Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cevizlibağ Motosiklet Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar sabah yan yolda giderken gördüm.E-5'de ciddi bir kaza vardı.Kazadaki arkadaş iyimidir,durumu nasıldır bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kaza su sanirim;
    https://www.sondakika.com/haber/habe...agir-14161954/

Birkac fotograf var, haberde gorgu taniklarinin soyledigine gore motosiklet surucusunun dustukten sonra yuzunu yere vurdugu ve burnunun kirildigi yazilmis. Eger fotograflardaki cene acilir Shoei kask motosiklet surucusune aitse, acik ya da cene acilir kask kullananlari tekrar tekrar uyaralim derim.

espresso bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Emniyet şeridi denilen yere bakın ne kadar talihsiz bir yerde arıza yapmış araba.
    Ve bir kez daha bu bize şunu gösterdi; Trafikte en sağ şeritten kaptırıp gitmeyin, emniyet şeridindeyseniz de nasıl olsa önüm boş diye düşünmeyin önünüz bir anda doluveriyor maalesef. Her zaman çok çok temkinli olmak sürekli mikroişlemci gibi trafiği taramak ve okumak gerekiyor. Şimdi diyeceksiniz ki olacağı varsa olur önüne geçemezsin. Ben de derim ki o zaman biz önlemimizi alalım gerisini Allaha bırakalım. Tez vakitte acil şifalar inşallah GS'ci arkadaşımıza.
    espresso bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza su sanirim;

Birkac fotograf var, haberde gorgu taniklarinin soyledigine gore motosiklet surucusunun dustukten sonra yuzunu yere vurdugu ve burnunun kirildigi yazilmis. Eger fotograflardaki cene acilir Shoei kask motosiklet surucusune aitse, acik ya da cene acilir kask kullananlari tekrar tekrar uyaralim derim.

https://foto.sondakika.com/haber/202...161954_osd.jpg

Evet bu çok teşekkür ederim.İnşallah ardaştan kötü bir haber duymayız.Ayrıca çene açılır kask kullanmamaya çalışın.Daha zor olsada daha rahatsız olsada.Kanınız akacağına teriniz aksın...

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Her gün akşam geçtiğim yol. Cevizlibağ yol ayrımını geçtikten hemen sonrası. Araba sapağa girmek için ani bir hamle ile durup geri gelmeye çalışmadıysa, arkadaş dalgın olmalı. Acil şifalar diliyorum umarım önemli birşeyi yoktur. Yol ayrımlarında ekstra dikkat edelim arkadaşlar. Aniden sapağa giren o kadar çok ki sürekli denk geliyorum. Adam bakıyor ileride trafik varsa aniden ilk ayrımdan çıkıp yan yoldan gitmeye çalışıyor.
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu çene açılır kask kadar palavra bir şey yok. Umarım en ufak zararla atlatır. Acil şifalar arkadaşa

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyetten giden motosiklet ve emniyete giren arabanın sonucu sanırım. plakada istanbul değil, istanbul'da emniyet şeridinde motorcuların olduğunu bilmiyor olabilir. 3 şeritli yolda doğru düzgün bir emniyet şeridi bile yok. ne yazık ki hayatımız yine siyasete, badem bıyıklara bağlı. suç şimdi kimin?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    ne çene açılırmış kardeşim yav.
    allah aşkına var mı bir haber de bu kadar çok sallanıyor çene açılıra? gerçekten anlayamıyorum insanlar yanlış bilgileniyor. korkuyor.
    kullandığım çene açılır sharp testinden 5 yıldız almış çene açılır kask.
    rahatlığından bahsetmeme gerek olduğunu düşünmüyorum. markete vs giderken veya kısa süreli durduğunda çeneyi açıp püfür püfür esmesi gibi bir şey yok. ki benim çene açılır almamın sebebi bunlar dahi değil. bunlar sadece bonusu.

ben gözlük kullanan biriyim ve sadece bu yüzden her kask taktığımda veya çıkardığım rutin olarak gözlüğü çıkarıp takmak istemediğim için çene açılır kask aldım.
    ne mi yapıyorum? çeneyi açıyorum gözlüğümi hiç çıkartmadan takıyorum. yani hem takarken hem çıkarırken çene açılır durumdayken çıkardığımda zerre gözlüğü çıkarmak zorunda kalmıyorum.
    sürdüğüm süre zarfında 10 km hızla dahi gitsem bir defa dahi o çene açılır kaskın çenesini açmadım.
    kaza sırasında da sharp testinden 5 almış bir kaskın çenesini açacağını düşünmüyorum.

