Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

10 günlük bayram Tatili planlarınızı alalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rota neresi olursa olsun bayram trafiğine dikkat edelim, tatilden ötürü araba kullanmayı bilen bilmeyen herkes yollarda olacak, yolda kalacağınız süreyi sıkıştırmayın sık mola verin, sabah erken saatler saha sakin ve serin olur, herkese keyifli gezmeler şimdiden. Didim’de yazlıkta olacağım yolu düşenler haber versin soğuk bişeyler ısmarlarım.
    O konuda Antalya da yaşayanlar olarak şanslı sayılırız aslında (en azından benim için öyle), sizin de öyle olmalı. Çünkü bayramda seyranda herkes bu tarafa akın ediyor, biz tam tersine. Millet denize, kuma koşarken, biz dağ-bayıra, serinliğe atmaya çalışıyoruz kendimizi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda Antalya da yaşayanlar olarak şanslı sayılırız aslında (en azından benim için öyle), sizin de öyle olmalı. Çünkü bayramda seyranda herkes bu tarafa akın ediyor, biz tam tersine. Millet denize, kuma koşarken, biz dağ-bayıra, serinliğe atmaya çalışıyoruz kendimizi.
    Doğru, Antalya kendini yaylaya atar, korkuteli, elmalı ve alanya yaylaları

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iş güç yoğunluğu yüzünden PC başında oyun oynayamıyorum, online oyun olduğu için akşamları ve hafta sonu oyun çok kalabalık oluyor ve rahat bırakmıyorlar, yani kalabalık olduğu zaman oyun bile çekilmez hal alıyor..

bu bayram tatili sadece müslümanlara özeldi dimi? bunu sordum çünkü oynadığım oyunun türk ve müslüman kitlesi yok gibi... o zaman hafta sonu ve akşam saatleri dışında full oyunda olacağım, onun dışında ev içerisinde tamir edecek bir yerler bulurum, terapi olarak evin sorunlarını gideriyorum, yada yan odada dev gibi bir ünite var çöpe atılacak, ondan yeni bir bilgisayar masası yaparım ve şimdiki PC masamı ise çalışma masası olarak kenara koyarım..

normal pc masalarında klavye bölmesi 65 cm falan oluyor, ben klavye ve fareyi yan yana koyduğum için bende klavye bölmesinin 80 cm olması gerekiyor, bu yüzden yeni masa yapmıştım ama şimdi masaüstü ufak geliyor da, bu yüzden yeni masa yaparım belki..

zengin olmak ne güzel ya, direk yenisini alırdım, ama olsun en azından elde imkanlar var ve elde edebiliyorum...

........evet, bizimkilerde sinopa, düzceye, amasyaya gitme planları yapıyorlar, sanki ne varsa oralarda, gezmeyi sevmiyorum. başka insanlarla takılmayı da sevmiyorum, tek olmak güzel.

arkadaşlar ile yada akraba denilen insanlar ile bir araya gelmeyi benim gibi sıkıcı bulan başka biri daha var mı aramızda acaba merak ediyorum :D
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha budur. Amasra benim de planimda, ben izinleri cooookk once almistim, 16 gun.

5-8-11 sadece rotayi duzenlemek icin noktalar, digerlerinde en az 1'er gun kalmayi planliyorum.

https://i.hizliresim.com/cc7q3lt.png
    Haftaici Bati Karadeniz yağmurlu olduğu için rotayı tersine çevirdim. Bugün sabah çıktım, su an Eskişehirde bir barda bira iciyorum Pazartesi Ankara, Çarşamba Sinop. Yine de yağmura denk geleceğim sanırım. Yolda yakalanmak sorun değil de istediğim yerleri gezemeyebilirim o sorun.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz hooooop işteyiz...
    15 temmuzda başlayıp 31 ağustosta biten bir senelik izinde hicbiyere gitmeyecek olmak?
    En babası sahile gider olta atarım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    bende 10 yıllık balık parasını oltaya harcadım, çanakkale civarlarında o levrek yenecek ss
    araçla ilk durak anne baba ziyareti- lapseki, ondan sonrası ne kadar ören yeri müze varsa süper spor dacia solenzamla aşşağıya doğru devam kamp ata ata artık nereye kadar gidebilirsem ama hep deniz kenarı hep balık peşinde koşturmaca olucak... LRF denen disiplin için şimdiden 1500 tl çıktı cepten daha da çıkacak gibi :S
    espresso bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Şimdiden rastgele inşallah. Biraz spin biraz yemli dene..
    Yiyemediklerin olursa ( fazlaliktan) yolla bana. Balık seçmem,ne olsa yerim.
    potasyum bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bayramda bir yere gidemiyoruz aslında tam gidilecek zaman ama neyse evde kalıp bol bol kavurma yeriz artık :D

İzmit tarafindan kandıra kerpe Kefken düşünenler dikkatlice sürsünler.
    Yol çalışmaları daha tehlikelisi hafriyat kamyonlarının neden olduğu yoldaki toz kum toprak vb görünmez tehlike saçıyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaici Bati Karadeniz yağmurlu olduğu için rotayı tersine çevirdim. Bugün sabah çıktım, su an Eskişehirde bir barda bira iciyorum Pazartesi Ankara, Çarşamba Sinop. Yine de yağmura denk geleceğim sanırım. Yolda yakalanmak sorun değil de istediğim yerleri gezemeyebilirim o sorun.
    Tekrar merhabalar,

Bahsettigim gezimi bugun itibariyle tamamladim, Cide'de ayagimi burktugum icin Amasra ve Safranbolu'yu istedigim gibi gezemedim, bu gezinin en uzucu kismi oldu. Onun disinda guzeldi. Gezi yazisini bugun veya yarin parcalar halinde foruma ve kendi web siteme yazmayi bitirebilirim sanirim.

Rota su sekilde oldu;

Eskisehir - 2 gece
    Ankara - 2 gece
    Sinop - 2 gece
    Inebolu - 1 gece
    Cide - 2 gece
    Safranbolu - 1 gece
    Iznik - 2 gece

Toplam mesafe: 2040km
    Harcanan yakit: 70,06lt (Yaklasik 550TL)
    tommygun, Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Bende motorumla tokat'a gidip bayramı orada geçirmeyi planlıyordum. Fakat yarı yolda krank kırınca bütün planlarım mahvoldu. Evde yalnız oturuyorum ve bayramın bitmesini bekliyorum şu an. Bayramdan sonra parçaları tedarik edip motoru toplamakla uğraşıcam. Şimdiye kadar geçirdiğim en berbat bayramdı.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Çalış çalış çalış, daha çok çalış Turizm işinde olduğum için bayrammış, seyranmış 5 dk boş vaktimiz yok. Millet çılgınlar gibi gezip eğlenirken hayvan gibi çalışmak bazen motivasyonumu çok düşürüyor. Parası iyi olmasa çekilecek çile değil

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş güç yoğunluğu yüzünden PC başında oyun oynayamıyorum, online oyun olduğu için akşamları ve hafta sonu oyun çok kalabalık oluyor ve rahat bırakmıyorlar, yani kalabalık olduğu zaman oyun bile çekilmez hal alıyor..

bu bayram tatili sadece müslümanlara özeldi dimi? bunu sordum çünkü oynadığım oyunun türk ve müslüman kitlesi yok gibi... o zaman hafta sonu ve akşam saatleri dışında full oyunda olacağım, onun dışında ev içerisinde tamir edecek bir yerler bulurum, terapi olarak evin sorunlarını gideriyorum, yada yan odada dev gibi bir ünite var çöpe atılacak, ondan yeni bir bilgisayar masası yaparım ve şimdiki PC masamı ise çalışma masası olarak kenara koyarım..

normal pc masalarında klavye bölmesi 65 cm falan oluyor, ben klavye ve fareyi yan yana koyduğum için bende klavye bölmesinin 80 cm olması gerekiyor, bu yüzden yeni masa yapmıştım ama şimdi masaüstü ufak geliyor da, bu yüzden yeni masa yaparım belki..

zengin olmak ne güzel ya, direk yenisini alırdım, ama olsun en azından elde imkanlar var ve elde edebiliyorum...

........evet, bizimkilerde sinopa, düzceye, amasyaya gitme planları yapıyorlar, sanki ne varsa oralarda, gezmeyi sevmiyorum. başka insanlarla takılmayı da sevmiyorum, tek olmak güzel.

arkadaşlar ile yada akraba denilen insanlar ile bir araya gelmeyi benim gibi sıkıcı bulan başka biri daha var mı aramızda acaba merak ediyorum :D
    Ben kendi masamı tasarlayıp yapmıştım. 310-150 gibi bir ölçüsü vardı, 3 masaüstü + 1 laptop ile sunucuyu yükleniyor, iki klavye fare monitör ve KVM switcher ile kontrol ettiğim su ve klima donanımlı bir sistemdi. Ağır overclock yapılmıştı, harici power dahil masaüstü ve sunucu için Thermaltake, Aerocool ve Corsair' in toplamda 7 powersupply' sini kullanıyordum. 10 sene önce eve gelen elektrik faturası asla 170TL altına inmiyordu.

