Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yaz sıcağında hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah şu anlık ön açık sürüyorum sadece kolda fermuarlı kapayıp açmalı file var benim. 4 mevsim lafta ama keşke sırtta ve önde de açıp kapamalı fermuar sistemli file olsaydı.
    onun dışında bilek kısmını en geniş şekilde tutuyorum bilekten kola doğru hava girsin diye. önü de kapatmıyorum. 100le giderken ceketin arkaya doğru açıldığını düşünün. öküz gibi sürüyoruz.
    aslında etkili ama karnım ağrıyor sıkıntı da olabilir

4 mevsim motumu satıp hem yaz hem kışlık alasım vardı ama o kadar karizma bir mont ki satmaya kıyamicam galiba.
    bu yaz bu 4 mevsimin için çıkarıp idare etmeye çalışıcam seneye artık hem yaz hem kış için ayrı alır bunu da zevkine giyerim orta havalarda.
    şu ana kadar ceketsiz bindiğim olmadı geçen de yazdım o yaz sıcağında ceketi giymeyeceğime motora binmem daha iyi.

kask olayında da iki de bir vizörü açıyorum içerisi hava alsın diye.
    o da sıkıntı aslında ama yapacak bir şey yok. yoksa saç baş ıpıslak olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yaz gelince montu çıkarıp fileli zırh denileni giyiyorum. Bot kask eldiven her daim var zaten.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İkinci motosikletimi yeni almışım. Mağazaya gidip yazlık mont baktım. Giyince orasından burasından çıkıntı yaptı korumalar. Öyle olunca almaktan vazgeçtim. 1 hafta sonra kaza yaptım. Tam da çıkıntı yapan o korumaların olduğu yerlerde derim asfalta sürttü (dirsek alti, omuz). Kaza sonrası gidip aynı montu aldım. O zamandan beri de öyle bir kaza hiç yapmadım.

Montu ilk baktığımda almış olsaydım, acile gitmek yerine yola devam ediyor olurdum muhtemelen... Gerçi deri eldiven de delindiydi sürtünmeden...

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada şunu da atlamayın; diyelim ki fileli mont giydiniz ama içinizde tshirt var, montunuz çok kaliteli değil ama f/p bir montsa kaza anında darbeden korunsanız bile sürüklenme sırasında montunuz içeriden derinize zarar verecektir.
    Icon'un file montunu kullanıyorum. Ceketi olduğu gibi önünüze tutunca arkası görünüyor, o derece. Ama dediğinizin olma ihtimali yok. Çünkü yere temas edebilecek her noktada aşırı büyük korumalar mevcut. Daha ucuz ve kalitesiz ürünlerin durumu nedir bilemiyorum tabii ki.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Riderdenimin yazlık olarak ürettiği Efil pantolon ve efil mont aldım ama yasaklardan dolayı henüz kullanma fırsatım olmadı.
    Giyip denedim yaz sıcağında serin tutacak gibi görünüyor fileli ayrıca oldukça şık. Pantolon da ve montta Sırt korumasına kadar sastech korumalar var ve hiç kaba değil. Günlük kullanımda toplantıya bile gidersin
    Vexo denim eldiven ve mt revenge kask takıyorum.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bu işin yazı var kışı var baharı var o yüzden ekipmana ciddi rakam gidiyor, 4 takım mont ve pantolon var ayakkabı botlar eldivenler da ona keza, kasklar öyle açığı kapalısı, arazisi, mevsime göre hangisi uygunsa onu giyiyorum.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Yazları dainese air frame ceket ile spidi flash r evo eldivenlerden kullanıyorum. Eldivenlerin koruması güven vermiyor ama cekete sırt koruması takmıştım zamanında ondan yana sıkıntı yok.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Kask, mont, eldiven maalesef. Keşke adam akıllı bir skinny kevlar kot ve spor botum olsa..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)