Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM joymax motor kitlenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar sym joymax motorum var bit kaç gün kullanmamistim dün sabah bindim çalıştırmak istedim çalışmadı kontağa basınca motor ağrıza ışığı yanıyor cıvv diye bir ses geliyor sadece bir kaç kez denedim olmadı evimin yakınında bir tamirci var oraya elimle sürerek getirdim bıraktım sonra beni aradı motor kitlenmiş dedi yağı biraz eksik olduğunu söyledi doğrusu bende kontrol etmemiştim ilk defa başıma geldi tamircinin dedigi gibi kitlenmiş olabilirmi güvenemedim açıkçası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Çalışmama sorununu genelde akü ve marş motorundan yapıyor.Motorun kitleme ihtimali,sizin bakımları ne kadar aksattığınızla alakalı.Yani içinden 200-300 gr eksik diye motor kitlemez,tecrübeyle sabit.Bendeki Joymax 110 binde 2015.
    İstanbul'daysanız Sevpaya gitmenizi tavsiye ederim...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Park ettiğiniz yere nasıl geldi o motor ? durduğu yerde motor kilitlermi yahu marş sıyırıyordur o ciuvv ses ondan gelir , akü zayıflamış olabilir vs.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sym'ler de yanlış hatırlamıyorsam seramik kaplama teknolojisi var. Öyle kolay kolay kitlenecek bir motora sahip değil yani. Bence başka yere götürün

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    usta yalan söylüyor (para koparmaya çalışan tamircilerden)
    kitlenen motordan hiçbir şekilde ses gelmez çünkü adı üstünde kitlenmiş
    ses çıkarabilecek herhangi bir hareketlenme olmaz

ama sen cıvv sesi geliyor diyorsun yani kitlenmemiş
    benim görüşüm marş dişlisi aşınmış olabilir

Bende aldım motoru oradan yetkili servisten randevu aldım oraya götüreceğim. Motorda kontağı çevirip marşa bastığımda cıvv ses geliyor ve dijital ekran gidip geliyor bende zorlanıyorum çarşambayı bekleyeceğiz artık teşekkürler herkese

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aynısını yaşamıştım yatan motosiklette, biraz zorlayınca o ciuvv sesi de gidiyor. Akü ya da marş sistemi ile alakalı olması muhtemel. Ben motosiklet nasılsa kullanılmıyor, akü almaya gerek yok diyerek vurdurup devam ediyordum ama sizde scooter var.

Hangi tamirci ve hangi ilde söylerseniz bizlerde bulunduğu sokaktan dahi geçmeyelim 😂😂
    volkan190, fazil ve Yasin D bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)