Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alüminyum yapıştırmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar MT ailesi. Şimdi bir sorunum var. Nmax 155 im var. Radyatör kapağını tutan 3 tane vidam var. Birtanesi kırılmış vidayla birlikte. Vidayı soktum de o kırılan yuvayı yerine yapıştırabilecegim bir yapıştırıcı varmı. Megabond gördüm kullanıp deneyen varmi Yada başka bir önerisi olan. Kaynak atılabilecek bir parça değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Üstüne karbonat döküp japon yapıştırıcı damlatın , kemik gibi olur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    çift bileşenli epoksi yapıştırıcı almalısın.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    sunfix ya da 404 gibi çift bileşenli epoksi türü yapıştırıcı yapıştırır metali.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    En iyi çözüm İran macunu diye geçen yapıştırıcı.
    Onu bulamazsanız eğer, bizim çoğunlukla kullandığımız yöntem karbonat Japon yapıştırıcısı karışımı.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sunfix var fakat antifrize maruz kaldı mı çözünür mü bilmiyorum sunfixin birde tek bileşenli yeşil renk olan sıvılar için yapıştırıcısı var ikisinide araştırmanı tavsiye ederim.

radyatör kapağını tutan vida kısmını anlamadım?radyatör koruma?Plastik bildiğim kadarıyla.Plastik için uygun olan tüm yapıştırıcılar olur.civatayla bağlamadan önce daha geniş bir pul kullanarak kırılan yüzeye uygulanan gerilimi azaltırsın.
    levend84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar MT ailesi. Şimdi bir sorunum var. Nmax 155 im var. Radyatör kapağını tutan 3 tane vidam var. Birtanesi kırılmış vidayla birlikte. Vidayı soktum de o kırılan yuvayı yerine yapıştırabilecegim bir yapıştırıcı varmı. Megabond gördüm kullanıp deneyen varmi Yada başka bir önerisi olan. Kaynak atılabilecek bir parça değil.
    vida yuvanın içindeyken başı kırılmış sanırım?
    çözüm: içeri karbür uçlu matkap sallayacaksınız. içerdeki vidayı ve vida yatağını eritip dümdüz hale getirecek.
    daha sonra kılavuzla yeniden diş açtıracaksınız. bir numara büyük vida ile vidalayacaksınız artık bundan sonra.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)