Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet ile arabalı vapur kullanımı hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Herkese selamlar;
    Motorsiklet ile arabalı vapur kullanacağınız zaman sırada bekliyor musunuz? Eğer beklemiyorsanız bir sorun yaşadınız mı? Motorsikleti park ettikten sonra eğer dalga varsa ve vapur sallanıyorsa ne yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;
    Motorsiklet ile arabalı vapur kullanacağınız zaman sırada bekliyor musunuz? Eğer beklemiyorsanız bir sorun yaşadınız mı? Motorsikleti park ettikten sonra eğer dalga varsa ve vapur sallanıyorsa ne yapıyorsunuz?
    Arabalardan öne alıyorlar motosikletler için park alanları var oraya park ediyoruz görevli gelip motosikleti yere kancalar vasıtası ile bağlıyor.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Herkese selamlar;
    Sirada beklemek derken binis sirasinda mi beklemeyi mi kastediyorsunuz ?

Ben gorevliler ne derse onu yapiyorum, bekleyin derlerse bekliyorum, suraya koyun derlerse oraya koyuyorum. Su, yag gibi bir sey gorursem uyariyorum baska yere koyayim diyorum. Kafama gore is yapmiyorum. Istanbul icin konusursak, Eskihisar-Topcular feribotlarinda genelde en sagda motosiklet icin bir serit oluyor, oraya biraktiriyorlar. Pendik-Yalova feribotunda beni en son bindirmislerdi mesela.

Kendim Turkiye' de denk gelmedim ama yurt disi videolarinda gordum, perlon benzeri halatlar verip yerdeki baglanti noktalarinizi baglamanizi bekliyorlar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bilet gişesinde genellikle sıra olmuyor. Olsa bile en fazla bir, iki araba orada sıraya giriyorum. Çok sıra olursa müsaade isteyip geçerim. Biletten sonra direk sıra beklemeden arabalı vapura biniyorum. Genellikle arabaların park etmediği merdiven altı gibi yerlere bırakıyorum.

Arabalarla ayrı kategoride ve onların yerine park etmediğim içinde bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Not: Yerler demir olduğu için çok kaygan oluyor aman sert hareketler yapmayın.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    gisede sıra verse rica edip kafadan girerim giseden sonra direkt vapura ama denildigi gibi arabalarin cektigi yere cekmem arabalarin girmedigi kör yerlere cekerim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen hafta Harem-Sirkeci kullandım. Hem gidiş hem dönüşte de en öne geçtim, kimse yadırgamadı. Motoru da arabaların park ettiği alana değil de yandaki ceplerden birine park ettim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Arabalı vapurlara binerken dikkat etmen gereken tek şey şu , vapurun iniş tarafı zemin genellikle ıslak olur ve demir üstü fena kaygandır , boşalan vapura önce yanda bekleyen motosikletleri alırlar , bazı motorcular boş vapurun içinde kaptırıp uca gelince çat diye yere yapışıverir , öyle abs ye falanda güvenmeyin ıslak demir acayip kayıyor resmen buz , çekiş kontrollü abs li 1200 cc Triumph Tiger gözümün önünde balerin gibi döndü yere yapıştı..
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sıra beklemeyin en öne gidin, görevli sizi yönlendirecektir. Yazili olmayan kurallardan birisi... Şansliyiz ��

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Dalga olduğunda Bandırma-Yenikapı feribotunda halatla yan ayaga alip, halatla yerdeki kancalardan bağlamışlardı, normalde yan ayakta, baglanmadan sorunsuz gidiyor.

Motosikleti
    RS200
    Bayramlarda ve uzun tatil vakitlerinde Çanakkale feribotunda ucu bucağı gözükmeyen kuyruklar oluyor. Bazen 2-3 saat beklediği oluyor insanların. Haliyle; bekleme süresiyle orantılı olarak, insanlardaki sinirlilik hali de artıyor. Mantıken arabaların ve motorların park yerleri ayrı olduğu için motorun öne geçmesi problem yaratmamalı ama insanın ve tahammülün az olduğu yerde, mantık bazen arka planda kalabiliyor. Az da olsa böyle tartışmalara denk geldiğim için size sormak istedim. Cevaplar için teşekkür ederim herkese

Mertkewell37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende hgs falan yok anadolu avrupa yakası kullanıyorum gezi amaçlı 8lira ücret alıyor sıra beklemiyorum öne geçip bekliyorum zaten görevliler ilk motorcuları alıyor sağ ve sol kenarlara orta sehpam olduğu için orta sehpada tutuyorum yıkılmaması için he yağmurlu rüzgarlı kötü havalarda kullanmadım...

