Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

BİM'in sırt çantasını alanlar. KAZA TEHLİKESİ VAR...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir çoğunuz gibi bende ihtiyacım olduğu için BİM'in sattığı motosikletçi sırt çantasından aldım.

Ancak BİM'in sırt çantasını aldığınız gibi kullanmak, çok büyük kaza ve hayati tehlike arz ediyor.

Bel tarafındaki kemer ve kilitte hatalı tasarım var.

Bel kemerinin tüm uzunluğunu sağ tarafa vermişler.

Kemeri taktınız ve kilitlediniz.
    Yolda kazara kilit açılırsa, kemer tek/sağ tarafta ve uzun olduğundan tekerleğe dolanıp,
    Kaza, hatta ölüme sebebiyet verebilir.

Boyum 179cm. 60kgım ve göbekli değilim.
    Resimde kemer kilitli değilken dizin altına kadar sarktığını görebilirsiniz.

Motorda otururken kemeri çözünce tekerin arasına giriyor.

Çözüm: Ben hafta sonu, ayakkabıcıda sağ tarafın kemerini kısalttırıp, sol tarafınkini uzatacağım.

Böylece kilitlemesem bile, kemer ve tokası tekerin arasına girmeyecek.
    Şu anda toka solda kitleniyor. Tadilattan sonra ortada kitlenecek. Sağ ve sol kemer şeritleri benim bel ölçüme göre eşit uzunlukta olacak...

.
    .
    atalayalper, wing41, Ercument ve 25 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvah... aldık biz de

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Adminler,
    Bu başlığı bir süre için yukarıya sabitlerseniz iyi olur kanaatindeyim.

Bu çantadan epey alan oldu.

Ancak çoğu kimse tehlikenin farkında değil...
    espresso, Disturbed34, Umit1923 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Sorumlu davranışından dolayı tebrik ederim abi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Ben almadım ama gerçekten arkadaş düşünceli davranmış, umarım çok kişiye ulaşır, hiç kimsenin başına bir şey gelmez.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çoğunuz gibi bende ihtiyacım olduğu için BİM'in sattığı motosikletçi sırt çantasından aldım.

Ancak BİM'in sırt çantasını aldığınız gibi kullanmak, çok büyük kaza ve hayati tehlike arz ediyor.

Bel tarafındaki kemer ve kilitte hatalı tasarım var.

Bel kemerinin tüm uzunluğunu sağ tarafa vermişler.

Kemeri taktınız ve kilitlediniz.
    Yolda kazara kilit açılırsa, kemer tek/sağ tarafta ve uzun olduğundan tekerleğe dolanıp,
    Kaza, hatta ölüme sebebiyet verebilir.

Boyum 179cm. 60kgım ve göbekli değilim.
    Resimde kemer kilitli değilken dizin altına kadar sarktığını görebilirsiniz.

Motorda otururken kemeri çözünce tekerin arasına giriyor.

Çözüm: Ben hafta sonu, ayakkabıcıda sağ tarafın kemerini kısalttırıp, sol tarafınkini uzatacağım.

Böylece kilitlemesem bile, kemer ve tokası tekerin arasına girmeyecek.
    Şu anda toka solda kitleniyor. Tadilattan sonra ortada kitlenecek. Sağ ve sol kemer şeritleri benim bel ölçüme göre eşit uzunlukta olacak...

.
    .
    https://i.hizliresim.com/lpx5jq9.jpg
    çok güzel, yoğunluktan yazamadım bunu bugün. bir ekleme de ben yapayım:

arkadaşın söylediği gibi sol tarafa çok pay verirseniz de zincire kaptırma ihtimaliniz var. oturuş pozisyonuna göre kontrol edin. kaza olmasa dahi, durduğunuz yerde risk içerebilir. zincire girerse kendinizi minimum yerde bulursunuz.

muhtemelen üretici bunu düşünerek sol tarafı kısa tutmuş olabilir. sağ'da zincir olan motosikletli arkadaşlar şu an orjinali için çok dikkat etmeliler bence de.

bir diğer hata da tek bende mi bilmiyorum ama: göğüs kemeri karşılıklı ancak yetişmiyor ve ikisi de giriş kemeri. tutucu kemer yok. yaptırmışken bunu da yaptırmayı unutmayın.
    ufoz bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel, yoğunluktan yazamadım bunu bugün. bir ekleme de ben yapayım:

arkadaşın söylediği gibi sol tarafa çok pay verirseniz de zincire kaptırma ihtimaliniz var. oturuş pozisyonuna göre kontrol edin. kaza olmasa dahi, durduğunuz yerde risk içerebilir. zincire girerse kendinizi minimum yerde bulursunuz.

muhtemelen üretici bunu düşünerek sol tarafı kısa tutmuş olabilir. sağ'da zincir olan motosikletli arkadaşlar şu an orjinali için çok dikkat etmeliler bence de.

bir diğer hata da tek bende mi bilmiyorum ama: göğüs kemeri karşılıklı ancak yetişmiyor ve ikisi de giriş kemeri. tutucu kemer yok. yaptırmışken bunu da yaptırmayı unutmayın.
    Üretici muhtemelen bu düşündüklerimizin hiçbirini düşünmeden dış tasarımı Dainese'den çalarak 3 5 tane de kayış dikerek saldı piyasaya. 20 tane çanta geçmiştir elimden bugüne kadar. Hep sağ sol eşit olur, ortada birleşirdi.

