Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cidden bi insan neden vespa alır ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçası pahalı,
    bakım masrafları çok,
    led farı bile yok.
    Eşim vespa 150 istiyor. 45 bin tl paramız var gelmiş diyo ben de kullanabileyim.
    çıldıracağım
    HERKESİN HAYATINA KİMSE KARIŞAMAZ...
    Mesela sen 100 bine lan şunu alırım nasıl güzel olur diyorsun ya.
    Herkesi kendinle kıyaslama diğeride lan 100 bine senin iğrendiğin ama ona göre çok özel olan birşeyi alırım nasıl güzel olur diyebilir.
    Bırakın artık şu bana göre bana göre düşünme kafasını.
    nagoddogan ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Böyle bir sebepten olabilir mi?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot / Django
    Merhaba,
    Vespanın kalitesi ve tarihi kesinlikle tartışılmaz. Fakat Biraz bütçenizin aşağısında görece daha iyi tasarımlı Peugeot Django modelini tarcih edebilirsiniz. Eşinizinde seveceğine eminim. Şayet becerebilirsem kendime ait birkaç djangonun fotoğrafını ekleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

[url=https://www.hizliresim.com/7japrmc][/url

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Bahadır ÖZEL, oxus, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Buna 2 kisi binsek istanbulun yokuslarinda çeker mi kii.
    Ayrica dolara altina yapacagima kaliteli motor alayim da zafen motor fiyatlari hep artiyor diye düşündum. Bi nevi yatirim olarwk yani

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Küçük scooter sınıfının lüks markası işte. Ferrari gibi bakmak lazım. Çok mantık ararsan, Ferrari yerine, BMW 320i alırım daha mantıklı dersin

Motosikleti
    Peugeot / Django
    Her türlü yokuşu çıkar. 125 ve 150cc enjeksiyonlu tavsiye ederim.
    nagoddogan bunu beğendi.

ilaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200i
    şahsen hep bir vespa hayali kurmuşumdur fakat çok pahalı…

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vespa kız mıknatısıdır,
    hele kırmızı olursa yanında selfi filan çekerler.
    On tane çinli scooterın olsa bakmazlar,bir Vespa'ya tav olurlar.
    Vespa bir ikondur.Nice güzeller geldi geçti ama o hep Marilyn Monroeyu hatırlarız ya,onun gibi bir şey.Scooter denince de ilk akla gelen o.
    Marilyn Monroe yi bilmeyen gitsin elli cc Çan çin çon a vespa logosu yapıştırsın.
    Vespa'nın parçası pahalıdır,çünkü yan sanayisi neredeyse yok,yav yan sanayicileri Sicilya Mafyası mı bastı bilmiyorum ama yedekparçası tüm motorlardan daha pahalı,bir sinyali 150-200 dolar olan motor mu olur,ikonik motor kullanacağım dersen oluyor.
    İyi tarafı var mı ?çok,malzeme kalitesi çok yüksek,öyle dışarda kaldı paslandı filan zaten olmuyor.Malzeme kalitesi yüksek olunca motorlar da dayanıklı.
    Bence en iyi tarafı ikinci el değerini koruması.Yalnız güzel korumak ,iyi bakmak gerekiyor.Vespa kullanıcısı orijinalcidir.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Deneyimlemek istiyorsanız 2022 Primavera 150 satılık

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hakikaten de öyle. Çapkınlık yapacak olsam R6 mı aşağıdaki minnak mı diye sorsam sanırım aşağıdakinin şansı daha fazla olur.

iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim biraderde Vespa'nın 2023 GTS SUPER TECH 300 modeli var. Öncesinde de GTS 300 modeli vardı. Öncekine binmiştim, ne yalan söyleyeyim hiç sevmemiştim sürüşünü gidişini falan. Yalvardım Beverly 400 alsın diye ama yine de dinlemedi. Yalan yok Vespa'ların şekli şemali çok güzel, ama daha büyük tekerlekli, daha konforlu ve sportif modeller varken bunları (üstelik kayda değer tutarda daha pahalıya) almak ne bileyim, şekilcilik...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Vespa yı üretip erkeklerin başına bela etmişler ....
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Vespa görünümlü motor alın vespa etiketini yapıştır gitsin.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Enrico Piaggio - Vespa

https://mubi.com/tr/tr/films/enrico-piaggio-vespa

Şu filmi izlemeden Vespa hakkında yorum yapmayın, Allah çarpar (Netflix'de var)

