Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski model motosiklet 🤔

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    z800
    Öncelikle herkese merhaba.

bütçem 63bintl racing aliskin oldugum için o tip bakıyorum. Ve bu paraya malesef yeni model 4 silindirli birsey yok yine 2006 2005 modelere kaldım gibi 3 motorda kararsiz kaldim sâglamlik benim icin ön planda zx6r 2005 r6s 2008 yada temiz bulabilirsem naked olarak z750 2011 sizce hangisi mantıklı 🤔

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlk önce belirtmeliyimki eski model race ne kadar temizde olsa masraf ve uğraş ister ayrıca ustalarıda sıkıntılı olur bana kalırsa nispeten daha az devir çeviren neredeyse 2 katı torku ve beygir gücü fazla olan binlikler daha mantıklı(bana kalırsa) z750 tabiki bunlardan daha mantıklı bir tercih fakat bu bir tutku tamamen size kalmış.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Ezio gelip xj6 önerecek diyenler favlasın
    cıbılduck ve Solmanet bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saydıklarının hepsi baş ağrıtma ihtimali yüksek modeller ihtimal varsa bütçe arttırmaya çalışın
    Solmanet bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Eski model olmasında problem yok ama ABS olmadan rahat rahat gazlayabilecek misiniz hocam

Motosikleti
    z800
    Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce belirtmeliyimki eski model race ne kadar temizde olsa masraf ve uğraş ister ayrıca ustalarıda sıkıntılı olur bana kalırsa nispeten daha az devir çeviren neredeyse 2 katı torku ve beygir gücü fazla olan binlikler daha mantıklı(bana kalırsa) z750 tabiki bunlardan daha mantıklı bir tercih fakat bu bir tutku tamamen size kalmış.
    Masraf ugraş olunca tutkuda birakmiyor malesef .. z750 bana da daha az üzer gibi geliyor. 1000lik önerebilceğin neler var örnek bu fiyatlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski model olmasında problem yok ama ABS olmadan rahat rahat gazlayabilecek misiniz hocam
    Bu zamana kadar absli kulanmadim. gazlama acisindan sıkıntı çekmedim . Motor saglam olsun yeterli

Ben şunu alın diye size söyleyemem sarı siteye girin bütçenize uygun olanları belirleyin listeleyin araştırın gidin deneyin hop diye alınabilecek motorlar değil uğraşı almadan başlıyor birde yamaha ve hondanın dışında yedek parça zorluğu daha fazlaymış diye söyleniyor ne kadar doğrudur bilemem.
    Solmanet bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Motoru satın almanın haricinde olası problemler için ekstra bütçe varsa olabilir.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Piyasada gerçekten çok yorgun, her alanın üstüne 6-7 bin harcayıp adam edemeyince sattığı sürüyle makine var. İstediğiniz parayı harcayın adam olmayacak motorlar dolu. Motor yaptırmayla bitmiyor. Orijinal parça alayım dediğiniz zaman eski motosikletlerin yedek parçaları yenilere göre daha pahalı. Gerekirse düşük CC olsun, daha az silindiri olsun ama periyodik bakım harici masraf yapmadan, usta usta gezmeden ağız tadıyla binin derim. Eskinin derdi bitmiyor ve çekilmiyor çevremde çok örneği var ama bütçede ortada çok bir alternatif yok. Birde motor bloğu ve yürüyüni racing makinelerden devşirme sport touring modellere yönelirseniz apaçilerin elinde son nefesini vermemiş motorlara denk gelme ihtimaliniz yüksek.
    Solmanet bunu beğendi.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Eski kasa 600rr olabilir çok canı çıkartılmamış. Bazı r6lar da uygun ama 2008 2009 model bulabilir misiniz bilemem. Sağlam makinalar bunlar ama kullanan kişi çok önemli.
    Solmanet bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şunu alın diye size söyleyemem sarı siteye girin bütçenize uygun olanları belirleyin listeleyin araştırın gidin deneyin hop diye alınabilecek motorlar değil uğraşı almadan başlıyor birde yamaha ve hondanın dışında yedek parça zorluğu daha fazlaymış diye söyleniyor ne kadar doğrudur bilemem.
    ZX6r'ın parçaları var yabancı sitelerde. Bütce varsa parca bulmak kolay.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tr de bu işlere çok sıcak bakamıyorum.parça edinmek bulmak getirtmek herkese göre değil.iyi bir ustan olur bu işi severek yapar şanslısın derim.o listeden bana göre z750 tek çıkar sağlam olur,hem en temizi bulunur hem yılı yüksek olur
    Solmanet bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    r6 kullanan birisi olarak r6s tavsiye etmiyorum hocam ikisi arasında dünya kadar fark var.
    Ayrıca racing o kadar eski motorda çok riskli. Bütçe kısıtlı demişsiniz ama bir iki tur atınca bloğun arasına 25 bin sıkışma ihtimali yüksek
    ben r6'ya hem üst hem alt motor yaptırdım. Temiz diye aldık, iyi de gidiyordu ama sıkıntılıymış
    birde vstrom aldım 2 yıl sürdüm tertemiz sanıyordum ama ustasına gösterince kusuru buldu üst motor komple değişti bir 10 liralıkta öyle olduk.
    Sana tavsiyem, kendine her ben ustayım diyene motoru gösterme, gerçekten usta olanlara göster.
    Ben şuan kullandığım vstrom'a üst motoru yaptırdığım usta Türkiye de kesinlikle tek. Suzuki Recep'i bilen vardır belki, kitap gibi usta. Motor 25 beygir artmış gibi yerinde durmuyor valla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    63 bine cok cok guzel makinalar var.simdi yazarim ama herkes herseye olumsuz birsey buluyor.siz genede sahibindende 60-68 arasintaratin guzel motosikletler cikacaktir
    Solmanet bunu beğendi.

