Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Önüme fırlayan banabi kuryesi

Motovento
    REKLAM ALANI

https://photos.app.goo.gl/dEHbBf8pAbmQZ1r68

Videoyu trafik subeden aldıgım için youtube de paylasıp buraya atmak istemedim

Kendi seridimde bana yeşil yanan lambanın 5 metre ilerisinde yaya geçidi var uzaktan. Işıgın bana yeşil yandığını gördüğüm için ısıktan direk geceyim derken banabi firmasına ait bi kurye arkdaş önüme yaya geçidinden fırladı bide beni görünce korkmuş olmalıki oldugu yerde durdu bende on carpmamak için sağa dogru motoru kırdım motoru kırdıgım sağ tarafta tali yol var şansıma bu seferde oradan araba cıkmadan önce sağa bakmadıgı için artık aranaya çarpmış bunuldum önüme fırlayan banabi calısanı olay yerinden kaçtı ben hastaneye ambulans ile gittim cok sukur ufak atlattım ben benim motorsikletim ve çarptığım sraçta hasar buyuk Polıs tutanagında ben 100 de 100 kusursuzum banabi şöförü asli suclu carptığım araba ise tahli yolda ana yola cıkarken bakmadıgı için suclu olarak rapor tutuldu yanlız ben bu banabi çalısanından kazaya sebebiyet Verip kaçmasından dolayı şikayetçi oldum mahkeme nasıl sonuçlanır kırık cıkık yok ayagımda zedelenme kolumda egzozdan dolayı yanık var sadece

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kim kime çarptı anlamadım ama geçmiş olsun. Virgül nokta falan koysanız iyi olurdu. Veya "gönder"e basmadan önce tekrar okusanız.
    espresso ve pring bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    videoyu izledim cok buyuk gecmis olsun, Kiriksiz cikiksiz atlatmaniz buyuk bir sans.

Bu is iyice kontrolden cikti. Nasil yapilir bilmiyorum ama sıkı onlemler alinmasi gerek. Bu videodaki gibi kuryeler hem kendi canlarini hemde diger insanlarin canlarini tehlikeye atiyor.

Gerci yakinda yuce devletimiz bu krizi firsata cevirip "kurye olma belgesi" gibi bi zorunluluk getirip, fahis fiyattan bunu satabilir.
    espresso bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    bu kural tanımaz, caddede terör estiren kurye tayfası da sıkmaya başladı. devketin bu işe el atması firmalara ağır yaptırım uygulaması gerekiyor. trafikte minibüsçü taksici tayfa bunların yanında melek kalacak yakında. sürekli taciz ediyorlar, insanı gereksiz strese sokuyorlar
    birbilent ve M.balibey bunu beğendiler.

geçmiş olsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmiş olsun, banabi tamamen hatalı zaten ona diyecek birşey yok.

Ancak kaza bir noktada geliyorum demiş, yola cıkıp durmuş, banabi de siz de korkmuşsunuz gibi geldi. Aslında kontra yaparak kaçabilirdiniz gibi.

Motosikleti
    xsr 900
    yaya geçidine bir yaya atladığında durabilecek hızda olmanız gerekiyor,
    banabi kuryesi motorla oradan geçtiği için hatalı ancak yaya geçidinde bir yaya olsaydı aynı şey yaşanacaktı ve yaya suçsuz olacaktı.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Gördüğüm kadarıyla orası yaya geçidi değil, o boşlukları yayalar kullanıyor da asıl amaç yayalar yolun ortasından geçsin değil. Eminim ki 10 metre geride ışık ya da üst geçit falan vardır, o boşlukları ben de kullansam da yayanın yeri ışık. O boşluklar bakımcılar kullansın, aletlerini geçirsin diye bırakılıyor genelde.

Banani kuryesine laf yok, direkt olarak salak zaten.

. On karakter

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya geçidine bir yaya atladığında durabilecek hızda olmanız gerekiyor,
    banabi kuryesi motorla oradan geçtiği için hatalı ancak yaya geçidinde bir yaya olsaydı aynı şey yaşanacaktı ve yaya suçsuz olacaktı.

