Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor alacağım ama kasko bulamıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Rs200 almayı düşünüyorum. Bütçem yetmezse nk150. Henüz bir kasko firmasını aramadım ama, motosiklet kaskosu diye aratıyorum doğru düzgün sonuç çıkmıyor Kaza yapacağımdan değil ama çalınırsa diye kasko yaptırmak istiyorum. 30k az para değil, bayiden kaskoyu yaptırmadan çıkmayacağım.
    Bir iki form yolladım dönen olmadı. Almaya yakın aramaya başlarım tek tek.
    Hangi firmaları önerirsiniz?
    Ortalama hangi fiyatlar uygundur? En ucuzu hangisi Bilgisi olanların yorumunu bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bayiden kaskoyu yaptırmadan çıkacağına iddiaya giresim geliyor nedense..
    Sebebi kasko fiyatlarını gördüğünde ortaya çıkacak..
    Yasin gençse birde.. Allah yardımcın olsun.
    Ali Mert ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de öyle diyordum yemedi. Motosikleti üç sene müdafaa edebilirsen kasko parası çıkıyor, bir motosiklet daha alabiliyorum. Ucuz veren firmalar da çok muafiyetli, şartlı veriyor.
    Ali Mert bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    yaş genç, ilk resmi motosikletse, yaşadığın yerin kapalı otoparkı, kamerası yoksa bir motor parası daha kasko için isterler bunu göz önünde bulundurman lazım.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    http://nursigorta.com/ buraya bir sor istersen

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Lütfen aldığı fiyatları burada paylaş

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de öyle diyordum yemedi. Motosikleti üç sene müdafaa edebilirsen kasko parası çıkıyor, bir motosiklet daha alabiliyorum. Ucuz veren firmalar da çok muafiyetli, şartlı veriyor.
    Evet fiyatlar çok sıkıntı. Sadece çalınmaya karşı bir kasko yok mudur ki? Eğer 2500TL üstü çıkarsa motosikleti şununla kitlerim:

Pulsar kullanan arkadaşların kasko yaptırıp yaptırmadığını merak ediyorum. 1 gecede götürebileceklerse araba alırım en azından insani fiyatta kasko öderim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Kasko fiyatı uygun çıkmazsa ikinci el ns160 alacağım. 2 tane daha alarmlı kilit kaliteli bir zincir alırım, ileride kullanacağım motosikletlerde kullanırım. GPS takip sistemi de zaten var elimde. Ön arka abs olayı çok hoşuma gidiyordu ama artık yapacak bir şey yok
    espresso bunu beğendi.

Anadolu sigorta acentelerini arayın, bazıları indirim alabiliyor, 2500 altına belki çalınmada %75ini karşılayanından yaptırabilirsiniz (muafiyetli mi neydi adı sigortacı jargonunda).

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kaskom yok, motorda kilit yok, kapalı garaj yok, yakınlarda güvenilir otopark da yok. Bunların hiçbirine yatırım yapacak maddi gücüm de yok.
    HONDA

#BZ3082

https://www.koalay.com/quotation#/ ben hep burdan yaparım en ucuzu hep çıkar

edit:Karışdan eden yok siz seçiyorsunuz harika sistem

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . 1 gecede götürebileceklerse araba alırım en azından insani fiyatta kasko öderim.[COLOR="Silver"]
    Al Hocam madem. Sizi tutan yok gördüğünüz gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiden kaskoyu yaptırmadan çıkacağına iddiaya giresim geliyor nedense..
    Benide yazın lütfen iddiaya .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ben de senin gibi google da online sigorta arıyordum.gerek kalmadı.niye dersen 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı fiyatı vercek.herhangi bir ofise gidip fiyat alsan daha iyi.yaş,ehliyet yılı,kaza sayısı vs parametreler giriyor ancak fiyatlar çok yüksek..
    duke 390,yaşım 40,8 sene motosiklet ,22 sene araç ehliyetim var.motorun ederi 35bin lira.trafik sigortası 375 lira,
    KASKO 3800 lira çıktı :()

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı omeraktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.koalay.com/quotation#/ ben hep burdan yaparım en ucuzu hep çıkar

edit:Karışdan eden yok siz seçiyorsunuz harika sistem
    şimdi fiyat aldım burdan 4.000tl çıktı, sadece allianz dan

orjinal cam falan koymuşlar teminatlara sistemde motosiklet görünüyor ama araba teminatlarınıda eklemşiler.

seçme işlemlerini nasıl yaptınız ben bulamadım
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Normal sigortacıdan ucuza motosiklet kaskosu teklifi almanız çok zor. Kendi motorum için Anadolu Sigorta geçen sene 9 bin lira prim çıkardı, külliyen saçmalık yani Bu işi İstanbul'da yapan şirketlerden ikisini biliyorum:

1) Nur Sigorta
    2) Şair Sigorta

İkisinin de bilgilerine Google'dan ulaşabilirsiniz. Nur Sigorta en uygun teklifi Unico'dan, Şair Sigorta ise Koru'dan veriyordu en son bildiğim kadarıyla. Yine de motosiklet kaskosu ucuza çıkmaz. Arabamın kaskosunu en son 1000 liraya yaptırdım, motorunkini ise 2900 liraya. Arabanın rayiç bedeli motorun iki katı bu arada. Çok kaliteli zincirler, kilitler alarak da bu işi çözebilirsiniz ancak açılmayacak kilit yoktur. 100% çözüm istiyorsanız kasko şart.

