Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çadır Önerisi 2021

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde çadırım var ancak hem kurulumu zor hemde çok eskidi.

Açıkçası 3 kişi ve üstü boyutta uygun fiyatlı bir çadır arıyorum.

Kullandığınız ve önerebileceğiniz 800 TL ve altı çadır önerilerisine ihtiyacım var.

Motorun cantasının üstüne sabitleme için demir aldım, artık biraz kamp yapabilirim motorla :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben Arpenaz 2 kullanıyorum, 2 kişi sığar mı, sığar da konforlu olmaz. Klasik çadır boyutunda, motorda taşıması biraz absürt ama topcase'in önüne yanlamasına koyulduğu zaman aşırı bir taşma yapmıyor. Yan çanta falan varsa daha da temiz tabi. 3 kişi için Arpenaz 3'e bakılabilir, ama dediğim gibi motorda biraz uğraştıracak boyutlu çadırlar bunlar. Ha taşıdım mı motorda taşıdım tabi.

Fiyat ve kişi kriterine ne kadar uyar bilmiyorum ama ben Decathlon'un yeni Easy 2 Seconds'ından almayı düşünüyorum. Eski Easy'ler gibi kapatıldığında yuvarlak simit gibi olandan da kullanmıştım, toplaması tam bir eziyetti ve yan çantalar ile alan genişletmesi yapılmadığı müddetçe taşıması çok zor. Bir arkadaşım MT07 ile taşıdı o çadırını, 2 defa havalanıyordu yolda, mecburen sırt çantası gibi takmıştı kollarına.

Yeni easy 2 seconds toplaması çok daha kolay gibi görünen bir model kapatıldığında da öyle taşıması imkansız bir boyutta olmuyor.

Konu Decathlon olunca kesin Fresh&Black konusu geçer, ben F&B almayı düşünmüyorum.
    Birincisi ondan gelecen hayır Allahtan gelsin :D Ben zaten sıcağa dayanamıyorum, gölgede olmayan bir çadırda kalırsam sabahın köründe kalkarım, onun bana saplayacağı ekstra 1 saatin bir anlamı yok, zaten kampta sabahın köründe uyanıyorum kaçta yatarsam yatayım. İkincisi sabah ormanda mis gibi uyanmışım hava temiz kuşlar cıvır cıvır ediyor =) Biraz ışık girsin içeri isterim o sırada, zindanda uyumak çok iç acıcı gelmiyor.

Decathlonda var dediğiniz cadırlar oraya gidip bakacağım zaten , özellikle dikkat edeyim

3 kişilik dememin sebebi 2 kişi olacağız, rahat olmak acısından 3 kişi.

Simit olarak katlanmadıgı sürece rulo cadır taşımada sıkıntı yaşamam

Motosikleti
    Tiger 800 xcx
    Bitçeyi bir tık yükselt, Husky Bird 3 tavsiye ederim. 3 kişilik. 2 kişi+ eşyaları çok rahat alıyor. 2 kapılı bir tarafında üçgen kısmı ardiye (bot, çanta vs) gibi kullanabilirsin. Cibinliği oldukça havadardır.. Polleri kısa olduğu için paket hali motosiklet çantasına sığabiliyor..

