Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motovlog ceken ustaların kapışması

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu aksam istenmeyen olaylar yasandi. Volta çinli midir yerli midir bilmem ama bildigimiz tanidigimiz severek izledigimiz vidyo ceken ustalarin arasinin acildigi dogru. Bu olayin alti daha cok su goturecek gibi. Insallah duzelir. Yoksa olan biz motosiklet severlere oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aksam istenmeyen olaylar yasandi. Volta çinli midir yerli midir bilmem ama bildigimiz tanidigimiz severek izledigimiz vidyo ceken ustalarin arasinin acildigi dogru. Bu olayin alti daha cok su goturecek gibi. Insallah duzelir. Yoksa olan biz motosiklet severlere oluyor.
    Bu aralar takipte olmadığım için soruyorum.Bilgisizliğimi mazur görün.Olayı açabilirmisiniz biraz mazuru yok ise.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    motomania gökhan hoca motopixel tv ye kötü motoru övdüğü için saydırıyor haklı olarak.

Motosikleti
    MT-09 SP
    İki kişinin de videolarını izledim. İkisinin de haklı olduğu konular var ama Selçuk isimli arkadaş hatalarını kabul ediyor zaten. Şu an tamamen motopixel tvyi karalama kampanyasına dönüşmüş durumda. Motordan haberi dahi olmayan insanlar sırf elemanı itici bulduğu için veya sevmediği için şerefsiz ilan etti. Bu tür işlerin ana motivasyon kaynağı paradır zaten. YouTube işini çoğu kişi ünlenip iyi paralar kazanmak için yapıyor. Beğenmiyorsanız izlemezsiniz olur biter. İş aşırı abartıya döndü.

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki kişinin de videolarını izledim. İkisinin de haklı olduğu konular var ama Selçuk isimli arkadaş hatalarını kabul ediyor zaten. Şu an tamamen motopixel tvyi karalama kampanyasına dönüşmüş durumda. Motordan haberi dahi olmayan insanlar sırf elemanı itici bulduğu için veya sevmediği için şerefsiz ilan etti. Bu tür işlerin ana motivasyon kaynağı paradır zaten. YouTube işini çoğu kişi ünlenip iyi paralar kazanmak için yapıyor. Beğenmiyorsanız izlemezsiniz olur biter. İş aşırı abartıya döndü.
    Hocam herif para karşılığında reklamını yaptığı ürünü tavsiye ediyor.
    Vatandaşı yanıltıyor. Kullanıcı deneyimi adı altında reklam videoları yapıyor.
    Bu adamın yaptığı adilik , kalpazanlık, üçkağıtçılık her sıfata giriyor.
    Bilinçli kullanıcılar bunu biliyor. Buna kızıyor bence.
    HRider, pinkcrow7, brkkrtt ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Boş yapmışlar, motopixeli zaten sevmem paran var iyisin kralsın paşasın paran yok yerin dibine bat diyen biri gibi ancak motomania da çok başarılı değil ustalığına tecrübesine laf etmem youtube camiası için başarılı biri değil.. AEA nın yerini doldurmaya çalışan iki başarısız kişi sadece benim gözümde. Sonuç olarak iki kanalında güzel reklamı yapılmış oldu.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yapmışlar, motopixeli zaten sevmem paran var iyisin kralsın paşasın paran yok yerin dibine bat diyen biri gibi ancak motomania da çok başarılı değil ustalığına tecrübesine laf etmem youtube camiası için başarılı biri değil.. AEA nın yerini doldurmaya çalışan iki başarısız kişi sadece benim gözümde. Sonuç olarak iki kanalında güzel reklamı yapılmış oldu.
    Hocam AEA ın içerik, bilgi ve kalitesi tartışılmaz ama bir şekilde hayat devam ediyor. Yine motosiklet camiasını bilgilendirecek motovloggerlara ihtiyac var. Gökhan Hoca her ne kadar çekim kalitesi olarak geride kalsa da adam uğraşıyor birşeyleri düzeltmeye ve maddiyat kaygısı yok. Motopiksel zaten reklamcı ama hep alımgücü yüksek kişilere motor tanıtması ve kullanıcıyı yanıltıcı şekilde içerik üretmesi sıkıntı.

