Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GD 250R tekleme sorunu ve çözümü (KANDIRILMAYIN)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Evet arkadaşlar, iş bilmez ustalar yüzünden neredeyse motosikletin bütün yakıt aksamını değiştirdim. En sonunda eski ustama gittim. Motosikleti 2 kez götürdüm 1. götürüşümde sorun çözüldü 700km sonra tekrar başladı. Olabilecek şeyler:

Ateşleme bobini
    Akü şarjının zayıf olması
    Sulu yakıt
    Röleler
    Beyin

Hyosung gerçekten elektrik aksamı olarak sorunlu bir marka. Sıkıntım şuydu, motosiklet kalkışta ve 2-3 bin devirde tekliyordu. 100-200km böyle kullandıktan sonra farlarda gidip gelmeye başladı. Gece otobanda araç solladım farlar gitti kala kaldım. Benim motosikletimin sorunu rölelerden kaynaklanıyordu. 2 ayda anca çözdük. Enjeksiyon değiştirmek, akü değiştirmek, buji ve buji pipolarını değiştirmek falan hikaye arkadaşlar. Önce röleleri kontrol edin. Röleyi çıkardık elimizle salladık, içi paramparça olmuş. Cıvık yumurta gibi sallanıyorlar. Üç röle bozulmuş. GD250R'da bu sorunu yaşıyorsanız önce rölelere bakın. Bütün yakıt sistemini değiştirmeyin benim gibi.
    okican bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Vay be 60-70 liralık parça başınıza ne işler açmış geçmiş olsun. . .

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be 60-70 liralık parça başınıza ne işler açmış geçmiş olsun. . .
    Sorma hocam Bursa'da bir ustaya gittim, debriyajdan dedi.
    karayel90 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma hocam Bursa'da bir ustaya gittim, debriyajdan dedi.

utanmasa sele kaplama yaparsanız duzelır dıyecekmiş :D
    ErdemFX ve karayel90 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Senin başına gelenin bi farklısı benim başıma geldi bende bi tanede CG var motoru sanki biri arkadan çekip bırakıyormuş gibi oluyodu rampalarda 4. vitesle çıktığı yerleri motor 2 ile çıkar olmuştu birazda çiğ benzin atıyordu.Buji,Cdi beyni,Konjektör,Röle değişti olmadı,yeniden sübap ayarı yapıldı,karbüratör temizlendi gene yok bi türlü düzelmedi sorun katalizörün dönüşüm yerinin içindeki bir pulun kırılmasından dolayı bunları yapıyormuş bi kör tapa ile katalizör iptal edildi herşey düzeldi hatta çekiş öncekine göre baya arttı.İş sadece bir orayı körlemek için lazım olan vidaya bakıyormuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)