Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Dünyanın en hızlı ferrarisini aldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Siz de cocugunuzun “bebek bezine ÖTV ödeyin” der kacarim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pırlanta, elmas, kürk, yat ve yat yakıtı ve hatta uçak alım satımlarında ötv zaten saçma ve mantıksız. Bunlardan birinci grup (elmas, pırlanta ve kürk gibi) lüks tüketim ürünleri bu ülkede de üretiliyor ve satılıyor bunlara ötv vb. vergiyi yüklersen onu alacak kişi 1000 liraya kalkıp Paris'e gider parmağına pırlantayı takar gelir üstüne bir de öğle yemeği yer. Sende burada meydana gelebilecek bir ticari faaliyetten mahrum kalmış olursun. Yat, Uçak ve bunların yakıtı da benzer mantıkla. Bunlar uluslar arası tescilli araçlar bunların alım satımını ve kullanımını zorlaştırırsan adam gider aldığı yata yabancı bayrak çeker Bodrumdan 7,5 liraya yakıt alacağına 30 dakika deniz havası alır yatı Yunan adasına yanaştırır ve yakıtını 3,00-3,5 liraya doldurur beklerken de uzosunu içer balığını yer gelir Aslında tartışma doğrudan vergi dolaylı vergiler tartışması olmalı ama oooo o çok kafa ütüler...popülizm, zengine duyulan kin vs. bin tane faktör giriyor işin içine. Yoruluyorum zaten ben de...
    Öyle diyorsunuz. Peki alkol ve vergi? Sigara ve vergi? Akaryakıt ve vergi ? Şu an piyasa tamamen kaçak ve sahte ürün üzerine yöneldi , vergiler yüzünden. Ne kadar vergi kaçağı olduğunu bilmek imkansız ama milyar dolarlar sözkonusudur . Sevgili hükümetiniz pırlanta ve lüks yatlar için düşündüğü mantığı onlara da düşünüyor mu? Düşünmüyorsa neden ?
    Osm@n bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletin ne aldığı, ne yediği, ne giydiği umrumda değil de; garibanın temel ihtiyaç maddelerini temin etmeye çalışırken zorlanması gücüme gidiyor.

Zenginleri doyurabilsek dünya çok daha güzel bir yer haline gelecek..
    gurcanozturk, Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca adamın kayınpederi zengin. Euro bazında adama koymuyor.
    Daha iyi ya. Pederine deseydi ki "Baba, sende para gani. 2-3 milyon sana dokunmaz. Normal şekilde alalım da hem devlete vergi gitsin, hem de ben artı puan alayım.". İsrail'e gitmeyecek ya vergi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin ne aldığı, ne yediği, ne giydiği umrumda değil de; garibanın temel ihtiyaç maddelerini temin etmeye çalışırken zorlanması gücüme gidiyor.

Zenginleri doyurabilsek dünya çok daha güzel bir yer haline gelecek..
    Garibanın gücüne gitmiyor, benim niye gücüme gitsin? Adam kendisinin hakkını savunan muhalefete küfrediyor, müteahhiti koruyana destek veriyor. Eee? Ben mi aç bırakıyorum adamı? Kendi kendini aç bırakıyor. Bütün siyasi dengeyi değiştirecek gücü var, böyle gitsin istiyorsa kendi bilir.
    gurcanozturk, Osm@n, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    ülke ülke değil ki panayır. Muz cumhuriyeti. Muz pahalı patates cumhuriyeti olsun.

Bir diğer konu ise bu adamların mecliste ne işi var Allah aşkına?

motorcusu, futbolcusu, bakkalı, çakkalı ne işi var bu adamların ülke yönetiminde. 3-5 kere televizyona çıkan, .öt yalayan, parayı basan meclise girmiş.

Tımarhane yemin ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Ayrica bu TBMM, milletini temsil eden vekillerin olmasi gereken bir kurulus degilmi?

isciyi, ciftciyi, memuru, ve butun fakir kesimi kim temsil ediyor orda merak ediyorum.

