Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cb250r vs r25

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Sıfır motor alacağım ve bana ait ilk motorum olacak. Cb250r ile R25 arasında kaldım. Motoru sakin, efendi gibi kullanan motoru çok zorlamayan biriyim. Parça fiyatı olsun yakıtı olsun sizce hangi motoru almalıyım ? Bayağı araştırdım ama kullanıcı yorumlarını birincil kaynak olarak almak daha mantıklı bence o sebeple burada size sormak istedim. Umarım aradığım cevabı bulabilirim.
    Herkese iyi akşamlar ve cevaplayanlara da şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 motoru da kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemeyecektir ama şahsi fikrim sizin kullanım stilinize, sakinliğinize Cb250r daha iyi gidecek gibi. R25 biraz daha üst devirde kullanmayı seven kardeşlerimizin tercihi. Motora yeni başlayacak olsam ilk motor olarak Cb250r bana daha az korkutucu gelirdi.
    Akilon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kıyas tutamazsın 2 motorda bambaşka 250cc.hız seviyorsan 2 silindir hissini yaşıcaksan şekli şemali şekil olsun diyorsan r25.daha ağır başlı oturaklı bir görüntüsü var cb250r ın retro naked gibi zaten oda çok güzel.ben alsam r25 mt25 derim.sebebi zaten sıkılcaksın gözlerin başka şeyler aricak bakıcak o yüzden anında satabiliceğin ve kar ettiricek bir motor r25 mt25.r25 olursa bi tık daha iyi olur daha hızlı gider satılır.
    Akilon bunu beğendi.

MT - 25
    Akilon bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    R25 deler.
    Akilon bunu beğendi.

R 25 in eski kasasını sürdüm. Yenisi daha spor bi oturuş ve daha iyi süspansiyonları olduğunu duydum. R 25, kullanım amacınızla çok uzak.

Ben olsam MT 25 ve CB 250 nin üzerine oturur içime sineni alırım. Boy 175 den fazla ise MT 25 benim önerim.
    Akilon bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    CB250
    -daha az yakar
    -lastik çapı daha geniş (bence bu bir artı :D)
    -amerikan park sinyalleri, led farı çok güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

r25 sürerken motorun üstüne yatacaksın, gidon açısı dar cünkü supersport. Naked cb250 al sokak aralarında rahat et gidon açısı geniş.
    Akilon bunu beğendi.

Aslında çok fazla motor kıyaslaması olmaması için mt-25 i eklememiştim ama değerli arkadaşlar mt-25 i de dahil etmişler teşekkür ederim sağ olun
    Boyum 1.7 m kilom da 65 civarı şu an. Motordaki asıl amacım 250 cc de iyice kullanmayı öğrenip +700cc makinalara direkt olarak geçmekti. Bu almayı düşündüğüm motoru aşağı yukarı üç dört sene kullanmayı planlıyorum bu arada. Benim aklımda cb 250 vardı aslında yakıt ve hafifliğini göze alırsak ama ilerde daha agresif ve yüksek cc motorlar kullanmak istediğim için acaba r25 gibi bir makine ile başlamak avantaj sağlar mı bana diye merak da etmiyor değilim :D
    Bendeki bu kararsızlık muhtemelen bu motorların hepsini deneme fırsatım olana kadar geçmeyecek galiba :D
    Değerli arkadaşlar düşüncelerinizi, tecrübelerinizi paylaşmaya devam ederseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi akşamlar

Motosikleti
    MT25 2016
    bir ay önce yeni kasa r25'imi satıp 2019 cb250r aldım. hemen hemen aynı kmdeler (17500-19000) soru iyi denk geldi

yakıt olarak çok fark yok. hatta otoban hızlarında cb daha fazla yakıyor. agresif kullanımda, şehiriçi-şehirdışı 3.8 ortalamam vardı r25'le. cb ile de benzer rakamlarda geziyorum.

malzeme kalitesi vs. gibi konularda cb 2 gömlek yukarıda. boya, plastikler, kütükler, gidon vs. çok daha kaliteli. cb 19 binde olmasına rağmen sıfır gibi.

