Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

60.000e 2021 model 0 km çantalı forza 250 alır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 tl paraya skutır alacağıma otomobil alırım klimalı, a noktasından b noktasına serin serin giderim.
    ya da xmax alırım daha yakışıklı.

elektronik destekli zincirli cvt şanzımanlı skutır var mı bildiğiniz? hani bu bi aralar palio'da olan cvt şanzıman gibi? ya da tork konvertörlü?
    Hiç beklemeyin araba alın o zaman zaten siz motora zevk için binmiyorsunuz demektir.Arabaya binecek olsak neden motor alalım ilaveten arabaya binecek olsa niye motor sorsun
    kivanc34 ve MR.BERK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 tl paraya skutır alacağıma otomobil alırım klimalı, a noktasından b noktasına serin serin giderim.
    ya da xmax alırım daha yakışıklı.

elektronik destekli zincirli cvt şanzımanlı skutır var mı bildiğiniz? hani bu bi aralar palio'da olan cvt şanzıman gibi? ya da tork konvertörlü?
    60 Bin liraya ekonomik ömrünü doldurmuş bir hurda dışında ne alınabilir? 100 Bine bile adam akıllı araba kalmadı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    benim hanım endonezyalı :D ben de ucuza motor alabilirm o zaman vergisi

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://halktv.com.tr/turkiye/akpli-...i-aldi-458581h

Hanım yabancı ise daha da ucuza alına biliniyormuş.
    O vergi isi oyle olmuyor, yabancidan yabanciya satis yapildiginda vergilendirilmiyor, diye biliyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O vergi isi oyle olmuyor, yabancidan yabanciya satis yapildiginda vergilendirilmiyor, diye biliyorum.
    Evet, ya yabancıdan ikinci el alınacak ya da direkt yurtdışından alıp getirecek diye biliyorum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 Bin liraya ekonomik ömrünü doldurmuş bir hurda dışında ne alınabilir? 100 Bine bile adam akıllı araba kalmadı
    yani bir otomobilden ne beklediğimize bağlı. ayağımı yerden kessin dersen palio, panda, tata indica falan alınabilir. panda falan kötü otomobil değil. şehir içi ideal.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    60 bin tllik ne vadediyor ki bu scooter. Hadi keyif için değil de rahatlık için biniyor olalım. 60 bin lira buna vereceğime ikinci el integra bakarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almam diyebilmek icin once alabilecek durumda olmam lazim. o yuzden "alamam" diyor, fakir edebiyatimi yapiyor ve uzaklasiyorum.
    arkadaşa +1 diyorum. :D
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bin tllik ne vadediyor ki bu scooter. Hadi keyif için değil de rahatlık için biniyor olalım. 60 bin lira buna vereceğime ikinci el integra bakarım.
    60bin lira 6bin eurodan az bir para. Parası olan için çok yüksek rakam değil. Sıfır alayım garantisi olsun dert etmeyeyim hevesimi alayım diyen biri için alınabilir. Zaten daha ucuzu yok. 5800 euro gibi bir para zaten 250cc stooterlar bu fiyat aralığında. Sorun bizde 60bin lira yok çünkü malesef euro kazanmayınca fakirleşiyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    abi itegra demişsiniz de. kmsi çok yüksek alınabiliyor ayrıca eliyetim a2

Motosikleti
    cb250r
    60 bin tl benim 1000 saatlik emegimin karsiligi.

Bu motosiklet icin bin saat calismam gerek. Hayatimin 1000 saatini bu motosiklete vermem gerek.

Kimisinin 100 saatinin karsiligidir. Kimisinin 10 saatlik emeginin karsiligidir ve kimisinin de 0 saatlik emeginin karsiligidir.

Parasi olan zamani boyle satin aliyor iste agalar. Benim hayatimin 1000 saatlik isgucunu vermem gereken nesneye, parasi olan hicbirsey vermek zorunda degil.

Ben 1000 saatlik emegimi bu motosiklet ile takas ederken, 0 saatini takas eden kisi kriket oynamaya baslasa, 1000 saatin sonunda kriket milli takimina secilir.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Bu motosiklet icin bin saat calismam gerek. Hayatimin 1000 saatini bu motosiklete vermem gerek.

Kimisinin 100 saatinin karsiligidir. Kimisinin 10 saatlik emeginin karsiligidir ve kimisinin de 0 saatlik emeginin karsiligidir.

Parasi olan zamani boyle satin aliyor iste agalar. Benim hayatimin 1000 saatlik isgucunu vermem gereken nesneye, parasi olan hicbirsey vermek zorunda degil.