Zenginlerin temsilcisi var, yalakalarin temsilcisi var, vatan hainlerinin, kul hakki yiyenlerin temsilcisi var.

Asgari ucretlinin temsilcisi hangisi? Alpay mi? Kenan mi? ugur firildak mi?
    Thracian, Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne güzel hayatlar, eş üzerine araba alarak vergiden kaçın, ülkeye uyuşturucu getirt ve sat, fikirlerini beğenmediğin yazarı öldürt, milletin malına çök, ülkenin her kurumuna anasını avradını lüleden yediğim tarikatçılarını sok. Bütün bunları yaptıktan sonra "Rabbim ve milletim beni affetsin, haklarını helal etsin" diyemezsin. Gün olur devran döner diyeceğim de bizden artık bir cacık olmaz.
    Mr.wind, haluk23, Osm@n ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Eeee ne yapalım ?

Motosikleti
    1998 electra glide
    Bu herifi gram sevmiyorum, Motorcuları önemsediği yok, yaptığı çalışma yok ama VASIFSIZ bakan olarak koltuk zaptediyor. Kime yalakalık yapsam kimin G*tünü yalasam bana para verir zengin yapar, diye düşünüyor ayrıca onursuz ve omurgasız biri.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle diyorsunuz. Peki alkol ve vergi? Sigara ve vergi? Akaryakıt ve vergi ? Şu an piyasa tamamen kaçak ve sahte ürün üzerine yöneldi , vergiler yüzünden. Ne kadar vergi kaçağı olduğunu bilmek imkansız ama milyar dolarlar sözkonusudur . Sevgili hükümetiniz pırlanta ve lüks yatlar için düşündüğü mantığı onlara da düşünüyor mu? Düşünmüyorsa neden ?
    Zaten ona değindim ben de verginin dolaylı ve doğrudan mı alınacağı sorunu bu, vatandaş uyanık devlet ondan daha uyanık. Devlet en az kaçağın yaşanacağı noktaya koymuş sayacı resmi sigara-alkol üreticisine bandrol satıyor daha üretim aşamasında alıyor vergisini, akaryakıt ve otomotiv ve beyaz eşya da aynı bunlarda kayıt dışı çok zor o yüzden yüklüyor tüm vergiyi oraya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu herifi gram sevmiyorum, Motorcuları önemsediği yok, yaptığı çalışma yok ama VASIFSIZ bakan olarak koltuk zaptediyor. Kime yalakalık yapsam kimin G*tünü yalasam bana para verir zengin yapar, diye düşünüyor ayrıca onursuz ve omurgasız biri.
    Ahahahah lan bu ülkede ne kadar garip insanlar var.... Motorcuları önemsemiyor dediğin adam bayağı bir servet harcayıp pist yaptırdı memleketine ve motorcu yetiştiriyor. Toprak Razgatlıoğlu'nun neredeyse botlarını temizlemediği kaldı. Ne yapacak merak ediyorum? Caddede tekere kalkan apaçilere kadar bütün motosiklet kullanıcılarının derdine mi düşecek adam motorcu değil motosiklet yarışçısı. Ayrıca bakan değil hiç olmadı. Ayrıca bu nasıl üslup? bundan bir kaç yıl önce Hıncal Uluç'a bundan daha az bir laf ettim diye moderatörler mesaj attı ve silmemi istedi adam burada ne güzel onursuz omurgasız falan diye yazabiliyor. Ne güzel fikir özgürlüğü.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu adamın milletvekili olarak vergiden kaçmaması gerekir.Vergi çok geliyorsa almaması gerekir.Aynı Kızılay'ın yaptığı gibi milletin parasıyla vergiden kaçılmaz.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten ona değindim ben de verginin dolaylı ve doğrudan mı alınacağı sorunu bu, vatandaş uyanık devlet ondan daha uyanık. Devlet en az kaçağın yaşanacağı noktaya koymuş sayacı resmi sigara-alkol üreticisine bandrol satıyor daha üretim aşamasında alıyor vergisini, akaryakıt ve otomotiv ve beyaz eşya da aynı bunlarda kayıt dışı çok zor o yüzden yüklüyor tüm vergiyi oraya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Ahahahah lan bu ülkede ne kadar garip insanlar var.... Motorcuları önemsemiyor dediğin adam bayağı bir servet harcayıp pist yaptırdı memleketine ve motorcu yetiştiriyor. Toprak Razgatlıoğlu'nun neredeyse botlarını temizlemediği kaldı. Ne yapacak merak ediyorum? Caddede tekere kalkan apaçilere kadar bütün motosiklet kullanıcılarının derdine mi düşecek adam motorcu değil motosiklet yarışçısı. Ayrıca bakan değil hiç olmadı. Ayrıca bu nasıl üslup? bundan bir kaç yıl önce Hıncal Uluç'a bundan daha az bir laf ettim diye moderatörler mesaj attı ve silmemi istedi adam burada ne güzel onursuz omurgasız falan diye yazabiliyor. Ne güzel fikir özgürlüğü.
    Düzeltelim, kendi takımında yarıştırmak üzere yetiştiriyor, doğal olarak para kazanma sevdası. Motosiklet camiası için katil bariyerler hikayesi vardı, ne oldu duyan bilen gören???

