Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 10.000 Km'lik Türkiye Turu Test Sürüşü Başladı.. !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgi için üçüncü bir kaynağa bakmışsınız ama ne forumda ne de istagram hesabında bu bilgiye yer vermemişler bunu görmedim diye beni suçlamayın ama
    Yok suclamiyorum elbette ama foruma hem de bu konuya yazilmisti bu link, okumamissiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4631022
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Siz 10.000 kmlik yolu bitirin kazasız belasız, olumlu olumsuz deneyimlerinizi paylaşın gerisi teferruat. Kitabın tam ortasından anlatın kafi, anladığım kadarıyla voltadan motoru talep etmişsiniz onlarda size motoru test için vermişler, motor piyasayada dikkat çekti, fakat montaj hataları olduğu söyleniyor. Bence bu motoru test etmeniz tam isabet olmuş, almak isteyen arkadaşlara faydalı olacaktır. Volta motor bu motoru öyle böyle getirmiş fiyat olarak ve görünüş olarak iddialı bir motora benziyor, bir emek sermaye harcanmış hatalar giderilir herkes memnun olur kökten söküp atmak bence mantıklı değil. Sizin yaptığınız bu gezi, hem kullanıcı hemde Volta şirketi açısından hataları görmek açısından faydalı olacaktır, Hayırlı yolculuklar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benim anlamadığım empati yapıyorum ben şimdi 10 bin 20 bin yada Türkiye turu yapıcak olsam niye gidip motorun ismini modelini kendi ismimden ön plana koyuyım kendimi ikinci plana atıyım..
    Bunu reklam almadık denildiği için diyorum reklam alınmışsa şayet gayet normal hakkıdır konula bilinir.

Ama reklam almadık deniliyor.

Yani kendimdem örnek veriyim bende şu anda cb600f var hornet ile 10 bin km falan neden diyim ki banane Honda bana para vermiyor bir şey yapmıyor.. misal logaritma ile yollarda yada logaritma ile 10 bin km yada güneş doğudan yükselir yollardayız gibi gibi kendimi geziyi ön plana çıkaran bir başlık atardım..

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Kırşehirden Neşet Ertaş'ın Kabir Ziyareti..

[/COLOR]http://https://www.instagram.com/p/CO2OgCtFIqt/

Şuan Kapadokya ya sorunsuz varmış..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şükür halimize. Ne demişler? "Beterin beteri var".

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

10.000 km'ye gerek yok. İstanbul'dan itibaren sağlam bi otoban sürüşü,ardından Yuvacık-Menekşe Yaylası-İznik rotası. İznik'ten Orhangazi-Güneyköy-Termal-Delmece Yaylası-Çınarcık.

Yuvacık'tan İznik'e kadar o rota çok güzeldir tavsiye ederim ama tek gitmeyin

Çınarcık'tan da tempolu sürüşle İzmit yapıp sağlam dönerse helal olsun derim.

Sabit hızla düz yolda her motor sorunsuz gider,önemli olan hoplamalı,zıplamalı,bol dur kalklı,yoğun tempolu sürüşlerde motorun verdiği reaksiyon.

Yoksa 2005 model bakımlı bi zat 150 bile bu yolculuğu yapar.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ismini temize çıkarmak için 10bin km rotaya motor çıkartacaklarına, en baştan kalifiyeli eleman çalıştırsalardı
    bu mevzu hiç buralara gelmezdi.
    espresso bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    yoldan hiç video yok, biraz da giderken çekilmiş videolardan alalım yoksa motoru kamyon üstünde gezdirdiklerini düşünmeye başlayacağım.
    Spektrumdx3 bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    cb250r
    rm5 ana forumundaki skandal, akilalmaz sorunlari okudukca hayrete dusuyorum. Bu problemler sonucu Allah korusun cok ciddi kazalar yasanabilir.

Az once arkan fren sorununu okudum. Bu problemleri eminim ki firma da cok guzel yakinen takip ediyor. Motosikletteki ölümle sonuclanabilecek kazalara sebebiyet verebilecek skandal sorunlara ragmen, firma "ödüllü gazeteci" kisisini 10 bin km lik yola yolluyorsa, mantik 2 secenek var diyor:

1-Tur sorunsuz bitecek, firma: "gordunuz mu tas gibi motor yaptik ama bazi 3-5 kisi milli ve yerli uretime camur atmak icin yalan yere forumlara yaziyor" diyecek. demese de yurdum insani bu yalani sahiplenecek ve firma satislarini artirarak devam edecek.

2-Firma o kadar amatör ve vurdumduymaz ki, gundemde olan bu sorunlardan, forumlarda vesosyal medyada olay olduklarindan haberi bile yok. "odullu gazeteci" sahis sorunlarla bogusmaktan turu tamamlayamayacak, firma topuguna sıkmıs olacak.

hepimiz 1. secenegin gerceklesecegini biliyoruz.

insan utanir ya. su rezil firmanin hala reklamini yapmaya utanir insan.
    espresso bunu beğendi.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Madem gazeteci arkadaş firmanın değil halkın sesi olsun farklı farklı kullanıcılar ile görüşsün sorunlarını dinlesin sosyal medya paylaşsın firma yetkilisi ile paylaşılsın gibi gibi çözüm bulunabilir belki Hiç birşey olmasa bile vatandaş takdir eder.O kadar insanın gönlünü kazanmış olur.Bence en büyük başarıda bu olurdu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 km'ye gerek yok. İstanbul'dan itibaren sağlam bi otoban sürüşü,ardından Yuvacık-Menekşe Yaylası-İznik rotası. İznik'ten Orhangazi-Güneyköy-Termal-Delmece Yaylası-Çınarcık.