Birbirlerine sarmaları kötü oldu. Motomania çok yıpratıyor kendini. doğruları söylemek ve kullanıcıların hakkını savunmak konusunda.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herif para karşılığında reklamını yaptığı ürünü tavsiye ediyor.
    Vatandaşı yanıltıyor. Kullanıcı deneyimi adı altında reklam videoları yapıyor.
    Bu adamın yaptığı adilik , kalpazanlık, üçkağıtçılık her sıfata giriyor.
    Bilinçli kullanıcılar bunu biliyor. Buna kızıyor bence.
    Bana bi tane böyle olmayan,TV de radyoda gazetede yayınlanan reklam gösterebilir misin?
    Yada hangi ünlü milyon dolar alarak oynadığı reklam filminde sana al dediği ürünü kullanıyor sence?
    Bahsedilen olayı sa kişilerde motorları da tanımam ama reklam denilen şey tamda yazdığınız gibi işler zaten.. oynayan kim olursa olsun,ister 100 lira kazansın,ister 100 milyon.. az kazanana sövüp çok kazananı alkışlamak ne kadar doğru?
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gunumuzde hemen hemen tum profesyonel incelemeler, uretici ve inceleyen arasindaki iliskilere dayali. Bu da incelemenin durustlugune golge dusurmekte. Iste bu hassas durumda dengeli hareket edip, ureticiyi fazla gommeden samimi dusuncesini bir sekilde tuketiciye iletebilen inceleyiciler basarili ve kalici oluyor. Kolay degil tabii ki. Ama yapan yapiyor.

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bi tane böyle olmayan,TV de radyoda gazetede yayınlanan reklam gösterebilir misin?
    Yada hangi ünlü milyon dolar alarak oynadığı reklam filminde sana al dediği ürünü kullanıyor sence?
    Peki bunlar reklam filmi mi, yoksa kullanici deneyimleri aktaran bir urun inceleme videosu mu? Belli mi n'oldugu? Videoyu yapan bunu para karsiligi yaptigini, yahut karsiliksiz yaptigini beyan ediyor mu? Yok net degilse insanlar elestirmekte bir nebze haklilar bence.
    birbilent bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motomania, 100 Oktan VS Motopiksel

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunumuzde hemen hemen tum profesyonel incelemeler, uretici ve inceleyen arasindaki iliskilere dayali. Bu da incelemenin durustlugune golge dusurmekte. Iste bu hassas durumda dengeli hareket edip, ureticiyi fazla gommeden samimi dusuncesini bir sekilde tuketiciye iletebilen inceleyiciler basarili ve kalici oluyor. Kolay degil tabii ki. Ama yapan yapiyor.

Peki bunlar reklam filmi mi, yoksa kullanici deneyimleri aktaran bir urun inceleme videosu mu? Belli mi n'oldugu? Videoyu yapan bunu para karsiligi yaptigini, yahut karsiliksiz yaptigini beyan ediyor mu? Yok net degilse insanlar elestirmekte bir nebze haklilar bence.
    Dedigim gibi ne kişileri ne ürünleri nede olayı bilmem.
    Sözüm sadece para karşılığı reklamını yaptığı ürünü tavsiye ediyor kısmına idi...
    Reklam ise ucunda para varsa Ürünün iyi olması yada olmaması reklam yüzünün umurundamı?
    Super mega diva star denen kişiler ilk defa stüdyoda gördüğü yatağı kanepeyi masayı uzun yıllardır kullanıyormuş gibi lanse etmiyor mu? Stüdyodan çıktıktan sonra o ürünü bi daha sittin sene görmeyecegi aşikar değil mi?
    Dediğin gibi para almadan sadece hizmet!!!! adı altında yapılan biseyse o zaman konu farklı olur zaten...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motomania konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Selçuk'tan nefret ediyorum. Çıkarcı, ikiyüzlü, ahlaksız ve de cahil olduğunu düşünüyorum. O nedenle Selçuk'un hiçbir videosunu izlemiyorum, like atmıyorum, dislike atmıyorum, onun kanalında ona yorum yazmıyorum. Selçuk şebeğine kıl olanlara tek tavsiyem etkileşime geçmeyin, videosunu izlemeyin, like ya da dislike atmayın. Selçuk hiç yokmuş, hiç dünyaya gelmemiş gibi davranın.
    pinkcrow7, -ZERO-, mattiadestro ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Ticari ve etik kurallara gore, bi urunun reklami yapliyorsa, izleyici/okuyucu/dinleyici bunun reklam oldugunu bilmelidir.

Motopixelin sıkıntısı burda basliyor. Ticari ahlaka aykiri is yapmis oluyor. Yaptigi para karsiligi islerden once, izleyicilerine "Bu bir reklamdir" demesi gerek. Bunu yapmadigi icin yalanci ve Ahlaksiz oluyor.

Su zamana kadar motopixele hep objektik yaklasmistim. video kalitesi cok iyi, kurgusu guzel, emek verilen isler cikariyor diye.

Ama bu volta skandali ile isin boku cikti Selcuk bey. Yaptigin yanlistan dön, insanlarin parasiyla ve hatta caniyla oynama.

Gerci şu da var, selcugun yerinde olup ta para karsiligi is yapmam diyecek adam cok azdir. onunda paraya ihtiyaci yoktur. Bunu da belirtmis olalim.
    Gaahl, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ustalar derken?