Yaya geçidi degil arası bosluk yaya geçidi 2 metre gerisi ve trafik ısıgı var bana yeşil yanıyordu ışık

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarıyla orası yaya geçidi değil, o boşlukları yayalar kullanıyor da asıl amaç yayalar yolun ortasından geçsin değil. Eminim ki 10 metre geride ışık ya da üst geçit falan vardır, o boşlukları ben de kullansam da yayanın yeri ışık. O boşluklar bakımcılar kullansın, aletlerini geçirsin diye bırakılıyor genelde.

Banani kuryesine laf yok, direkt olarak salak zaten.
    Tespit gibi tespit helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmiş olsun, banabi tamamen hatalı zaten ona diyecek birşey yok.

Ancak kaza bir noktada geliyorum demiş, yola cıkıp durmuş, banabi de siz de korkmuşsunuz gibi geldi. Aslında kontra yaparak kaçabilirdiniz gibi.
    Soldan sağa kurıp tekrar sola gideyim derken malesef coktan arabaya yapışmıştım

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim kime çarptı anlamadım ama geçmiş olsun. Virgül nokta falan koysanız iyi olurdu. Veya "gönder"e basmadan önce tekrar okusanız.
    Verilen linkteki videoyu izlerseniz anlarsınız kimin kime çarptığını kopyala - yapıştır zor olmasa gerek.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası adı üstünde bir forum sitesi yani öncelik yazı ile iletişim. Video linkleri vb. ancak fazladan tamamlayıcı olmalı.
    Bir derdi olup anlatmak isteyen biraz zahmet edip düzgünce yazıya dökebilmeli. Bu konuda size hak veriyorum. Ama beklenti o kadar düşmüş ki en azından yalnızca video linki vermeyip kısa bir özet geçmiş diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verilen linkteki videoyu izlerseniz anlarsınız kimin kime çarptığını kopyala - yapıştır zor olmasa gerek.
    Video'yu izleyip izlememek seçime bağlı ama forumda yazıldığına göre dur bakayım neymiş diye okuyup anlamaya çalışıyoruz haliyle düzgün yazılmış cümleler görmeyi bekliyoruz. Düzgün yazılmış bir iki paragraf metni okumak 3 saniyelik iş, ama düzgün yazılmışsa. Yazı ile 3 saniyede anlatılabilecek bir şey için dakikalarca video izlemek vakit kaybı.
    gurcanozturk ve mustafa_325 bunu beğendiler.

adam ölümden dönmüs kimbilir psikolojisi ne halde, mesaja cevap veren de dilbilgisi dersi veriyor, noktadan virgülden bahsediyor. teallaam. kaldı ki ben de aynı mesajı okudum ve anlamadığım en ufak bi detayı dahi olmadı. neyse..

çok geçmiş olsun. kurye tam dayaklık bir insan belli ki. umarım bulunur ve cezası verilir. resmen kurye terörü.

