Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vexo telefon tutucu ses yapması

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,

Motoruma bu telefon tutucuyu monte ettim ancak telefon takılı değilken ses yapıyor hızlandıkça daha çok ses yapıyor .Buna nasıl çözüm bulabilirim Tüm sıkılacak yerleri sıktım hala ses yapıyor .Yağmurda telefonu takmadığım için bugün bayağı çektim sesini

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    En basit çözüm telefon kabı ya da telefon boyutlarında bir strafor köpük koymak olur sanırım. Ya da en garantisi olsun derseniz telefon boylarında bir tahta kesip koyarsanız birebir aynı etkiyi verir.
    tecrube0 bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bu telefon taşıyıcı sebebiyle benim telefonumun kamerası bozuldu, artık kullanmıyorum telefona durunca bakıyorum sadece.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Telefon kullanmadığın zaman köşeleri sıkacak şekilde lastik geçir. Benim tutucuda telefona sarmak için lastik vardı. Telefonu çıkartınca tutucunun köşelerine o lastiği sarıyordum.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu telefon taşıyıcı sebebiyle benim telefonumun kamerası bozuldu, artık kullanmıyorum telefona durunca bakıyorum sadece.
    Nasil bozuldu ? Baski filan mi yapti ?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sanırım titreşimden bozuluyor telefonlar.Kamera lens hasar alıyor odaklama ve netleme sorunu oluyor diye biliyorum.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk defa kameraya zarar verdiğini duydum. Düşününce kulağa mantıklı geliyor çünkü günümüz teknolojisinde kameralar titreşimi minimuma indirgemek icin lenslerini hareketli bir platforma monte ediliyor mantiği nasıldır bilmem ama siz sola ani hareket yaptiğinizda o tam tersi yonde hareket edip titresimi minimuma indiriyor. Telefon tutucudada surekli titreşimden sallanmadan falan nasibini alip bozmuş olabilir.
    tecrube0 bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa kameraya zarar verdiğini duydum. Düşününce kulağa mantıklı geliyor çünkü günümüz teknolojisinde kameralar titreşimi minimuma indirgemek icin lenslerini hareketli bir platforma monte ediliyor mantiği nasıldır bilmem ama siz sola ani hareket yaptiğinizda o tam tersi yonde hareket edip titresimi minimuma indiriyor. Telefon tutucudada surekli titreşimden sallanmadan falan nasibini alip bozmuş olabilir.
    bizzat yaşadım. tutucuyla kullandığım için benim telefonum da bozuldu (samsung s8 plus). kamera odaklama özelliği kaybolmuştu. telefonda titreşim önleme teknolojisi varsa kullanmadan önce iki kez düşünmek lazım.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gimbal özelliği sizin bahsettiğiniz şuan telefonlarda o olay muhtemelen dijitaldir yani kırpıyordur.Bildiğim kadarıyla sony nin kameralarında var örneğin.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    optik görüntü stabilizasyon özelliği olan kameralar var yeni model birçok cep telefonunda var. dijital stabilizasyonda kırpıyor görüntüyü. bence yumuşak telefon tutucular daha mantıklı titreşimi önlüyor hem kırılma ihtimali yok. kalitelilerinden alırsanız da kopmaz.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil bozuldu ? Baski filan mi yapti ?
    titreşimden ötürü kamera bozuldu, her ne kadar titreşim önleyici özelliği olsa da çok işe yaramıyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gimbal özelliği sizin bahsettiğiniz şuan telefonlarda o olay muhtemelen dijitaldir yani kırpıyordur.Bildiğim kadarıyla sony nin kameralarında var örneğin.
    OIS artık günümüz telefonlarının bir çoğunda var. Hatta apple şuan profesyonel fotoğraf makinelerindeki teknolojiyi soktu işin içine. Mekanik hareketli aletler titreşimde bozulur. Varsın telefonu takmayın, takacaksanız depo üstü çanta gibi bir şeyin üst kısmına koyup kullanın...
    tecrube0 bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çözüm olarak sadece gerekli anlarda kullanmak da işe yarayabilir. Kimini görüyorum yola çıkarken takıyor telefonu, her gün gittiği yere gidecek aslında. Ama görmek istiyor biri falan ararsa diye. Çözüm ucuz da olsa bir intercom ve sadece navigasyon ihtiyacı duyunca telefonu koymak olabilir. Titreşim insanı bile yoruyor telefonu bozması normal.

