Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trafik cezası yedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    selamlar, ayın 12'sinde beşiktaş'taydım. çarşı girişinde sürekli olarak motosikletlilerin park ettiği -kaldırımda- bir bölüm vardır. ben de her zamanki gibi oraya park ettim. birçok da motosiklet vardı. çat çat çat yapıştırmışlar 61/1-n'den 144 TL cezayı. haklılar mı? pek tabii... ama burada beni tiksindiren bir durum var. genel olarak burayı bir motosiklet park alanı haline getirip bir nevi ikonik bir alan haline gelmesine izin verirlerken birden şak diye ceza kesmelerini iğrenç buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

bir de ben nasıl ödeyeceğim bunu? trafik cezası çıkmıyor henüz vergi dairesinde. sanırım henüz tebliğ edilmediği için böyle. Beyanlı Trafik Para Cezası Ödeme kısmından ödeyebiliyor muyum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, ayın 12'sinde beşiktaş'taydım. çarşı girişinde sürekli olarak motosikletlilerin park ettiği -kaldırımda- bir bölüm vardır. ben de her zamanki gibi oraya park ettim. birçok da motosiklet vardı. çat çat çat yapıştırmışlar 61/1-n'den 144 TL cezayı. haklılar mı? pek tabii... ama burada beni tiksindiren bir durum var. genel olarak burayı bir motosiklet park alanı haline getirip bir nevi ikonik bir alan haline gelmesine izin verirlerken birden şak diye ceza kesmelerini iğrenç buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

bir de ben nasıl ödeyeceğim bunu? trafik cezası çıkmıyor henüz vergi dairesinde. sanırım henüz tebliğ edilmediği için böyle. Beyanlı Trafik Para Cezası Ödeme kısmından ödeyebiliyor muyum?
    Huzunlu ve yalniz ulkemde ne dogru yapiliyor ki? Ceza yazmakta haklilar mi, evet. Motosikletler icin MTV aliyorlar mi, evet. Motosikletler icin sehir icinde ozel park alanlari/cizgileri var mi, yok. Vergiyi alan ayri, cezayi yazan ayri, park alanlarini ayarlayan ayri. Iletisim/planlama sifir. Roma'da neredeyse her sokakta otomobiller kadar motosikletler icin de yerler ayriliyor. Biz de herkes ac gozlu, belediyesi de maliyesi de trafigi de. Bu isleri hizmet degil de gelir kapisi olarak goruyorlar.

E-Devlet sitesinde "Arac plakasina yazilan trafik cezalari (Gercek Kisi)" kismina girin cezayi goreceksiniz. Detaya girmeden altta odeme icin link vardir, Gelirler Dairesi Internet sitesine yonlendirir. Bu sayfada beyan ile odeme yapabilirsiniz. Ben de dun oyle yaptim
    vakdag, SuleymanE, dundanbiri ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim sıradanlaştırdığımız yasa dışı işleri bazen gelir kaynağı halina getirebiliyor sevgili siyasi otorite belki onlarla bi alakası gözükmeye bilir fakat çok güzel bi atasözümüz var
    imam osurursa cemaat zıçar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben aynı zamanda Fahri Trafik Müfettişi'yim. (dim) Geçen şehrin en işlek gününde pazaryerinin önünde ekipler uygulama yapıyor , araçlar 1. viteste zor ilerliyor, yaya geçidine durmuş gelene geçene ceza kesiyorlar. Kardeşim orası pazar yeri zaten , yaya trafiği hiç durmuyor ki? Işık da yok ? "Ne yapıyorsunuz?" dedim. Emir gelmiş bilmem kaç milyon liralık ceza yazmaları gerekiyormuş. Sizin dee, yapacağınız işin dee, dedim, istifa ettim.
    birbilent, bahadircolak, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huzunlu ve yalniz ulkemde ne dogru yapiliyor ki? Ceza yazmakta haklilar mi, evet. Motosikletler icin MTV aliyorlar mi, evet. Motosikletler icin sehir icinde ozel park alanlari/cizgileri var mi, yok. Vergiyi alan ayri, cezayi yazan ayri, park alanlarini ayarlayan ayri. Iletisim/planlama sifir. Roma'da neredeyse her sokakta otomobiller kadar motosikletler icin de yerler ayriliyor. Biz de herkes ac gozlu, belediyesi de maliyesi de trafigi de. Bu isleri hizmet degil de gelir kapisi olarak goruyorlar.