bu durumun gerçekten aşırı abartıldığını düşünüyorum.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne çene açılırmış kardeşim yav.
    allah aşkına var mı bir haber de bu kadar çok sallanıyor çene açılıra? gerçekten anlayamıyorum insanlar yanlış bilgileniyor. korkuyor.
    kullandığım çene açılır sharp testinden 5 yıldız almış çene açılır kask.
    rahatlığından bahsetmeme gerek olduğunu düşünmüyorum. markete vs giderken veya kısa süreli durduğunda çeneyi açıp püfür püfür esmesi gibi bir şey yok. ki benim çene açılır almamın sebebi bunlar dahi değil. bunlar sadece bonusu.

ben gözlük kullanan biriyim ve sadece bu yüzden her kask taktığımda veya çıkardığım rutin olarak gözlüğü çıkarıp takmak istemediğim için çene açılır kask aldım.
    ne mi yapıyorum? çeneyi açıyorum gözlüğümi hiç çıkartmadan takıyorum. yani hem takarken hem çıkarırken çene açılır durumdayken çıkardığımda zerre gözlüğü çıkarmak zorunda kalmıyorum.
    sürdüğüm süre zarfında 10 km hızla dahi gitsem bir defa dahi o çene açılır kaskın çenesini açmadım.
    kaza sırasında da sharp testinden 5 almış bir kaskın çenesini açacağını düşünmüyorum.

bu durumun gerçekten aşırı abartıldığını düşünüyorum.
    sharp testi rüşvetle çalışan bir sistem. Parayı basan yıldızı alıyor

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kaza su sanirim;

Insanlar tepki gostermis, 1-2 satir daha yazayim. "Cene acilir kask motosiklet surucusune aitse" yazmistim, ona ait yazmadim. Kaldi ki asagidaki fotografta beyaz kask bir kadinin elinde gorunuyor, diger fotografta ise motosikletin onunde bir siyah kask var. Hangisi motosiklet surucusune ait belli degil su haliyle.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    acik ya da cene acilir kask kullananlari tekrar tekrar uyaralim derim.
    size değildi lafım. ki zaten sizin yazınızda şahsen kendi düşünceme ters yönde bir şey de görmedim. çene açılır kullanan kişiler dikkat etmeli de zaten açık kullanmamalı. onu kastetiğinizi düşünmüştüm şahsen.
    benim yazım alenen laf eden arkadaşa idi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilemiyorum o kadar ancak kaza yaptığımda çok da iyi iş görmüştü. direkt kafadan girmiştim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Insanlar tepki gostermis, 1-2 satir daha yazayim. "Cene acilir kask motosiklet surucusune aitse" yazmistim, ona ait yazmadim. Kaldi ki asagidaki fotografta beyaz kask bir kadinin elinde gorunuyor, diger fotografta ise motosikletin onunde bir siyah kask var. Hangisi motosiklet surucusune ait belli degil su haliyle.

Fotograflardan anladigim kadariyla siyah kask surucuye ait. Icindeki balaklava rengi, yerdeki kanli cene pedi kapali kask olabilecegini gosteriyor diye dusunuyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://sharp.dft.gov.uk/

gov.uk

https://sharp.dft.gov.uk/sharp-testing/

yok öyle birşey , öncelikle okuyun.
    Düz mantıkla da hadi oldu diyelim aynı markanın 1 yıldız ve 5 yıldız kaskı olmazdı.
    SuleymanE bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Burada tartışmamız gereken kaskın şekli şemali değil. Orta yaşlı bir Gs sürücüsü ki muhtemelen on binlerce km deneyimlidir, muhtemelen sakin sürüyordur, muhtemelen 50 tane eğitim almıştır, ona bile böyle bir kaza yaşatan hayat, bizim içimizden geçer.
    cıbılduck, Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada tartışmamız gereken kaskın şekli şemali değil. Orta yaşlı bir Gs sürücüsü ki muhtemelen on binlerce km deneyimlidir, muhtemelen sakin sürüyordur, muhtemelen 50 tane eğitim almıştır, ona bile böyle bir kaza yaşatan hayat, bizim içimizden geçer.
    Bu olay özelinde bana çok sakin sürüyormuş gibi gelmedi; arabanın hali haşat, arka komple yamulmuş.

