Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Hayalime şahitlik eder misin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Bazı arkadaşlarla aynı düşünce yapısındayız. Parçası varmış yokmuş, pahalıymış umrumda değil. 10 senedir motosiklet kullanıyorum modelli araçlar aldığım için düşürüp sağı solu kırmak haricinde, gider aksam için hiç yedek parça ihritacı duymadım. Arkadaşın dediği gibi ben bununla piste çıkıp 2 seansta motor yemiycem, kaldırımdan kaldırımada atlamayacağım :D En az 5 sene mekanik aksamda civata bile söktürmem :D Sonrasına bakarız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef egzotik denilecek marka motosiklete sahip olamadım. Ancak araba konusunda Alfa Romeo, Rover, Jaguar gibi markalar ile aşk yaşadım. Alfa Romeo ile halen yaşıyorum. Bu konuda bir iki kelam edeyim.

Alfa Romeo, Rover konusunda bizim toplumun ne kadar soğuk ve cahil olduğunu söylememe gerek yok. Jaguar x type da aynı sayılır.

156, 159, Giulietta modelleri ile deneyimim var. Rover 216 ve 75, Jaguar da yazdığım gibi x type'a hakimim.

Bu araçları alırken satamazsın, elinde kalır, çok arıza çıkarır, tamir ettiremezsin, parça bulamazsın, samimi olduğun insanlardan mal mal iş yapma gibi lafları duyarsın.

Evet fiat, ford vs gibi araçlara binenler 10 birim maliyete aracını yürütürken sen 10-20 birim arasına yürütürsün. Ancak rover 75 ile aldığın yol keyfini mercedes c180, E200 de bulma şansın zor. Kendi dönemin araçlarından bahsetmiyorum. Güncel modellerinde dahi.. (Multimedia eksikliği haricinde)

156, 159 kullandıktan sonra yol tutuşu, sürüş hissiyatı, aracı bir yere park edip biraz yürüyüp arkana bakınca suratında sırıtma ifadesi oluşturacak araç çok zor. Özellikle bu hissiyatların hepsini aynı anda hissettirecek. Bu hissiyatların hepsi bir sorunu çözmek için harcadığın paraya maddi durumun karşılıyorsa evet değer diyorsun. Hatta aklına bile gelmiyor.

Honda civic fd6 ile 1000-1500 liraya çıktığım işlemlerden sonra, 156-159 ile 1800-2200 liraya çıktığımda ulan pahalıymış demedim. Alt takımları yaptıracaksın mesela macpherson olan bir araç ile çift salıncaklı olan araç arasında elbet servis maliyetinde fark olacak.

Bu çok arıza yapar muhabbetleri de zaten uydurma bok atma iteminden başka bir şey değil.
    tommygun, Guven ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yukarıdaki "156, 159 ..." paragrafı Subaru Impreza için de aynen kullanılabilir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki "156, 159 ..." paragrafı Subaru Impreza için de aynen kullanılabilir.
    Subaru Impreza çok şekil araç Kırmızı bir tanesinden bende olsa isterdim. Zengin olsam BMW ya da mercedes alayım hevesim yok, aslında arabalara da merakım yok ama çok param olsa sırf keyfine sahip olmak isteyeceğim bir araç .

Motor konusunda ise Tmax bile hayal. Günlük kullanmaya bir Tmax, haftasonları güzel havalarda geyfine gazlamaya scrambler ya da o şekilde retro tipli bir motor olsa deri ceketi çekip binsem derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Akp li kardesim selamin aleykum nedir son durum simdi ?
    Bugun yolda bu tipsizi gordum de aklima geldin.

Ölumlu dunya, biraz hizlandir artik.

Oooooo superduke diyor vay vay vay.
    Triump i uzdun su an

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)