Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Dünyanın en hızlı ferrarisini aldı!

Motovento
    REKLAM ALANI

"Kenan Sofuoğlu yabancı uyruklu eşinin üzerine vergisiz lüks araç aldı" başlığıyla yapılan bir haber. anlaşılan devlete vergi vermemek için arabayı karısının üzerinden alıyor ve bu sayede devlete ödemesi gereken 3,200,000 Tl ödemekten kurtuluyor.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/kenan-sofuoglunun-lamborghinisi-devlet-3-milyon-200-bin-liradan-oldu-2504109/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Eski haberi paylamissiniz, yenisi:

https://onedio.com/haber/akp-li-sofu...af-oldu-982765
    Buraki bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam bende öyle yaparım.
    solmyr bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasadışı bir durum yok. devlet hak tanımış, kullanmış.
    tusumoto bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

elmas, pırlanta, kürk ya da yat satın alırken ötv ödememek de yasal. kimse yasal olup olmadığını sorgulamıyor zaten. konu etik olup olmadığı. bu fahiş vergileri getiren/savunan bir anlayışa hizmet edip sonra bu vergileri ödemekten kaçmak iki yüzlülüktür.
    birbilent, ilhan5757, MR.BERK ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada eşi zaten çok zengin. Belki eşi kendisi bile almış olabilir

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Sorun ne? Adam zaten zengin. Kaldıki tanınmış bir hakkı kullanmış. Ne diye gidip vergi versin. Anormal bir durum yok ortada.
    tusumoto bunu beğendi.

Kanuna göre aracı eşi üzerine alabilir ancak eşi (araç sahibi) arabada değilse ve şayet oturumu yurt dışında değilse aracı tek başına kullanamaz.

Yurtdışında yerleşik eş, anne, baba ve çocuk aracı kullanabilir ancak Sofuoğlu milletvekili olarak yurtdışında ikamet etmediğine göre bu aracı kullanamaz.

Ha kimin umurunda, orası da ayrı.
    pea, birbilent ve BarışN bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım birgün milletvekili olarak oturdugu koltukta da bi halta yarar.

Yukarda arkadaşlar hemen savunmaya gecmış kenan denyosunu. yasadışı birşey yok ortada Etik ve karakter meselesi.

Bu adam bu ülkenin milletvekili. örnek olması gerekir.
    birbilent, izzmarit, MR.BERK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yakında makas atıp ceza almadığı haberlerini de okuruz.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Şu linkte;
    https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...orgu_baslangic

Milletvekillerimizin verdiği soru önergeleri yer alıyor. En azından kendisinden motosikleti ilgilendiren bazı konularda soru önergesi vermesini, motosikletlilerin sorunları, çözümleri hakkında bize destek olmasını beklerdim. Mecliste bir iş yapmış mı, bir vatandaş olarak anlayamıyorum.
    birbilent, MR.BERK, Buraki ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

konuşmaya kalkarsam silivrinin hava durumuna bakmak zorunda kalırım
    birbilent bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizene ki bundan. Önce adam gibi adam olması gerekir ki ben öyle görmüyorum.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım birgün milletvekili olarak oturdugu koltukta da bi halta yarar.

Yukarda arkadaşlar hemen savunmaya gecmış kenan denyosunu. yasadışı birşey yok ortada Etik ve karakter meselesi.

Bu adam bu ülkenin milletvekili. örnek olması gerekir.
    Etik? a.k.partisi mensubunda?

Kendisi millet vekili olmadığını beyan etmişti dava evvel.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Bu da ne bulsa karısının üstünden geçiriyor.
    ero__ bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuna göre aracı eşi üzerine alabilir ancak eşi (araç sahibi) arabada değilse ve şayet oturumu yurt dışında değilse aracı tek başına kullanamaz.

Yurtdışında yerleşik eş, anne, baba ve çocuk aracı kullanabilir ancak Sofuoğlu milletvekili olarak yurtdışında ikamet etmediğine göre bu aracı kullanamaz.

Degismis olabilir kanun vs. tam bilmiyorum soyle bir sey buldum;