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eceabat canakkale / Geyikli Bozcaada kilometrelerce olan siraya hic girmeden motorla girdim dostm sira bekleme konusunu kafana takma gir zaten isgal ettiğin alan cok falza olmadigi icin her hangi bir aracin yanina kaynatiyolar hemen seni. Beklersende en onde motorlara ayri yer var hepsi oraya geciyor normalde.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda bu tür konular gördüğünde aslında herşey daha iyi ortaya cıkıyor durum.

Arabalar bizi görmüyor , bizi araçtan saymıyor diyoruz fakat bircok konuda arabalardan farklı muamele bekliyoruz.Biz kendımızı normal araç saymazken doblocu abi niye saysın?

İzmir feribotunda bilen bilir belli saatlerde sıra olur. Genel olarak feribotta dışarda kalan araç pek olmaz. Dışarda kalma durumu olacak olur ise dolan feribota önden girmeye calısan motora laf etmem cunku zaten araç yerine koymuyor aleti.

Ancak sırada beklerken cakallık yapıp öne geçen motorcuya izin vermem. Adam gibi beklesin sırasını. Zaten motoru genelde araçların oldugu kısma değil araçların yan taraflarındakı alanlara koyuyorlar, yani en son girse de ona koyacak yer oluyor ilk girse de. Araç muamelesi görmek istiyor ise araç gibi beklemeli.

Bu arada ben motorla gittiğmide geç diyen görevli görmedim. onlarda sıra ile aldı.

yazın Bandırma - yenikapı feribotunu sık kullanıyorum. motosikletleri hiç bekletmeden alıp arabalardan ayrı bir alana park ettiriyorlar. ben de her seferinde yan ayağa mı alsam orta sehpaya mı alsam tereddütü yaşıyorum.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arabalar bizi görmüyor , bizi araçtan saymıyor diyoruz fakat bircok konuda arabalardan farklı muamele bekliyoruz.Biz kendımızı normal araç saymazken doblocu abi niye saysın?

İzmir feribotunda bilen bilir belli saatlerde sıra olur. Genel olarak feribotta dışarda kalan araç pek olmaz. Dışarda kalma durumu olacak olur ise dolan feribota önden girmeye calısan motora laf etmem cunku zaten araç yerine koymuyor aleti.

Ancak sırada beklerken cakallık yapıp öne geçen motorcuya izin vermem. Adam gibi beklesin sırasını. Zaten motoru genelde araçların oldugu kısma değil araçların yan taraflarındakı alanlara koyuyorlar, yani en son girse de ona koyacak yer oluyor ilk girse de. Araç muamelesi görmek istiyor ise araç gibi beklemeli.

Bu arada ben motorla gittiğmide geç diyen görevli görmedim. onlarda sıra ile aldı.
    Ben sizin değinmek istediğiniz konuyu anladım fakat feribot sırası beklemekle, bahsettiğiniz konunun alakası olduğunu düşünmüyorum. Feribotta araba için ayrı motor için ayrı yer varken araba sırası beklememekle, arabaların trafikte bizi görmemesi arasında bir ilişki göremiyorum. Herkes kullandığı aracın avantajını yasal sınırlar çerçevesinde kullanabilmeli.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalardan öne alıyorlar motosikletler için park alanları var oraya park ediyoruz görevli gelip motosikleti yere kancalar vasıtası ile bağlıyor.
    7 8 kere bindim hiç bağlamadılar benim motoru :D kenara çek ok diyip bıraktırdılar hep
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sizin değinmek istediğiniz konuyu anladım fakat feribot sırası beklemekle, bahsettiğiniz konunun alakası olduğunu düşünmüyorum. Feribotta araba için ayrı motor için ayrı yer varken araba sırası beklememekle, arabaların trafikte bizi görmemesi arasında bir ilişki göremiyorum. Herkes kullandığı aracın avantajını yasal sınırlar çerçevesinde kullanabilmeli.
    Motosıkletın yasalar harici boyut amacıyla avatantajları var ama mesela kucuk oldugu ıcın emnıyet serıtınden gıdebılırken gıtmıyor giderse ceza yiyor. Cunku kurallar böyle diyor.

Feribot alanında görevli ya da tabela ile motosikletlere öncelik verildiğine dair bir bilgilendirme olmuyor ise etik ve kurallar çerçevesinde öne gecme hakkınız yoktur. O hakkı siz "aracım kucuk be benım alanım ayrı" olarak kendımıze tanımış oluruz. Yukarda demeye calıstıgım sey de bu zaten motosıkletın trafıkte kabul görmesini bekliyorsak motosıkletın de otomobıl gibi kurallara baglı oldugunu kabul etmemiz gerekir

Söyle acıklayayım, izmirde bircok motosıklet kulubu mevcut, bu adamlar yeri geliyor 1 kişi yeri geliyor 50 kişi geziyor. Aracının yerinin ayrı oldugu ıcın 20 motorlu onunuze gecse hosunuza gider mi? Feribota biniş tek tek oluyor, 20 motosıkletlinin biniş süresi 20 arabadan farklı değil.

