Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kamp Eşyaları Sabitlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam;

Artçı ile birlikte 90 km lik bir yola cıkacağız kamp için. Ancak eşya sabitleme konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.

ns200 motorum, sağlam bir demir ve 48 lt givi blade topcase e sahip. Bu topcase üstüne asagıdaki aleti aldım.

https://urun.n11.com/koruma-demiri/m...iri-P366875595

48 lt cantanın icerisine kıyafet ayakkabı vs. herşeyi sığdıracağız sıkıntı yok.

Normal şartlarda şişme yatak ve çadırı da üst kısma sabitlememde sıkıntı yok.

Ancak ek olarak 2 adet sandalye götürmek istiyorım; bunları da topcase üstüne sabitlesem cok mu agır olur?

cadır 3.5 yatak 4,5 kg. kamp sandalyeleri tahmini 3+3 6 kg'dır.

yan çanta yok motorda.

Kamp sandalyesi taşıma için öneriniz var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Yapma öyle bir şey. Özellikle ns200'lerde arka çantaya çok yük yüklenmesi sebebiyle alttan şase kırılıyor. Yazık edersin. 400-500 lira arasında yan çantalar piyasada mevcut. Onlardan al bir tane. Arka çantanın ağırlığını düşürmen şart.

Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma öyle bir şey. Özellikle ns200'lerde arka çantaya çok yük yüklenmesi sebebiyle alttan şase kırılıyor. Yazık edersin. 400-500 lira arasında yan çantalar piyasada mevcut. Onlardan al bir tane. Arka çantanın ağırlığını düşürmen şart.
    yan canta demiri de yok bende :(

demirsiz olarak takılanlar da güven vermiyor , artçı ile binmek bence cok zor olur

Motosikleti
    falcon flash 100

Adam teker bile yapıyor.

Buda bir fikir verebilir.

bizim motosikletler ponçik 500 km zincir yağlamazsan üzülüyo :D
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sen 3 günlük turu ne yaptın şimdi çadır madır eşya demeye başladın :D

hocam praseat denilen, çok hafif kamp sandalyeleri var. eğer kilolu değilseniz ondan almanızı tavsiye ederim. decathlon'da var mesela ancak kendi markası olan queacha'nın sandalyesi 330 liraydı, epey pahalı ancak nurgaz marka da satıyorlardı, onun fiyatı uygundur. bu sandalyeler genelde 1 kg falan oluyor ve epey az yer kaplıyorlar.

https://www.decathlon.com.tr/mh500-kamp-sandalyesi-id_8492643.html
    https://www.amazon.com.tr/PRASEAT-Kamp-Sandalyesi-Pratik-%C3%87antal%C4%B1/dp/B07JD6WLWS

tanesi 3 kg olan piyade tüfeği gibi sandalyeyi motorda taşımak pek mantıklı değil bence. ağırlık bir yana boyut da sıkıntı.
    espresso bunu beğendi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

demirsiz olarak takılanlar da güven vermiyor , artçı ile binmek bence cok zor olur
    Soft yan çantalardan alıcaksın. Yandan tekere değmemesi içinde bagaj lastikleriyle de set yapıcaksın. Oldu bitti işte...

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    O çantanın taşıma kapasitesi 5 kg üzeri yüklerde uzun kullanımda sorun yaşarsan şaşırma. Ek bilgi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Ikinci el Hein Gericke var elimde, satayim )

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    YAN ÇANTA DEMİRİ TAKTIR eşyaları onlara bağla bagaj lastiği ile
    yan çanta takma
    otopsici bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yüklemeler ve ağırlıklar sıkıntılı gözüküyor ama 90 km yolu ne kadar sürede aştığınız da önemli dura dura , dinlene dinlene 5-6 saatte alırsanız o yolu Motomania Gökhan'ın mekanına gelen Pulsar gibi şasiye zarar verme şansınız var. Lakin yüklemeyi yapıp 1 saat sonra varacağınız yere vardınız diyelim bence çok büyük sıkıntı oluşmaz diye düşünüyorum.

bi ara tek tek cevap vereceğim ancak su an için güncel durumu paylaşayım.

(uzun yol gezisi ayrı bu haftasonu için)

decathlondan black and fresh midir nedir 3 kişilik çadır aldım (3,5 kg) ek olarak cift kişilik şişme yatak aldım 4 kg.

