederek "yaaaa blokladigimiz adamlarin basliklarini gormesek"

Bakiyorum da cok ilgilisin benim basliklara,allahin biragurusu seni.Avrupada birkac ulke gezip,cesit cesit bira deneyimleyip kendini bira gurusu sanan beyaz yakali her sirkette bir tane vardir,bunu da bil he.İbibik.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu resmen silesim geldi.. Aklı başında insanlarsınız, bazı yazılanları okurken kanım çekiliyor.

Bütün problemler , kazalar, vb. canımızı yakan olaylar yüksek süratte mi meydana geliyor? Işıklarda duran adamın üzerinden araba geciyor bu ülkede.. Yapmayın etmeyin.. İnsanlara da acaba dedirtmeyin.
    Doğal seleksiyona arada güvenmek ve beklemek gerek...
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş yanıklarını da hesaba katmak gerekiyor
    Evet ya; bir uzun yolda eldivenin tekini kaybetmiştim. Foça'dan İzmir, sonra da İzmir'den Bodrum'a kadar eldivensiz sürmüştüm. Ellerim çok feci yanmıştı, bir küçük kap Nivea bitirmiştim toplayana kadar. Bodrum'da ucuz bir şey alıp öyle dönmüştüm İstanbul'a.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ama neden otobanda orta şeritte o hızla gidiyordun? Sağ şerit dolumuydu?
    4 şerit var zaten hocam sağ şerit ağır vasıtaların, orta şerit daha hızlı gidenler için. Nerden gitmem gerekirdi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 şerit var zaten hocam sağ şerit ağır vasıtaların, orta şerit daha hızlı gidenler için. Nerden gitmem gerekirdi?
    Otobanda sürat sınırı 120km olduğuna göre 110km/s orta şeritte gitmek için yavaş denemez. Ben de arabayla yolculuk ettiğimde genelde bu şekilde sürüyorum; orta şerit 100-110km/s süratle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğal seleksiyona arada güvenmek ve beklemek gerek...
    Vay cok bilmis, seleksiyon falan ne guzel konusiyon

Peki simdi,motosikletlerden nefret eden bir otomobil surucusu cikip "su olup giden,sakat kalan motorculara zerre acimiyorum,dogal seleksiyonla yok olup gidiyolar heheefe,biz bosuna saatlerce istanbul trafiginde surunuyoruz himinaa" derse..
    "

Full koruma iyidir,ama en iyisi motora binmemek.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    bu hesabın motosiklet veya otomobil modeli ile alakası yok , 73 km hız ile 73 km mesafe gidebilmen için yolun bomboş olması gerekli , o güzergahtada sabit hızda ilerlemen imkansız , min. trafik bile olsa 30 km ile 150 km arası hızlarda gitmiş olmalısın , normal yoğunluktaki saatlerde ise 73 km ortalamayı tutturabilmen için önünü her boş gördüğünde 200 km hızlara çıkman lazım , yoğun saatlerde 73 km ortalama hız ise imkansız , yarı yoldan sonra otobana girdiysen ve sürekli 250 falan basarsan belki ortalamayı 70 e yükseltebilirsin..
    zaten 1000 cc motora 3,5 lt yaktırabilmek için 70 km yi hiç geçmemek lazım , hafta sonu iki motor İznik gölüne kampa gittik , arkadaşın motor çapır olduğu için 100 km yi hiç geçmedik benim koca oğlan 4,3 yaktı , bakmadım ama ortalama 40 km falan dır hızımız..
    İstanbul - İzmir Osman Gazi Köprüsü ve otobanı kullanarak, İzmir - Akyarlar klasik yoldan gittiğimde ortalama süratim 90km/s çıkıyor. (Otobandaki ortalama süratim 120km/s...) (Bu süratlerin hepsi GPS sürati - kadran değil, kadranda %10 fazla çıkar. Otobanda da yer yer 150'lere 140'lara çıkıyorum anlamlı süreler için...) Sözün kısası; 70km/s az bir "ort. sürat" sayılmaz. Klasik 90km/s hız sınırı olan yollar için fırsat oldukça 100 - 110km/s süratlere çıkarak ancak tutturulabilir...
    ero__ bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ şerit ağır vasıtaların değil. onu da nerden çıakrtın? sağ şerit yavaş gidenlerin. araba da olsa motor da olsa ağar vasıta da olsa (zaten istese de hızlı gitmiyorlar) sağ şeritte olmaları gerek. ayrıca hangi otoban 4 şerit? emniyet şeridi n d ei yazıyorsun (4 şeritli tabiki var ülkemizde ama çok az o olayn olduğu yol 4 şerit mi 3 şeritlimiy di?)

ayrıca motoskletn otoyolda hız sınırı 100km/h dir!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla niki bizim abd li kolormatik gibi tartisma yapmaya basladin

Once sen geldin unicam i kotuledin,asagiladin.Ben de sana bunun boyle olmadigini gosterdim.

Bu arada crf1100 kuru agirlik 226
    Bmw f850gs 229 kg.

Bmw biraz calisip agirlik dusursun bu ne boyle 850 cc makina bu kadar agir mi olur..ne dandik adamlar :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Kimkocu selami,lafim sana degil.Senin bu gonderini begenen kendini biragurusu sanan arkadasa.

La biragurusu,sen degilmiydin motosiklet.net hesabi bilgilerinde linkedin cv ni paylasan(elestirince kaldirdi) ?

Olm sen yaka kartini takip ofiste kasilarak poz veren bir adamsin.Masturbasyonun kralini yapan adam gelip bu paylasimi begenmesi cok komik..

Sen degil miydin beni kastederek "yaaaa blokladigimiz adamlarin basliklarini gormesek"

Bakiyorum da cok ilgilisin benim basliklara,allahin biragurusu seni.Avrupada birkac ulke gezip,cesit cesit bira deneyimleyip kendini bira gurusu sanan beyaz yakali her sirkette bir tane vardir,bunu da bil he.İbibik.
    Ben konu başlığını geç okudum size hiç lafım yok. Tamamen şort, gömlek binene lafım.
    Ben sadece paramın yettiği, işimi gören motora biniyorum. Marka fanlığım yoktur. Benim için en iyi motor ruhsatında adım yazan motor.
    İnsanlar 70-90 km yi, adamdan saymıyorlar, fizikçi arkadaşlar açıklar kütle x hız vs. araba çarpışma testi görmeyen yoktur. 50 km ile yapılıyor. Var gerisini hesap et.
    Mr.wind bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Suraya bakin ya,kask desen yok gibi bisey,korumali mont yok,kevlar pantalon da giymemis, cizme zaten yok..idiot.

bu videonun altindaki ilk yorum su:

bikers: wearing full body protection while cruising 50mph,

cyclest: flying 50mph wearing just underwear lol

Ahshaa,erkek adam gibi surun su motoru yaaa,elin bisikletcisi taytla ucuyor,siz :"markete giderken kevlar pantalonumu mutlaka giyerim"

Ahsha,arkadaslar kizmiyonuz di mi

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün öğle sıcağında bir saat şort tişört ile motor sürdüm. Her yerim yandı, bafetimbi gomis gibi negro bir görünüm kazandım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)