Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Zamlardan sonra bisiklete binme kararı aldım ağalar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde kilo vereyim diye akşam yemeğinde yalnızca salata yedim. Doydum gibi ama bir saat sonra acıktım, 2 saat sonra da artık dayanamıyorum diye sucuklu tost yaptım, boşuna salata yemiş oldum yani. Yaz geldi biradan alınan kalorilere yer açmak için yemeği azaltmam lazım ama zor olacak gibi.
    Zaten pandemi yüzünden evden çalışmaktan iyice hareketsiz kaldım. Bütün gün bilgisayar başında olunca dışarı çıkıp yürümeye bile zaman kalmıyor, zaman olduğunda da çok yoruldum deyip salonda kanepede uyuyayım biraz diyorum. Bisiklet olsa bizim buralar çok yokuş, bu yaştan sonra bu yokuşları tırmanamam.
    yokuş çıkmanın da bir tekniği var, genelde iki vites küçültüp ayağa kalkarım, lastik hava basıncı da düşük olmasın performansı etkiler rampada, benim yaş 44 bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş çıkmanın da bir tekniği var, genelde iki vites küçültüp ayağa kalkarım, lastik hava basıncı da düşük olmasın performansı etkiler rampada, benim yaş 44 bu arada.
    Gençken yani 20'li yaşlarda Büyükada'daki Aya Yorgi'ye çıkan yokuşu bile rahat rahat çıkardım, ya da yaz tatillerinde dağ bisikletine 20-30 kilo kamp malzemesi yükler 10-15 gün kamplı tur yapardım, ya da Beşiktaş zincirlikuyu arası her sabah Barbaros bulvarını tırmanıp işe giderdim de akşam dönüşte yaptığım yol yetmemiş gibi Beşiktaşa Sarıyer üzerindne dolaşıp dönerdim. Ama artık yaşım 50'yi geçti, en son bisiklet süreli 15 yıl olmuş. Kendimi yormayayım diyorum. Tekniği unutmamışımdır ama kondisyonum kalmamıştır.

Neyse, ilk fırsatta şu katlanır bisikletlerden bakmaya gidicem. Hanıma diye alıcam ama arada kendim de binerim, evden yokuş aşağı sahile insem Büyükçekmece sahilinde sürsem, dönüşte de çıkamadığım yerde artık elimde çıkarırım.

Tern diye bir marka buldum, fiyatı yüksek ama kaliteli gibi. Mağazada yakından görüp beğenirsem almayı düşünüyorum.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençken yani 20'li yaşlarda Büyükada'daki Aya Yorgi'ye çıkan yokuşu bile rahat rahat çıkardım, ya da yaz tatillerinde dağ bisikletine 20-30 kilo kamp malzemesi yükler 10-15 gün kamplı tur yapardım, ya da Beşiktaş zincirlikuyu arası her sabah Barbaros bulvarını tırmanıp işe giderdim de akşam dönüşte yaptığım yol yetmemiş gibi Beşiktaşa Sarıyer üzerindne dolaşıp dönerdim. Ama artık yaşım 50'yi geçti, en son bisiklet süreli 15 yıl olmuş. Kendimi yormayayım diyorum. Tekniği unutmamışımdır ama kondisyonum kalmamıştır.

Neyse, ilk fırsatta şu katlanır bisikletlerden bakmaya gidicem. Hanıma diye alıcam ama arada kendim de binerim, evden yokuş aşağı sahile insem Büyükçekmece sahilinde sürsem, dönüşte de çıkamadığım yerde artık elimde çıkarırım.

