Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dolu olmayan arka çantayı nasıl düzenliyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Arka çanta tıka basa dolu değilse içine hiç bir şey koyamıyorum. Disk kilidini filan cebimde taşımam gerekiyor. Çünkü ne koyarsam sağa sola vuracak.

Tek parça iç çantaları çözüm olarak görmüyorum çünkü onun içinde sağa sola gezecek ne koyarsam.

Kapağa takılan, genelde çanta modeline özel, fileler var. Bir de Aliexpress'te arka çanta düzenleyici özel çantalar gördüm. Ancak bunları TR'de satan bulamadım. Acaba forum ahalisi bu probleme nasıl çözüm buluyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    benim topcasede sadece bir bez ve motosiklet kilidi var

bunlar dışında pek bişey koymuyorum alışverişe gidince birkaç bişey oluyor

hassas bişey taşırken bezle sarıyorum

çekmece organizeri kullanabiirsin

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 3 metal kilit ve bir halat kilidi sele altı bölmesinde taşıyorum. Halat kilidi bir beze sarılı şekilde, diğer kilitleri de tekstil göğüs çantası içinde taşıyorum. Kalan yere de kask vs koyuyorum

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    En güzel çözüm bir el çantasının gözlerine ayrı ayrı doldurmak eşyaları, kendi ayarladığın kategoriye göre tabii. Ben umreci çantasına doldurdum eşyalarımı ve takur takur oraya buraya uçmuyor eşyalar, sadece çanta azıcık savruluyor onda da zarar görmüyor hiç içindekiler ve çanta. Bir de benim koyduğum çanta topcase in bir kenarına tam oturdu on numara oldu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar derinlemesine düşünürseniz işiniz zor.

Sırt cantamı koyuyorum, disk kilidini onun üstüne koyuyorum.

savrulursa savrulsun, pistte motor sürmüyorum yani. cok da şey etmeyi n.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sirt cantasi + sirt cantasi icine polar

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yağmurluğumu torbasından çıkarıp kabartıyorum.
    Böylece çantaya koyduğum şeyler sağa sola savrulmuyorlar...

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    herkes bir şekilde bu sorunu çözebilir. sorunun sorulması garip geldi. ben de bimden aldığım mikrofiber beze sarıp koyuyorum. istersen çantanın iç yüzeyini kadife ya da kauçuk tarzı bir şeyle kaplayabilirsin.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Gerçekten sinir bozucu bir durum.Disk kilidi için havlu benzeri bir bezden kılıf yaptırdım anneme.Kilidi onun içine koyuyorum ağzı cırtlı.Ama yinede kasisten falan geçerken arkada takur tukur zıplaması sürüş konsantrasyonumu bozuyor.Hiç keyif almıyorum o zaman.

decatlon'un ufak sırt çantaları var. bir tane alıyorsun içini doldurup topcase içine atıyorsun

https://www.decathlon.com.tr/nh100-s...d_8502156.html

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Disk kilitimi ön tarafta bulunan torpido gözüne koyuyorum. Topcase de yazın yağmurluk bir kaç toz bezi ve market alışverişi için bir büyük bir de orta boyda bez poşetlerim var. 3,5 kg luk 1.8 mt zinciri de sele altı bagajaına koyuyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Disk kilidinin cırt cırtlı kılıfı var. bir de sele altı bagajda motorun tozunu almak için falan kullandığım eski bir havlu var ona sarıyorum, artık bagaj boşken giderken etrafa çarpıyorsa da zarar verme ihtimali olmuyor tangur tungur ses çıkarmıyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    benim torpidoyu gorseniz aglarsiniz yemin ediyorum. 500ml termos, telefon, disk kilidi ve yagmurluk koydum bugun yolda. Tam Cevat Kelle gibi geziyorum. Decathlondan 50lt kamp cantasi alayim ben artik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk kilitimi ön tarafta bulunan torpido gözüne koyuyorum. Topcase de yazın yağmurluk bir kaç toz bezi ve market alışverişi için bir büyük bir de orta boyda bez poşetlerim var. 3,5 kg luk 1.8 mt zinciri de sele altı bagajaına koyuyorum.
    Hocam o nasil zincir ? Benim zincir 19kg. Alamadim gezide yanima )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çanta tıka basa dolu değilse içine hiç bir şey koyamıyorum. Disk kilidini filan cebimde taşımam gerekiyor. Çünkü ne koyarsam sağa sola vuracak.

Tek parça iç çantaları çözüm olarak görmüyorum çünkü onun içinde sağa sola gezecek ne koyarsam.

Kapağa takılan, genelde çanta modeline özel, fileler var. Bir de Aliexpress'te arka çanta düzenleyici özel çantalar gördüm. Ancak bunları TR'de satan bulamadım. Acaba forum ahalisi bu probleme nasıl çözüm buluyor?
    strafor ile bir organizer yapabilirsiniz içerde bölmeler oluşturarak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)