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıne kenan seviciler toplanmış.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike

Motorcu değil, motosiklet yarışçısı ise motosiklet yarışçısından oy istesin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir bolgede bir partiye verilen oylarla listenin en ustune yerlestirildigi icin secilen birinin sadece motosiklet yariscilarina verdigi destegi milletvekilligi ile bagdastiriyorsak isimiz var. Milletvekili dedigin kisi halki icin (kendisine oy vermis/vermemis) calismali. Ama bizde nerede oyle milletvekilleri.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltelim, kendi takımında yarıştırmak üzere yetiştiriyor, doğal olarak para kazanma sevdası. Motosiklet camiası için katil bariyerler hikayesi vardı, ne oldu duyan bilen gören???
    nasıl yani yetiştirdiği insanlara ömür boyu sözleşme mi imzalıyor
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bolgede bir partiye verilen oylarla listenin en ustune yerlestirildigi icin secilen birinin sadece motosiklet yariscilarina verdigi destegi milletvekilligi ile bagdastiriyorsak isimiz var. Milletvekili dedigin kisi halki icin (kendisine oy vermis/vermemis) calismali. Ama bizde nerede oyle milletvekilleri.
    Adamın bir vasfı var, onla da uğraşmayacaksa neyle uğraşacak? Normalde vekil bile olmaması lazım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu değil, motosiklet yarışçısı ise motosiklet yarışçısından oy istesin.
    ahahahaha di mi? Bilmiyorum hatırlamıyorum eğer motosiklet kullanıcılarının hakları veya taleplerini meclise taşıycam deyip yapmadıysa nonoşluk yapmıştır. O konu açılırsa haksız veya yanlış derim zaten. Ahanda peşin peşin söylüyorum

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    ahahahaha di mi? Bilmiyorum hatırlamıyorum eğer motosiklet kullanıcılarının hakları veya taleplerini meclise taşıycam deyip yapmadıysa nonoşluk yapmıştır. O konu açılırsa haksız veya yanlış derim zaten. Ahanda peşin peşin söylüyorum
    Adam meclise gitmiyor ne talebi taşıyacakmış
    Kerem34_ bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    sözcü kendine yakışır haber yapmış admaın eşi yabancıysa neden vergi versin ? suç mu işlemiş?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sözcü kendine yakışır haber yapmış admaın eşi yabancıysa neden vergi versin ? suç mu işlemiş?
    Siz ya da eşiniz Türk olduğu için motosiklet alırken neden daha fazla vergi ödeyesiniz? Suç işlememiş tabi ki vergiden kaçındığı için ama kol gibi vergi ödediğiniz için bir keriz siz misiniz?
    Kerem34_ ve Buraki bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)