Bir de bu seleye değil de göbeğe bağlamak için bir kayışsa sürerken göbeğe bağlamanın çok bir anlamı yok. Çantayı hafif bol bağlayıp bütün ağırlığı arka seleye vermek daha mantıklı. Sırt da yorulmaz bu şekilde, hareketi de kısıtlamazhem. Varla yok arası bir şey oluyor. Göbek üstünden bağlamak yürürken işe yarıyor daha çok, çantanın vücuda yakın kalmasını, sallanmamasını yükün bize yakın durarak ağırlık merkezini bozmamasını sağlıyor. Kamp çantası, sırttan büyük en az 50-60 litre olan çantalarda mantıklı ama bu boydaki çantalarda hiç takma gereği duymuyorum.

Bu çanta arka sele çantası olarak kullanılıyor mu güvenilecek şekilde, içinden çıkan malzemelerle? Ya aliexpress'den bir sele çantası alacağım ya da arkaya topcase yapıp ekstra gezmeye giderken 30 40litre sırt çantasını arka seleye bagaj lastiği ile bağlayacağım.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    ...

Göğüs kemeri yetişiyor, İkisi de giriş/dişi kemeri ise birini hatalı koymuşlar demektir(ya da bim'e gelen birileri kurcalarken düşürmüş, sonrasında yanlış takmış olabilir, cırt/velkro oldukları için kolay sökülüp takılıyorlar). Boyunu uzatabileceğiniz kısım diğer(sizde olmayan tutucu/erkek) tarafta bulunuyor.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kaç yıldır motosiklet kullanıyorum Değişik sırt çantaları da kullandım. Hiç biri KAZARA kemer açılması olmadı.

Kaldı ki o kemer açılsa bile sen giderken rüzgarın etkisinden dolayı tekere dolanması çok zor. O yüzden için rahat olsun.
    xtrafrozen bunu beğendi.

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Çok faydalı bir uyarı olmuş teşekkür ederiz.

Ben de bu sabah motor üstüne bindikten sonra bel kemerinin takılı olmadığını fark edip 50 metre gitmeden hemen düzeltmiştim. Ayakkabıcıda eşitleme işi de güzel bir çözüm olmuş.

Birkaç arkadaş göğüsteki küçük kemerin yetişmediğinden bahsetmiş. Aynı sorun bende de vardı komple çıkarttım. Sanırım ceketinizin kalınlığı veya kişinin göğüs genişliğine bağlı. Zaten beldeki kemer yeterli oluyor.
    ufoz bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretici muhtemelen bu düşündüklerimizin hiçbirini düşünmeden dış tasarımı Dainese'den çalarak 3 5 tane de kayış dikerek saldı piyasaya. 20 tane çanta geçmiştir elimden bugüne kadar. Hep sağ sol eşit olur, ortada birleşirdi.

Bir de bu seleye değil de göbeğe bağlamak için bir kayışsa sürerken göbeğe bağlamanın çok bir anlamı yok. Çantayı hafif bol bağlayıp bütün ağırlığı arka seleye vermek daha mantıklı. Sırt da yorulmaz bu şekilde, hareketi de kısıtlamazhem. Varla yok arası bir şey oluyor. Göbek üstünden bağlamak yürürken işe yarıyor daha çok, çantanın vücuda yakın kalmasını, sallanmamasını yükün bize yakın durarak ağırlık merkezini bozmamasını sağlıyor. Kamp çantası, sırttan büyük en az 50-60 litre olan çantalarda mantıklı ama bu boydaki çantalarda hiç takma gereği duymuyorum.

Bu çanta arka sele çantası olarak kullanılıyor mu güvenilecek şekilde, içinden çıkan malzemelerle? Ya aliexpress'den bir sele çantası alacağım ya da arkaya topcase yapıp ekstra gezmeye giderken 30 40litre sırt çantasını arka seleye bagaj lastiği ile bağlayacağım.
    sırt çantası bu. topcase işinizi daha iyi çözer bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göğüs kemeri yetişiyor, İkisi de giriş/dişi kemeri ise birini hatalı koymuşlar demektir(ya da bim'e gelen birileri kurcalarken düşürmüş, sonrasında yanlış takmış olabilir, cırt/velkro oldukları için kolay sökülüp takılıyorlar). Boyunu uzatabileceğiniz kısım diğer(sizde olmayan tutucu/erkek) tarafta bulunuyor.
    ikisi de çıkış kemer/erkek. takılabilir parçalar değil, bağlılar. muhtemelen üretim hatası. belki bendeki öyledir.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kaç yıldır motosiklet kullanıyorum Değişik sırt çantaları da kullandım. Hiç biri KAZARA kemer açılması olmadı.