1 motosıkletinin biniş süresi de 1 arabadan farklı değil. Yani yeri ayrı olsa bile ha araba önünüze gecmiş ha motor, hiçbir farkı yok.

Alanın ayrı olması noktası sadece feribot dolmak uzere ıse motorcunun one gecmesi anlamına gelir. Cünkü yeri ayrı ve binmesi bir otomobili engellemez.

ha yukardaki 20 motorcu bindiği zaman , onlar arac yerlerini isgal eder cunku ızmırde motora ayrı yer degıl yanlara koyma ıznı var. yanlar zaten bırkac motorda doluyor. sonra araba yerıne park edıp baskalarının bınmesını engellemeye baslıyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Motosıkletın yasalar harici boyut amacıyla avatantajları var ama mesela kucuk oldugu ıcın emnıyet serıtınden gıdebılırken gıtmıyor giderse ceza yiyor. Cunku kurallar böyle diyor.

Feribot alanında görevli ya da tabela ile motosikletlere öncelik verildiğine dair bir bilgilendirme olmuyor ise etik ve kurallar çerçevesinde öne gecme hakkınız yoktur. O hakkı siz "aracım kucuk be benım alanım ayrı" olarak kendımıze tanımış oluruz. Yukarda demeye calıstıgım sey de bu zaten motosıkletın trafıkte kabul görmesini bekliyorsak motosıkletın de otomobıl gibi kurallara baglı oldugunu kabul etmemiz gerekir

Söyle acıklayayım, izmirde bircok motosıklet kulubu mevcut, bu adamlar yeri geliyor 1 kişi yeri geliyor 50 kişi geziyor. Aracının yerinin ayrı oldugu ıcın 20 motorlu onunuze gecse hosunuza gider mi? Feribota biniş tek tek oluyor, 20 motosıkletlinin biniş süresi 20 arabadan farklı değil.

1 motosıkletinin biniş süresi de 1 arabadan farklı değil. Yani yeri ayrı olsa bile ha araba önünüze gecmiş ha motor, hiçbir farkı yok.

Alanın ayrı olması noktası sadece feribot dolmak uzere ıse motorcunun one gecmesi anlamına gelir. Cünkü yeri ayrı ve binmesi bir otomobili engellemez.

ha yukardaki 20 motorcu bindiği zaman , onlar arac yerlerini isgal eder cunku ızmırde motora ayrı yer degıl yanlara koyma ıznı var. yanlar zaten bırkac motorda doluyor. sonra araba yerıne park edıp baskalarının bınmesını engellemeye baslıyor.
    20 motorcu bindiğinde iş değişir fakat, sen de İzmir'lisin biliyorsun, 2-3 motorcu en öne geçeriz, kimse binmeden feribota girer, en ön sağ tarafa hiç bir otomobilin park edemeyeceği yere 2-3 motoru koyar keyfimize bakarız. izmir'de prosedür böyle maalesef.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS

Herkes kadar bekleyeceksem araba gibi ortaya koyar çıkar yukarıda keyifle çayımı içerim. Adamlar bizi araç yerine koyup normal bir park yeri açmamış ki, artan kenara köşeye, boşluğa sığdırıyorlar.

Buradaki mevzu park yeri kalır mı, feribot dolar mı mevzusu değil ki. Beni zaten ayrı bir yere koyacaklar. Diğerleriyle bir alakam yokken neden güneşin, yağmurun altında bekleyeyim. Gider motosikletimi koyar üst kata çıkar denizi izlerim hiçbir işim yoksa.

Bu konu hakkında geçen gün bir yunus polisle sohbet ettim. Emniyet şeridi kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz diye. Adam İstanbul gibi bir şehirde motosiklet kullanmayı göze alan insan rahat rahat kullansın genel uygulama yoksa, evrak için çevirmeleri gerekmedikleri sürece kimse ceza yazmaz dedi. Zaten bir de biz trafiğe dahil olsak İstanbul trafiği iki katına çıkar hiç katlanılmaz dedi. Normalde yasak olduğunu bilerek, sadece trafik kitlendiği zamanlar akış hızının çok üstüne çıkmadan, dikkatli bir şekilde kafan rahat gir dedi.

Biz de aracız ama dezavantajlarımız dolusuyla var, bir zahmet bazı avantajları olsun. 50 yaş üstü tayfa hala motosiklet sadece sağ şeritten gidebilir düşüncesinde. Solda görünce sıkıştırmak için uğraşıyor adamlar. E ben de kırmızı ışıkta, vapur sırasında, trafik olan bilimum yerde yanlarından süzülerek geçiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 8 kere bindim hiç bağlamadılar benim motoru :D kenara çek ok diyip bıraktırdılar hep
    İstanbuldan Bursaya dönücektik ya çok dalga var diye yada şehirler arası yolculuk diye bağladılar. Motosiklet için park yeri vardı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler