Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4. Vites uğultu

Motovento
    REKLAM ALANI

4 ileri Lifan glint motorumda 4. Viteste uğultu var ilk sahibiyim ilk aldığımda yoktu eminim şuan biraz daha arttı gibi hissediyorum teker bilyasından şüphelendim ama debriyajı çekince ses gidiyor bunun sebebi nedir. Sürüşe hiç bir engeli yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

...............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ileri Lifan glint motorumda 4. Viteste uğultu var ilk sahibiyim ilk aldığımda yoktu eminim şuan biraz daha arttı gibi hissediyorum teker bilyasından şüphelendim ama debriyajı çekince ses gidiyor bunun sebebi nedir. Sürüşe hiç bir engeli yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

...............
    Şanzıman bilyalarından geliyor olabilir.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanzıman bilyalarından geliyor olabilir.
    bilyadan/rulmandan olsa her viteste ses gelir.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilyadan/rulmandan olsa her viteste ses gelir.
    O zaman geriye dişliler veya hilaller kalıyor dahada aklıma birşey gelmedi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Dişlilerin tıraşlanmaya başlamış hocam. 5 ileri Mondial Kt tipi alt motorlarda 3. vitesten başlar, 4. 5. diye iyice sıyırıncaya kadar gider. Tek çözümü şanzumanın, gerekirse vites hilallerinin değişimi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    regal raptor motorumda başıma geldi. 4. vites çok ses yapıyordu, en son yalovadan istanbula gelirken dişli kırdı. şansım vardı kırılan parça şanzımanı kilitlemedi 3. vitesle istanbula tamirciye kadar gelebildim.

kötü bir bölgede sizi yolda bırakmadan şanzımana baktırmanızda fayda var.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 senedir benimde 3 viteste uğultu var , lakin bu uğultu çok dikkat çeken bir uğultu değil, motora başkası binse dikkat etmediği sürece anlamaz , 6 senedir bir problem olmadı, bundan 4 ay önce motoru tamamen söktüm ve kontrol ettim , rulmanlar sağlam dişliler az birsey yıpranmış, bende sokmusken sanziman ve rulman ları değiştirdim ama ses aynı, demem o ki bu ses dislilerin tasarımından kaynaklı olabilir , otomobillerde geri vites çok ses yapar bunun sebebi geri vites dislisinin düz olması ve motorun dislileride düz, en ufak yıpranmada ses yapıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)