bir de bunlar sanırım artık grupça hareket ediyorlar. iki gün önce evimin yanındaki opet bayisindeki pompacıyı muştalarla dövüp suratını dağıtmış bi grup kuryeci.. sözlü tartışma sonucu kurye arkadaşlarını toplayıp pompacı arakadaşa saldırmışlar, adam hem dayak yedi hem de müşteriyle polemiğe sebep olduğu için işten atıldı şu sıkıntılı pandemi sürecinde..
    cıbılduck bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası adı üstünde bir forum sitesi yani öncelik yazı ile iletişim. Video linkleri vb. ancak fazladan tamamlayıcı olmalı.
    Bir derdi olup anlatmak isteyen biraz zahmet edip düzgünce yazıya dökebilmeli. Bu konuda size hak veriyorum. Ama beklenti o kadar düşmüş ki en azından yalnızca video linki vermeyip kısa bir özet geçmiş diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Video'yu izleyip izlememek seçime bağlı ama forumda yazıldığına göre dur bakayım neymiş diye okuyup anlamaya çalışıyoruz haliyle düzgün yazılmış cümleler görmeyi bekliyoruz. Düzgün yazılmış bir iki paragraf metni okumak 3 saniyelik iş, ama düzgün yazılmışsa. Yazı ile 3 saniyede anlatılabilecek bir şey için dakikalarca video izlemek vakit kaybı.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Şunu belirtmek isterimki burası sadece köşe yazarlarının paylaşım yaptığı yazım editörlerinin reklamlı şirketlerin markasını övdügü yarısı dogru bilgi yerine son kullanıcıların kendi başlarına gelen olayları dile getirdiği kendi çözduğu sorunları nasıl çözdüğünü diger insanlarla doğrudan son kullanıcıdan paylasılan bilgilerden oluşan bir forum durum boyle olumcada ülkenin tamamı sözelci yada güzel yazı editörü değil diye yazı yazılmayacak ise profilimi kapatmaya hazırım ben türkçe yazım kurallarına göre duyar kasmak yerine doların neden 8 lirayı gördügünü yargılarsan sevinirim

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl uyuz oldum elemana varya fake atmis pic kurusu ya

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Yoklomonas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Şunu belirtmek isterimki burası sadece köşe yazarlarının paylaşım yaptığı yazım editörlerinin reklamlı şirketlerin markasını övdügü yarısı dogru bilgi yerine son kullanıcıların kendi başlarına gelen olayları dile getirdiği kendi çözduğu sorunları nasıl çözdüğünü diger insanlarla doğrudan son kullanıcıdan paylasılan bilgilerden oluşan bir forum durum boyle olumcada ülkenin tamamı sözelci yada güzel yazı editörü değil diye yazı yazılmayacak ise profilimi kapatmaya hazırım ben türkçe yazım kurallarına göre duyar kasmak yerine doların neden 8 lirayı gördügünü yargılarsan sevinirim
    Türkçe'yi düzgün kullanmak ile doların ne alakası var. Ben istersem yazım kurallarına uyarak mesaj atabilirim ama istersem doları düşüremem. İnsanlık hali hatalı yazılabilir ya da kişi yazım kurallarını bilmiyor olabilir ama vatandaşı olduğu ülkenin yazım kurallarına çok da uyulması gerekmediğini savunmak saçma. Çok az özen göstererek derdinizi daha doğru bir dille anlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Kurye illa ki hatalı, zaten olmaması gereken bir yerde. Başkalarının hatalarının bedelini de biz ödediğimiz için sürerken yolu tarayarak her ihtimali göz önüne alarak sürmek lazım.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Yoklomonas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://photos.app.goo.gl/dEHbBf8pAbmQZ1r68