gidişte 90-100 km hıza kadar cb'nin yiyemeyeceği 250lik yok. ama 120'den sonra canı bitiyor. 152'nin üzerini göremedim. r25'de 184 gördüm, hem karenaj hem de beygirin yüksek olması nedeniyle yüksek hızlarda çok daha rahat tutunuyor. otoban çok kullanılacaksa r25'i seçin mutlaka.

frenler ve amortisörde yine cb önde. fren hissi, absnin çalışması, durma mesafesi daha iyi. amortisörde cb biraz daha yumuşak olmasına rağmen bence daha iyi yol tutuyor. başlangıç için 10 numara bir alet, çok güven veriyor.

cb'nin alt devirleri çok keyifli, gazı açıyorsun uzuyorsun. hafiflik kaliteli komponentlerle birleşince şehir içinde sürekli itlik yaptırıyor.

otoban yoğun kullanılacaksa r25. hem hız hem de rüzgardan korunmak için. geri kalan her şey için cb'yi tavsiye ederim.
    Akilon bunu beğendi.

Kardeşim öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Cidden başlığa çok iyi denk gelmiş bu arada :D. Ben daha çok şehir içi kullanacağım alacağım makineyi o nedenle senin yorumuna dayanarak cb daha iyi diyebilirim. İlk motorum olması nedeniyle cb hem abs de hem de hafiflikte r25 in önünde ve benim motora daha da hızlı adapte olmamı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Tek aklımı karıştıran şey motoru satarken elden hızlı çıkartabilir miyim düşüncesi. Piyasaları çok bilmediğim için yorum yapamayacağım sanırım biraz da piyasaları araştırsam iyi olacak :D
    Hayırlı akşamlar dilerim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2020 model r25 kullanıyorum. çok zorlamam sakin kullanırım diyorsan r25'e pek de gerek yok. cb250r işinizi görür fakat benim önerim mt25 almanız olacaktır çünkü şehir içinde ani kaçışlar için elinizin altına biraz fazla güç olması her zaman avantaj sağlar. düşüp kalkmalarda r25'e nazaran mt25 daha az masraflı olur.

motosiklet kıyafet gibidir her bedene her motosiklet uymaz.

ben r25 kullanırken sıkıntı çekmiyorum rüzgar koruması falan iyi yüksek hızlarda. 160-170'e falan rahat çıkıyor 190 küsürde de kesiciye giriyor. Sizin vücut yapınızla da alakalı rahat edip etmemeniz.

ikinci el alacaksanız abs'siz herhangi bir motor almayı geçtim ilanına dahi tıklamayın. belediyenin sulama sistemleri sağolsun abs sayesinde bizzat defalarca düşmekten kurtuldum. hele yola dökülen o sular gece olunca donma seviyesine gelmiyor mu... tertemiz kaza sebebi valla mis...
    Akilon bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Boyun 170 ise öyle acayip bir performans da beklemiyorsan cb250r gayet mantıklı. Mt25 iyi gidiyor, seri, atik ama cb250r'daki konfor yok. Küçük, yapısız bir motosiklet olmasa seve seve tercih ederdim başlangıç için. Cb amörtisör ve fren performansı olarak da bariz önde. Sadece iğrenç bir zincir sesi problemi var, yok diyene inanma. Kask ile son vites giderken bile duyuyorsun. Gerçi Mt'de de 8000 devirde sağ ayna yok oluyor öyle bir problem var.

Yakıt kısmına gelince aynı yakacaklar, örnek olarak r25'in 7000 devirde gittiği hızı cb 10000 devirde gidiyor. Beraber çıksak 120 130 ile şileye gitsek ikimiz de aynı yakıtı tüketiriz hatta sen cb ile benden bir tık fazla tüketebilirsin belki.
    Sıkıştırmazsan 3,5 civarlarında tüketir.

