Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen herkes yorumunu katsın çok teşekkürler.. :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba manuel ehliyetimi aldım ve aradayan 2 ay sonra bugün tekrar motora bindim (nmax 155).Motosiklet bir tek sürücü kursunda sürmüştüm ve ehliyet sınavını geçtikten sonra 2 ay hiç binmedim,Bugün nmax155 kiraladım ve boş arazide 20dk sürdükten sonra altımda oyuncak gibi geliyordu çok eğlenceli ve ferah + yol tutuşunu çok beğendim.Dedim ki trafiğe neden çıkmayayım sonuçta ehliyetimi almışım.
    Trafiğe çıktım ve boş arazideki gibi rahat olamadım normal olarak,motor çok kolay kalkıyor ve denge kurmak inanılmaz kolay,ancak trafikte dar sokaklarda trafikli alanlarda motoru kaldırdıktan sonra gidonu böyle bi toparlayamadım birkaç kez vs.(Hayatımda ilk kez scooter kullanıyorum ve aynı gün trafiğe çıkıyorum!!)Böyle konularda soğukkanlı olmam işe yaradı,ne kadar denge bozmam moral bozsa da toparlayıp devam ettim vs.
    Bakıyorum motorlar sağdan sağdan geçiyorlar aralardan,dedim ben de denemeliyim ve yavaş yavaş denemeye başladım,bazen ucu ucuna da geçmiş olsam çoğundan başarılı geçtim sadece bir tanesinde kaldırıma sürttüm motorun sağ altını
    Trafiğimin ilk günü için böyle gidonda denge problemleri toparlayamamak,arabaların sağından tekte durmadan ayağı yere koymadan geçememek,heyecan yapmak,paket servisçiler gibi sokaklara girip karşıdan gelen arabanın yanından durmadan geçememek vs normal şeyler mi zamanla alışıyorsun ve hepsi kolay geliyor dediler bu doğru mudur? Çok teşekkürler herkesin yorumu için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    tabii ki doğru.
    ben de ilk zamanlar ehliyet almadan ilk sürüşlerimi ara sokaklarda deniyordum karşımdan araba geçerken durmak zorunda kalıyordum oysa oradan 2 motor geçer yan yana.
    başta gidon hakimiyeti zordur bakış düşük olduğu için. daha ileri bakman lazım. araba kullanıyorsan aynı arabada şerit dışına çıkmak gibi düşün. çok önüne bakarsan şeritten çıkarsın hep ama ileri bakarsan şerit içinde kalırsın.
    sürdükçe hakimiyetin gelişiyor. sonra bir gün o kadar çok daracık yerlerden geçiyorum ki bir gün başıma dert açabilir bu mevzular diyebilme ihtimalin çok yüksek.
    ben de ilk zamanlar aynı bu şekil başlık açmıştım aynı soruyu sormuşsun. rahat ol ve bol bol sür.

İstanbuldaysan benim nmaxle alıştırma yapabilirsin

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli sürüş yap gez dolaş 1 haftaya trafiğe genel olarak alışmış olacaksın

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyete cok güvenmişsn, sen yine de sakin ol biraz.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ehliyet hayırlı olsun, motosikletle gitmek kolaydır gazı açınca dengede gider, durmak daha zordur öncelikle boş alanda ani durma denemeleri yapıp hakimiyetinizi artırmanızı öneririm, imkan varsa da ders almak lazım.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ''Lütfen herkes yorumunu katsın çok teşekkürler.. '' diye başlık atmak yerine kısaca konu başlığını yazaydın iyiydi forum kuralları denen bir olay neyse
    Soruna gelicek olursak, maks. 1 haftaya trafiğede alışırsın her gün sürerek tabi
    espresso bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bir haftada deneyim evet kazanırsın ama istanbul trafiğinde muhtemelen oluşacak tüm senaryoları yaşaman bir haftada mümkün olmayacağı için daha uzun bir süreye ihtiyacın olacak. Mesela dün Zekeriyaköy'de benim önüme yolun üstünde ters şeritte at çıktı hem de dikine üstüme üstüme geliyor hayvan durup nereye gittiğine baktım yol kenarındaki korkuluklardan atlayıp ormanlık alana gitti Bu biraz sıra dışı bir örnek evet ama yaşadım mı yaşadım.

