Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik, Metzeler, Mitas, Pireli

Motovento
    REKLAM ALANI
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, 600rr için lastik araştırmaya başladım. Ben genellikle hatta çoğu zaman da öyle, şehir içinde kullanırım. Kışın hiç kullanmam, agresif kullanımım yoktur. Virajda kaymasın, güzel fren tutsun yeter benim için. Bide çok km yapmam, genelde lastiklerimi süreden dolayı değiştiririm. Aşağıdaki lastikleri gözümü kestirdim. Son seçenek olan Pirelliye açıkçası bu kadar para vermek doğru mu, hele ki benim gibi yazın binen, agresif kullanmayan biri için fazla mı lüks olur diye düşünüyorum. Malum fiyatlar aldı başını gitti... Bütçem var ama gereksiz bir harcama yapmakta istemiyorum açıkçası.

Sizin değerli görüşleri çok önemli benim için, son çıkan 3.500 TL verip Pirelli IV almak mantıklı mı, yoksa diğer seçenekten hangisini tavsiye edersiniz. Bide üstündeki supap 5 yıllık hiç değiştirmedim. Değiştirmek gerekli mi

1)METZELER :
    https://www.lastikdeposu.com.tr/metz...ka-set-pmu8212
    2) MİTAS :
    https://www.lastikdeposu.com.tr/hond...ka-set-pmu8685
    3)PIRELLI IV:
    https://www.lastikdeposu.com.tr/pire...a-set-pmu11463

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Rosso 4 ne ara çıkmış
    Agresif kullanmıyorsanız Mitas F/P olarak çok iyi mitas alıp geçin derim.
    D e m i r bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende supersport kullanıyorum mitas sport force plus alabilirsin
    D e m i r bunu beğendi.

Çok km yapmıyorsanız rosso 4 yerine direk rosso corsa 2 bakın. Silika oranı çok daha yüksek, daha yumuşak ve viraja uygun profille üretiliyor. Uygun fiyatlı bakacaksanız Anlas viento sport Mitas yerine çok daha iyidir.
    D e m i r ve fazil bunu beğendiler.

Alıntı ogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok km yapmıyorsanız rosso 4 yerine direk rosso corsa 2 bakın. Silika oranı çok daha yüksek, daha yumuşak ve viraja uygun profille üretiliyor. Uygun fiyatlı bakacaksanız Anlas viento sport Mitas yerine çok daha iyidir.
    Aslında bu noktada haklısınız. Daha yumuşak olduğu için, daha uzun süre kullanabilir miyim? böyle düz bir mantık doğru olur mu? rosso corsa tutuşu daha iyi ama hızlı tükenen bir lastik diye okumuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende supersport kullanıyorum mitas sport force plus alabilirsin
    Olumsuz yorumlarda okudum, keşke biraz daha koyup pirelli alsaydım diyeni mesala...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 4 ne ara çıkmış
    Agresif kullanmıyorsanız Mitas F/P olarak çok iyi mitas alıp geçin derim.
    Yeni hocam, 10 gün anca olmuştur.

mitası yapıştır geç. anlas viento sport da deneyebilirsin. pirelli mirelli geç o işleri. 2021 türkiyesinde akıl karı değil..
    D e m i r bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mitas al geç zaten Pirelli de kullansan illaki çabuk bitecek o yüzden 1 takım fiyatına 2 takım mitas alabilirsin

bu arada ninja zx6r da anlas viento sport da kullandım çok beğendim mitas yada anlas alabilirsin bu lastikler yumuşak hamurlu ve çabuk biten lastikler
    ayrıca dünyada sert hamurlu supersport lastiklerde var fakat yollarımızda yarış pisti kalitesinde asfalt olmadığı için tutuş saglayamazsın
    mecbur yumuşak hamurlu almak zorundasın

he illa uzun ömürlü olsun istiyorsan
    michelin power 5 alabilirsin ben kullanıyorum çok memnunum fakat fiyatı tabiki çok yüksek
    D e m i r bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    sizin kullanım şeklinize uygun bütçenizi yormıcak lastikler
    mitas sportt force,metzeler m5 ve pirelli pilot power 2ct,
    ancak bir tık üstü güvenlik konfor vs isterseniz arada fiyat farkına bakın ve metzeler m7 alın derim
    en üstü spor olarak metzeler m9 ve bridgestone s22 oluyor
    touring de ise road 5 serisi.demek istedigim alt klasmanda mitas,m5 yada pilot power almak yerine çok fiyat farkı yoksa metzeler m7 almanız.yoksa diğer 3 lastik de gayet tatminkardır ve güvenli sürüş sağlar