Videoyu trafik subeden aldıgım için youtube de paylasıp buraya atmak istemedim

Kendi seridimde bana yeşil yanan lambanın 5 metre ilerisinde yaya geçidi var uzaktan. Işıgın bana yeşil yandığını gördüğüm için ısıktan direk geceyim derken banabi firmasına ait bi kurye arkdaş önüme yaya geçidinden fırladı bide beni görünce korkmuş olmalıki oldugu yerde durdu bende on carpmamak için sağa dogru motoru kırdım motoru kırdıgım sağ tarafta tali yol var şansıma bu seferde oradan araba cıkmadan önce sağa bakmadıgı için artık aranaya çarpmış bunuldum önüme fırlayan banabi calısanı olay yerinden kaçtı ben hastaneye ambulans ile gittim cok sukur ufak atlattım ben benim motorsikletim ve çarptığım sraçta hasar buyuk Polıs tutanagında ben 100 de 100 kusursuzum banabi şöförü asli suclu carptığım araba ise tahli yolda ana yola cıkarken bakmadıgı için suclu olarak rapor tutuldu yanlız ben bu banabi çalısanından kazaya sebebiyet Verip kaçmasından dolayı şikayetçi oldum mahkeme nasıl sonuçlanır kırık cıkık yok ayagımda zedelenme kolumda egzozdan dolayı yanık var sadece
    geçmiş olsun. kamera kaydı bulunamazsa sıkıntı ihale size kalır.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Çok geçmiş olsun o bölgenin deposuna gidip kuryeyi bulabilirsiniz. Ancak bir yaptırım uygulanır mı ona bilmiyorum. Firmalar sürekli süremiz çok diyip kurye arkadaşlara yükleniyorlar. Hal böyle oluncada yeni kuryeliğe başlamış ve telaş içerisinde olup, trafikle alakası olmayan yeni kurye arkadaşlar böyle bariz hatalar yapabiliyor. Çok geçmiş olsun tekrardan
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Kardeşim çok çok geçmiş olsun, banabi kurye hatalı kesinlikle kabul ama 2. faktör çok hızlısın muhtemelen orada kadraja girdiğin an frenlemiş halin ona rağmen çok hızlısın dostum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu moto kurye işine çok firma girdi her gün yeni firma isimleri görüyorum paketlerin üstünde ama piyasada bu kadar çok kalifiye paketçi yok..

Paketçilik ciddi bir meslektir bu sene 240 kişimi galiba ölmüş paketçi .. yani riskli işin ucunda ölüm olan ağır yaralanma uzuv kaybı neden olabilicek yaralanmalar olan bir meslektir .. öyle hafife alınacak bir şey değil..

Ama ehliyeti alan paketçi oluyor hatta ehliyeti olmayan bile araba ehliyeti 50cc motorla bu işi yapıyor..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    gördüğüm kadarıyla o gerizekalı scooter her şeyi alt üst etmiş, böyle durumlarda ben yavaşlıyorum duruyorum, ne yalan söyleyeyim sizin yerinizde ben olsam bu kazayı yaşamazdım.. yanlış anlamayın siz hatalısınız demiyorum ama o cadde de etrafta önüne atlayabilecek bir çok nesne var iken daha yavaş gitmeniz gerekiyordu kendi güvenliğiniz için.. haklı olsanız bile kaza yapmamanız için hakkınızdan fedakarlık yapacaksınız..

dediğim gibi, çok extrem bir durumdur ki o anda önünüze bir kedi yada küçük bir çocukta atlayabilirdi ve ona çarpardınız, haklı olsanız dahi kaza meydana gelir.. kaza riskini çok çok aza indirmek için hız sınırı 50 yazan yerde gerekirse 40 ile 30 ile gideceksiniz.. yani şimdi mahkemeyi bekle, motor tamiriyle uğraş, zaman kaybet, allah korusun kırık çıkık olsa onunla uğraş çıkacaktı..

millet farkında olmadan canınıza ve malınıza kast edecektir, siz önlem alacaksınız. cadde ve mahalle aralarında malesef ki çok yavaş gitmek durumundasınız yoksa "Şekil A" ortada.

edit: inanın ki başıma geldi ve kurye arkadaş mahcup olmuş bir tavırla özür diledi yani bende 15 yaş büyük bir adamdı gerçi ama haksızdı.. peki kaza yaptım mı? hayır, neden? ben hızımı 20 km ye kadar düşürdüm, risk almayacaksın. kaza olasılığı ne kadar yüksekse onu o kadar gerçekleşecek var say hatta bunun katsayısı artıyor,

kaza riski %50 mi? tamam sen onu %99 kabul et, o kaza olacak. öyle abicim, duracaksın, haklı ve madur olmamak için, haklı ve ölü olmamak için... ama altında koruma demirleri olan bir araba var ise içine dışına kamara koyacaksın ve hız sınırı 50 ise sen 54 km hızla gidip gömeceksin.. kanunen %10 hız toleransını altında ve yol hakkı sende olduğu için karşı taraf gebersin sakat kalsın... kurallara uysaymış diyebilirsin...

milletin abuk subuk sürücülüğünden bıktık işin doğrusu.
    espresso, M.balibey ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)