5. Yurt dışından Türkiye’ye Aracı Kimler Getirebilir
    Türkiye’ye getireceğiniz aracı sizin dışınızda eşiniz, anne, baba ve çocuklarınız kullanabilir. Bunun yanı sıra akrabalarınızda için alan yasa ile sizde arabadaysanız üçüncü kişilerde aracınızı kullanabilir.
    hasmet bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yurt dışına her çıkışında ötesine berisine bir şeyler sokuşturup getiren hiç bir şey getirmese bile Duty Free yağmalayan halkımın dürüstlük ve etik abidesi fertleri, yabancı ve milyarder bir ailenin ferdi olan eşi üzerinden kendisine ve kendisi gibi binlerce insana tanınan hakkı kullanıp lüks araç edinen bir vekili linçliyor ne güzel Merak ediyorum böyle bir durumda olup da (milletvekili olmayı kastetmiyorum ha böyle bir hakka sahip olduğunuzu düşünün) "yok ya ayıp olur laf ederler dur 5 milyon daha vereyim de devletime feda olsun" diyebilecek kaç kişi vardır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elmas, pırlanta, kürk ya da yat satın alırken ötv ödememek de yasal. kimse yasal olup olmadığını sorgulamıyor zaten. konu etik olup olmadığı. bu fahiş vergileri getiren/savunan bir anlayışa hizmet edip sonra bu vergileri ödemekten kaçmak iki yüzlülüktür.
    pırlanta, elmas, kürk, yat ve yat yakıtı ve hatta uçak alım satımlarında ötv zaten saçma ve mantıksız. Bunlardan birinci grup (elmas, pırlanta ve kürk gibi) lüks tüketim ürünleri bu ülkede de üretiliyor ve satılıyor bunlara ötv vb. vergiyi yüklersen onu alacak kişi 1000 liraya kalkıp Paris'e gider parmağına pırlantayı takar gelir üstüne bir de öğle yemeği yer. Sende burada meydana gelebilecek bir ticari faaliyetten mahrum kalmış olursun. Yat, Uçak ve bunların yakıtı da benzer mantıkla. Bunlar uluslar arası tescilli araçlar bunların alım satımını ve kullanımını zorlaştırırsan adam gider aldığı yata yabancı bayrak çeker Bodrumdan 7,5 liraya yakıt alacağına 30 dakika deniz havası alır yatı Yunan adasına yanaştırır ve yakıtını 3,00-3,5 liraya doldurur beklerken de uzosunu içer balığını yer gelir Aslında tartışma doğrudan vergi dolaylı vergiler tartışması olmalı ama oooo o çok kafa ütüler...popülizm, zengine duyulan kin vs. bin tane faktör giriyor işin içine. Yoruluyorum zaten ben de...
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışına her çıkışında ötesine berisine bir şeyler sokuşturup getiren hiç bir şey getirmese bile Duty Free yağmalayan halkımın dürüstlük ve etik abidesi fertleri, yabancı ve milyarder bir ailenin ferdi olan eşi üzerinden kendisine ve kendisi gibi binlerce insana tanınan hakkı kullanıp lüks araç edinen bir vekili linçliyor ne güzel Merak ediyorum böyle bir durumda olup da (milletvekili olmayı kastetmiyorum ha böyle bir hakka sahip olduğunuzu düşünün) "yok ya ayıp olur laf ederler dur 5 milyon daha vereyim de devletime feda olsun" diyebilecek kaç kişi vardır?
    Kaçırdığın nokta, eşinin üstüne alıp kendisinin kullanması. Yukarıda biri yönetmeliği paylaşmış zaten, bir daha yazmayayım. Böyle bir şeye gerek de yoktu aslında, yarışlara hazırlıkta kullanacağım falan dese örtülü ödenekten 2 3 tane alırlardı zaten.

Kaçırdığın bir diğer nokta ise bu adam milletvekili. Yaptığı şey vergi kaçırmak değil vergiden kaçınmak. Esnaf kaçınsın vergiden, şirket kaçınsın. Milletvekili kaçınmasın bir zahmet. Her şeyi tam yapsın ki vatandaşa örnek olsun.

Duty Free ''yağmalamak'' ise yağmalamak değil. Kişi başı belli bir litre alkol, parfüm vs. sınırları konmuş. Herkes kazanıyor, kimse zarara girmiyor. Duty freeden 20 şişe parfüm sokup satabiliyorsan sıkıntı o zaman başlıyor.

Ben Almanya'dan araba getirsem günü dolduğu anda sınırdan atarlar arabayı, var mı sence bu ferrariye bunu yapacak birisi?

2 3 milyon orta ölçekli galericiye bile dokunmaz. Ortalama bir yarışçı, eğitmen, milletvekili, yönetim kurulu bilmem nesiyken, yabancı ve milyarder bir aileden bir hanımefendiyle evliyken 2 3 milyondan kaçınması komik geliyor.

Soruna cevap olsun ben derim, eğer milletvekiliysem derim. Yok normal bir şirketin yöneticisiysem ve eşim de yabancı uyrukluysa yaptığının aynısını yaparım Kenan Bey'in.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Hikaye yalan olsa da Can Yücel ve Gazi Yaşargil'in burs hikayesini okumanızı tavsiye ederim ana düşünceyi anlamanız için. Milletvekili o hikayedeki Hasan Ali Yücel düşüncesinde olmalıdır. Zaten yeterince kazanıyorlar, böyle taktiklere hiç gerek yok.
    birbilent, izzmarit, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunların bu kafa ile sonrakı secımde de malum parti alır.
    MR.BERK bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vergiye vereceği parayla bariyer yaptırıyordur.
    MR.BERK bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zerre kadar bu adamı sevmesem de, Ortada yasadışı bişey yok. Devlet babamız izin vermiş o da hakkın ıkullanmış.

Bu forumdaki herkes + o haberi yapan gazetedeki çalıuşan herkese bu hak tanınsa aynısını yapar! Boşuna çenenizi yormayın. Ayrıca adamın kayınpederi zengin. Euro bazında adama koymuyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O yabancı plaka araçlar için geçerli. MA-MZ plaka araçta o muhabbet yok. Kullana bilir yasal olarak. MA-MZ zaten TR de yerleşik yabancılara veriliyor.

Senin dediğin Yurt dışında yerleşip olup TR ye yabancı plaka ile giriş yapıp yabancı plaka ile kulllanan kişiler için.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)