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin kullanım şeklinize uygun bütçenizi yormıcak lastikler
    mitas sportt force,metzeler m5 ve pirelli pilot power 2ct,
    ancak bir tık üstü güvenlik konfor vs isterseniz arada fiyat farkına bakın ve metzeler m7 alın derim
    en üstü spor olarak metzeler m9 ve bridgestone s22 oluyor
    touring de ise road 5 serisi.demek istedigim alt klasmanda mitas,m5 yada pilot power almak yerine çok fiyat farkı yoksa metzeler m7 almanız.yoksa diğer 3 lastik de gayet tatminkardır ve güvenli sürüş sağlar
    Çok km yapan biri değilim, bu yüzden eminim sonraki lastiğimde süresi dolduğundan değiştireceğim. yumuşak lastik daha geç sertleşir dersek yanlış mı söylemiş oluruz, atıyorum corsa 2 aldım, 3 sene fazla km yapmadan kullanamaz mıyım ? kısa vadede sertleşecek lastik işime gelmeyecek sanırım.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Metzeler Sportec M5 Interact (24 bin km) ve Mitas Sport Force+ (23 bin km ve artıyor.) kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Kullanılmaya başlayan lastik km yapsın ya da yapmasın, sertleşiyor. Bu da gayet bu işin doğasında olan bir şey. Motoru tüm koşullarda kullanıyorum Metzeler bu km'ye geldiğinde daha sertleşmiş ve 5 farklı eğim oluşmuştu. Mitas aynı koşullarda daha az sertleşti, 3 farklı eğimi mevcut.(Yıpranma şeklinden bahsediyorum, güzel ifade edemediysem affola.)

Motoru sadece gezi amaçlı, keyif içeren sürüşler için kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla ve yaşadığınız yer Adana sanırım. Yani sezon gelince asfalt sıcaklığı yeterince yüksek olduğundan lastiğinizi ısıtmanız da epeyce kolay olacaktır.

Ben tercihimi yine Mitas'tan yana kullanırdım ama f/p benim için önemli olmasa direkt Pirelli alırdım.

Özetlersem, Mitas sizi rahatlıkla tatmin eder, Pirelli ise şımartır. Ne olursa olsun her yeni set lastik heyecanı güzeldir, tekerinize taş değmesin.
    D e m i r bunu beğendi.

Alıntı SS40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler Sportec M5 Interact (24 bin km) ve Mitas Sport Force+ (23 bin km ve artıyor.) kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Kullanılmaya başlayan lastik km yapsın ya da yapmasın, sertleşiyor. Bu da gayet bu işin doğasında olan bir şey. Motoru tüm koşullarda kullanıyorum Metzeler bu km'ye geldiğinde daha sertleşmiş ve 5 farklı eğim oluşmuştu. Mitas aynı koşullarda daha az sertleşti, 3 farklı eğimi mevcut.(Yıpranma şeklinden bahsediyorum, güzel ifade edemediysem affola.)

Motoru sadece gezi amaçlı, keyif içeren sürüşler için kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla ve yaşadığınız yer Adana sanırım. Yani sezon gelince asfalt sıcaklığı yeterince yüksek olduğundan lastiğinizi ısıtmanız da epeyce kolay olacaktır.

Ben tercihimi yine Mitas'tan yana kullanırdım ama f/p benim için önemli olmasa direkt Pirelli alırdım.

Özetlersem, Mitas sizi rahatlıkla tatmin eder, Pirelli ise şımartır. Ne olursa olsun her yeni set lastik heyecanı güzeldir, tekerinize taş değmesin.
    Corsa 2 mi yoksa rosso 3 ün devamı olan yeni çıkmış rosso IV mü, alacam geçeçcem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)