Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kamp Eşyaları Sabitlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 kiloyu da kaldıramıyorsa kırılsın valla :D
    Arka çantaya konan 11 kilo ağırlık çanta demirinin şaseye bağlantı noktasındaki açılar vb. nedeniyle çok daha yüksek güç uygulayıp sarsıntıda kırması olası. Lisede fizik dersinde gördüğümüz kaldıraç ve kuvvet konuları gerçek hayatta buralarda işimize yarıyor. Keşke lisede fizik öğretmenleri bu şekilde göstermiş olsaydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa turu yapan bir çift vardı youtube'da, hatırlayamadım ismini. Topcase demirini sabitledikleri yerden şasi kırılmıştı Pulsar 200 NS'de. Demir ağırlığı kaldırır da şasi kaldırır mı orası muallak.
    Kanalın ismi "Sonsuz rota", çok tatlı bir çifttiler. Motor bloğundan da sorun yaşamışlardı ama bir şekilde yaptırıp geri dönmüşlerdi Türkiye'ye ve döner dönmez Crf almışlardı.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanalın ismi "Sonsuz rota", çok tatlı bir çifttiler. Motor bloğundan da sorun yaşamışlardı ama bir şekilde yaptırıp geri dönmüşlerdi Türkiye'ye ve döner dönmez Crf almışlardı.
    Haa evet, ben de izlemistim bir pulsar kirilmasi kimdi diye hatirlamaya calisiyordum hocam ya

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haa evet, ben de izlemistim bir pulsar kirilmasi kimdi diye hatirlamaya calisiyordum hocam ya
    Şaka maka o Pulsar ile deli gibi gezmişlerdi binlerce km.
    espresso bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Evlendiler ve tarihin tozlu sayfalarında yerlerini aldılar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    size başka bir soru.

Benim motorun demiri yandan uzatılıp ayaklık demirlerine kadar montajlı bir de sele altı yanlardan montajlı.

yan canta demiri alsam onlarda sele altındaki aynı yere montajlanıyor.

hem arka canta demiri hem yan canta demiri normalde aynı yere mi montajlanıyor yoksa benim motorun arka cantası farklı oldugu için mi böyle?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size başka bir soru.

Benim motorun demiri yandan uzatılıp ayaklık demirlerine kadar montajlı bir de sele altı yanlardan montajlı.

yan canta demiri alsam onlarda sele altındaki aynı yere montajlanıyor.

hem arka canta demiri hem yan canta demiri normalde aynı yere mi montajlanıyor yoksa benim motorun arka cantası farklı oldugu için mi böyle?
    Arny,

Şu Bim'in sırt çantası kemeri olayında paylaştığım resimleri tekrar aşağıya koyuyorum.
    BN125 'te çanta demiri bayağı dışarıda.
    O yüzden yanlardan birer demir vidalatmıştım.
    Hoş görünmediğini biliyorum ama işe yarıyor.
    .
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-var-2.html#
    .
    .
    Bu da işini görmüyorsa, eşyaları önden kargoyla en yakın kargo ofisine göndermekten başka çaren yok

taktım kafayı naparsın :D

yok her türlü taşıcam onda sıkıntı yok, ben ekstralar için düşünüyorum :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oldcockroach bunu beğendi.

tam olarak aradıgım bu :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Geçen yaz artçımla beraber 3500 km akdeniz turu yaptık pulsarla. Topcasein içi doluydu ve üzerine hepsi ikişer adet olmak üzere kamp sandalyesi, çadır, mat ve uyku tulumu yükledik. Bir de ucuza heybe çanta almıştım 50 Tl'ye. Çanta demiri çok fazla sallanıyordu. Antalya'da bakım için servise götürdüm ve servisten motoru aldığımda çanta demiri yamulmuştu. Ustaya söylediğimde ya bunlar yamuluyor fazla yük yüklememek lazım falan dedi hiç üzerine alınmadı ama muhtemelen motoru lifte kaldırdığında topcasein üstündekileri tavana sıkıştırıp yamulttu demiri. Daha 700'üncü kilometrelerdeydik, kalan yolu topcasein sallanmaması için iple motorun muhtelif yerlerine bağlayarak bir şekilde yaptık ama çok sıkıntılı oldu. Demem o ki çok sağlıklı değil bu kadar yüklemek, belki serviste yamulmasa bile ilerleyen süreçte yamulacaktı tur bitmeden. Ama çukurlara dikkat ederseniz, tümseklerden yavaş geçerseniz, bozuk yollarda yavaş kullanırsanız 90 km'lik yolda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Uzun süreçte demir yamulabilir veya şasi kırılabilir yukarıda örnekleri verilmiş.

