Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

03.06.2021 Bajaj zammı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    5 mart 2021 tarihinde, 6000 km de, çiziksiz bir dominar 400 ug i 37 e aldım. Gelinen nokta içler acısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    şuraya 2016 faturamı bırakayım da halimizi daha net görelim. pulsar 200ns 2016

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuraya 2016 faturamı bırakayım da halimizi daha net görelim. pulsar 200ns 2016
    https://i.hizliresim.com/j02ytw3.jpg
    r25 versiyonu var bende de 2015 model kemiksiz 11k, kemikli 13k. boş boş Tracer düşlüyorum.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Fu Fu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulağımızın arkası kaldı avrupada 2 3 sene kullandıkları araçlar motosikletler çöp oluyor bizim burada 5 yıllık motor 30 bin tl diyor
    anadan doğarken şanslıysan kaderinde zenginlik varsa yaşıyorsun yoksa asgari ücretle ömrünü tamamlıyorsun
    Ülkedeki pahalılığın daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin bitmiş durumda olması konusunda bir itirazım yok, ancak Avrupa'da kimse 2-3 yaşında araçları çöpe atmıyor. Yunanistan'da yeni motosiklet gördüğü zaman şaşırır insanlar (tabii ki şaşırmazlar da işte ender olan bir durumdur). Yüzbinlerce km devirmiş bir sürü eski motoru faal şekilde kullanılırken görebilirsiniz.
    Sadece Yunanistan değil Avrupa'nın pek çok yerinde otomobiller de motosikletler de Türkiye'dekinden çok daha uzun seneler kullanılıyorlar. E biraz biraz bugün yaşadığımız durumların arkasındaki sebeplerden biri de bu. Bizde saçma sapan bir çöp muamelesi yapma huyu var.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkedeki pahalılığın daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin bitmiş durumda olması konusunda bir itirazım yok, ancak Avrupa'da kimse 2-3 yaşında araçları çöpe atmıyor. Yunanistan'da yeni motosiklet gördüğü zaman şaşırır insanlar (tabii ki şaşırmazlar da işte ender olan bir durumdur). Yüzbinlerce km devirmiş bir sürü eski motoru faal şekilde kullanılırken görebilirsiniz.
    Sadece Yunanistan değil Avrupa'nın pek çok yerinde otomobiller de motosikletler de Türkiye'dekinden çok daha uzun seneler kullanılıyorlar. E biraz biraz bugün yaşadığımız durumların arkasındaki sebeplerden biri de bu. Bizde saçma sapan bir çöp muamelesi yapma huyu var.
    Hocam bizde de parca fiyatlari oyle ucuz olsa, kimse bajajin suratina bakmaz. Aliriz 15 yasinda 4 silindir japon, 1 asgari ucrete yeniler mis gibi bineriz.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    ilandaki motorumu kaldırdım bende .devir eldekine bakma devri.motor falan yenilenbmez bu şartlarda

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    2015te 2750tl ye bajaj boxer almıştım hala da duruyor satmayacağım da
    2021 jet 14 aldım 24.5k ya martta şu an 29k olmuş artık bu ülkede bişey yenilemek vs lüks oldu eldekini tutma ve iyi bakım yapma zamanı

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bizde de parca fiyatlari oyle ucuz olsa, kimse bajajin suratina bakmaz. Aliriz 15 yasinda 4 silindir japon, 1 asgari ucrete yeniler mis gibi bineriz.
    Parça değil, herhangi bir şeyin fiyatı yüksek bizde.
    Yalnız Avrupa'da da o bedavaya alınan (sanırım o yüzden çöp zannedilen) ucuz otomobil / motosikletleri yaşatmanın maliyeti bambaşka bir konu. €800'e nispeten temiz bir E36 BMW bulabiliyorsun mesela, ama işte yakıt pompaso bozuluyor, €600 istiyorlar.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça değil, herhangi bir şeyin fiyatı yüksek bizde.
    Yalnız Avrupa'da da o bedavaya alınan (sanırım o yüzden çöp zannedilen) ucuz otomobil / motosikletleri yaşatmanın maliyeti bambaşka bir konu. €800'e nispeten temiz bir E36 BMW bulabiliyorsun mesela, ama işte yakıt pompaso bozuluyor, €600 istiyorlar.
    hocam avrupada 600 euro ise burda 6000tl + böbrek.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Türkiye sınırından arabayla çıkıp Yunanistan’a 2 kere gittim Selanik, Kavala, Keramoti, Halkidiki, Thassos gezmiştim inanın yeni otomobil, yeni motosiklet hatta yeni traktör bile göremezsiniz insanların telefonlarına dikkat ettim İphone 7 kullanılan bir zaman dilimiydi ve millet gayet iPhone 4-5 kullanıyordu ama ne zaman ki tekrar sınır kapısından Türkiye’ye dönüp girdik bir anda hard kapitalizm yüzünü tekrar gösterdi inanılmaz bir tüketim toplumuyuz biz. Arabalar bir anda güncellendi, telefonlar en son model oldu, insanların kullandığı tüm eşyalar, araçlar, objeler her şey son model. Buna benzin istasyonlarındaki pompalar bile dahil. Çok zengin bir milletiz de alım gücümüz mü yüksek? Yok biz kompleksliyiz ve kapitalizmin kucağına oturmuşuz da ondan.