Ben 1000 saatlik emegimi bu motosiklet ile takas ederken, 0 saatini takas eden kisi kriket oynamaya baslasa, 1000 saatin sonunda kriket milli takimina secilir.
    Burada bu motor niye emeğimin 1000 saatlik karşılığı diye motoru üretene değil niye emeğimi bu kadar ucuza satmak zorunda kalıyorum diye bu sisteme isyan etmek gerek.

Bu motorlar bazı gelişmiş ülkelerde ıvır zıvır işlerde çalışanlar tarafından bile alınıyor ama oralarda gelirler arasında büyük uçurumlar da yok. Zamanında isyan etmişler almışlar haklarını. İsyan etmeyene yok.
    Mr.wind ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bu motor niye emeğimin 1000 saatlik karşılığı diye motoru üretene değil niye emeğimi bu kadar ucuza satmak zorunda kalıyorum diye bu sisteme isyan etmek gerek.

Bu motorlar bazı gelişmiş ülkelerde ıvır zıvır işlerde çalışanlar tarafından bile alınıyor ama oralarda gelirler arasında büyük uçurumlar da yok. Zamanında isyan etmişler almışlar haklarını. İsyan etmeyene yok.
    kesinlikle cok haklisin hocam.

Okulda isyan eden ya ceza yedi, ya tokat.

Ebeveynlerimize isyan etmeyi cesaret bile edemedik. fikirlerimizi ifade etmek bile saygisizlikti.

Devlete isyan eden terorist.

Topluma isyan eden anarsist.

Sözde musluman kan emicilere isyan eden kafir.

Bu nasil bir sindirme boyle.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Benim calistigim sektorde benim tecrubemde insanlar Irlanda'da brut 6000 (hadi neti 4500 olsun) Euro aliyor hocam, ben onlar kadar alamiyorum. Ayni motosiklete o da ben de 5500 Euro oduyorum su an. O 1 aylik maasini verirken ben bir kac aylik maasimi veriyorum. Bu matematigi, kur nedir ekonomi nedir diye anlamayan facebook dayilari serefsiz ureticiler, zam yapmislar diyorlar. Her gecen ay TL'nin herhangi bir yabanci para birimi karsisinda eridigini gormezden geliyorlar ya da umursamiyorlar.

Gecenlerde bir video izledim; elemanla diyalog su sekilde:

A - Iyi gunler, TL'sinin dolar karsisinda dususunu nasil degerlendiriyorsunuz?
    B - Dolarla isim yok benim, TL kazaniyorum.
    A - Elinizdeki telefon ne marka?
    B - Samsung, Turk Mali iste.
    A - Samsung Turk Mali degil, Guney Kore.
    B - Banane ben TL odedim.
    A - Ama o telefon ulkeye dolar ile girdi belki.
    B - Orasi beni ilgilendirmez.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alinmaz.

60 bin verecek adam 120 bin daha verip, 180 bin e 530 cc 46 hp lik tmax almasi daha dogru olur ;)

Motosikleti
    Artık Yok...
    Beverly guzeldir ama yedek parcasi aglatir.
    Bu forzanın parçasının üzmiyceğinimi düşünüyorsu.. arayıp servisi parça özellikle grenaj fiyatlarını sor sonra piaggio fiyatlarına bak arada çok büyük fark olmadığını göreceksin..

Bitti o ucuz motor parça .devri.japonda.. Japonlarda.çok pahalı parçası..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forzanın parçasının üzmiyceğinimi düşünüyorsu.. arayıp servisi parça özellikle grenaj fiyatlarını sor sonra piaggio fiyatlarına bak arada çok büyük fark olmadığını göreceksin..

Bitti o ucuz motor parça .devri.japonda.. Japonlarda.çok pahalı parçası..
    Aprilia da kullandim, Honda da, az bucuk biliyorum. Ancak su var ki her japonlarin parcalarini bulmak daha kolay, maalesef Italyanlar'in biraz daha zorlu. Yurutme maliyetleri, bakim maliyetleri, servis maliyetleri ayni oldugunda Japon yerine Italyan tercih edebilirdim yine ama daha teknoloji, daha kolay servis ulasimi vs istedigim icin Honda aldim.

Motosikleti
    cb250r
    Benim calistigim sektorde benim tecrubemde insanlar Irlanda'da brut 6000 (hadi neti 4500 olsun) Euro aliyor hocam, ben onlar kadar alamiyorum. Ayni motosiklete o da ben de 5500 Euro oduyorum su an. O 1 aylik maasini verirken ben bir kac aylik maasimi veriyorum. Bu matematigi, kur nedir ekonomi nedir diye anlamayan facebook dayilari serefsiz ureticiler, zam yapmislar diyorlar. Her gecen ay TL'nin herhangi bir yabanci para birimi karsisinda eridigini gormezden geliyorlar ya da umursamiyorlar.

Gecenlerde bir video izledim; elemanla diyalog su sekilde:

A - Iyi gunler, TL'sinin dolar karsisinda dususunu nasil degerlendiriyorsunuz?
    B - Dolarla isim yok benim, TL kazaniyorum.
    A - Elinizdeki telefon ne marka?
    B - Samsung, Turk Mali iste.
    A - Samsung Turk Mali degil, Guney Kore.
    B - Banane ben TL odedim.
    A - Ama o telefon ulkeye dolar ile girdi belki.
    B - Orasi beni ilgilendirmez.
    Haklisiniz hocam, her kelimesinde haklisiniz.

Bizim acil isyan, reform, devrim ronesans yada baska birsey olsun ama cok acil cok koklu bazi degisikliklere ihtiyacimiz var.

Yunanistan Cipras ile batmaktan nasil kurtulduysa, bizimde oyle kurtulmamiz lazim.

bi hareket, bi kivilcim, bi umut isigi birseyler gormemiz gerekiyor. Su kokusmus yozlasmis a b c d partilerinden gelecek hayirdan ziyade, dunya disi olusumlardan gelecek hayir daha olasi.

Artik ayni seyleri konusmaktan, dusunmekten, tartismaktan herkes sıkıldi farkindayim, ama cocuklarimin yetiskinligindeki yasayacagi Turkiyeyi dusundukce uykularim kaciyor.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende 2 gün önce 2006 model 4 silindir naked motor ilanlarına bakıyordum. 40 ile 70 arasında satış rakamları var.. sonra dedim 40 verirsem üzerine yaklaşık 30 da tamir parası ayırmam lazım ve bu yüzden vazgeçtim, para yok...

150cc devam, 250 ve 400 cc motora para vermem ben.. onlara o parayı vereceğime 150cc ye biner paramı cebimde tutarım.. 250cc ler de torq yok beygir yok ne o öyle 60 bin lira?

otobanda 120 ile yol alayım diyeceğim ve motor kıçını yırtacak yada yüksek devir çevirecek, öyle motor mu olur? onu benim 150 cc de yapıyor.. sabit 100 km hızla yol alıyorum zaten, 60 bin lira vereceksem o motosiklet en az 140 km hızla düşük devirle rahat gidebilecek bir motosiklet olmalı.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Haklisiniz hocam, her kelimesinde haklisiniz.

Bizim acil isyan, reform, devrim ronesans yada baska birsey olsun ama cok acil cok koklu bazi degisikliklere ihtiyacimiz var.

Yunanistan Cipras ile batmaktan nasil kurtulduysa, bizimde oyle kurtulmamiz lazim.

bi hareket, bi kivilcim, bi umut isigi birseyler gormemiz gerekiyor. Su kokusmus yozlasmis a b c d partilerinden gelecek hayirdan ziyade, dunya disi olusumlardan gelecek hayir daha olasi.

Artik ayni seyleri konusmaktan, dusunmekten, tartismaktan herkes sıkıldi farkindayim, ama cocuklarimin yetiskinligindeki yasayacagi Turkiyeyi dusundukce uykularim kaciyor.
    Bir düzeltme yapayım, yunanistan Cipras ile batmaktan kurtulmadı. Cipras çıkan isyanları yatıştırmak için, isyanın önünü kapatmak için bakın ben de sizdenim numarası ile başa geldi. Yunan halkının çok büyük bir isyan geleneği var, en ufak sorunda Atina'yı yakıyorlar. Hatta bir ara Anarşistler parlamentoyu kuşatmışlardı da onların karşısına polis ve sağcı çeteler yetmeyince komunist partitiler çıkmıştı. Öyle sert bir isyan geleneği var yani. Bu sayede en batmış hallerinde bile emeklisi 2bin euro maaş alıp bize göre daha rahat yaşayabiliyor.

Yine Avrupa'da Fransa'da en ufak bir halkın çıkarına ters bir şey olsa kamyoncula ryolları kapatır çiftçiler meclisin önüne gübre döker halk da onları destekler.

Gelişmiş ülkeler isyan çıkınca batmıyor, tam tersine bu şekilde isyan geleneği olduğu için gelişmişler.
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)