[IMG][/IMG]

Fotoğrafı yüklemeyi becerebildiysem şu şekil yaptık kalan yolu.

Alıntı brksy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz artçımla beraber 3500 km akdeniz turu yaptık pulsarla. Topcasein içi doluydu ve üzerine hepsi ikişer adet olmak üzere kamp sandalyesi, çadır, mat ve uyku tulumu yükledik. Bir de ucuza heybe çanta almıştım 50 Tl'ye. Çanta demiri çok fazla sallanıyordu. Antalya'da bakım için servise götürdüm ve servisten motoru aldığımda çanta demiri yamulmuştu. Ustaya söylediğimde ya bunlar yamuluyor fazla yük yüklememek lazım falan dedi hiç üzerine alınmadı ama muhtemelen motoru lifte kaldırdığında topcasein üstündekileri tavana sıkıştırıp yamulttu demiri. Daha 700'üncü kilometrelerdeydik, kalan yolu topcasein sallanmaması için iple motorun muhtelif yerlerine bağlayarak bir şekilde yaptık ama çok sıkıntılı oldu. Demem o ki çok sağlıklı değil bu kadar yüklemek, belki serviste yamulmasa bile ilerleyen süreçte yamulacaktı tur bitmeden. Ama çukurlara dikkat ederseniz, tümseklerden yavaş geçerseniz, bozuk yollarda yavaş kullanırsanız 90 km'lik yolda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Uzun süreçte demir yamulabilir veya şasi kırılabilir yukarıda örnekleri verilmiş.

http://<a href="https://www.hizlires...4.jpeg</a></a>

Fotoğrafı yüklemeyi becerebildiysem şu şekil yaptık kalan yolu.
    detaylı anlatım için teşekkür ederim, benim yapacagım yük sizinkinn yarısından az.

üstüne sadece cadır ve şişme yatak koyacagım 7.5 kg civarı. hatta sisme yatagı depo üstüne bile koyabilirim.

esas amacım sandalye idi ancak onları almaktan vazgectım zaten. cok agır olacak.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Katlanabilir kamp sanldayesi baksanıza motorla kampa gidiyorsanız?

https://urun.n11.com/kamp-sandalyesi...lye-P456885500

Bu benim tecrübe ettiğimden ucuz geldi, bilemiyorum sağlam mıdır nedir ama bu tipte sandalyeler hayat kurtarıyor taşımada.

Ağırlıkla ilgili de ufak tefek aşmaların sorun olacağını sanmam. Ben XJ'de topcase'in kendisi dahil 13kg yüklemiştim, 2 sürüşte 2000km kadar gittik sürüşe de fazladan bir etkisi olmadı, esktra oynama falan bir şey de hissettirmedi. 180-200 dolaylarına da çıkıldı bu sürüşte.

Bizim sandalyeler bundandı hiç sağlam değil, kumaşın borulara geçirildiği plastik kısımlar 2 günde yırtıldı 65 kilolarda olmamıza rağmen. Daha kalitelisi varsa alınır cidden çok az yer kaplıyor bunlar.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    müdürüm, ybs marka pulsar için en sağlam olduğu iddia edilen arka çanta demirim var. ona uyumlu ybs'den yan çanta demiri aldım taktım. bu hafta kısa bir tur yaptık 350km civarı. yan çantanın sallanmasını önleyen birbirine bağlanan uçtan uca olan demir, her kasisten geçtiğimde arka çamurluğu ezerek lastiğin sürtmesine sebep oldu. şu an güneş görmemiş küfürler ediyorum ve sökmek zorunda kalacağım.

tek bağlantılı arka çanta demirleri, arka kuyruğun şaesinin kırılmasına sebep olduğunu çok gördüm. ybs marka gibi çift bağlantılı çanta demirlerinden varsa sandalyeleri çanta demirinin üstüne as hiç bişey olmaz.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hemen buraya uzun uzadıya yazayım.