Cidden anılarım canlandı

Benim masayı yazıcı, monitörler, bir klavye ve fare, biraz evrak çalışma alanı, pc kasasının biri, speakerlar ve soğutucu ünitenin harici modülleri için tarla misali yapmıştım. Ayaklarımı uzattığım kısımdaki klavye bölmesi kızağı ise masa dışına yaklaşık 70 cm kadar çıkabiliyordu ki çok faydasını görmüştüm, çalışırken birçok kısıttan arındırıyordu beni. Altta sub, sağ altta ve hemen iç tarafta ise diğer kasalar vardı, hepsi yerden yükseltilmişti.

Altta ayrıca iki katlı raf vardı boydan boya, biraz yüksekte kalıyordu ama pc ile ilgili hdd, cd case ve bilimum ıvır zıvırı alıp odayı rahatlatıyor, masayı çalışma üssüne çevirmeme yardımcı oluyordu. Sağ tarafa ise laptop için kızaklı ayrı bir bölme yapılmıştı, gerekirse oradan açılıp çalışılıyord ve o da ayrıca KVM switch' e bağlıydı.

İleriyi düşünüp kısıtlardan sıyrılıp bir masa tasarlarsanız çok faydasını görürsünüz. Ben o masayı yaklaşık 12 yıl kullandım. Kesilip biçilmeden önce iyice düşünülür ve odaya uyarlanırsa veriminiz yükselir, çalışma alanınız artar, odada daha fazla yeriniz kalır. Bu tip basit çalışmalar insanı çalışırken gerçekten rahatlatıyor, herşey alinin altında ve herşeye anında müdahale edebileceğiniz bir sistem ortaya çıkıyor. Tavsiye ederim, siz de bu tip basit bir masa çalışması yapmalısınız.
    ...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalış çalış çalış, daha çok çalış Turizm işinde olduğum için bayrammış, seyranmış 5 dk boş vaktimiz yok. Millet çılgınlar gibi gezip eğlenirken hayvan gibi çalışmak bazen motivasyonumu çok düşürüyor. Parası iyi olmasa çekilecek çile değil
    Bu devran inşallah dönecek, bir kaç sene sonra sezonun zayıf zamanına rastlayacak bayram, o zaman acısını çıkarırız.

O değil de , ben Antalya da kışın, yazın gittiğimden daha çok daha fazla sahil kenarına gidiyormuşum. Evlerden çok sahilde insan var. Biz mi bıktık, yoksa insanlar mı denize hasret bilemedim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu bayram tatilini kalmalı program yapmayarak ama bol bol km yaparak es geçtik ama kamp olayına girecekler için Akçakoca sahil tarafındaki tesisler (Georgia vs) bana makul geldi, hani iç, sıç, seviş, mangal yak, sonra gene iç, bayıl vs ortamları olabilir gibi göründü.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    izmir alaçatı,
    izmir çeşme,
    muğla bodrum,
    muğla marmaris,
    muğla fethiye,
    antalya kaş.

böyleydi. kız arkadaşımla doğrudan bodrum'da buluştum. sonra devam etmedim istanbul'a geri döndüm.

o fiyatları kabul edenlere birşey derdim ama neyse. bu ülkede motorcunun yüzü gülmez. kalsam kalırdım ben hoş ama tepki olsun diye döndüm.

sürmekten vazgeçmedim. sadece şu 10 günde 1.800 km yol yaptım. bugün de çıkacağım, yarın da.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su ana kadar

Gümüldür
    Menderes
    Dikili
    Bademli
    Bodrum

olarak gerçekleşti.

Yarında urla eklerm sanrm

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    istanbula döndüm.
    naptın derseniz
    sakaryadaki eve gidip bayram bitene kadar yattım :D
    sıcaktan hiç bir yeri gezesim gelmedi

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su ana kadar

Gümüldür
    Menderes
    Dikili
    Bademli
    Bodrum

olarak gerçekleşti.

Yarında urla eklerm sanrm
    Dikili merkezde yollar duzelmis mi hala santiye mi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbula döndüm.
    naptın derseniz
    sakaryadaki eve gidip bayram bitene kadar yattım :D
    sıcaktan hiç bir yeri gezesim gelmedi
    2. 3. 4. günü yağmur vardı bende bolu abant kartalkaya aladağ gezip sonra düzce den girip melen harmankaya dan yukarı yalpankaya küplüp süngüt aktaş maden deresine indim geze geze geldim 2 günde 520 km yapmışım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)