Son olarak yaptırırken poliçeyi çok iyi incelemek şart. 250cc altı motorlara kapalı mekandan çalınma zorunluluğu gibi kısıtlamalar getirebiliyor. Onu gözden kaçırırsanız boşuna yaptırmış olursunuz.
    computeus bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben 2016'dan beri MRT sigorta diye bir yerden yaptırıyorum.
    Daha bayiden çıkmadna kasko yaptırmıştım. Sigorta acentesini yıllardır motor kullanan kardeşimden öğrenmiştim.
    Bakalım bu yıl ne kadar çıkacak bana.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal sigortacıdan ucuza motosiklet kaskosu teklifi almanız çok zor. Kendi motorum için Anadolu Sigorta geçen sene 9 bin lira prim çıkardı, külliyen saçmalık yani Bu işi İstanbul'da yapan şirketlerden ikisini biliyorum:

1) Nur Sigorta
    2) Şair Sigorta

İkisinin de bilgilerine Google'dan ulaşabilirsiniz. Nur Sigorta en uygun teklifi Unico'dan, Şair Sigorta ise Koru'dan veriyordu en son bildiğim kadarıyla. Yine de motosiklet kaskosu ucuza çıkmaz. Arabamın kaskosunu en son 1000 liraya yaptırdım, motorunkini ise 2900 liraya. Arabanın rayiç bedeli motorun iki katı bu arada. Çok kaliteli zincirler, kilitler alarak da bu işi çözebilirsiniz ancak açılmayacak kilit yoktur. 100% çözüm istiyorsanız kasko şart.

Son olarak yaptırırken poliçeyi çok iyi incelemek şart. 250cc altı motorlara kapalı mekandan çalınma zorunluluğu gibi kısıtlamalar getirebiliyor. Onu gözden kaçırırsanız boşuna yaptırmış olursunuz.
    Quick Sigorta'yi da ekleyebilirsiniz listeye. Onlarin da motosiklet kasko urunu var

https://www.quicksigorta.com/kaskomotto

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İki tane motosiklet sigortası konusunda isim yapmış firma var.
    Şair Sigorta, MRT Sigorta. Bunlardan fiyat alabilirsin.

Herhangi bir sigorta acentesinden de alabilirsin, motosiklet kaskosu diye aratmana gerek yok. Ancak diğer firmalar motosiklet portföyleri pek olmadığı için eblek fiyatlarla daha sık karşı karşıya gelebiliyorlar. 60 yaşındaki adamın o zamanlar 12bin TL'ye aldığı MT-25'e 24bin TL, evet motorun 2 katı fiyatta kasko teklifi gördü bu gözler.
    Motor şirket adına, adam şirketin sahibi zaten, üstüne bir de yaş eklendi, ilk motoruydu. Bu üç kıstas fiyatı buraya getirdi. )

Bir de şimdiden geçmiş olsun, sinirlenmemeye çalış. 60bin TL'lik motorun kaskosu 300bin TL'lik arabanın 2 katını geçiyor. Motosiklet supersport falan değil öyle düz motor, araba da kaza katsayısı en yüksek markalardan biri. Buna rağmen.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bana bu sene en ucuz fiyatı Allianz verdi. Yaş 48, A sınıfı ehliyet 2015'te alındı, 3. senem (hasarsız), 2016 CB500F için 2.300TL. Önceki iki sene Mapfre'deydi. (Allianz'ın şartları Mapfre ile aynı; muafiyetsiz, abuk şartları olmayan tam kasko...) Hangi acentanın hangi fiyatı vereceği pek belli olmuyor; sürücü ve motosikletin bilgileri çok mühim. (Sigortacı bir arkadaşım benim adresimi İstanbul içinde başka bir semtte gösterip araba kasko fiyatımı ciddi indirebiliyordu; yani hangi semtte oturduğunuz bile fiyata etki ediyor...)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bu sene en ucuz fiyatı Allianz verdi. Yaş 48, A sınıfı ehliyet 2015'te alındı, 3. senem (hasarsız), 2016 CB500F için 2.300TL. Önceki iki sene Mapfre'deydi. (Allianz'ın şartları Mapfre ile aynı; muafiyetsiz, abuk şartları olmayan tam kasko...) Hangi acentanın hangi fiyatı vereceği pek belli olmuyor; sürücü ve motosikletin bilgileri çok mühim. (Sigortacı bir arkadaşım benim adresimi İstanbul içinde başka bir semtte gösterip araba kasko fiyatımı ciddi indirebiliyordu; yani hangi semtte oturduğunuz bile fiyata etki ediyor...)
    Hocam Allianz'in bu kadar dusuk vermesi beni cok sasirtti, 2020 Forza 250 icin 4500TL cikardilar. Yas 44, A sinifi ehliyet 2013. Dedigin gibi acente kaynakli sanki.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Allianz'in bu kadar dusuk vermesi beni cok sasirtti, 2020 Forza 250 icin 4500TL cikardilar. Yas 44, A sinifi ehliyet 2013. Dedigin gibi acente kaynakli sanki.
    CB500F'in sicili daha temiz olabilir, çok satan bir model değil malum. Bu fiyat hasarsız 3. sene için. Acente de işini biliyorsa iyi fiyat çıkartabiliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)