1 Topcase üzerine koyacağınız her 1 kilo ağırlık sizi ölüme daha da yaklaştıracak
    2 ağırlık merkezini ne kadar geriye çekerseniz motosikletinizi o kadar kontrol edemez hale getirirsiniz

bütün kalitelimotosiklet markalarının orjinal topcase içinde en fazla 5 kg yük en fazla 120 km süratle kullanın uyarısı vardır.
    bunlar afaki rakamlar değildir test edilmiş ve denenmiş rakamlardır.
    özellikle topcase üstü bagaj ağırlığı 1 kg yi geçmeyecek mat gibi eşyalarınızı bağlamak içindir.
    gp kompozitin çok ucuza yan çanta destekl demirleri var onlardan takıp lastikle onlara sabitleyebilirsiniz.
    bu arada depo üstü çantalara bakın derim
    espresso bunu beğendi.

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Elime geçen fazladan bir para ile birlikte kalyoncumotordan herkesin memnun olduğu yan çanta demirinden aldım.

Haftabaşı elime gelir, onu montajlayacağım.

Ulaşım sırasında topcase içine kıyafet , üstüne sadece çadırı koyacagım. tahmini ağırlık 7 kiloyu geçmeyecektir ki bundan cok daha ağır dağcı çantası montajlayarak km yapmışlıgım var.

Diğer parçaları bir şekilde yan çanta demirine montajlamayı ya da taksitle yan çanta almayı planlıyorum.

HAftaya yapcagım kamp gezisinde artçım olmadıgı için arkama eşyaları sabitleyeceğim onda sıkıntı yok.

Ondan sonraki gezimi motorla yapmama kararı aldım, arabayla bırakacaklar. Bu nedenle sandalye vs hepsini ayarlayacağım.

Bayram için yaklasık 300 km lik bir gidiş yoluna cıkacağız artçı ile, eşyaları ona göre ayarladık o da sıkıntı olmayacak.

Konu başlıgında sordugum geziyi artçı ve yük ile kamp olayını ağustos ilk hafta yaparacağım, o zamana kadar da yan canta için para bulmuş olurum diye düşünüyorum.

-

Ek olarak söylemek gerekir se motosikletlere çok narin davranıyoruz. Yurtdışı gezilerinde gerçekten bu kadar hassas değiller. tabi adamlarda para var o ayrı.

Motora bindirdiğimiz yüke göre (belli sınırlar içerisnde) kullanım şeklimizi düzeltirsek, düzgün bir sürüşte sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.

Ha sıkıntı yaşarsak da, kaza devrilme olmadıgı sürece motor hasar alırsa da can sağolsun. Araba yerine motosiklet ile yaşamayı tercih ettiğim için buna uygun sürmem gerekiyor

Değerli yorumlarınız için cok teşekkürler.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Benim motosikletin artçı selesi yukarıda kalıyor baya. E bu adamlar bu motosikleti artçı binebilecek şekilde tasarlamış ve 180 kilogram taşıma sınırı koymuş yanlış hatırlamıyorsam. Ben arkama artçı almadan 20 kg çanta yüklesem 80kg artçının bozduğu kadar bozmayacak ki benim ağırlık merkezini? Soru işareti demir taşır mı ve şasi dayanır mı konusunda olmalı. Yoksa arkada artçı yokken arkadaki ağırlık en fazla artçı kadar hissettirir kendini bence. Kimse gidip de 20 litre civa taşımaya kalkmaz herhalde topcase içerisinde. En fazla kıyafet, çadır, alet edavat koyulur yani.
    arndiol bunu beğendi.

Simdi başka bir konu başladı.

Sizce bu asagıdaki demire nasıl bir canta alayım? (ucuz yollu)

Açıkçası yan cantalar şık durursa çıkarmayı düşünmüuyorum sabit kalabilir. Bu durumda da plastik almam en mantıklısı olacaktır gibi geliyor.

Ancak Körüklü tarzı yan cantalarla kamp esyaları sığdırma konusu daha iyi olur gibi.

Ama bu demirin de ne kadar taşıyacagı ve motoru cok zorlalaması gerektiği ayrı bir konu

Yorumlarınızı alabilir miyim

(cantaları öyle ayda yılda bir kullanırım, genelde boş olacak)

var mıdır öneri

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)