Öyle kolay değil ikonik bir marka yaratmak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyimlemek istiyorsanız 2022 Primavera 150 satılık
    motor güzelde motorcu ziyanlık bu saatten sonra ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim biraderde Vespa'nın 2023 GTS SUPER TECH 300 modeli var. Öncesinde de GTS 300 modeli vardı. Öncekine binmiştim, ne yalan söyleyeyim hiç sevmemiştim sürüşünü gidişini falan. Yalvardım Beverly 400 alsın diye ama yine de dinlemedi. Yalan yok Vespa'ların şekli şemali çok güzel, ama daha büyük tekerlekli, daha konforlu ve sportif modeller varken bunları (üstelik kayda değer tutarda daha pahalıya) almak ne bileyim, şekilcilik...
    motorculuğun bir yönü de şekilciliktir,kişiden kişiye oranı değişir
    mesela ben profil fotoğrafımdaki montla acaip havalı olurdum.Onu çıkarıp LC waikiki tişörtü giyince fıss.
    Bir mont bile bu kadar etki ediyorsa ikonik bir motor uçurur [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorculuğun bir yönü de şekilciliktir,kişiden kişiye oranı değişir
    Kendimi sıfır şekilci olarak düşünürüm. Lakin bunu okuyunca bir düşündüm. Ben bile standart uzun arka plakalığı daha zarif bir Yoshimura ile değiştirmişim, depo üstündeki plastik trimi karbon fiber parça ile değiştirmişim, manetleri de KTM powerparts'ın katlanabilir ve uzunluk ayarlı turuncu siyah versiyonlarıyla değiştirmişim... Yuh.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    al bi kuba blueberry sök kuba logosunu yapıştır vespayı devam

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    @Cyan'a yanıt diye değil de, "şekilcilik" biraz tehlikeli bir kavram. İnsan başkaları beğensin diye "bir şeyler" yapıyor da olabilir, bunda da bence problem yok. Her şeyi sadece başkaları beğensin diye yapıyorsa yine kendisi bilir ama bu garip geliyor bana. Ben de kendimi şekilci değilim diye düşünürüm ama gittim mono kapak aldım motora - ben öyle görmek istiyorum diye. Ama "sırf şekil" olan bişeye 7-8-10bin TL vermem diye gittim aliexpress'ten aldım. Ne bileyim kontak anahtarının etrafğındaki kapağın karbon fiberini aldım. Çok mu hafifledi :D yok sade şekil.
    ama şimdi de mesela almayı düşündüğüm motor çok çirkin ama umrumda değil :D

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor güzelde motorcu ziyanlık bu saatten sonra ;)
    "Motorcu" perspektifinden bakarsak gerçekten sürüşü falan çok kötü, hoş bütün scooterlar biraz öyle, ama Medley alsam tabi çok daha düzgün olurdu. Ama en nihayetinde scooter bu, terlik niyetine kullanılacak bir şey. Müthiş bir sürüşü olacak bir versiyonu da yok, gerekliliği konusu da kişiye göre değişir. Tercih yani en sonunda.

Neyse, satılık 2022 Primavera 150 demiş miydim?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız Vespa nın tekeri küçük olabilir (şirin görünmesinin bir nedenide budur) ama hem önde hemde arkada GS de ki paralever telelever zımbırtısına benzer bir sisteme sahip tek sukuterdir , hatta Piaggio grubu içinde Vespa'dan başka bir markada öndeki sistemi uygulamıyor (arkadaki mevcut) yani Vespa'ların freni , yol tutuşu vs pekde kötü değildir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa görünümlü motor alın vespa etiketini yapıştır gitsin.
    tanesi 29.90 dan üç sticker almak pek iyi bir fikir olmayabilir.sonuçta şuna da ihtiyaç var
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...39748240/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bi kuba blueberry sök kuba logosunu yapıştır vespayı devam
    "motorculuğun bir yönü de şekilciliktir,oranı kişiden kişiye ve bütçeye göre değişir" diyerek tespitimizi geliştirelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse, satılık 2022 Primavera 150 demiş miydim?
    2022 model bir motor icin fazla yaşlıyım
    Vespa hakkındaki yukarıdaki yorumlarıma şunu eklemeliyim belki de:
    Vespa bir arzu nesnesidir,sahip olunan büyük günde değeri azalabilir.Bu yüzden almak yerine almayı arzu etmek daha keyifli olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimi sıfır şekilci olarak düşünürüm. Lakin bunu okuyunca bir düşündüm. Ben bile standart uzun arka plakalığı daha zarif bir Yoshimura ile değiştirmişim, depo üstündeki plastik trimi karbon fiber parça ile değiştirmişim, manetleri de KTM powerparts'ın katlanabilir ve uzunluk ayarlı turuncu siyah versiyonlarıyla değiştirmişim... Yuh.
    şekilcilik aslında insanın doğasında var,saçımıza şekil veriyoruz ya hep bu yüzden,aynamız olmasa,hiç kimse görmese belki buna ihtiyaç duymayacağız.
    motorun kendisine sahip olmak bile o şekilciliğin bir parçası,aksesuar bonus.
    "motorculuğun bir yönü de şekilciliktir,oranı kişiden kişiye ve bütçeye göre değişir"Siz o motora bir şeyler eklersiniz,başkası Yuki bilmemneye 90 euroluk Vespa logo takımı.
    Mutlu ediyorsa amacına ulaşmış ve tebrik edilmeyi haketmiş demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)