Yuvacık'tan İznik'e kadar o rota çok güzeldir tavsiye ederim ama tek gitmeyin

Çınarcık'tan da tempolu sürüşle İzmit yapıp sağlam dönerse helal olsun derim.

Sabit hızla düz yolda her motor sorunsuz gider,önemli olan hoplamalı,zıplamalı,bol dur kalklı,yoğun tempolu sürüşlerde motorun verdiği reaksiyon.

Yoksa 2005 model bakımlı bi zat 150 bile bu yolculuğu yapar.
    Üstat o Menekşe yaylası çok sıkıntılı yer, yanlışlıkla bir defa gittim ömrümden ömür gitti. Bu motor o yaylada 2'ye 3'e ayrılır.

Bu motorun üzerinde ki kara leke başka türlü kalkmazdı zaten keşke bu tür bir reklama ihtiyaç duymak yerine kullanıcıların sorunlarına kulak verip çözüm yoluna giderek ilgili firma görünümü kazandirsalardı kendilerine

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

Motosikleti
    cesim abi diyor ki; bakımları düzgün yapılırsa civataları kontrol edilirse. yani buradan anlamamız gereken motoru alınca tüm civataları kontrol etmemiz.

beni yanlış anlamayın motor o kadar kötü bir imaj yarattıki. izlerken ve dinlerken biraz ön yargılı davranıyoruz. bence bu ön yargı şuan normal karşılanabilir.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cesim abi diyor ki; bakımları düzgün yapılırsa civataları kontrol edilirse. yani buradan anlamamız gereken motoru alınca tüm civataları kontrol etmemiz.

beni yanlış anlamayın motor o kadar kötü bir imaj yarattıki. izlerken ve dinlerken biraz ön yargılı davranıyoruz. bence bu ön yargı şuan normal karşılanabilir.
    Hocam zaten en buyuk sikayetlerden biri o montaj ve kalite kontrol meselesiymis, forumda yazan arkadaslar da hep bundan sikayetci idi zaten. Benim anlamadigim, 0 km aldigin ve 100+ km/sa hiz yapabildigin bir aracin tum kontrol edilmesi gereken baglantilari/montaji fabrikada nasil gozden kacar? Bu fabrikanin bir kalite kontrol sistemi/duzeni yok mu? Benim 0km aldigim Honda motosikletin uzerinde onlarca somun/civata uzerinde yesil boya var, vidanin tam olarak sIkILdigina dair adamlar kontrol etmis. Videolardan birinde dikkatli baktim bu RM5 uzerinde hic gormedim oyle bir boya/kontrol izi.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten en buyuk sikayetlerden biri o montaj ve kalite kontrol meselesiymis, forumda yazan arkadaslar da hep bundan sikayetci idi zaten. Benim anlamadigim, 0 km aldigin ve 100+ km/sa hiz yapabildigin bir aracin tum kontrol edilmesi gereken baglantilari/montaji fabrikada nasil gozden kacar? Bu fabrikanin bir kalite kontrol sistemi/duzeni yok mu? Benim 0km aldigim Honda motosikletin uzerinde onlarca somun/civata uzerinde yesil boya var, vidanin tam olarak sIkILdigina dair adamlar kontrol etmis. Videolardan birinde bu RM5 uzerinde hic gormedim oyle bir boya/kontrol izi.
    belkide ikea mantığında çalışıyor olabilirler. montajını kendin yap gibisinden.
    espresso bunu beğendi.
    since 1987

Motosikleti
    Honda Forza 250
    belkide ikea mantığında çalışıyor olabilirler. montajını kendin yap gibisinden.
    Zaten oyle de, montaji yapanlar da bir zahmet bir kalite kontrol duzeni gelistirsinler. Fabrikadaki teknisyenin o anki dalginligina, is yukune, sigaraya cikma istegine birakirsan o isler yalan olur.
    espresso bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

20 bin verip civata kontrol etmek ))

Biz en son hs,rs,zc,zat gibi modellerde bıraktık bu alışkanlığı. En azından öyle biliyorduk.

Daha önceki konuya yazdığım mesajdan alıntı yapayım da almak isteyen(!) arkadaşlar bunu yapsın.

Mesela XXXXX bi scooter aldığınız zaman ustanın,çırağın eline bi 100 lira sıkıştırın ki özenle motoru toparlasın. Emin olun vida,somun vb gevşemesi kaynaklı sorun uzun süre yaşamazsınız. Gerisi biraz sizin motora nasıl baktığınız,biraz da şansınızla ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat o Menekşe yaylası çok sıkıntılı yer, yanlışlıkla bir defa gittim ömrümden ömür gitti. Bu motor o yaylada 2'ye 3'e ayrılır.
    Abi,bölüm canavarı sonunu ortaya koydum rotada.

Motosiklet gerçekten iddialıysa zaten çerez niyetine yapar bu rotayı.

Menekşe şimdi ne güzel püfür püfürdür,yasaklar bitince gitmek lazım
    espresso bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    Honda Forza 250

Abi,bölüm canavarı sonunu ortaya koydum rotada.

Motosiklet gerçekten iddialıysa zaten çerez niyetine yapar bu rotayı.

Menekşe şimdi ne güzel püfür püfürdür,yasaklar bitince gitmek lazım
    Yolun yarisina kadar gittim de, yol bozulunca ve saat gec olunca geri donmeye karar verdim. Forza ile gitmistim kiyamadim, Scarabeo ile gitseydim acimazdim

https://riserapp.com/trip/226609
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    şu rotayı merak ettim. ağır motor gidermi oradan varmı videosu.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)