Kaldı ki o kemer açılsa bile sen giderken rüzgarın etkisinden dolayı tekere dolanması çok zor. O yüzden için rahat olsun.
    Decathlondan aldığım alt düzey bir çantada bel kemer kilidi yolda giderken 2-3 kez açılmıştı.
    Fakat kilit ortada ve sağ sol kemer uzunlukları eşit ve kısa olup, tekere kadar inmediğinden tehlike atlatmamıştım.

Giderken kilit açıldığında kemerin, rüzgar etkisiyle tekere girme ihtimali düşük gibi gelebilir.
    Yavaşladığınızda, durduğunuzda, rüzgar tersten estiğinde her an teker veya zincire dolanma tehlikesi mevcut.

O nedenle içiniz hiçbir şekilde rahat olmasın.

Benim göğüs kemerinde problem yok. Kilitleniyor.
    Sanırım sizinkinde imalat hatası var.

Motosikleti
    Scrambler
    İşşizler fantazi yapmış yine, zaten dediginiz sekilde bir kaza olursa olsun yani, bu kadar dusuk bir ihtimal oluyorsa vade gelmiş demektir.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değil de aga, siz bu çantaya kaskı nasıl sığdırıyorsunuz? Dün evin karşısında ki bim de gördüm çantayı hafiften baktım da, benim kask sığmaz buna.
    Bir de 5-10 km den sonralarda sırtta çanta taşımak iş değil, ağır hafif farketmez, sonrasında acayip bir boyun omuz ağrısına sebep oluyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşşizler fantazi yapmış yine, zaten dediginiz sekilde bir kaza olursa olsun yani, bu kadar dusuk bir ihtimal oluyorsa vade gelmiş demektir.
    Gezegende sevemediğim tek tipitip...

Yorum yok, fikir yok. Sadece boş beleş kuru gürültü...
    maktama, MR.BERK, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün bir süsleme yapmak için sahilden yumruk kadar bir çanta dolusu taş topladım. Bagaj lastiğiyle de arka seleye bağladım çantayı. Çantanın ayarlama ipi zincirin 2 parmak aşağısına kadar sarkıyordu. Katladım, paket lastiğiyle sabitledim. Sence içi taş dolu bir çanta zincire takılırsa ne olur?

Buyur gel çok sevdiğim bir dostumun Smith Wesson'u var, toplu model. 6 tane mermi alıyor. Bir yuvaya koyalım, çevirelim topu daya kafana. Bu kadar düşük bir ihtimal oluyorsa vade gelmiş demektir zaten.
    espresso, ufoz, killingroad ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    2012'den beri arkadaşların fşrmadan , 2. el 10 tl'ye aldığım Toshiba Notebook Sırt Çantasını kullanıyorum.Memnunum.
    Le Çanta birde bu paraya gereksiz geldi.(Yalnız iyi reklam yaptılar) , eşim dahil 3 kişi söyledi.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012'den beri arkadaşların fşrmadan , 2. el 10 tl'ye aldığım Toshiba Notebook Sırt Çantasını kullanıyorum.Memnunum.
    Le Çanta birde bu paraya gereksiz geldi.(Yalnız iyi reklam yaptılar) , eşim dahil 3 kişi söyledi.
    Bende de çeşit çeşit notebook sırt çantası var, en rahat ettiğim monster markasının laptop alana bedava verdiği çanta. Tek eksiği göğüs kemeri yok, askılar kayabiliyor bazen. Fazladan parça alıp askılarına dikilse yapılır aslında ama o malzemeyei nereden bulurum bilemiyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ufoz Abi sağolasın uyarın için. Ben de bunaldım çanta taşımaktan, laptop alıp almamama göre normal sırt çantası ya da küçük Decathlon sırt çantası kullanıyorum, bazen de arka seleye kemerle takılan küçük bir çantam var onu kullanıyorum ama hep eziyet. Maxiscooter iyi hoş da ben tat alamıyorum ama motoru değiştirirsem Nc falan alacağım bu gidişte.
    ufoz ve Voltaren bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de çeşit çeşit notebook sırt çantası var, en rahat ettiğim monster markasının laptop alana bedava verdiği çanta. Tek eksiği göğüs kemeri yok, askılar kayabiliyor bazen. Fazladan parça alıp askılarına dikilse yapılır aslında ama o malzemeyei nereden bulurum bilemiyorum.
    Züccaciye

İplik, makara, el işi malzemeleri, iğne, dikiş nakış malzemeleri satan yerler. Bunlarda bulabilirsiniz. Tip tip ve boy boy, kemer olarak kullanacağınız malzemelerle cırtları da aynı yerden temin edebilirsiniz.
    espresso ve ufoz bunu beğendiler.
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)