Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor seçimi ve Bütçe danışması

Motovento
    REKLAM ALANI

17.000 TL birikimim var. 2 model üzerinde gidip geliyorum. Birisi yeni çıkan Dominar 250(37.000TL) ötekisi ise Pulsar NS 200 (30.000TL). Donanım, parça kalitesi, ön arka frenler, amortisör, tork vs.. açısından baktığımda Dominar 250 daha mantıklı bir seçim olarak geliyor bana.Fakat onu alabilmem için 20.000 TL kredi çekmem gerekiyor NS 200 içinde bu rakam 13.000 TL her iki türlü kredi çekmem gerekiyor anlayacağınız. Dominar 250'nin ikinci eli şuan bulunmadığı için mecburen sıfırını almak durumda kalacağım fakat NS 200'ün ikinci elleri mevcut. 2016 model 31.000 kmde bakımları yapılmış alüminyum çantaları mevcut olan bir motor buldum 20.000 TL diyor fakat kronik sorun olan ekran gidip gelmesi mevcut ayrıca fren hidroliğinde sıkıntı varmış (yaptırıp verecekmiş). Sizce hangi hamle daha mantıklı olur kafam çok karışık ilerliyen zamanlarda fiyatlar çıkarmı düşermi vs vs.. yardımlarınızı düşüncelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS'siz motor alma derler. ABS istiyorsan ns200 ün 2017 model ve üstünü alman lazım.

Ekran resetleme kronik sorun, ekrandaki saatin sıfırlanması hariç hiçbir olumsuz yönü yok. 10 tl lik bir aparat ile düzeltiyorlar ama ben uğraşmadım bile, gerek yok.

20 bin TL yazan motoru pazarlıkla 19 a düşürebilirsiniz bence. Bende 2016 model 23 bin km'de var son derece memnunum.

Son modellerde bildiğim kadarıyla 1 beygir düşük ancak 2016 modelde 24,4 beygir var. Dominar 250 de 27 beygir var. Parça kalitesi farklılıklarını araştırıp eğer bu anlamda fark var ise dominara yönlenebilirsiniz , şayet sizin yerinizde olsam 37 bin tl e cıkıp kredi cekeceksem dominar 400 daha uygun fiyata dominar 400 ikinci piyasada mevcut. onlara bakardım.

eger 20 bin kredi cekerim diyorsanız mt25 lere bakardım ikinci el.

Ha sen olsaydın napardın dersen en iyi alınan motor borcsuz alınan motordur diyip 2016 model ns200 alırdım. Ben öyle yaptım.

Bende sizinle aynı fikirdeyim mt 25 isterim fakat ilerleyen zamanlarda ikinci el motorun sıkıntı çıkarmamasının garantisini kendime veremiyorum uğraştırırsa aldığıma pişman ederse motordan soğumaktan çekiniyorum ve 2 sene kullandım örnek veriyorum 31 binden 45 bine geldi birde üstüne 2016 model sonuçta motorda yaşlanıyor talebi azalıyor 2023 yılında satmak istediğim zamanda değeri düşecek.Alırken zorlanıp satarken çok kayıp yaşamak istemiyorum aslına bakarsan.Anlayacağın çok muallaktayım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle haklısınız, su an fiyatlar aşırı yükseldi.

Cok değil 16 ay önce ben 2016 model 16 bin km de ns200 ü 9.5 a almıştım, dogal olarak alırken değer kaybı vs. düşünmedim cünkü fiyat olarak cok iyiydi o zamanlar.

Dominar ın piyasasını bilmiyorum ancak sıfır ns200 2-3 senelik kullanımda değer kaybından cok kazanc saglayacaktır. 30 bin km psiolojik sınırını geçmediğiniz zaman her türlü kar ederek satarsınız.

İkinci el olarak da mt25 tarzı japon motoru 37 bin tl nin daha altına alabileceğinizi düşünüyorum, piyasaya hakim değilim. Satış için 40bin psikolojik sınır oldugunu varsaysak 2 sene de kullanacaksınız desek 2019 model 25 bin km de mt25 satarken sizi zarar ettirmeyecektir.

Hepimizin kafası karışık emin olun. Sıfır diyorsanız ve bütçey zorlamak istemiyorsanız ns200 alın geçin.

Aman diyim cfmoto ya da apache e bulaşmayın.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    İmkanlar el veriyorsa sıfır Dominar 250 al derim.Elin olmadan ilk senin olur Daha önce kullanan uçtumu zıpladımı hopladımı redline yaptımı diye kafanda deli sorular olmaz bana kalırsa.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    37'ye sıfır dominar 250 alınacağına sıfır ayarında çift haneleri görmemiş ikinci el dominar 400 alınabilir, honda cb250 alınabilir, ktm duke 250, ktm duke 390 alınabilir. suzuki inazuma alınabilir.

bekar olsam duke 390 alırdım. evli ve artçılı kullandığım için inazuma tercih edip türkiye turuna çıkardım.

yada param cebimde kalsın dersen 25 civarı temiz pulsar alınır. az paraya çok iş yaptırılır mutlu olunur.
    Atincozkan bunu beğendi.

evet tam olarak bu sorularla cebeleşiyorum malum sitedeki ilanlara bakarken

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

dominar 400 tercih edebilirim fakat kronik sorunlar var duke 250 güzel bir seçenek ama arada dağlar kadar bir farkta yok onun ikinci elini alacağıma aynı fabrika çatısı altında üretilen dominar 250 almak daha mantıklı geliyor duke 390 zaten baya aşıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Piyasa aşırı derecede yüksek. Dolar binde beş kuruş bile çıksa herşeye 1 2 bin tl zam ama dolar 50 kuruş düşse bile piyasada yaprak kıpırdamıyor kanun adelet denetim mekanizmasının bulunmadığı ülkede bunları ömrümüzün sonuna kadar göreceğiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    37 verceksem,tercihlerim dominar 400,duke 390,duke 250,honda cb 250r olurdu.mt 25 hep soylerim cok cok cok gereksiz pahali bir motor ikinci elde...
    Onun disinda 20bin tl verceksem arkadaslarin dedikleri motosikletere bakardim...
    Hatta soyle birsey var 25bin tl civari eski kasa dusuk km duke 250 ler var ilanlarda....
    Butce sizin tercih sizin.hayirli alisverisler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alacağınız motor şimdiden hayırlı olsun, benim önerim kredi ödemenizle ilgili şu olur; işletme giderleri, plan dışı gelişen kaza, abidik gubidik bir parçanın bozulması sonucu değişim gereği gibi birçok faktörü hesaplayıp aylık kredi ödemenizi ona göre şekillendirin. Çünkü dünyanın en iyi motorunu da alsanız kredi ödeme süreniz boyunca elbet ilave bir masraf açacaktır başınıza.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Herhangi bir şeyin fiyatı düşmeyecek, onu söyleyebilirim sadece.

Hangi motoru almalısın, daha doğrusu ne kadar bir bütçe ayırmalısın, bunu en iyi sen bilirsin. Aylık gelirine oranla kendine ne kadar para ayırabileceğini hesaplayıp, bunun bir tık altında bir aylık ödeme planına göre ilerlemen olur benim tavsiyem.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    hiç kredi falan çekmeden

mondial drift bakabilirsin

hem bütçene uygun hem parçası ucuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)