Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun silindirindeki delikten zorlayınca yağ atması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Motorun silindirinin solunda tam ortada bir delik var fabrika çıkışlı. Kitapçıkta bir şey yazmıyor. Zorlayınca yağ attığını fark ettim o delikten. Sebebi nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun silindirinin solunda tam ortada bir delik var fabrika çıkışlı. Kitapçıkta bir şey yazmıyor. Zorlayınca yağ attığını fark ettim o delikten. Sebebi nedir?
    resim atsaydın iyiydi

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    zorlayinca yag atsin diye konulmus bir delik olabilir mi?

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    zorladığınn zaman normalden daha hızlı yağlama yaptığı için atıyordur

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorladığınn zaman normalden daha hızlı yağlama yaptığı için atıyordur
    +1

Artı olarak blok içinde fazla yağ oluncada yapıyor bunu.Bazı arkadaşlar orayı tıkamaya falan çalışıyor .
    Yağ seviyeni olması gereken düzeyde tutarak tekrar kontrol etmini öneririm.Eğer atmazsa terar sıkıntı yok ama atmaya devam ederse elbet bir çözümü veya bilgisi olan çıkacaktır.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Motor blok üzerinde hortum vasıtası ile hava filtresine bir hortum girer acaba bu hortum takılı olmayabilir mi, hava filtresini kontrol edin boşta ucu açık bir çıkıntı delik varmı, şunu da söylim hava filtresinin altında da delik vardır onu karıştırmayın. Motordan motora fark edermi onu da bilmiyorum.

gerçi yağ demişsin,görmeden ne desek beyhude.silindir üzerinde mi?üst kapakta mı?Muhtemelen bahsettiğin buji piposunun tahliye deliği.Buji piposunun lastiği suyun içeriye girmesine engelleyemezse(bir sorun olması durumunda) o tahliyeden atar,hatta bujiyi sökmeden önce buji yuvasına hava tutularak o tahliyeden içeri kaçma ihtimali olan kirin,tozun dışarı atılmasına yardımcı olur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor blok üzerinde hortum vasıtası ile hava filtresine bir hortum girer acaba bu hortum takılı olmayabilir mi, hava filtresini kontrol edin boşta ucu açık bir çıkıntı delik varmı, şunu da söylim hava filtresinin altında da delik vardır onu karıştırmayın. Motordan motora fark edermi onu da bilmiyorum.
    Karter havalandirma hortumu diye geçer

Belli bir km sonra,blok ustunden gelip,hava filtre kutusuna giden kalin hortum karterdeki yag buharini emer hava filtresine atar,kutunun dibi bir muddet sonra yagli olur buradan belli oluyor.

Hortumda yirtik,catlak.vs varsa yagi disari sizdirir.

Arkadaş doğru tarif ettiyse delik demiş.hortum çıkmış vb durum olsa anlayabilir.O delik yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi su ,toz tahliye deliği.şimdi aklıma geldi üst kapakta conta vardır,o bozulduysa buji yuvasına yağ sızdırabilir ve yağ o delikten dışarı akar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)