Motosikleti
    Bn125
    Youtuberlar dissleşiyor sonucunda da burası da iyice youtube yorum kısmına döndü. Bu kadar tartışmaya değer ne var anlamadım ama neyse.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    27 bin verdim pc aldım tabiki parayla yapıcam bu işi
    Garip bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerci şu da var, selcugun yerinde olup ta para karsiligi is yapmam diyecek adam cok azdir. onunda paraya ihtiyaci yoktur. Bunu da belirtmis olalim.
    Bence arsızlık ve vizyonsuzluk. Akıllıca, kalıcı, sürdürülebilir, ve uzun planda kârlı olan tercih, AEA'nin bıraktığı boşluğa talip olup ürün inceleme işini doğru düzgün yapmaya çalışmak.

İnsanlar aptal değil ki. Bakın şimdiden kredibiletisini harcamış. Yarın bir gün az objektif olmaya çalışan biri çıktığı anda kimse yüzüne bakmaz bu şahsın. Popüleritesi azalınca inceleme için ürün de vermezler buna. İnsanların dinlediği adama verirler, sürekli istedikleri gibi yazmasa bile... Velhasıl kötü tercihte bulunmuş arkadaş, hem kendisi, hem de hepimiz için...

Bilmiş bilmiş yazıyorum ama videoların hiç birini izlemedim, çünkü bu tür videoların popüler olmasına katkı sağlamak istemiyorum. Yazdıklarım tamamen buradaki insanların tepkileri bazlı. Komple ıskalamış olma hakkım saklıdır
    pinkcrow7, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    rahmetli barkın bayoğlu vefat edince bu motor inceleme olaylarıda bitti..aradan yıllar geçti ama onun yeri doldurulamadı ancak onun vefatından sonra bu alanda oluşan boşluğu değerlendirmede çok insan piyasaya çıktı,hazır yemeğe konmak istedi ve çoğu insanı yanlış yönlendirip mağdur edende oldu.

youtube da motor ve motorculuk anlamında samimi konuşan birkaç kişi var ve onlarında amacı yaşadıkları tecrübeleri paylaşmak herkesle.İş bir motoru tanıtmak,derin teknik bilgileri vermek olunca AEA doygunluğu hissedemiyorsunuz ne yazıkki çünkü AEA motorculuk konusunda kendi tabiriyle "motorla yemiş,içmiş,kalmış ve yolları yalayıp yutmuş" bir insandı.Herşeyden önce kullanmadığı motor yoktu ve dünya genelinde çok gezdiği-yaşadığı içinde tecrübesi ülkemiz nezlinde çok yüksekti.İncelediği her motoru asgari 1 hafta kullanıp,limitlerini zorlayıp,aerodinamik teknik detaylarını tecrübe edip video çekiyordu ve çok çok önemliydi.AEA sayesinde motora nasıl başlanmalı,nelere dikkat edilmeli,ekipmanlar ne olmalı vs gibi konularda bir jenerasyon onun çizdiği yoldan gitti.Barkın bayoğlu özünde "bir apaçiydi" ancak bu tabiri sokakda,yolda,olmadık yerde tekere çıkıp,lastik yakan tayfadan değildi.Bazı lügatları hafızamıza kazıyan biriydi.

motopixel ise ticari yönden bakıldığı zaman çok çirkin bir yoldan ilerleyip AEA boşluğunu profosyonel çekimler ve kurgular ile doldurmaya çalıştı.Zamanında AEA nezlinde "çinli motor incelemiyor" tepkileri geldiğinde adam "motorcu kaliteli motor kullanmalı" diyerek farklı bir bakış açısı çiziyordu.zor zahmet çektiği bir-iki çinli motor için dahi eskilerini hep söylüyordu.motopixel öyle değil,işine geldiği gibi çinli markaları japon kalitesindeymiş gibi lanse ediyor.gördüğüm kadarıylada çoğu kişi motopixelin tavsiyeleri üzerine borca girip motor alıp mağdur olmuş..

yanlış işler velhasıl..beni en çok irite eden şeyde motopixelin inceleme videolarında kendisini çok ileri sürüşü ve tecrübesi olduğu algısı yaratması..bana göre öyle bir kişide değil..daha çok vitrine oynayan ve kanalının reytingini artırmaya yönelik reklam incelemeleri yapıyor.inceleme yapıyorsada videoyaya reklam incelemesi demesi lazım yada anlaştığı firmaların söylediği özellikleri anlatmalı,kişisel yorum katmamalı.
    birbilent bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motomania ve motopixel tv her ikisi de samimiyetsizlikte birbiriyle yarışır. İki kanalı da ne severim ne takip ederim. Motomania ekstradan bi itici gelmiyor da değil. Adam tam galerici ağzıyla konuşuyor. Hiç güvenilecek bir tip değil benim gözümde. Motopixel desen o da motor tanıtmaktan çok reklam yapıyor. Bir tek motorcu muhabbeti samimi geliyor bana şu ana kadar gördüklerim içinden.

Keşke Barkın abim olaydı da piyasa böyle çar çakala kalmayaydı.
    gerivites, computeus ve xtrafrozen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)