E-Devlet sitesinde "Arac plakasina yazilan trafik cezalari (Gercek Kisi)" kismina girin cezayi goreceksiniz. Detaya girmeden altta odeme icin link vardir, Gelirler Dairesi Internet sitesine yonlendirir. Bu sayfada beyan ile odeme yapabilirsiniz. Ben de dun oyle yaptim
    geçtiğimiz yaz eminönü'de ispark'ın yol kenarındaki park alanından bir araç çıkıyordu oraya park edeyim dedim. görevli ve yanında "bir adam" geldi. "burası araç park yeri gardaşım" dedi. ee dedim bu da araç. öyle değil araba park ediliyor buraya dedi. arkamda da bir tane bmw vardı. beni almadılar onu aldılar. beyaz masaya yazdım "motosiklet park demiri yokmuş ondan izin vermemişler." adım gibi eminim ki oradaki görevliler arkadaki araçtan yolunu bulacaklarını bildiklerinden adları kadar emin oldukları için beni almadılar oraya.

velhasıl dediğin gibi park alanı vermiyorlar, doğal bir şekilde park alanı olmuş noktalara kendileri izin veriyorlar ama canları istediğinde de cezayı yapıştırıyorlar. devlet resmen tuzak kuruyor anlayacağınız.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    O konuda şöyle bakın, haberiniz olmadan her tün ceza yazmış olsalardı eğer bunları toplu halde görmek sizi bir hayli üzecekti.
    Bu sebepten dolayı Emniyet teşkilatı olabildiğince motorculara imtiyaz sağlıyor. Sağlamıyor diyenlerde kesinlikle yalan söylüyordur.
    Bir diğer yandan bakacak olursak,
    Genelde haftalardır ceza almadığın yerden, sonrasında bir gün orada ceza almanın sebebi; o bölgeden geçen omzunda yıldız sayısı fazla olan emniyet amirlerinden birisidir.
    Kanunlara göre; hiç bir motorlu taşıt kaldırımlara park edemez hatta edemediği gibi işgal ediyor sayılır.

Hal böyle olunca anlık hepinize bir günde ceza gelmesi, uygulanan denetimden kaynaklıdır.
    Geçmiş olsun 144 TL çok bir para değil, bugün benim motorumun deposunu bile doldurmuyor. Haliyle size bir ders olur daha uygun bir yere park edersiniz.
    Bende önceki çalıştığım yerde kaldırıma park etmiştim. 3 gün üst üste 102+102+102 ceza gelmiş. Ders oldu, artık yolun kenarına bırakıyorum

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı zamanda Fahri Trafik Müfettişi'yim. (dim) Geçen şehrin en işlek gününde pazaryerinin önünde ekipler uygulama yapıyor , araçlar 1. viteste zor ilerliyor, yaya geçidine durmuş gelene geçene ceza kesiyorlar. Kardeşim orası pazar yeri zaten , yaya trafiği hiç durmuyor ki? Işık da yok ? "Ne yapıyorsunuz?" dedim. Emir gelmiş bilmem kaç milyon liralık ceza yazmaları gerekiyormuş. Sizin dee, yapacağınız işin dee, dedim, istifa ettim.
    Fakirin tavuğunun tek yumurtasını tek tek toplayacaklarına, "zengin bi ağbinin kümesine çöküp" öyle doldursalar kotayı daha kolay olmaz mı acaba?
    Thesinner83 bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hayır, isteseler o kadar çok ceza yazılacak yer var ki. Bir sürü kırmızı ışık ihlali var.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Makbuzu götürerek vergi dairesinde ödeyebiliyor olman lazım. Sisteme düşmese de.
    Bu arada kaldırımda yaya geçidininden yayaların geçidini engellemiyorsan ceza yemek haksızlık. Ya park yeri koyacaksın ya da koymamanın acısını yine halktan çıkarmayacaksın. Bağzı yetkililer ne emmeye geliyor ne gömmeye. Vatandaşa gömmeye geliyorlar gerçi.
    vakdag bunu beğendi.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Şişli'de kaldırıma park ettiğimde bir esnaf "plakası yoldan görülmeyecek şekilde ters park et" demişti bana. sanırım yoldan geçen gezici EDS araçları yazıyor cezayı.
    Ama bir kere de Bağdat Caddesinde polisin araçtan inip, motorun arkasına dolanıp, plakaya yazdığını da gördüm. Ama sonradan öğrendiğim kadarı ile o mekan özellikle çağırıyormuş polisleri önüne park eden araçlara ceza yazsın diye.
    Ali Mert bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de kaldırıma park edince ya ters koyuyorum ya da benden tamamen habersiz şekilde peçete, kağıt sıkışıyor plakalığın arasına Çoluk çocuk yapıyor olsa gerek.

Hem bana park yeri açma hem de kaldırıma koydum diye ceza kes. Burada koca katlı isparkta bile motosikletlere sadece artan bir köşeyi ayırmışlar. Millet birbirinin üstüne çıkıyor, zor çıkartıyorum motosikleti koyduğum yerden, 30 motosiklet girecek yere 50 100 tane kayıt almışlar. Aboneler zor park ediyor, günlük işi düşen adam hiç park edemez.