Geçen gün intercomlu bir kask kullandım büyük nimet, aynı anda son ses heavy metal de dinleseniz bir şekilde duyuyorsunuz yolu, kulaklık gibi değil.

Kamu spotudur, yolda giderken kesinlikle heavy metal dinlemeyiniz.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm olarak sadece gerekli anlarda kullanmak da işe yarayabilir. Kimini görüyorum yola çıkarken takıyor telefonu, her gün gittiği yere gidecek aslında. Ama görmek istiyor biri falan ararsa diye. Çözüm ucuz da olsa bir intercom ve sadece navigasyon ihtiyacı duyunca telefonu koymak olabilir. Titreşim insanı bile yoruyor telefonu bozması normal.

Geçen gün intercomlu bir kask kullandım büyük nimet, aynı anda son ses heavy metal de dinleseniz bir şekilde duyuyorsunuz yolu, kulaklık gibi değil.

Iste ben de her zaman degil de arada takmak istiyorum ama takmayinca ses yapiyor onu belirtmistim.Aynadan ve akuden bağlantıları her zaman cozemeyecegim icin mantikli cozumler ariyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OIS artık günümüz telefonlarının bir çoğunda var. Hatta apple şuan profesyonel fotoğraf makinelerindeki teknolojiyi soktu işin içine. Mekanik hareketli aletler titreşimde bozulur. Varsın telefonu takmayın, takacaksanız depo üstü çanta gibi bir şeyin üst kısmına koyup kullanın...
    Normal fotograf makinelerindeki boyutta sensoru sokamadikca telefona fotograf makineleriyle yarisamaz telefonlar Her memnunuz demis bir Allah'in kulu da ses yapiyor dememiski benim sansima heralde lastik fikri mantikli geldi suana kadar

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılıyorum bütçe musayit ise scala rider g9x öneririm. Çevresel ses yükseldiğinde duyabilmen icin sesi kendisi otomatik olarak yükseltiyor.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    konu dışında olacak ama
    öndeki kırmızı jipin sürücüsünün bayan olduğuna yamin edebilirim ama kanıtlayamam
    park demirinin üstüne parketmiş (iyi bari araba yüksek)

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu dışında olacak ama
    öndeki kırmızı jipin sürücüsünün bayan olduğuna yamin edebilirim ama kanıtlayamam
    park demirinin üstüne parketmiş (iyi bari araba yüksek)
    Bence hemen her şeye yemin etmeyiniz. Kaba taslak ölçümle o direk yanı ile yer çizgisi arasına araç sığmaz...

Kilitli özel alan park dubası gibi duruyor...
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence hemen her şeye yemin etmeyiniz. Kaba taslak ölçümle o direk yanı ile yer çizgisi arasına araç sığmaz...

http://www.omegatrafik.com.tr//uploa...k-bariyeri.jpg

Kilitli özel alan park dubası gibi duruyor...
    Konu buraya ne ara geldi bilemiyorum ama evet kilitli özel alan park dubası bu doğru yalnız orası şahsa ait değil acil durumda ambulans itfaiye vs için

Konu buraya ne ara geldi bilemiyorum ama evet kilitli özel alan park dubası bu doğru yalnız orası şahsa ait değil acil durumda ambulans itfaiye vs için
    Peki neden özel araç var diye sormazlar mı?

Ambulans ya da İtfaiye aracı park etsin diye mi?
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Peki neden özel araç var diye sormazlar mı?

Ambulans ya da İtfaiye aracı park etsin diye mi?
    Çok haklısınız halbuki tüm kurallara kanunlara riayet eden bir milletizdir ama bilemedim ben de

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)