Motosikleti
    z800
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 kullanan birisi olarak r6s tavsiye etmiyorum hocam ikisi arasında dünya kadar fark var.
    Ayrıca racing o kadar eski motorda çok riskli. Bütçe kısıtlı demişsiniz ama bir iki tur atınca bloğun arasına 25 bin sıkışma ihtimali yüksek
    ben r6'ya hem üst hem alt motor yaptırdım. Temiz diye aldık, iyi de gidiyordu ama sıkıntılıymış
    birde vstrom aldım 2 yıl sürdüm tertemiz sanıyordum ama ustasına gösterince kusuru buldu üst motor komple değişti bir 10 liralıkta öyle olduk.
    Sana tavsiyem, kendine her ben ustayım diyene motoru gösterme, gerçekten usta olanlara göster.
    Ben şuan kullandığım vstrom'a üst motoru yaptırdığım usta Türkiye de kesinlikle tek. Suzuki Recep'i bilen vardır belki, kitap gibi usta. Motor 25 beygir artmış gibi yerinde durmuyor valla
    Aman bana suzuki recep deme çok çektim o adamdan kendi fikrim olarak istanbulda en son gidicegim kişi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Altan Motor'da da motor kısmı yapılmayı bekleyen Vstrom vardı, dün de Adv İstanbul kanalında Vstrom anlatılırken sahibi motoru yaptırdığını,krank kırdığını anlatmıştı, siz de problem yaşamışsınız. Bu Vstrom gruplarında pek konuşulmuyor ama bir sıkıntı var sanırım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16 yıllık motorra 63 bin tl vermem :D
    brkkrtt bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Altan Motor'da da motor kısmı yapılmayı bekleyen Vstrom vardı, dün de Adv İstanbul kanalında Vstrom anlatılırken sahibi motoru yaptırdığını,krank kırdığını anlatmıştı, siz de problem yaşamışsınız. Bu Vstrom gruplarında pek konuşulmuyor ama bir sıkıntı var sanırım.
    İyi bakılmamış istisnai örnekler olabilir. Internette aratınca 100.000 - 320.000km (60.000 - 200.000mil) arası kullanmış ve kullanmaya devam edenler var gibi görünüyor. Bizim memlekette bakım aralıklarını aksatan ve/veya bakımı olması gerektiği gibi yapmayan / yaptırmayan adam çok...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Solmanet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba.

bütçem 63bintl racing aliskin oldugum için o tip bakıyorum. Ve bu paraya malesef yeni model 4 silindirli birsey yok yine 2006 2005 modelere kaldım gibi 3 motorda kararsiz kaldim sâglamlik benim icin ön planda zx6r 2005 r6s 2008 yada temiz bulabilirsem naked olarak z750 2011 sizce hangisi mantıklı 🤔
    Kenara çıkacak olan masrafları karşılayacak kadar para ayıramıyorsan ve işin altından kalkabilecek ustan yoksa hiçbirini tercih etme. İlla ki 4 silindir istersen cb 650f den başka masraf çıkarmayacak motor o bütçede başka yok.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Onlae harici belki vfr800 alınır. 100 hp 4 silindir abs.
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)