Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaz sıcağında hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Herkese mutlu günler. Yazın gelmesiyle birlikte birçok motorcu arkadaşımız ekipmanlarına adeta elveda diyor.
    Sadece kask yolculuk eden arkadaşlar gördüm. Peki ya sizler yaz sıcaklarında tam ekipmanla mı yoksa sadece kaskla mı kullanıyorsunuz?

Yaz kış demeden tam ekipman ile yoluma devam edeceğim. Trafikte, sıcakta zor olacak lakin bir kaza sonrası ''keşke'' demek istemiyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazık ki bu hayatta bazı şeylerin bedeli var. Bedeli nasıl ödeyeceğımıze karar vermek elimizde. Parayı ekipmana mı yoksa hastane masrafına mı harcayacağız? Tüm mesele bu...
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese mutlu günler. Yazın gelmesiyle birlikte birçok motorcu arkadaşımız ekipmanlarına adeta elveda diyor.
    Sadece kask yolculuk eden arkadaşlar gördüm. Peki ya sizler yaz sıcaklarında tam ekipmanla mı yoksa sadece kaskla mı kullanıyorsunuz?

Yaz kış demeden tam ekipman ile yoluma devam edeceğim. Trafikte, sıcakta zor olacak lakin bir kaza sonrası ''keşke'' demek istemiyorum.
    Yaz kış demeden, 100m bile süreceksem tam ekipmanı giyerim. Montum 4 mevsim diye geçenlerden, güya içindeki kışlık katmanı çıkarınca yazlık oluyor ama yazın çok fena terletiyor. Yanımda yedek tişort taşıyorum, sırtım terleyince değiştiriyorum. Her yaz yazlık fileli mont alayım diyorum ama sonra o bütçe mutlaka başka bir yere gidiyor yine böyle idare ediyorum.

Yazın da tek sorun sıcak değil, açıkta kalan bir yere arı çarpsa arı soksa bile kaza nedeni olur. Bunları da dikkate alıp vizörü bile açmıyorum.
    erkanzdemir ve HRider bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ilk kazamda gidon göğsüme vurdu ve kaburgam çatladı. 2. kazamda altımda normal kot ama motosiklet botu vardı ve sonucunda hala dizimde taşıdığım bir yara izi var. 3. kazamda soluma düştüm, iç cebimdeki ruhsat hem kaburga hem de sol iç kolumu zedeledi. İster file giyin, ister ekipman giymeyin, ister full ekipman giyin kaza anında vücudunuzun en zayıf noktası neresiyse oradan gol yiyeceksiniz. Mevsimden bağımsız vücudunuzda hem darbeye hem de asfaltta sürüklenmeye karşı zayıf alan bırakmayın.
    espresso, Metela ve Osm@n bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kışın işler güzel zaten kat kat giyiniyorsun ama yazın işler çok sakat. Bir kot ,bir tshirt, birde eldiven.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Buarada şunu da atlamayın; diyelim ki fileli mont giydiniz ama içinizde tshirt var, montunuz çok kaliteli değil ama f/p bir montsa kaza anında darbeden korunsanız bile sürüklenme sırasında montunuz içeriden derinize zarar verecektir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada şunu da atlamayın; diyelim ki fileli mont giydiniz ama içinizde tshirt var, montunuz çok kaliteli değil ama f/p bir montsa kaza anında darbeden korunsanız bile sürüklenme sırasında montunuz içeriden derinize zarar verecektir.
    riderdenim'in fileli montlarından almayı düşünüyordum, tereddüt ettim şimdi.
    Neyse zaten ben ona bütçe ayırana kadar yaz geçer sonra yine vazgeçerim. Bir montum varken bir de yazlık alsam iyi olur diyorum, evet ihtiyaç diyorum ama sonra cimrilik ediyorum nasıl olsa yeterince korumam var işin konfor kısmı da olmayıversin deyip erteliyorum.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.motoventooutlet.com/cat/erkek-tekstil-montlar/204

Şurayı kurcalayın Allah aşkına. 3 kuruş fazla verip kaliteli ve AR-GE'si olan markaları tercih edin lütfen.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Riderdenim'in hem Efil File pantolon hem de montunu almayı ben de düşüyorum. Lakin yukarıda anlattığım 3. kazamda sürtünme yok denecek kadar azdı ve İxon yazlık montumun sol dirsek bilek arası alakasız bir yeri 3 cm çapında delindi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tum korumalari giyiyorum, kask, fileli mont, korumali pantolon, eldivenler, buff, yazlik bot. Motosikleti garajdan cikaracak olsam bile kaskimi takiyorum. Sonucta yere dusunce kafamin bir yerlere carpmayacaginin garantisi yok.
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Dainese mig leather jackets giyiyorum. Sırt koruma ve göğüs koruma da takılı. Modeka yazlık deri eldiven. Tech 90 pantolon. Kısa bot.Mt revenge kask