Bir de bazı yerler motosikletlilere kalmıştır yasal olarak öyle olmasa da. Moda2'nin başı. Caddebostan'ın girişi. Hasanpaşa hakkında zaten konuşmuyorum, yolun ortasına koy kimse ağzını açmaz. Bostancı da migrosun yanı gibi. Sen 30 yıldır ses çıkartma, insanlar alışsın sonra bir gün para bitti diye çıkıp ceza kes.
    Ali Mert bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Beşiktaş'ta uzun süredir ceza yazıyorlar. Ben de bu kış aynı ay içerisinde 2 defa ceza yemiştim Beşiktaş Çarşı çevresinde. Size tavsiyem ıhlamurdere caddesinin sokak aralarına bırakmanız. Motosikletli polislerin, aynı alana bırakıp tekrar yola çıkacakken yanındaki plakalara ceza yazdıklarına bile şahit oldum. O yıllardır kullanılan bölge artık iptal diyebiliriz.
    vakdag bunu beğendi.

Beyazıt mercan’da aynı şekilde park edenlere yazmışlardı
    Galiba genel bir operasyon yaptılar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kaldırıma park edince ya ters koyuyorum ya da benden tamamen habersiz şekilde peçete, kağıt sıkışıyor plakalığın arasına Çoluk çocuk yapıyor olsa gerek.

Hem bana park yeri açma hem de kaldırıma koydum diye ceza kes. Burada koca katlı isparkta bile motosikletlere sadece artan bir köşeyi ayırmışlar. Millet birbirinin üstüne çıkıyor, zor çıkartıyorum motosikleti koyduğum yerden, 30 motosiklet girecek yere 50 100 tane kayıt almışlar. Aboneler zor park ediyor, günlük işi düşen adam hiç park edemez.

Bir de bazı yerler motosikletlilere kalmıştır yasal olarak öyle olmasa da. Moda2'nin başı. Caddebostan'ın girişi. Hasanpaşa hakkında zaten konuşmuyorum, yolun ortasına koy kimse ağzını açmaz. Bostancı da migrosun yanı gibi. Sen 30 yıldır ses çıkartma, insanlar alışsın sonra bir gün para bitti diye çıkıp ceza kes.
    Demokrasilerde böyle bir yol makbul değil. Talep edersiniz. Yapılmıyor ve sizin için çok önemliyse bir daha göreve getirmezsiniz.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demokrasilerde böyle bir yol makbul değil. Talep edersiniz. Yapılmıyor ve sizin için çok önemliyse bir daha göreve getirmezsiniz.
    Demokrasi nedir, yenilebilen bir şey mi?
    Ali Mert bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kanun, kural neyse ona tabi olmak durumundayız. Yasaksa yasak, park etmeyeceğiz.

Lakin 100 küsür senelik koskoca emniyet teşkilatını "asgari ücretle çalışıp satışlardan prim alan, ay sonu kotasını doldurmaya çalışan yeni yetme satıcı" görünümüne getirdiler. Eskiden polis benim gözümde Hulusi Kentmen gibiydi, çekinirdim ama saygı duyardım. İyi arkadaşları tenzih ederim ama şimdikiler daha kibar ama makbuzcu ve Raybancı.
    vakdag bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun, kural neyse ona tabi olmak durumundayız. Yasaksa yasak, park etmeyeceğiz.

Lakin 100 küsür senelik koskoca emniyet teşkilatını "asgari ücretle çalışıp satışlardan prim alan, ay sonu kotasını doldurmaya çalışan yeni yetme satıcı" görünümüne getirdiler. Eskiden polis benim gözümde Hulusi Kentmen gibiydi, çekinirdim ama saygı duyardım. İyi arkadaşları tenzih ederim ama şimdikiler daha kibar ama makbuzcu ve Raybancı.
    Kibar mi ? 25 yasindaki yeni yetme 60 yasinda babasi yasindaki adama 'Sen' diyor.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evladım yaşında ki polise bir şey izah ediyordum gayri ihtiyari arkadaşım demişim farkında bile değilim. Arkadaşım demeyeceksin memur bey diyeceksin dedi bir ağırıma gitti bir ağrıma gitti sorma.

Üstünde ki kumaş içindekinden daha değerli geldi sesimi çıkarmadım uzadım gittim.

Not: Tabi sonra bu memur beyi diğerlerinden ayıramıyorsun kalp kırgınlığı genele yayılıyor gayri ihtiyari sonra diğerleri de biz sizin için canımızı ortaya koyuyoruz yine de yaranamıyoruz moduna dönüşüyor.
    bursalıali ve tommygun bunu beğendiler.

Beşiktaşta bahsedilen yerde daha önce de çok motora ceza yazdılar. Hatta önünü alamadıkları için oraya en son zabıta demirleri koyup çevirdiler. Oraya son 1 senedir falan müsade etmiyorlar hocam. Bazen kaldırım üstünde yol kenarında duran motosiklete bile laf ediyorlar. Çok görünmeyecek yerlere koymak lazım çünkü artık beşiktaşta hiç acımıyorlar.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Yok böyle 'Fahri'! İş yerinin önüne oturdu gelene geçene yazdı, kent karıştı

https://www.haberturk.com/son-dakika...-yazdi-3113596

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)