Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikili'de Motosiklet Kazası.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu akşam Dikili-Salihleraltı sahil yolunda bir kazaya denk geldim. Yolda 3 yaralı vardı. Kazanın nasıl olduğunu görmedim. Büyük bir ihtimalle bir yayaya motosiklet çarpmış sürücü, artçı ve yaya yaralanmıştı. Gördüğüm kadarıyla yaralıların durumu ağırdı. Epey uzağa savrulan Yamaha R25 motosiklete ve artçı olduğunu sandığım kişinin ağır kafa travması aldığına bakarak yüksek hız yapılmış olabileceğini düşündüm. Umarım hayatını kaybeden olmaz. Kazaya karışanların yakını olduğunu sandığım bir kişinin ağlamasına tanık oldum. Yürek parçalayıcıydı.

Yol boyunca motosiklet kullanırken telefonla konuşan bir sürücü gördüm. Gördüğüm diğer sürücülerde kask yoktu. Motosiklet kültürü özellikle gençlerde çok yetersiz. Güvenlik ekipmanları önemsenmezken internette kıyamet gibi bulunan hız videolarına büyük bir özenti içinde olduklarını görüyorum. 100-250cc motorlarla hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Hız videosu çekip internette yayınlayanlar gencecik çocukların hayatlarını tehlikeye attıklarını düşünüyorlar mı acaba?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    geçen gün en sağ şeritten hızı 60 olan bir arkadaş sol eliyle gidonu sağ eliyle telefonu tutarak mesaj atıyordu hem yola hem telefona ani ani bakarak işini görüyordu ve arabadaydık yavaş git dedim 60a sabitledik 1 dakikaya yakın aynı şekil gittik sonra yol ayrıldı ve o arkadaş tüm gördüğüm yol boyunca mesajlaştı.

diceklerim bu kadar
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençlerde Ne motosiklet kültürü olacak. Adam çuvalla para saymış motor almış üzerinde hiçbir şey yok. Korumalar nerde diyorsun o ne demek diyor.

Maalesef Bu forumda da bunlardan çok var. Mesela adam kask tavsiyesi istiyor ama almak istediği model kask kırılan cinslerden. Adama diyorsun bunu alma gebermeye mi meraklısın. Adam sağol birader iyiliğimi düşünüyorsun demek yerine triplere giriyor bunu da bırak bu forumda bilinçli motorcuyum diyen adamda o adamlara o kırılan kaskları tavsiye ediyor. Bahsettiğin kültür bu
    tommygun, Ekrem_06 ve espresso bunu beğendiler.

Gördüğüm kazada yaralılardan biri kafasından çok ağır yaralıydı. Sanırım kafasını asfalta vurmuştu. Kask taksaydı en azından hafif yaralanırdı. İnternette hız videosu yayınlayanların da sorumlu olduğunu düşünüyorum. Resmi kurumların onayıyla hız videosu çekilebilirken bir yandan da kask vs dağıtılmasını bize özgü bir saçmalık olarak değerlendiriyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti arkadaşlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sanirim olayin haberi su, sevenlerinin basi sagolsun, yaralilara da gecmis olsun.

https://www.egehaber.com/izmir-dikil...-haber-401705/

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim olayin haberi su, sevenlerinin basi sagolsun, yaralilara da gecmis olsun.

https://www.egehaber.com/izmir-dikil...-haber-401705/
    Kaza bu. Böyle üzücü bir olayda fotoğraf çekmeye elim varmadı. Yazık olmuş gencecik çocuğa. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabırlar dilerim. Yaralıların da en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.
    Arenadaki gladyatörlerin aslanlar karşısındaki durumundayız trafikte. Sevdiklerimizin hatırı için dikkat edelim.

Kazada yaralanan gençlerden birinin bir yakınından özel mesaj aldım. Kazanın nasıl meydana geldiği konusunda bilgi soruyor. Mesajı cevapladım. Fakat gönderilen mesajlar klasörümde cevabımı göremiyorum. Buradan da cevaplayayım; Kazaya tanık olmadım. Kaza mahalline geldiğimde yaralılar yerlere saçılmış insanlar başlarına toplanmıştı. Üzücü sahnelere dayanamadığım için durmadım. Dönüşte ambulanslar yaralı yakınları olay yerindeydi. Arabayı park edip oradaki insanlarla konuştum. Konuştuğum insanlar kazayı görmemişti. Kaza gürültüsüne çıktıklarını söylediler. Olay yerine yakın konumda olan işyerlerinin personeliyle konuşulması, varsa bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinin araştırılması gerekiyor. Yaralı gencin bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler