Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbul Virajlı yol tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tam olarak dediğiniz rota olmasa da benzerini yaptım Büyükçekmece , çatalca , subaşı ,ormanlı derken yalıköy'e kadar gittim Keskin bir virajda ufak bi kaza atlattım karşı şeride taştım neyseki diğer taraftan gelenler uzaktalardı toplayıp çıktım şeritten. Yola gelecek olursak evet virajlar güzel ama benim gittiğim yol çok çukurluydu ve çok fazla köpek vardı.Bütün istanbul'un köpeğini oraya bırakmışlar sanki .Bi çok korkumla yüzleştim bugün öğrenciler sınavdan çıkmadan da Arnavutköy üzerinden döndüm .

İlk defa motosikletle uzun yol (200 km üzerinde ) yaptım bayağı zevkliydi ama dönüşlere çalışmam gerekiyor
    Virajda karşı şeride geçmeyi maalesef bir çok sürücü yapmakta. Ben de sabah erken yola çıktım, İstanbul Anadolu yakasından İzmit-Sakarya-Karasu-Zonguldak-Karabük üzerinden İstanbul'a geri dönecektim 800 km. Sapanca gölünün oralarda yolu şaşırdım, yanlışlıkla dönüş istikametine gelince "bu işte de vardır bir hayır" diyerek geri döndüm, Şile'de kahvaltı ettim. 340 km'de kaldık.
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bugün tam olarak dediğiniz rota olmasa da benzerini yaptım Büyükçekmece , çatalca , subaşı ,ormanlı derken yalıköy'e kadar gittim Keskin bir virajda ufak bi kaza atlattım karşı şeride taştım neyseki diğer taraftan gelenler uzaktalardı toplayıp çıktım şeritten. Yola gelecek olursak evet virajlar güzel ama benim gittiğim yol çok çukurluydu ve çok fazla köpek vardı.Bütün istanbul'un köpeğini oraya bırakmışlar sanki .Bi çok korkumla yüzleştim bugün öğrenciler sınavdan çıkmadan da Arnavutköy üzerinden döndüm .

İlk defa motosikletle uzun yol (200 km üzerinde ) yaptım bayağı zevkliydi ama dönüşlere çalışmam gerekiyor
    Catalca'nin koylerinde karsilasmis olabiliriz bugun. 2 scooter Durusu - Karaburun sahile kadar gittik, donusu Baklali-Yassioren-Hadimkoy-TEM seklinde yaptik.
    Durusu'da Termos golu kiyisinda 3 yil once kahvalti yaptigim yere gittik, mekanin yerinde yeller esiyordu. Herifler basilacagini haber almis kumarhane gibi ver seyi kaldirmis gitmisler, sadece prefabrik binanin temel kaynaklanmis demirleri duruyordu. Ac ac gezdim.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Catalca'nin koylerinde karsilasmis olabiliriz bugun. 2 scooter Durusu - Karaburun sahile kadar gittik, donusu Baklali-Yassioren-Hadimkoy-TEM seklinde yaptik.
    Durusu'da Termos golu kiyisinda 3 yil once kahvalti yaptigim yere gittik, mekanin yerinde yeller esiyordu. Herifler basilacagini haber almis kumarhane gibi ver seyi kaldirmis gitmisler, sadece prefabrik binanin temel kaynaklanmis demirleri duruyordu. Ac ac gezdim.
    Muhtemelen motosiklet ve kamyon gördüm bol bol hatta yalıköy de kamp atanlar vardı r25 i çadıra bağlı görünce bi şaşırmadım değil Sadece yalıköy de deniz kenarıda durakladım çok güzel görünüyordu deniz sessiz sakin kafamı dinledim .Dinlendikten sonra köy köy gezerek döndüm
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Muhtemelen motosiklet ve kamyon gördüm bol bol hatta yalıköy de kamp atanlar vardı r25 i çadıra bağlı görünce bi şaşırmadım değil Sadece yalıköy de deniz kenarıda durakladım çok güzel görünüyordu deniz sessiz sakin kafamı dinledim .Dinlendikten sonra köy köy gezerek döndüm
    Kamyonlar oranin olmazsa olmazi, ozellikle Hasdal-Kumburgaz-Havalimani guzergahinda. Damperli bir tanesi bugun 110km/sa ile bizi solladi, dorseli bir cekici de bize arkamizdan selektor yapip durdu cekilin ben geliyorum dercesine. Ayrica bugun TEM 'de iki kaza gorduk, bir tanesinde kamyon otomobili surukleyip baska bir araca carptirmis, umarim buyuk problem yoktur surucusunde ya da yolcularinda.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah bir mani vermezse haftaya o yol üzerinden devam ederek İğneada yapayım bari.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kamyonlar oranin olmazsa olmazi, ozellikle Hasdal-Kumburgaz-Havalimani guzergahinda. Damperli bir tanesi bugun 110km/sa ile bizi solladi, dorseli bir cekici de bize arkamizdan selektor yapip durdu cekilin ben geliyorum dercesine. Ayrica bugun TEM 'de iki kaza gorduk, bir tanesinde kamyon otomobili surukleyip baska bir araca carptirmis, umarim buyuk problem yoktur surucusunde ya da yolcularinda.
    Bu arada, Baklali-Dursunkoy arasi yolun her iki yani, ozellikle sag tarafi, bildigin Van Gogh tablosu gibi, pastel renklerde. Ama yol cok dar, durup fotograf cekecek yer bulamadik.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben ilk defa gittim o taraflara yolları da pek bilmediğim için düz olmayan yerlerde temkinli olmaya çalıştım .Kamyonların arkasından arada 20 km hızla etrafı izleye izleye gezdim Benim motor maksimum 110 -120 yapıyor zaten acemilik de var ben o kamyonlarla yarışamazdım arnavutköye giden 4 şeritli yolda sarı damperli kamyon benden yol istedi aynı şekilde sellektör yaparak geldi efendi gibi sağ şeride geçtim beni solladı .Orta şeritte 105 km hızla gidiyordum o sırada O kazalardan birini internette gördüm ticari taksiydi sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bir mani vermezse haftaya o yol üzerinden devam ederek İğneada yapayım bari.
    İnşallah hava da güzel olur doya doya gezersiniz ben iğneadaya gitmeye henüz cesaret edemedim yol yorabilir gibi geldi abartmıyım dedim
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben ilk defa gittim o taraflara yolları da pek bilmediğim için düz olmayan yerlerde temkinli olmaya çalıştım .Kamyonların arkasından arada 20 km hızla etrafı izleye izleye gezdim Benim motor maksimum 110 -120 yapıyor zaten acemilik de var ben o kamyonlarla yarışamazdım arnavutköye giden 4 şeritli yolda sarı damperli kamyon benden yol istedi aynı şekilde sellektör yaparak geldi efendi gibi sağ şeride geçtim beni solladı .Orta şeritte 105 km hızla gidiyordum o sırada