Sandalye olayını eledim, bunlar yeterince agır zaten.

topcase üstüne sabitliyordum ancak yorumlardan dolayı biraz tırsmadım değil.

yan heybelere baktım demirsiz olanlar artçı ile binilebilir gibi gelmedi (önerisi olan var ise link atabilir mi)

demirlere baktım cantasız direk bu zımbırtıları sabitleyim diye ancak buna uygun demir göremedim (link atarsanız sevinirim)
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    bi ara tek tek cevap vereceğim ancak su an için güncel durumu paylaşayım.

(uzun yol gezisi ayrı bu haftasonu için)

decathlondan black and fresh midir nedir 3 kişilik çadır aldım (3,5 kg) ek olarak cift kişilik şişme yatak aldım 4 kg.

Sandalye olayını eledim, bunlar yeterince agır zaten.

topcase üstüne sabitliyordum ancak yorumlardan dolayı biraz tırsmadım değil.

yan heybelere baktım demirsiz olanlar artçı ile binilebilir gibi gelmedi (önerisi olan var ise link atabilir mi)

demirlere baktım cantasız direk bu zımbırtıları sabitleyim diye ancak buna uygun demir göremedim (link atarsanız sevinirim)
    https://www.feyizoglu.com/vexo-v31-y...nta_55182.html
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...canta-demiri-1

http://www.irfmotor.com/urunler/yan-...i#!prettyPhoto

http://www.motosiklet.net/forum/sati...anta-seti.html

Fiyatta bisiyler yapariz

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ağır ve küçükleri Artçının sırtına sırt çantası olarak yükle, onu da bol bırak ağırlığı seleye sarksın artçı yorulmasın. Hacimce büyük şeyleri de topcase'e bağla gitsin. 90 km dediğin varma amaçlı gidiyorsan 1 saatte gidilecek yol. Mümkün olduğunca motosiklete yakın bağla eşyaları, fizik bilimi yardımına koşacaktır.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence çanta üstü taşıyıcı demir kullanmak ve üzerine bir şeyler koymak büyük bir teknik hata. çok sık da kullanılıyor.
    otopsici bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    topcase üzerine çok fazla yük koymayın, uzun süreli gezilerde topcase kullanmadan direkt 60lt soft çanta ve beraberinde çadır vb gibi ekipmanları bağlıyorum arkaya, çok aşırı yüklemeden de kaçının her zaman.

Topcase üstüne koyacagım agırlık 7 kg. içindeki eşyalarda falan tahmini 10-11 kilo olacaktır.

topcase in demiri özel yapım, önceki sahibi işi gereği 15 kiloluk yüklemeler yapacagı için demiri kalın yaptırmış. ama tabi yüklenmemek lazım.

Normal şartlarda alttan destekli canta demiri alıp cantasız esyaları bağlamayı planladım ancak ns200 için olan tüm demirler alttan desteksiz, sadece cantayı sabitlemek için yapılmış düz demir. ona da cantasız eşya sabitlemek ne kadar güvebilir bilemedim.

@gurcnaozturk hem canta hem demir e bütçe yok :D o cantalar bildiğim kadarıyla demirsiz takıldıgında artçı zor biniyormuş.

Topcase üstüne koyacagım agırlık 7 kg. içindeki eşyalarda falan tahmini 10-11 kilo olacaktır.

topcase in demiri özel yapım, önceki sahibi işi gereği 15 kiloluk yüklemeler yapacagı için demiri kalın yaptırmış. ama tabi yüklenmemek lazım.

Normal şartlarda alttan destekli canta demiri alıp cantasız esyaları bağlamayı planladım ancak ns200 için olan tüm demirler alttan desteksiz, sadece cantayı sabitlemek için yapılmış düz demir. ona da cantasız eşya sabitlemek ne kadar güvebilir bilemedim.

@gurcnaozturk hem canta hem demir e bütçe yok :D o cantalar bildiğim kadarıyla demirsiz takıldıgında artçı zor biniyormuş.
    Avrupa turu yapan bir çift vardı youtube'da, hatırlayamadım ismini. Topcase demirini sabitledikleri yerden şasi kırılmıştı Pulsar 200 NS'de. Demir ağırlığı kaldırır da şasi kaldırır mı orası muallak.

Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa turu yapan bir çift vardı youtube'da, hatırlayamadım ismini. Topcase demirini sabitledikleri yerden şasi kırılmıştı Pulsar 200 NS'de. Demir ağırlığı kaldırır da şasi kaldırır mı orası muallak.
    11 kiloyu da kaldıramıyorsa kırılsın valla :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)