5s riders academy - Zafer abinin youtube kanalını izlemeni şiddetle tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/channel/UCWg...uSxVI9cZ44L4TA

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bugünde teker yapmak var herhalde Ehliyetiniz hayırlı olsun, yalnız trafikte bir sürü süpriz var. Öyle hemen paketçiler gibi arabaların arasından akmaya çalışmayın. Biri arabanın kapıyı arkasına bakmadan lap diye açar, ne kadar soğukkanlı olduğunuzu trafikte denemeyin bence. Eğer uzun bir süre yaşamak ve motor üzerinde olmak istiyorsan bence bol bol kapalı alanlarda manevra, yavaş yarış, bakış çalış sonra trafiğe yavaş yavaş adepte ol. Araba ehliyetiniz olabilir, araba ile trafik tecrübeniz olabilir. Ama motosiklet üzerinde trafikteyken araba ile uzaktan yakından alakasının olmadığını anlarsınız.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı uzaymekigi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba manuel ehliyetimi aldım ve aradayan 2 ay sonra bugün tekrar motora bindim (nmax 155).Motosiklet bir tek sürücü kursunda sürmüştüm ve ehliyet sınavını geçtikten sonra 2 ay hiç binmedim,Bugün nmax155 kiraladım ve boş arazide 20dk sürdükten sonra altımda oyuncak gibi geliyordu çok eğlenceli ve ferah + yol tutuşunu çok beğendim.Dedim ki trafiğe neden çıkmayayım sonuçta ehliyetimi almışım.
    Trafiğe çıktım ve boş arazideki gibi rahat olamadım normal olarak,motor çok kolay kalkıyor ve denge kurmak inanılmaz kolay,ancak trafikte dar sokaklarda trafikli alanlarda motoru kaldırdıktan sonra gidonu böyle bi toparlayamadım birkaç kez vs.(Hayatımda ilk kez scooter kullanıyorum ve aynı gün trafiğe çıkıyorum!!)Böyle konularda soğukkanlı olmam işe yaradı,ne kadar denge bozmam moral bozsa da toparlayıp devam ettim vs.
    Bakıyorum motorlar sağdan sağdan geçiyorlar aralardan,dedim ben de denemeliyim ve yavaş yavaş denemeye başladım,bazen ucu ucuna da geçmiş olsam çoğundan başarılı geçtim sadece bir tanesinde kaldırıma sürttüm motorun sağ altını
    Trafiğimin ilk günü için böyle gidonda denge problemleri toparlayamamak,arabaların sağından tekte durmadan ayağı yere koymadan geçememek,heyecan yapmak,paket servisçiler gibi sokaklara girip karşıdan gelen arabanın yanından durmadan geçememek vs normal şeyler mi zamanla alışıyorsun ve hepsi kolay geliyor dediler bu doğru mudur? Çok teşekkürler herkesin yorumu için..
    evet. ben motora ilk bindiğimde normal araba gibi şerit ortasından gidiyordum.
    arabalar durunca ben de duruyor, onlar gidince ben de gidiyordum.

sonra ışıklarda duran arabaların sağından öne kadar gitmeye başladım. (bunda tek araba solda)
    daha sonra ışıklarda duran arabaların "aralarından" öne kadar gitmeye başladım. (bunda sağ-sol araba)
    daha sonra düşük hızda hareket halindeki arabaların en sağından gitmeyi öğrendim.
    en sonunda da hareket halindeki arabaların aralarından gitmeyi öğrendim.

hepsi aşama aşama oldu. hala acemiyim ama idare ediyorum.
    https://youtu.be/0KvjvyJ-C-k?t=979

Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    Öncelikle bazı paketçi arkadaşların sürüş tarzları akıl alır gibi değil onlara hiç bakma derim.
    Bu yaşadıkların çok normal henüz motosiklet kontrolünü tam olarak kavrayamamışken birde bunun üzerine akan trafiğin kontrolü ekleniyor, trafiğe kapalı alanda motor hakimiyetini iyice bi geliştirmeden trafiğe çıkma.
    Son olarak rahmetli Barkın Bayoğlu namı değer Altın Elbiseli Adam'ın hayati bilgiler köşesindeki videoların hepsini izle sana çok şey katacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)