Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Egzoz Patlatma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum cbr 250r 2014 model. Ara sıra şehir içi uzun süreli kullanımlarda veya uzun yoldan sonra çok ince hafif hafif pıt pıt patlar gibi ses yaptığı oluyor ama çok hafif hani duymak bile zor yani. Bugün ise neden olduğunu anlamadım aşırı gürültülü şekilde patladı şehir içi kullanımdaydım ve biraz sıkıştırdım makinayı süratli gittim 90 km hızlara çıktım ve silah gibi patladı mübarek bir kaç kere. Bu dediklerim 3-4 dakika içerisinde oldu. Sonra kesildi. Hatta test amaçlı asfalta çıkıp süratimi arttırdım elimi çektim gazdan olmadı hiç patlamadı. Kenara çekip 10-15 dk bekledim tekrar marş bastım devam ettim yoluma ancak yine patlama etme olmadı. Merak ettiğim husus o an neden oldu acaba ? Aşırı gürültülü patlıyordu egzoz. Bu arada stok egzoz takılı üzerinde. Daha önce hiçbir egzoz değişimi veya müdahalesi olmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Motor soğukken gazladıysanız normal

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Egzost patlaması karburator ve subap ayarlarından olur genelde. Sizde karburator olmadığına göre büyük ihtimalle subap ayarı istiyor alet.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belki benzin sıkıntılıydı , attı rahatladı motor. İçine abuk subuk şeyler katıyorlar malum.

Dediğim gibi arkadaşlar anlık 3 dakika içindeki sürüş esnasında olan bir durumdu bu. Motor zaten ısınmış haldeydi soğuk şekilde sıkıştırıp gazlamam hiç bir zaman motorumu. İlk sürüşte bile motoru kilitten çözerken açarım kontağı basarım marşa ısınıp hararet tek diş olana kadar binmem üzerine. Binsemde 10 km hızı geçmem ısı yükselene kadar. Dün anlık 3 dakika içinde oldu bu ve birdaha olmadı hiç bugünde olmadı.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Subap ve buji ek olarakta benzin bunlardan birinden dolayı yapmıştır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)