Tern diye bir marka buldum, fiyatı yüksek ama kaliteli gibi. Mağazada yakından görüp beğenirsem almayı düşünüyorum.
    Kondisyon başta düşük olur 5km zor binersiniz ama düzenli bindikçe aynı antreman gibi zamanla çok rahat gelecek, Tern dediğiniz için katlanır bisiklet bakıyorsunuz sanırım, Tern ve Dahon bu kategoride iyi markalardır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Çikilacak olan yoksa kısa ise dediginiz gibi cikilabilinir. Ama uzun bir yokuş ise oturarak cikmak en mantikli cözümdür. Selenin oturabildiginiz kadar arkasina oturulur ve Pedal cevirmeye devam edilir. Yoksa gercektwn dik bir yoksa ise gerekirse Vites 2 den fazlada kucultülebilinir. Eğer SPD Pedalen bir bisikletiniz varsa Pedalen bir tanesi ile basilirken diğer Pedalen yukariya doğru cekersiniz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çikilacak olan yoksa kısa ise dediginiz gibi cikilabilinir. Ama uzun bir yokuş ise oturarak cikmak en mantikli cözümdür. Selenin oturabildiginiz kadar arkasina oturulur ve Pedal cevirmeye devam edilir. Yoksa gercektwn dik bir yoksa ise gerekirse Vites 2 den fazlada kucultülebilinir. Eğer SPD Pedalen bir bisikletiniz varsa Pedalen bir tanesi ile basilirken diğer Pedalen yukariya doğru cekersiniz.
    SPD pedalım yoktu bisiklet sürdüğüm zamanlar ama pedala kayışlar şeklinde olan eski usul kalpiyeler vardı, yokuş çıkarken çok farkediyor, pedala hem basarken güç veriliyor hem de diğer ayakla çekerek de güç verdiği için çok verimli oluyor. O zamanlar SPD pedallar yeni çıkmıştı, bir türlü ona para ayıramamıştım, şimdi ucuzlamış ve çeşidi bol olmuştur.

Bir de iyi yokuş çıkabilmek için bisikletteki vites ve dişli donanımının da iyi olması gerekiyor. Shimano'nun orta düzey ekipmanları olan bisikletimle yokuş yukarı vites değiştirmek çok zor oluyordu ama sonradan üzerinde shimano'nun en üstün bir altı seri ekipman olan bisiklet aldığımda en dik yokuşta bile vitesler tıkır tıkır geçiyordu sorunsuz. O bisikletimi 95 yılında 1500 mark (alaman markı, şimdi kalktı piyasadan) verip bir yıl taksit ödemiştim ama o kadar para verdiğime değmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Kondisyon başta düşük olur 5km zor binersiniz ama düzenli bindikçe aynı antreman gibi zamanla çok rahat gelecek, Tern dediğiniz için katlanır bisiklet bakıyorsunuz sanırım, Tern ve Dahon bu kategoride iyi markalardır.
    Katlanır bakıyorum çünkü asıl olarak eşime alıcam, iki de çocuk var onların bisikletleri ile bizim arabaya sığdırıp sahile inebilsin bir de evde çok yer kaplamasın diye daha büyük bir şey bakmıyorum. Ama bisikleti beğenirsem sonrasında bir tane de kendime alma niyetim var. Dohan çok pahalı geldi, tern sahiden gözüme kaliteli gelirse yine pahalı ama alayım uzun yıllar kullanırım dedim. Önümde 2 yıl vakit var çocukları bisikletleri 2 yıl daha idare eder sonra onlar da büyük bisiklet isteyecek, o zaman kendime hiç alamam, bu arada ne alacaksam yanımıza kar kalır.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş durumun kötü, yağ birikimi oluyor dikkat et. Kalp damar sağlığı için her gün düzenli olarak spor yap.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Desene bisiklet de olsa kaçış yok. O para ödenecek!
    Mustafa hani 5 yıl önce bypass oldum ya acaba velespiti almadan önce bir kalp doktoruna sorsam daha mı iyi olur?
    bursevi

Motosikleti
    Yok.
    Bahsettiginiz pedallar ile durmaya yakın almak istersen az düsmedim. Yarislara katildigim zamanlarda SPD pedallar daha yeni yeni oraya cikiyorlardi ve dediginiz gibi çok pahaliydilar.
    O zamanları antrenörümüz bizi mi kandiriyordu bilmiyorum ama yokuşu malzeme değil siz cikarsiniz derdi. Ama disli oranlari ile soylediginizin sonuna kadar katiliyorum. Aynı kol ne kadar küçük ruble.ne kadar büyük olursa yokuş o kadar rahat cikiliyor.
    Türkiye'de yağını olur olmadigini hatta olur olmadigini bilmiyorum ama cwki kancasina takilabilinen bisiklet tasiyicilarindan edinebilirseniz katlanir bisikletten daha rahat edeceginizi dusunuyorum. Katlanir bisikletler katlandiklari zaman çok az yer kaplamiyorlar.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)