Tek sıkıntı Cb'nin üretimi durdu, artık gelmeyecek diye biliyorum. İkinci elde bir sıkıntı yaratabilir mi ileride soru işareti. 1 2 yıl biner satarım diyorsan çok az zararla satarsın. R25 Mt25'in öyle bir derdi yok, al canını çıkart aldığın fiyata geri satıyorsun zaten. Motosiklet piyasasının iPhone'u gibi oldular.
    Akilon bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı Akilon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Cidden başlığa çok iyi denk gelmiş bu arada :D. Ben daha çok şehir içi kullanacağım alacağım makineyi o nedenle senin yorumuna dayanarak cb daha iyi diyebilirim. İlk motorum olması nedeniyle cb hem abs de hem de hafiflikte r25 in önünde ve benim motora daha da hızlı adapte olmamı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Tek aklımı karıştıran şey motoru satarken elden hızlı çıkartabilir miyim düşüncesi. Piyasaları çok bilmediğim için yorum yapamayacağım sanırım biraz da piyasaları araştırsam iyi olacak :D
    Hayırlı akşamlar dilerim.
    r25 2018 sonrası değilse bence bakmayın bile. hem yakıt fazla hem abs yok.

cb'nin piyasası çok hızlı değil ama piyasadan 1-2 lira ucuza verirseniz aynı hafta satarsınız bence.
    Akilon bunu beğendi.

Hayırlı olsun şimdiden. Sıfır olacaksa mt-25 yerine niçin cb250r düşünüyorsun? Merak ettim niye r25 mt25 değil

Anladım kardeşim teşekkürler bilgi verdiğin için bu arada sende mt-25 mi var ? varsa yakıtı nedir ortalama ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun 170 ise öyle acayip bir performans da beklemiyorsan cb250r gayet mantıklı. Mt25 iyi gidiyor, seri, atik ama cb250r'daki konfor yok. Küçük, yapısız bir motosiklet olmasa seve seve tercih ederdim başlangıç için. Cb amörtisör ve fren performansı olarak da bariz önde. Sadece iğrenç bir zincir sesi problemi var, yok diyene inanma. Kask ile son vites giderken bile duyuyorsun. Gerçi Mt'de de 8000 devirde sağ ayna yok oluyor öyle bir problem var.

Yakıt kısmına gelince aynı yakacaklar, örnek olarak r25'in 7000 devirde gittiği hızı cb 10000 devirde gidiyor. Beraber çıksak 120 130 ile şileye gitsek ikimiz de aynı yakıtı tüketiriz hatta sen cb ile benden bir tık fazla tüketebilirsin belki.
    Sıkıştırmazsan 3,5 civarlarında tüketir.

Tek sıkıntı Cb'nin üretimi durdu, artık gelmeyecek diye biliyorum. İkinci elde bir sıkıntı yaratabilir mi ileride soru işareti. 1 2 yıl biner satarım diyorsan çok az zararla satarsın. R25 Mt25'in öyle bir derdi yok, al canını çıkart aldığın fiyata geri satıyorsun zaten. Motosiklet piyasasının iPhone'u gibi oldular.
    Anladım kardeşim teşekkürler bilgi verdiğin için bu arada sende mt-25 mi var ? varsa yakıtı nedir ortalama ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden. Sıfır olacaksa mt-25 yerine niçin cb250r düşünüyorsun? Merak ettim niye r25 mt25 değil
    Yakıt, ağırlık, güvenlik ve düşme kalkmada parça fiyatları gibi şeyleri göz önünde bulundurmaya çalıştım

-Yakıtta sıralama benzer gibi ( mt-25 nasıl yakıyor onu bilmiyorum tam olarak ama )

-Frenleme konusunda sıralama şöyle gibi cb>mt>yzf

-Ağırlık sıralaması cb>mt=yzf

-Parça fiyatı olarak da sanırım böyle yzf>mt>cb

Şimdi sormak geldi aklıma bu motorların servis sıralaması da yapılabilirse aslında çok çok iyi olurdu :D Yamaha ve Honda servislerinin müşteri ile ilgilenmesi, ustalarının tecrübesi vs bayiden bayiye göre değişiklik gösterebilir ama yine de genel bir yargı oluşturacak kadar deneyimli arkadaşlarımız da vardır sanıyorum forumda. Umarım bu noktaya da değinebilirsiniz arkadaşlar.