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

İnşallah hava da güzel olur doya doya gezersiniz ben iğneadaya gitmeye henüz cesaret edemedim yol yorabilir gibi geldi abartmıyım dedim
    Dinlene dinlene sürdünüz mü yormaz. Uzun yol düşünceniz varsa bünyeyi hafif hafif alıştırmak, her bir programda daha uzağa gitmek iyi gelebilir.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinlene dinlene sürdünüz mü yormaz. Uzun yol düşünceniz varsa bünyeyi hafif hafif alıştırmak, her bir programda daha uzağa gitmek iyi gelebilir.
    Benim motor küçük 160 cc şahinle aynı hızı yapabiliyor ama dinlene dinlene yapmayı düşünüyorum bugün sayenizde ilk alıştırmamı yaptım gayet güzel yerlerdi .

gurcanozturk bey aliexpresste bi intercom paylaşmıştı sanırım onu da aldım.Alttan çok kısık rüzgar sesiyle karışık müzikle gittim bugün .O aletle bu arada hiç telefon konuşması yapamadım ama navigasyon ve müzik için gayet başarılı sorunsuz kullandım .Konuşma kısmında da muhtemelen yine benim hatam olabilir.Aliexpressten 138 liraya aldığım ürün trendyolda 300 lira şaka gibi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim motor küçük 160 cc şahinle aynı hızı yapabiliyor ama dinlene dinlene yapmayı düşünüyorum bugün sayenizde ilk alıştırmamı yaptım gayet güzel yerlerdi .

gurcanozturk bey aliexpresste bi intercom paylaşmıştı sanırım onu da aldım.Alttan çok kısık rüzgar sesiyle karışık müzikle gittim bugün .O aletle bu arada hiç telefon konuşması yapamadım ama navigasyon ve müzik için gayet başarılı sorunsuz kullandım .Konuşma kısmında da muhtemelen yine benim hatam olabilir.Aliexpressten 138 liraya aldığım ürün trendyolda 300 lira şaka gibi.
    Telefon konusmasi yapamadim derken? Telefonunuzda bluetooth ayarlarinda vs, 2-3 calma sonrasi otomatik yanitla aktif olmali, yoksa telefonunuz caldiginda nasil yanit vereceksiniz? Ben 2 calma sonrasi otomatik yanitliyorum.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Telefon konusmasi yapamadim derken? Telefonunuzda bluetooth ayarlarinda vs, 2-3 calma sonrasi otomatik yanitla aktif olmali, yoksa telefonunuz caldiginda nasil yanit vereceksiniz? Ben 2 calma sonrasi otomatik yanitliyorum.
    Açma tuşu üzerinden açıp yanıt veremedim .Ya da aradığımda sesim karşı tarafa gitmedi .Muhtemelen ben bi yerde hata yapıyorum.Bu dediğiniz ayarı da yapıyım hazır siz söylemişken

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Pulsar 160 Ns sıkıntılı motor değil ve iyidir, ben ilk motorum olan Rks Titanic 150-S ile İstanbul-Bodrum yapıp dönmüştüm 3 gün içinde. Motorlarımız ne olursa olsun, her yere giderler. Bizler de biraz antrenman, biraz alışma, biraz teknikle motorlarımızla uyumlu bir şekilde uzun yol yapabiliriz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)