Ülkemizde yeni cep telefonu alacak bir asgari ücretlide muhtemelen şu mantalite mevcut; “Olmuşken iyisi olsun” adam 2800 lira aylık ücret alıp iPhone12 alıyor. Yani alsın tabii ki keyfi bilir ama bu bence biraz ülkedeki statü sembollerinin çok komik olması ve kompleksli bir tarafımızın da olduğundan kaynaklanıyor.

Son bir örnek verip gidiyorum sene 1998 Renault Laguna modelini çıkarmış ve araç bütün uyarılarını konuşarak sesli olarak yapıyor mesela kapıyı açtınız hemen bir abla geri plandan “Passenger door is open now” diyor vs. Benim bir arkadaşım o sene bu araçtan alıp Tatile gidiyor tatilde araca yabancı uyruklu Norveçli kızları alıyorlar yolda giderken tabi bizimkiler başlıyorlar arabayı konuşturmaya ne kadar uyarı varsa bilerek açıyorlar ki araba konuşsun ve kızlar etkilensin ama sonuç maalesef hüsran oluyor etkilenmesini bekledikleri kızlar bu hareketler sonucunda iniyorlar müsait bir yerde.

Yani telefonla, arabayla, motorla statü sahibi olunmaz o statü senin genlerinde, ailende, kanında yoksa bu olsa olsa görmemişlik olur. Avrupa toplumlarında bu görmemişlik yok dolayısıyla insanlar asgari ücret aldığı halde iPhone12 almak İçin kredi çekmiyorlar mesela.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye sınırından arabayla çıkıp Yunanistan’a 2 kere gittim Selanik, Kavala, Keramoti, Halkidiki, Thassos gezmiştim inanın yeni otomobil, yeni motosiklet hatta yeni traktör bile göremezsiniz insanların telefonlarına dikkat ettim İphone 7 kullanılan bir zaman dilimiydi ve millet gayet iPhone 4-5 kullanıyordu ama ne zaman ki tekrar sınır kapısından Türkiye’ye dönüp girdik bir anda hard kapitalizm yüzünü tekrar gösterdi inanılmaz bir tüketim toplumuyuz biz. Arabalar bir anda güncellendi, telefonlar en son model oldu, insanların kullandığı tüm eşyalar, araçlar, objeler her şey son model. Buna benzin istasyonlarındaki pompalar bile dahil. Çok zengin bir milletiz de alım gücümüz mü yüksek? Yok biz kompleksliyiz ve kapitalizmin kucağına oturmuşuz da ondan.

Ülkemizde yeni cep telefonu alacak bir asgari ücretlide muhtemelen şu mantalite mevcut; “Olmuşken iyisi olsun” adam 2800 lira aylık ücret alıp iPhone12 alıyor. Yani alsın tabii ki keyfi bilir ama bu bence biraz ülkedeki statü sembollerinin çok komik olması ve kompleksli bir tarafımızın da olduğundan kaynaklanıyor.

Son bir örnek verip gidiyorum sene 1998 Renault Laguna modelini çıkarmış ve araç bütün uyarılarını konuşarak sesli olarak yapıyor mesela kapıyı açtınız hemen bir abla geri plandan “Passenger door is open now” diyor vs. Benim bir arkadaşım o sene bu araçtan alıp Tatile gidiyor tatilde araca yabancı uyruklu Norveçli kızları alıyorlar yolda giderken tabi bizimkiler başlıyorlar arabayı konuşturmaya ne kadar uyarı varsa bilerek açıyorlar ki araba konuşsun ve kızlar etkilensin ama sonuç maalesef hüsran oluyor etkilenmesini bekledikleri kızlar bu hareketler sonucunda iniyorlar müsait bir yerde.

Yani telefonla, arabayla, motorla statü sahibi olunmaz o statü senin genlerinde, ailende, kanında yoksa bu olsa olsa görmemişlik olur. Avrupa toplumlarında bu görmemişlik yok dolayısıyla insanlar asgari ücret aldığı halde iPhone12 almak İçin kredi çekmiyorlar mesela.
    Çok doğru bir tespit, tebrik ediyorum.

Bunun farkına varabilsek 1 yılda bambaşka bir ülke haline geliriz ama biz hala bir kahvaltıya 70 TL vermeyi, 50 cc suya 5 TL ödemeyi bile normal zannediyoruz. AKP'nin Türkiye'ye en büyük zararı halkın harcama konusundaki ayarını bozması olmuştur. Bunu da vergi toplamak için kasten yaptılar. Bodrumda 350 TL'ye pide yiyen adam 20 TL vergi ödüyor, sen yaşadığın şehirde aynı pideye 2 TL vergi ödüyorsun. Ama tabi iş dönüp dolaşıp halkın aptallığında bitiyor. İnsanların kafalarında bir malın "ederi" algısı olsa, o harcamaları yapmazlar. O telefonlar da, o arabalar da, o motosikletler de, o evler de o paraları etmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dominar 250 37.000 tl olmus beyler bayanlar.
    Diger modeller de zamlanmis.
    en büyük rakibi CF Moto 250 NK düne kadar 28350 TL idi.
    dün ona da zam geldi. artık 32500 TL. ama hala 28350 ye 31500 e alabilenler var eski stoklardan.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)