Bu arada arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin lütfen yukardaki listede

Şimdiye kadar konuya cevap verenlere çok teşekkür ederim umarım daha da aydınlatıcı bilgiler gelir sadece ben değil tüm forum faydalanır herkese iyi günler dilerim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akilon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Yakıt, ağırlık, güvenlik ve düşme kalkmada parça fiyatları gibi şeyleri göz önünde bulundurmaya çalıştım

-Yakıtta sıralama benzer gibi ( mt-25 nasıl yakıyor onu bilmiyorum tam olarak ama )

-Frenleme konusunda sıralama şöyle gibi cb>mt>yzf

-Ağırlık sıralaması cb>mt=yzf

-Parça fiyatı olarak da sanırım böyle yzf>mt>cb

Şimdi sormak geldi aklıma bu motorların servis sıralaması da yapılabilirse aslında çok çok iyi olurdu :D Yamaha ve Honda servislerinin müşteri ile ilgilenmesi, ustalarının tecrübesi vs bayiden bayiye göre değişiklik gösterebilir ama yine de genel bir yargı oluşturacak kadar deneyimli arkadaşlarımız da vardır sanıyorum forumda. Umarım bu noktaya da değinebilirsiniz arkadaşlar.

Bu arada arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin lütfen yukardaki listede

Şimdiye kadar konuya cevap verenlere çok teşekkür ederim umarım daha da aydınlatıcı bilgiler gelir sadece ben değil tüm forum faydalanır herkese iyi günler dilerim

yakıt ve servis konusuna cevap vereyim;

13 bin km'dir her türlü apaçiliğin dibine vurmama rağmen yakıt ortalamam 4,5 litre r25'de. ben yeni kasasını kullanıyorum. eski kasalar daha fazla yakıyormuş.
    servis konusunda ankaradaki nemrut yetkili servis baydarda bile iyileşme varsa diğer servislerin çok kötü olacağını sanmıyorum. bu arada baydar yetkili servis olarak kötü değildi de müşteriyi buyur etme konusunda biraz suratsızdılar ki onda da iyileşme var yiğidi öldür hakkını yeme.
    bir defasında yamaha genel merkezinden aradılar hatta aldığınız servis hizmetinden memnun kaldınız mı diye.

yakıt ve servis konusu bu şekilde.
    Akilon bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

cb250 var mı ki sıfırı?

sanırım cbr250r Türkiye'ye gelmiyor ya da artık üretilmiyor benim baktığım model cb250r

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt ve servis konusuna cevap vereyim;

13 bin km'dir her türlü apaçiliğin dibine vurmama rağmen yakıt ortalamam 4,5 litre r25'de. ben yeni kasasını kullanıyorum. eski kasalar daha fazla yakıyormuş.
    servis konusunda ankaradaki nemrut yetkili servis baydarda bile iyileşme varsa diğer servislerin çok kötü olacağını sanmıyorum. bu arada baydar yetkili servis olarak kötü değildi de müşteriyi buyur etme konusunda biraz suratsızdılar ki onda da iyileşme var yiğidi öldür hakkını yeme.
    bir defasında yamaha genel merkezinden aradılar hatta aldığınız servis hizmetinden memnun kaldınız mı diye.

yakıt ve servis konusu bu şekilde.

Yani az apaçilik ile 3,7 ye indirilebilir diye düşünüyorum :D Servis bilgisi için de teşekkürler

Cbr 500rda sarı sitede 40 tan başlıyor r25te o paralara satılıyor 500rda düşünülebilir.
    Akilon bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Mt25 için ortalama 4 litre. Sakinim diyorsan 3,6, apaçilik yaparım diyorsan 4,5'a kadar oynar. Performans olarak cbden kesinlikle önde ama dediğim gibi parça kalitesi olarak da cb önde.

Servis konusundaysa ikisinin de istanbul'da iyi servisleri var. Fiyatlar da yakın. Honda bir tık daha ucuz diye biliyorum o da taş çatlasın %10.
    Akilon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)