Geçmiş olsun, bir an önce iyileşir inş.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öncelikle kaza yapan sürücüye acil şifalar dilerim. İnşallah kısa sürede iyileşir.

Kazanın nasıl olduğu belli değilken yorum yapmak saçma olur çünkü sonsuz sayıda olasılık var. Belki araba önüne aniden kırıp frene bastı ve motosikletlinin fren yapacak vakti bile olmadı, belki motosiklet sürücüsü aşırı dalgındı, belki bir acelesi vardı ve gereğinden çok daha hızlı sürüyordu, belki herkes olması gerektiği gibi gidiyordu ancak yola kaygan bir sıvı dökülmüştü ve tam o anda trafik durunca motosiklet sürücüsü duramayıp çarptı vs vs...

İhtimalleri daha onlarcasına çoğaltabiliriz ama kaza anını görmeden bir yorum yapmak çok zor.

Çene açılır kask konusuna gelirsek, shoei gibi bir markanın çene açılır kaskının basit çarpmalarda çene kısmı kolay kolay açılmaz merak etmeyin. Bu kasklar onlarca çarpışma testinden geçiriliyor.

Çene açılır kasklardaki asıl sorun birçok sürücünün sıcak havada rehavete kapılıp kaskını çenesi açık vaziyette kullanması. Özellikle GS gruplarında bu görüntüyle çok sık karşılaşıyorum, neredeyse tamamı çene açık kaskını çenesi açık kullanıyor.

Sharp konusuna da değinmeden geçemeyeceğim. Bu malum motopiksel kanalının yaptığı bir videoyla yalan yanlış bilgi kirliği oluştu, araştırmayı sevmeyen insanımız da bu cahil herife hemen inandı. Bir mühendis olarak ve bu konuyu araştırmış bir kişi olarak net konuşuyorum; sharpta parayı veren yıldızı alıyor diye bir şey söz konusu değil. Aksini iddia eden varsa kanıtlarıyla ve nedenleriyle açıklasın lütfen.

Arkadaşlar, ingiltere iş güvenliğinde dünya standartlarını belirleyen ülkedir. Ayrıca motosiklet kültürünün de avrupada merkezi konumundadır. İngiltereyi ülkemizle kıyaslamaya kalkmayın, adamların güvenlik anlayışıyla bizim ülkemiz arasında 100 yıllık fark var. Adamlar tamamen devlet destekli bağımsız bir araştırma kurumu kurup kaskları mağazalardan kendileri satın alıp test ediyor. Bizim bedava kask almak için 3 kuruş para karşılığı kask inceleyen dünkü motorcu youtuberlar da adamların bu kurduğu kuruluşu kötülüyor, insanımız da hiç araştırmadan buna inanıyor, şaka gibi...

Bana inanmak zorunda da değilsiniz, az ingilizceniz varsa girin sitesine kasklar ne şartlarda test ediliyormuş okuyun. Başka kaynaklardan sharp kurumunu araştırın. Sonra hala anlamadığınız, aklınıza yatmayan kısımlar olduysa detaylarını tartışırız.

Uzun lafın kısası çene açılır kaskınız varsa şeytana uyup çenesi açık kullanmayın dostlar.
    espresso, gurcanozturk, mgora ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kazayı yapan halis demir abimiz forum üyelerimizden ve eski sponsorlardan,sinbo firmasının sahipleridir.beyin ameliyatı olmuş kırıkları var hayati tehlikesi yokmuş.acil şifalar dilerim
    Samet Ağır, Cyan, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Aksam iş çıkışı geçtim yine oradan Cevizlibağ sapağından yaklaşık 100 metre ileride olmuş kaza. Yerde yağ izlerini görünce ulan be dedim. Birileri canıyla cebelleşti burada, birileri de geçip gidiyor işte bu kadar. Hayati tehlikesi olmadığına sevindim. Şifalar dilerim.
    furkanguvenc bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Allah acil sifalar versin. İlk kaza fotolarini gorunce bogazim dugumlenmisti. Cok sukur guzel haberler gelmis.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Fotograflardan anladigim kadariyla siyah kask surucuye ait. Icindeki balaklava rengi, yerdeki kanli cene pedi kapali kask olabilecegini gosteriyor diye dusunuyorum.
    Bu fotoğrafta iki tane beyaz kasklı motorcu var. Beyaz kask bunlardan birine ait olabilir. Kaskı elinde tutan bayan da büyük ihtimal sırt çantalı, mavi elbiseli abla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)