Alıntı retgorus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitçeyi bir tık yükselt, Husky Bird 3 tavsiye ederim. 3 kişilik. 2 kişi+ eşyaları çok rahat alıyor. 2 kapılı bir tarafında üçgen kısmı ardiye (bot, çanta vs) gibi kullanabilirsin. Cibinliği oldukça havadardır.. Polleri kısa olduğu için paket hali motosiklet çantasına sığabiliyor..
    yok hocam bütçeyi yükseltmeyi düşünmüyorum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Hocam merhabalar, kendim bu çadırı kullanmaktayım. https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8357355.html
    2 kişi rahat yatabilmek amacıyla bu 3 kişilik olan modelini satın almıştım. 2 kişi rahatlıkla yatabiliyor + yan kısıma da çantalar, ıvır zıvır bir çok şey koymaya pay kalıyor. Fresh & Black çadırların özelliği güneş doğduğunda içeriye ışığı en minimum seviyede alması. Koyu bir teması oluyor bu sayede daha geç saatlere kadar pişmeden, güneş almadan rahatlıkla uyuyabiliyorsunuz. Bunun yanına 2 kişilik şişme yataktan da alırsanız konforunuz ve keyfiniz daha da artmış olur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Büyük şişme yatakları motorla taşımak sorun olabilir.
    Bir de o namussuzu pompayla vakumlayarak indirsem de çok disiplinli katlamazsam sığmıyor geri çantasına. Ben arabayla gidiyorsam şişme yatak alıyorum ama motorda şu ürünü kullanıyorum: https://www.decathlon.com.tr/trek700...d_8493806.html Küçük bir paket haline geliyor taşıma açısından ciddi kolay.

Fena değil konforu tabii ki yatak gibi değil.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    fiyatta biraz daha çıkabilirsiniz şu modeli öneririm.

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8492486.html

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bende bu modelin daha uygun olanını öneriyiorum çünkü bu modelleri mecbur yere sabitlemek zorundasın.2 odalısı vardı 2 tane kullanamdığımdan sattım fresh and black serisinden 3 kişilik olan ve KENDİ KENDİNE durabilen modeli aldım.gölgeye çekmek istediğinde tutup kaldırmak istediğinde hareket ediyor.yere çakılanlar malesef o şekilde kalıyor bana hitap etmiyor.sizede etmiyorsa pişman olmayın

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu modelin daha uygun olanını öneriyiorum çünkü bu modelleri mecbur yere sabitlemek zorundasın.2 odalısı vardı 2 tane kullanamdığımdan sattım fresh and black serisinden 3 kişilik olan ve KENDİ KENDİNE durabilen modeli aldım.gölgeye çekmek istediğinde tutup kaldırmak istediğinde hareket ediyor.yere çakılanlar malesef o şekilde kalıyor bana hitap etmiyor.sizede etmiyorsa pişman olmayın
    Sendeki modelin adi sani nedir? Link verebilir misin?
    Motorda tasinabilecek, kendiliginden kurulan, su gecirmez, 2/3 kisilik cadir bakiyorum.

Yukarda da önermişler zaten, az önce yer imlerine bakarken fark ettim ARPENAZ FRESH&BLACK i listeme önceden almışım, 140 cm şişme yatak da listeme almışım bi de yatak şişirmek için pompa.

hepsi toplam 900 tl tutuyor. ancak yukarda denildiği gibi yatak aynı ebatta kılıfına geri girmiyor ise sıkıtı.

Topcase in üstüne yatağı ve çadırı sabitleyip , 48 litre olan iç kısmına da eşyaları koymayı planlıyorum. herhalde 2 kişinin eşyaları sığar diye düşündüm.

Depo üstü canta olmadan sırt cantasını falan sabitleme yöntemi var ise daha da mis olur.
    espresso bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bende bundan var, 2 kişi kaldık, konfor lu mu dıyecek olursanız, sisme yatak biraz buyuk geldıgi icin cok genıs alanı yok, ama motorcu adama yetiyor mu yetiyor, kampta 1 hafta kalıcam dersen uygun değil..

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bundan var, 2 kişi kaldık, konfor lu mu dıyecek olursanız, sisme yatak biraz buyuk geldıgi icin cok genıs alanı yok, ama motorcu adama yetiyor mu yetiyor, kampta 1 hafta kalıcam dersen uygun değil..

https://www.youtube.com/watch?v=9Vch...C4%B1lar%C4%B1
    sormasi ayip, motor ile yolculuklarda nasil tasiyorsun bunu? nereye sabitliyorsun? ruzgardan etkilenmiyor mu?
    sonucta kapandiginda/katlandiginda kocaman bir daire seklinde kaliyor
    aslinda pratiklik acisindan en guzeli bu model ama motorda tasimasi dusunduruyor?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sormasi ayip, motor ile yolculuklarda nasil tasiyorsun bunu? nereye sabitliyorsun? ruzgardan etkilenmiyor mu?
    sonucta kapandiginda/katlandiginda kocaman bir daire seklinde kaliyor
    aslinda pratiklik acisindan en guzeli bu model ama motorda tasimasi dusunduruyor?

evet tasiması zor, gerçi ben bununla seyahat ederken versys 1000 vardı, onun topcase'i ovaldi, ve üzerine lastiklenebiliyordu, simdi gs ile hiç kampa gitmedim, gs ile tasimak dert olabilir.

evet tasiması zor, gerçi ben bununla seyahat ederken versys 1000 vardı, onun topcase'i ovaldi, ve üzerine lastiklenebiliyordu, simdi gs ile hiç kampa gitmedim, gs ile tasimak dert olabilir.

https://i.resmim.net/NNsTW.jpg
    cevap ve foto icin tesekkuerler.
    ozaman birkac soru daha sorayim seni yakalamisken, konuyu da cok dagitmadan.
    1- fotograf (ki 10 numara ) daki gibi sabitlediginde ruzgarli havalarda yada ruzgarsiz kac km hizdan sonra rahatsizlik hissettin? ve ne gibi rahatsizlik hissettin?

2- POP-UP cadir cok pratik ama cadiri ayakta tutan parcalari ne kadar guven verdi?

3- versys1000´den gs1200´e gecince neler hissettin?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    cevap ve foto icin tesekkuerler.
    ozaman birkac soru daha sorayim seni yakalamisken, konuyu da cok dagitmadan.
    1- fotograf (ki 10 numara ) daki gibi sabitlediginde ruzgarli havalarda yada ruzgarsiz kac km hizdan sonra rahatsizlik hissettin? ve ne gibi rahatsizlik hissettin?

2- POP-UP cadir cok pratik ama cadiri ayakta tutan parcalari ne kadar guven verdi?

3- versys1000´den gs1200´e gecince neler hissettin?

Rüzgar fln problem olmadı, 200 üzeri gittiğim oldu.
    Versys'den sonra Z1000SX aldım, ondan sonra Adventure 'a geçtim, pek de bişi hissetmedim, galiba doyduk artık.,

Rüzgar fln problem olmadı, 200 üzeri gittiğim oldu.
    Versys'den sonra Z1000SX aldım, ondan sonra Adventure 'a geçtim, pek de bişi hissetmedim, galiba doyduk artık.,
    O nasil doymaksa artik. Masallah 🙂

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Sendeki modelin adi sani nedir? Link verebilir misin?
    Motorda tasinabilecek, kendiliginden kurulan, su gecirmez, 2/3 kisilik cadir bakiyorum.
    valla baktım bu dicektim ama geçen sezonun sanırım sitede yok.3 kişilik olan standart uçken model beyaz dışı içi siyah yalıtımlı.muhtemelen decatlonda bulursun mağazada

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla baktım bu dicektim ama geçen sezonun sanırım sitede yok.3 kişilik olan standart uçken model beyaz dışı içi siyah yalıtımlı.muhtemelen decatlonda bulursun mağazada
    Tamamdir tesekkurler

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Arny,
    Senin ilacın aşağıdaki otomatik katlanır çadır.
    Yaklaşık 15 yıldır, farklı bir markanın 2 kişiliğini kullanıyorum.

Motorlada çok taşıdım. Taşıması kolay, üstelik hafif.

Kurması 3, toplaması 10 saniye...
    4 kişiliğin katlandığında ebadı ne olur bilmiyorum.
    Gidip bakman gerek.

https://www.carrefoursa.com/csa-4-ki...0aAiA_EALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Aşağıdaki videoda manuel ve otomatik çadırı anlatmışlar.
    Benim otomatik çadır videodakinden...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)