Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hiç vitesli motorsiklet kullanmayan biri bu işi nasıl öğrenebilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe istemeleri normal değil mi? 70-80 binlik makineler en ufak yan yattığında bile 5-6bin hasar çıkartabiliyor.
    İyi de hocam sonuçta kursa her türlü insan başvurabilir tam olarak bilen de bilmeyen de. Ayrıca motorsiketlerin düşmesi konusunda önlem alıyorlardır diye düşünüyorum. Koruma demirleri falan yoksa o işin içinden çıkılmaz gibi.

Bu arada gelen cevapların hepsini okudum. Anladığım kadarı ile sürücü kursunda öğrenmek de o kadar zor değil. İçimi rahatlattı bu durum biraz. Sürücü kurslarından yana pek umudum yoktu ama önümüzdeki günlerde gidip bildiğim her yere sorucam. Durumu açıkca anlatıp ona göre anlaşmaya çalışıcam. Gerekirse kurstaki hocaları denk getirebilirsem durumu onlara da anlatma çalışırım. Yaşım ve ehliyetim uygun olduğu için de direkt A sınıfına başvurmak istiyorum. Zaten araç ehliyetini alırken motorsiklet için başvurmadığıma pişmandım. Şimdi tekrar ilerde bi de onun için uğraşmak istemiyorum. Durumu yine burdan aktarırım. Çok teşekkür ederim herkese
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tecrübe istemeleri normal değil mi? 70-80 binlik makineler en ufak yan yattığında bile 5-6bin hasar çıkartabiliyor.
    Tamam da kurs işte adı üstünde bu işin eğitim kurumu, ona göre önlemini alacak, düzgün eğitimini verecek. Bisiklet dışında hiç iki teker kullanmamışken A ehliyeti için kursa yazılmıştım. ilk gün ybr125 ile başladım, daha başlarken tam ekipman giydirdiler, ekipmanları da onlar sağlamışlardı, önce kendi emniyetin demişlerdi. Demek ki kurs motorlarının da ona göre koruma demirleri vb. ve sigortaları da var ki böyle yapabiliyorlar. ilk bir iki turdan sonra ilk günü pulsar 200 ile devam etmiştim 2. gün de mt7 ile devam dediler de ben ondan korkarım deyip honda cbf 500 (adını yanlış hatırlıyor olabilirim) ile devam etmiştim. Ama sonradan aklıma dank etti, mt7 daha hafif motor belki daha kolay olurdu. Honda cbf 500'ü de 8 çizilen yerde bir iki kere yatırdım ama koruma demiri sayesinde motora bir şey olmadı, ben ayağımla dengeleyeceğim diye kendimi zorladım sol ayağım ağrımıştı bir hafta topallamıştım hatta ertesi hafta sınava hafif topallayarak girdim ama geçtim. Böyle düzgün eğiten öğreten kurs var da diğerleri niye yapmıyorlar çünkü masrafa girmek ve uğraşmak istemiyorlar. boy boy 10-12 tane motor masraf artı 2-3 tane eğitmene maaş ödemek de masraf. Ama düzgün öğreteceklerse girmeleri lazım bu masrafa. Benim eğitim aldığım kurs da diğer sürücü kurslarından çok pahalı değildi. demek ki oluyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı lucashood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de hocam sonuçta kursa her türlü insan başvurabilir tam olarak bilen de bilmeyen de. Ayrıca motorsiketlerin düşmesi konusunda önlem alıyorlardır diye düşünüyorum. Koruma demirleri falan yoksa o işin içinden çıkılmaz gibi.

Bu arada gelen cevapların hepsini okudum. Anladığım kadarı ile sürücü kursunda öğrenmek de o kadar zor değil. İçimi rahatlattı bu durum biraz. Sürücü kurslarından yana pek umudum yoktu ama önümüzdeki günlerde gidip bildiğim her yere sorucam. Durumu açıkca anlatıp ona göre anlaşmaya çalışıcam. Gerekirse kurstaki hocaları denk getirebilirsem durumu onlara da anlatma çalışırım. Yaşım ve ehliyetim uygun olduğu için de direkt A sınıfına başvurmak istiyorum. Zaten araç ehliyetini alırken motorsiklet için başvurmadığıma pişmandım. Şimdi tekrar ilerde bi de onun için uğraşmak istemiyorum. Durumu yine burdan aktarırım. Çok teşekkür ederim herkese
    Kursları çok araştırın, sen öğren biz sınava sokarız tarzı yaklaşan olursa uzaklaşın. İstanbulda olsanız iyi eğitim vermesi ile bilinen bir kaç kurs tavsiye ederdik ama izmir tarafındaki kursları bilmiyorum. Elbet haklarında bu forumda yazılmış konuları aramada çıkan kurslar vardır. Bana kursu yıllardır motora binen kardeşim tavsiye etmişti sonra googledan ararken bu forumdaki hakkında açılmış konuyu da bulmuştum, bu forumu da o zaman bulmuştum zaten. Baktım memnul kalınan bir kurs, gidip yazılmıştım. O zaman başka kursların eğitim vermeden sallama iş yaptıklarının farkında değildim, şanslıymışım ki çevremde kardeşim ve onun arkadaşları vardı motora binen onlar yönlendirmişti.

Abi ben motor sürmeyi YouTubeden öğrendim daha önce hiç sürmemiştim motoru aldık noterin ordan evimin oraya aldığım adam getirdi r25le başladım yapılmayacak bir şey kafanda zorlaştırma tabiki sen önce ehliyetini al

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    bilen birinin anlatmasıyla. hepimiz araba kullanmayı da öyle öğrenmedik mi?
    bana arkadaşım 1 gününü ayırdı sonrası arka arkaya geldi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Tecrübe istemeleri normal değil. Ehliyeti olmayan birisi nasıl tecrübe kazanacak. Kurs motorları da genelde mt-07 oluyor. NC700s olabiliyor. Kurs motorunun da her tarafında demir oluyor ve çoğu zaten ahı gitmiş vahı kalmış motorlar oluyor. Bir de hasar kayıt olması için trafik kazasına karışması lazım. Ehliyet için trafiğe kapalı alanda genelde okul bahçesi gibi yerlerde eğitim veriyorlar.

A sınıfı için başvurursanız kullanmayı bilmediğiniz için önce cbf150 gibi bir motosiklet ile gaz, debriyaj, fren, denge vs alışmanızı sağlayıp parkur yaptırırlar. Bu düşük cc motorla parkuru yapabilmeye başladığınızda sınava gireceğiniz motosikleti geritip onunla çalışmaya devam ettirirler. Kimse motosiklet kullanmayı bilmeyen birine çıkarıp mt-07 ya da nc700s vermez.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Hayatımda motor kullanmışlığım yoktu geçen eylül de gittim MT 25 alıp arabayla eve getirdim bir iki gün pazar alanında sürdüm öğrendim sonra gittim ehliyet aldim.Herseyi düşünmeye gerek yok al başla gitsin

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Vitesli motor vs uzay mekiği

1.vites debriyajı yavaşça bırak motor hareket etmeye başladımı azcıkda gaz aç , bisiklet sürebiliyorsan gerisi zamanla gelir abartmaya gerek yok..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)