Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

B sınıfı ehliyetle 125 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Google ye sordum bu konuda yeni bir haber göremedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Uygulama avrupada başlamış, bize de gelecek deniyor

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama avrupada başlamış, bize de gelecek deniyor

https://www.youtube.com/watch?v=wCCCOsEG2VE&t=74s
    Heh işte süper oluyor. Bu sefer de böyle tipler; 125cc kullanıyorum, 250cc'den de bir şey olmaz die etrafımızda fink atmaya başlarlar. Tabiki polisimiz o sırada gene MT-07 kovalıyor olacak
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heh işte süper oluyor. Bu sefer de böyle tipler; 125cc kullanıyorum, 250cc'den de bir şey olmaz die etrafımızda fink atmaya başlarlar. Tabiki polisimiz o sırada gene MT-07 kovalıyor olacak
    Öyle bir şey olsa 250cc blokunda 125cc motorlar gelir scooterlarda zaten kasa içi anlaşılmaz o zaman ciddi motorsiklet ehliyeti almanın manası kalmaz motoru sadece vasıta olarak görüyorsan ..

Misal rx1 125cc de en güzel ufak adv tipi makine en ideal makine bence yada benelli de bir model var yeni o güzel cbr yzf 125 ler alınır zaten öyle bir şey olsa bir sürü firma adv ler st ss naked makineler getirir özellikle Çin menşeli firmalar.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sektör kdv indirimi falan talep etmiş ama tabi bu kabul görmemiş. Kasanın durumu göz önüne alındığında normal .Muhtemelen 125cc ile B olayını çıkaracaklar.50 cc olayındaki patlama gibi 125 cc bandında da patlama olacak muhtemelen.

Motosikleti
    Artık Yok...
    125cc olursa bakın çok samimi diyorum bence bana göre 50cc ler çöp olur hiç bir firma Çinliler için diyorum zaten Japonların modelleri belli 50cc de bence artık getirmez motor cub lar da buna dahil..

nedeni belli temelde 2 neden var biri B ehliyeti ile 125cc kullanmak varken millet niye gidip gitmeyen 50cc alsın ikincisi saatli bomba gibi trafik sigortasız makinelerle gezmek varken giderler güvenlikli en azından kaza anında sigortalı makineye sürer başı ağrımaz vatandaşın.. bugün bir bmw nin ön iki farı 50 bin tl sigortasız motora binmek büyük cesaret..

bazı firmalar bence 150cc-200cc bloklarında 125cc getireceklerdir hatta 250cc blokunda bile 125cc makineler gelebilir zaten 125-150cc bloklar genelde benzerdir misal rx1 deki 125cc blok rks nin bir modelinde 150cc olarak geldi .. gene yanılmıyorsam bazı 150cc lik makineler 250cc lik bloklarla geldi Türkiye ye burda 500-600 ye silindir üst kapak piston seti değişince oldu sana 250cc..

Ama işte o zaman da şu soru oluşuyor insanların çoğu motora iş görmelik ayağımı yerden kessin niyetine biniyor motorcu mantelitesi hacim yükseltiyim gazlıyım mantığı ile binmiyor ..

Çevremde kurye paketçi çok arkadaşım var içlerinde gerçekten normal hayatında da kendine ait motoru olanda var ama bir o kadar aman abi binilirmi zorunda olmasam elimi sürmem araba candır falan tarzında zorunluluk tan ekmek parası için sürende hatrı sayılır azımsanmıycak motoru sevmeyen motorcu kesim de var ..

İşte o zaman normal motorsiklet ehliyeti ile binilecek motorlarda satış durma noktasına gelecektir .. ve A1 denilen ehliyetin hiç bir anlamı kalmıycak eğer bu yasa geçerse ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)