Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Herkese merhabalar
    2 sene önce motosikleti bıraktım artık ve tekrar başlamayacağım nidalarıyla tüm ekipmanlarımı satmıştım

1 hafta önce anladım ki bu zehir bir kez alınınca bıraklamıyormuş ee, mecbur gittik motorumuzu aldık yine...

Ancak tüm ekipmanlarımı sattığım için hiç ekipmanım yok ve ben ekipman bulmakta zorluk çekiyorum.

Kask için ayırdığım bütçe maksimum 5000 TL bu fiyat bandında SNELL onaylı karbon bir kask arıyorum.

Gözüme kestirdiğim ilk kask Shark Race R PRO Carbon serisi oldu ancak kaskı bulamadım.
    Sadece bir yerde bulabildim orada da üretim tarihinin kaskın üstünde yazmadığı bilgisini aldım bu nedenle de vazgeçtim.

Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoNeed2Label - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 250R
    kask, giyim önerileri konusunda insanlar biraz ketum maalesef. Ben ilk kez kask alıcam,ilgili başlıklara bakıyorum cevap yok. 5000 tl bütçe bence fena değil, anladığım kadarıyla Shoei ve Arai'lerin herhangibir kaskı alınabilir. Fiberglass,, fiberglass kompozit dahil. Scorpion exo-r1 Carbon da baya beğeniliyor. Ama kask markasından çok, kaskın başımıza uyumu daha önemli. İnternetten aldığım LS2 FF323 kaskı çok kaliteli dış kabuğa sahip, özellikli falan ama 5. dk'da başımın iki yanından sıktı ve çıkarırken kulak mememi kaybedeyazdım.
    Çok fazla kafa karıştırmadan, belli markaların ama kafamıza tam oturan modelini alıp geçmeliyiz.

Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı NoNeed2Label adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask, giyim önerileri konusunda insanlar biraz ketum maalesef. Ben ilk kez kask alıcam,ilgili başlıklara bakıyorum cevap yok. 5000 tl bütçe bence fena değil, anladığım kadarıyla Shoei ve Arai'lerin herhangibir kaskı alınabilir. Fiberglass,, fiberglass kompozit dahil. Scorpion exo-r1 Carbon da baya beğeniliyor. Ama kask markasından çok, kaskın başımıza uyumu daha önemli. İnternetten aldığım LS2 FF323 kaskı çok kaliteli dış kabuğa sahip, özellikli falan ama 5. dk'da başımın iki yanından sıktı ve çıkarırken kulak mememi kaybedeyazdım.
    Çok fazla kafa karıştırmadan, belli markaların ama kafamıza tam oturan modelini alıp geçmeliyiz.

Ben sanıyorum AGV k6'da karar kıldım hem karbon hem de hafif bir kask.

Forum ölmüş 2 senedir girmiyordum ben de, ne kötü...

k6 veya hjc rpha 11 carbon işinizi görecektir diye düşünüyorum. O bütçelerde içinize sineni alın zaten kötüsünü bulmanız zor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Ataartuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sanıyorum AGV k6'da karar kıldım hem karbon hem de hafif bir kask.

Forum ölmüş 2 senedir girmiyordum ben de, ne kötü...
    Yapılabilecek en iyi tercihlerden biri olmuş bence. Bir gün kullandım sadece ama baya iyi bir kasktı. Cbr250-R25 gibi tam spor olmayan motosikletler için tasarlanmış tam olarak.

Kaskın üzerindeki deformasyon yüzünden iade etmek zorunda kaldım ellerinde başka beden olmayınca aynı renkte. Sıfır aldığım iridyum vizör ve pinlock açılmış ama sadece bir saat kullanılmış halde duruyor elimde. Hiç ilana falan da koymadım belki forumdan birinin ihtiyacı olur diye. İhtiyacınız olursa özelden yazın, piyasadan uyguna vereceğim.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    motor ne aldınız? 5000 güzel bütçe. agv shoei gibi markalar alınabilir. bütçem yok ve şarp yıldızı var diye ls2 takılıyorum

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bende gözümü Scorpion'un karbon serilerine diktim. LS2,Nolan gibi markaları kullandıktan sonra Scorpion kask almıştım. Baya uzun zamandır kullanıyorum, artık değiştirme vakti geldi. Kaskın içinde hava tüpü olduğu için tam kafaya oturucak tarzda ayarlayabiliyorsunuz. İç süngerleri, yedek parça konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. Gerçekten çok memnun olduğum bir kask. AGV kaskların tipini beğenmediğimden hiç bakmıyorum bile onlara..Varıpta Rossi değilim elbette :D
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)