Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aşırı yakıt tüketimi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Öncelikle selamlar.

Motorum(Fz6/N) aşırı fazla yakıt tüketiyor çok agrasif kullandığıma bağlıyordum.

1 hafta önce Depoyu doldurdum 17 litre alıyor.Dedim bide sakin süreyim tripmetreyi sıfırladım 197km de yedeğe geçti.

Tabi bu aralarda 50Tl lik bi kaç kere daha aldım(Aşırı fazla geziyorum)Hatta geçen kart ekstresine baktım 10 günde 670 liralık benzin almışım.

Dün 120 liraya 15 litre aldım.Gene sakin sürüşte 180 küsürlerde yedeğe geçti.

Göstergedemi sorun var diye depo kapağını açtım anladığım kadarıyla göstergede sıkıntı yok.

Çiğ yakıt atma durumu var maalesef garajda motoru çalışıtırıp ısınmasını beklediğimde kokusu geliyor.

Sorum şu bunu hava yakıt karışımından mı,enjeksiyondan mı veya başka birşeydenmi yapıyor sebepleri neler olabilir ben pek anlamıyorum.

Dipnot:Acaba normalmi bu 15 litreyle 180 km gitmek onuda bilmiyorum şimdi durduk yere linç yemeyelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar.

Motorum(Fz6/N) aşırı fazla yakıt tüketiyor çok agrasif kullandığıma bağlıyordum.

1 hafta önce Depoyu doldurdum 17 litre alıyor.Dedim bide sakin süreyim tripmetreyi sıfırladım 197km de yedeğe geçti.

Tabi bu aralarda 50Tl lik bi kaç kere daha aldım(Aşırı fazla geziyorum)Hatta geçen kart ekstresine baktım 10 günde 670 liralık benzin almışım.

Göstergedemi sorun var diye depo kapağını açtım anladığım kadarıyla göstergede sıkıntı yok.

Çiğ yakıt atma durumu var maalesef garajda motoru çalışıtırıp ısınmasını beklediğimde kokusu geliyor.

Sorum şu bunu hava yakıt karışımından mı,enjeksiyondan mı veya başka birşeydenmi yapıyor sebepleri neler olabilir ben pek anlamıyorum.

Dipnot:Acaba normalmi bu 15 litreyle 180 km gitmek onuda bilmiyorum şimdi durduk yere linç yemeyelim

2013 'de kullandığım R6 17 litre ile 170-200 arasi gidiyordu.. Sonuçta racing, 8-10 litre yakması cok normal.. Ama Fazer 600 'ün 8-10 litre yakması (Bildiğimden değil, tecrübeme dayanarak) fazla.. Ortalama 5.5 - 6.5 Litre arasında gezmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bunun araştırmasını yapabilirsiniz, kullanıcılar kac litre yakıyor? Oradan pay biçebilirsiniz. Model yilina göre.
    desertseek bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    1990 model GPZ500 kullanırken o yakıtları görüyodum. 17 litre deposu vardı 200km görmüyordu

kullandığınız model enjeksiyonlu, çok devirli kullansanızda sanki okadar yakmaması gerekli gibi. zaten çiğ benzin kokusuda alıyorum demişsiniz bi anormallik var.

bujiler, pipolar ve hava filtresi kontrolü yaparak başlamak gerek. buji pipolarındaki çatlak ateşleme gücünü düşürüyo düzensizliğe ve çiğ yakmaya başlatıyor (hyosung ta başıma geldi, onlarda kronik arızaydı)

basit çözüm yollarını kendiniz deneyip sonuç alamazsanız yetkili servisle bir görüşüp baktırmakta fayda var
    desertseek bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Teşekkürler yorumlarınız için bi baktıracağım.Halledince sonuçları bu konu altında paylaşırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar.

100 km de 7 litre, 8 litre falan normal değil mi 600cc 4 silindir motor için?
    benim 250 cc bile 4,84 litre yakıyor 100 km de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)