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yaz dedinmi antalyalı sürücülere sorucaksın bu soruyu çok tutarsız crocs şort kask taktığım oluyor,ayakkabı şort filemont eldiven kask oluyor.gideceğim mesafeye göre valla giyinmek zorunda kalıyorsun çünkü o sıcaklarda gerçekten çok zor oluyor.uzağa gitmek kolay sıcakta olsa motor gittiği sürece terletmiyor adamı ama kısa mesafe gidiyim dersen 1 2 km giyinmesi çıkatması sürmesinden 10 kat daha zor.şort sabit alt üst değişiyor yani eldiven kask vazgeçilmezim nemden elinde kayabiliyor o yüzden onuda hiç atlamıyorum.tabi 40 derece olan havanın asfalt sıcaklığı 50 60 vardır yani o şort ile bir düşsem kaşar gibi eririm demek bile çok iyimser kalır yok olurum

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kask eldiven ve botu her zaman giyiyorum. Kevlar kotum yok ve dizlik takmasını hiç sevmiyorum. Yazlık bir kevlar kot almam gerekiyor. Mont olarak da geçen yaz mont giydim ama montum o 4 mevsim diye geçip alakası olmayanlardan olduğu için şakır şakır terledim. Motor sürmeye nefret ettim. Bu yaz ya mont giymeyeceğim ya da en kısa sürede full yazlık mont alacağım.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    aynen gördüklerindenim
    sadece kaskla sürüyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Her zaman tam ekipman, bilhassa açık renkli mont ve eldiven kullanıyorum artık, eskiden siyahçıydım bu sevda yüzünden çok ter döktüm şu an üstümde alpinestars siyah beyaz kırmızı ast Air mont var, göğüs korumalar da dahil ful korumalı, yine aplinestars beyaz touring out eldiven, alpinestars ya da techn90 korumalı kevlar pantalon, forma axel kısa bot kullanıyorum. Bunları her zaman giyiyorum, geçen senelerde de olduğu gibi giyeceğim de.
    espresso bunu beğendi.

jumping jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger900 gt
    Yaz sıcağını asla bahane etmem. Kask, eldiven, mont, pantolon her halükarda bunlarsız çıkmam. Tabi işimin vermiş olduğu rahatlıktan üstümdeki mont ve pantolondan sıyrılıp, şort-tshirt ile güne devam edebiliyorum
    Bu kadroya birde yazlık bot ekleyeceğim inşaallah.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Kış ayından farklı olarak; kevlar kot pantolon + üstte Body Armor giyiyorum. Body Armor un hikaye birşey oldugunun farkındayım fakat Mersin sıcagında yazlık fileli mont giymek imkansız. Yazlık fileli montumu sadece Nisan 15 - Haziran 15 arası giyebiliyorum. Geri kalan hersey kış ile aynı.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kazalar genelde kısa mesafelerde, en tedbirsiz olduğunuz anlarda gerçekleşir, kimi zaman bakkala, markete giderken bile ölebiliyor insanlar. Ekipman kullanmanın yazı / kışı yoktur. Yazlığı ve kışlığı vardır.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir konu acmıstım :D konunun sonucu yazlık mont aldım.

bakalım sıcakta gıyebılecekmıyım.

Mont - kask - eldiven.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-cikiyor.html
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir konu acmıstım :D konunun sonucu yazlık mont aldım.

bakalım sıcakta gıyebılecekmıyım.

Mont - kask - eldiven.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-cikiyor.html
    Siz yine de giyin yaz da olsa sıcak da olsa tedbir iyidir.

Ben yaz sıcağında terlerken bile kendimi şu şekild emotive ediyorum: O kadar para verdim bu ekipmanlar ucuz şeyler de değil, olur da giymesem de kaza yapsam kendimi keriz gibi hissederim, bari verdiğim paraya değsin diyerek kendimi motive edip giyiyorum.
    Yazın zaten uzun botlar falan pek rahatsız etmiyor da montun sırt korumasına denk gelen yeri terletiyor, onu da yanımda fazladan tişort taşıyarak idare ediyorum.
    gurcanozturk ve natijax bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)